Wanna z hydromasażem przestała być swego rodzaju luksusem. Coraz częściej można spotkać je w domach prywatnych, ponieważ są one niesamowicie funkcjonalne i przede wszystkim zapewniają doskonały relaks. Od pewnego czasu bardzo popularne staje się wręcz montowanie wanien poza łazienką, na przykład w pokoju lub na obudowanym tarasie. Wszystko oczywiście zależne jest jednak od konkretnego charakteru oraz rodzaju takiej wanny.

Czym jest i jak działa wanna z hydromasażem?

Wiele osób zastanawia się, jaka wanna z hydromasażem będzie najlepszym wyborem. Przecież w tej chwili na rynku istnieje wiele modeli, które obiecują najwyższej jakości kąpiel i masaż w jednym. Tylko, czym tak naprawdę jest dobra wanna z hydromasażem i jak jej używać?

Przede wszystkim dobrej jakości wanna ze wbudowanym hydromasażem ma na celu zapewnić użytkownikowi relaks najwyższej jakości. Wanny posiadają wiele funkcji, dzięki czemu można kontrolować nasilenie strumienia wody oraz jego kierunek. Najlepsza wanna z hydromasażem będzie miała wbudowanych wiele dysz, ale nie wszystkie muszą być używane jednocześnie. Odpowiednio dobrany masaż wodny o narastającej sile, skutecznie rozluźnia mięśnie i daje uczucie całkowitego ukojenia. Zaskakujące jest to, iż w przypadku dobrych wanien wyposażonych w hydromasaż, możliwe jest, jak najbardziej, wykonywanie także kąpieli perełkowej, czyli tak zwanego masażu powietrznego, który jest korzystny, zarówno dla mięśni, jak i stawów. Dodatkowym plusem jest to, iż dobre wanny posiadają także opcję pulsującą, która skutecznie imituje ruchy masażysty. Możliwe jest także sterowanie kolorystyką, co także znacząco wpływa na odstresowanie się oraz wyciszenie. Oczywiście wanna z hydromasażem może pełnić także rolę zwyczajnej wanny. Uruchomienie wybranych opcji następuje dopiero po wybraniu odpowiedniego programu na dołączonym pilocie. Możliwe jest sterowanie natężeniem, szybkością, a także głębokością strumienia wody, co sprawia, iż każdy znajdzie dla siebie to, co relaksuje go najbardziej.