Nie sposób wskazać jedną, czy dwie najlepsze zmywarki na rynku, gdyż ocena urządzenia zawsze zależy od jego dopasowania do danego wnętrza. Podpowiadamy, jak dobrać zmywarkę Siemens do zabudowy lub wolnostojącą w zależności od wielkości pomieszczenia. Wyjaśniamy, jakie znaczenie ma rozmiar urządzenia i jak dobrać je pod kątem własnych potrzeb.

Zmywarka do niewielkich kuchni

Dysponujesz mocno ograniczoną przestrzenią? Nie zmieścisz w kuchni już żadnego dodatkowego mebla, którym bez wątpienia jest zmywarka wolnostojąca? Wcale nie oznacza to, że musisz czyścić naczynia ręcznie. Pomoże Ci zmywarka Siemens do zabudowy 45 cm, którą zmieścisz nawet w wąskim pomieszczeniu. Wystarczy, że przeznaczysz na zmywarkę zaledwie jedną szafkę, najlepiej tę zlokalizowaną przy zlewozmywaku. Urządzenie nie zajmie dodatkowej przestrzeni w Twojej kuchni, gdyż drzwiczki zmywarki są jednocześnie drzwiami szafki, a całe urządzenie stanowi integralną część zabudowy.

Dysponując nieco szerszymi meblami, możesz zdecydować się na zmywarkę do zabudowy Siemens 60 cm. Gwarantuje ona większą pojemność, choć również w przypadku mniejszego sprzętu dokładamy wszelkich starań, abyś zmieścił w jego wnętrzu wszystkie naczynia. Przykładem pojemnej zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm jest model Siemens SR556S01TE. Ta zintegrowana zmywarka została wyposażona w system koszy varioFlex, które możesz przestawiać tak, aby bez trudu wyczyścić nawet największe naczynia. Jest to wyjątkowo komfortowe urządzenie z widocznym panelem o najwyższej klasie energetycznej A+++.

Warto, abyś wziął pod uwagę również zmywarki modułowe. Dzięki niewielkim wymiarom (WxSxG): 45cm x 55.1cm x 50cm, z powodzeniem zmieścisz urządzenie nawet w najmniej przestrzennym pomieszczeniu. Zaletą zmywarek modułowych jest możliwość umieszczania ich w dowolnej zabudowie.

Przestrzenna kuchnia – dowolność wyboru zmywarki

Masz dużą, szeroką kuchnię? Bez trudu wstawisz do niej kolejne urządzenie? W takim razie możesz zdecydować się na zmywarkę wolnostojącą, którą ustawisz, gdzie tylko zechcesz. Pamiętaj jednak o zapewnieniu dopływu czystej wody oraz odpływu tej już zużytej. Zmywarki wolnostojące proponujemy w takich samych wariantach wymiarowych, jak urządzenia do zabudowy. Dzięki szerokości 45 lub 60 cm zmywarki odpowiadają standardowym wymiarom mebli kuchennych. Jedną z naszych najlepszych zmywarek wolnostojących jest model SMS88TI36E, szeroki na 60 cm. Zmywarka ta cechuje się klasą energetyczną A+++ – 10% i generuje hałas o natężeniu zaledwie 42 dB. Ponadto, niewielkie zużycie wody oraz skuteczne suszenie sprawiają, że ta elegancka stalowa zmywarka jest jednocześnie niezwykle praktyczna i komfortowa.

Oczywiście, jeżeli odpowiada to Twojej wizji, również przestrzenną kuchnię możesz wyposażyć w zmywarkę do zabudowy. Być może jednak lepsza będzie w tym przypadku zmywarka do zabudowy Siemens o szerokości 60 cm, choć ostatecznie zależy to rzecz jasna od wymiarów Twoich mebli kuchennych. Wielu naszych klientów decyduje się na zmywarki zintegrowane ze względu na spójność, jaką tworzą z zabudową kuchenną.

Zmywarka częścią planu zabudowy

Jeżeli dopiero tworzysz zabudowę kuchni, od razu pomyśl o miejscu gdzie będzie znajdowała się zmywarka do zabudowy. Kiedy stanie się ona częścią planu zabudowy, z pewnością uda Ci się dopasować optymalny model do Twojej kuchni. Nie oznacza to wcale, że musisz decydować się na zmywarkę zintegrowaną. Jeżeli wolisz model wolnostojący, ustal z projektantem, gdzie najlepiej postawić urządzenie, nie zapominając o doprowadzeniu i odprowadzeniu wody.