Nudzi Cię codzienne, poranne odwiedzanie piekarni w poszukiwaniu świeżego chleba? Nic straconego, ponieważ możesz taki sam chleb upiec u siebie w domu. Jednak jak to zrobić? Wystarczy nabyć wypiekacz do chleba, który cały proces wykona za Ciebie. Dlatego też w tym tekście opiszemy najważniejsze aspekty wyboru sprzętu tego typu.

Ranking wypiekaczy do chleba Czerwiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Możliwości, jakie oferuje wypiekacz do chleba

Na wstępie musimy zaznaczyć, że maszyna do pieczenia chleba jest urządzeniem prawie bezobsługowym. „Prawie” objawia się w tym, że do Ciebie należy jedynie odmierzenie składników, umieszczenie ich w pojemniku i ustawienie programu. Dalszą część procesu, czyli mieszanie, ugniatanie, wyrastanie i pieczenie wypiekacz wykona za Ciebie!

Warto jednak wspomnieć, że sprzęt tego typu może posłużyć nie tylko do pieczenia chleba. Przy jego pomocy wykonasz również bułki, czy wiele typów ciast. Dzięki temu otrzymujesz urządzenie proste w obsłudze i w pełni wielofunkcyjne!

Mieszadła – najważniejszy element wypiekacza

Mieszadła znajdują się wewnątrz komory maszyny i odpowiadają za prawidłowość wymieszania ciasta. Zazwyczaj producenci wypiekaczy umieszczają w nich jedno lub dwa takie elementy. Ponadto od ilości mieszadeł zależy to, jakiej wielkości ciasto będziesz mógł przygotować. Krótko mówiąc, jeżeli będzie ich więcej, Ty będziesz mógł przygotować większe ciasto.

Jeżeli wypiekacz do chleba posiada jedno mieszadło, przygotujesz ciasto o maksymalnej masie 800 g. Z kolei, gdy są dwa takie elementy – maksymalna waga ciasta może wynosić nawet 1,6 kilograma. Pamiętaj o tym przy wyborze, ponieważ mniejsza ilość ciasta oznacza mniejszy wypiek.

Moc wypiekacza do chleba

Dzięki wyższej mocy urządzenie będzie mogło dłużej pracować i lepiej poradzi sobie z pracochłonnym zagniataniem ciasta. Dlatego też nie radzimy zakupu wypiekaczy do chleba małej mocy. Zdecydowanie lepszym wyborem jest maszyna, której moc maksymalna oscyluje wokół 600 W.

W sprzedaży występują również maszyny do pieczenia chleba o mocy powyżej 1600 W. Są to jednak urządzenia przeznaczone dla osób, które bardzo często będą dokonywały wypieków. Jeżeli planujesz pieczenie rzadziej, niż raz na trzy dni – kupno tak mocnego sprzętu będzie nieopłacalne i nieekonomiczne.

Komora pieczenia

W komorze, czyli pojemniku zainstalowanym wewnątrz wypiekacza powstaje chleb. Od wielkości tego elementu zależy to, jak duży wypiek będziesz mógł stworzyć. Zatem dobierz go do swoich potrzeb i możliwości. Pamiętaj też, że wielkość komory powinna być ściśle dobrana do mocy i zastosowanych mieszadeł. Dopiero gdy odnajdziesz urządzenie, które tymi trzema elementami Ci odpowiada, możesz dokonać jego zakupu.

Funkcje wypiekacza do chleba

Wypiekacz do chleba powinien być wyposażony, przede wszystkim w programy pozwalające na upieczenie wielu rodzajów chleba. Dzięki nim maszyna zostanie ustawiona automatycznie w odpowiedni, właściwy dla danych składników sposób i powstanie idealny chleb. Warto również, aby urządzenie miało programy, dzięki którym przygotujesz wiele rodzajów ciast.

Ponadto przydatne mogą okazać się funkcje takie, jak:

  • opóźniony start, dzięki któremu możesz zaplanować pieczenie i cieszyć się świeżym wypiekiem o dowolnej, nawet bardzo wczesnej porze dnia,

  • wskaźnik dodawania składników – pieczenie chleba to dość czasochłonny proces, a dodanie składników w nieodpowiednim momencie może go zaburzyć, dlatego wiele urządzeń wyposażono w sygnał dźwiękowy, który powinformuje Cię o najlepszej chwili na to, aby dodać zioła, orzechy, czy owoce,

  • podtrzymywanie ciepła po zakończeniu pieczenia – dzięki tej funkcji wypiekacz do chleba będzie podtrzymywał temperaturę wypieku przez 60 minut od zakończenia procesu.

Mamy nadzieję, że te kilka porad ułatwiło Ci dokonanie wyboru najlepszego wypiekacza do chleba. Pamiętaj, aby urządzenie tego typu było dostosowane, przede wszystkim do Twoich potrzeb i możliwości, ponieważ wybranie urządzenia o złych parametrach spowoduje, że nie sprawdzi się ono w Twoim domu. Jeżeli nadal nie wiesz, który sprzęt wybrać – poniżej masz dostępny ranking najbardziej polecanych wypiekaczy.

Pamiętaj też, aby napisać w komentarzu, jaki wypiekacz do chleba wybrałeś!

Oceń