Poszukujesz dobrej zgrzewarki próżniowej do pakowania żywności? Chcesz kupić urządzenie, które wydłuży przydatność do spożycia nawet 5-krotnie, a przy tym będzie w dobrej cenie? Sprawdź nasz najnowszy ranking zgrzewarek próżniowych na Kwiecień 2024 roku! Razem z ekspertem z DlaDomu.org podpowiadamy jakie urządzenie do zgrzewania żywności wybrać! Objaśniamy, jaką moc powinna mieć najlepsza zgrzewarka! Wskazujemy jaki przepływ powietrza będzie idealny! Zobacz poniżej, jaką zgrzewarkę do żywności wybrać!

Ranking zgrzewarek próżniowych na Kwiecień 2024 – sprawdź polecane!

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

W jaki sposób stworzyliśmy ranking najlepszych zgrzewarek próżniowych 2024?

Ranking zgrzewarek próżniowych 2024 został przygotowany z myślą o Tobie. Zestawiając powyższe produkty w porównaniu, chcemy zaprezentować te najlepsze modele zgrzewarek próżniowych na rynku, które jednocześnie wyróżniają się bardzo okazyjną ceną. Tworząc powyższy ranking na Kwiecień 2024 roku, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry ze specyfikacji, które mają największy wpływ na decyzję zakupową. Możemy do nich zaliczyć moc zgrzewarki, szerokość, ciśnienie, przepływ powietrza, jak również wyposażenie. Ranking najlepszych zgrzewarek próżniowych pozwoli Ci maksymalnie zaoszczędzić Twój czas oraz zmniejszyć koszty zakupu! W zestawieniu znajdują się oryginalne produkty, które wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także konkurencyjną ceną!

Jaką zgrzewarkę próżniową wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Nie wiesz jaką zgrzewarkę próżniową do żywności wybrać? Specjalnie dla Ciebie poniżej przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Wskazujemy, jaką moc ma najlepsza zgrzewarka. Objaśniamy jak prawidłowo dopasować przepływ powietrza czy ciśnienie! Przeczytaj jak wybrać najlepszą zgrzewarkę próżniową, tak aby była skuteczna, trwała, wydłużała przydatność do spożycia nawet 5-krotnie, a przy tym miała konkurencyjną cenę!

Jaką moc ma dobra zgrzewarka próżniowa?

Jednym z najważniejszych parametrów w trakcie zakupu dobrej zgrzewarki do pakowania żywności jest moc urządzenia. Od wartości tego parametru zależne jest działanie pompy próżniowej, która odpowiada za odsysanie powietrza z foli lub pojemników. Na rynku dostępne są modele urządzeń do próżniowego pakowania żywności, których moc wynosi od 80 do 180 W. Jednak jaką zgrzewarkę próżniową kupić?

Polecamy wybierać model, którego moc wynosi nie mniej niż 120W. Dzięki temu urządzenie będzie skutecznie zgrzewać każdego rodzaju żywność – tę suchą, jak i wilgotną. Na dodatek zapakuje próżniowo produkt spożywczy bez utraty najcenniejszych wartości odżywczych.

Na jaką szerokość worków się zdecydować?

Zgrzewarki do pakowania próżniowego najczęściej przystosowane są do zgrzewania folii lub worków. W następnym kroku warto dopasować szerokość woreczków, w których chcesz przechowywać hermetycznie pakowaną żywność. Do wyboru masz urządzenia, dla których szerokość rolki folii lub worków wynosi od 15 do 30 cm. Dobór konkretnej wartości tego parametru zależny jest od produktów, jakie planujesz pakować za pomocą zgrzewarki do żywności.

Szerokość folii Przykładowe produkty
15 od do 22 cm delikatne produkty spożywcze, owoce, orzechy, marchew, nieduże kawałki sera czy wędliny
28 do 30 cm sucha i wilgotna żywność np. bigos, sosy, kawałki mięsa, ryby, ser, wędliny, owoce, grzyby

Zwróć uwagę na przepływ powietrza w pakowarce!

Przepływ powietrza w zgrzewarce do próżniowego przechowywania żywności wskazuje na wydajność urządzenia. Im przepływ jest większy, tym szybciej i dokładniej urządzenie jest w stanie odsysać powietrze z pojemnika próżniowego lub folii. Obecnie dostępne są domowe zgrzewarki próżniowe, u których moc zasysania (przepływ powietrza) wynosi od 3 do 20 l/min. Przyjmuje się, że dobra zgrzewarka do folii powinna posiadać przepływ powietrza na poziomie nie mniejszym niż 4 l/min.

Jakie ciśnienie powinna mieć najlepsza zgrzewarka do żywności?

Kolejnym ważnym parametrem jest ciśnienie, jakie wytwarza pompa w trakcie odsysania powietrza z folii. Warto dodać, że odpowiednia wartość tego parametru wpływa na poprawienie jakości pożywienia, tym samym na dłuższą przydatność do spożycia. Każda dobra zgrzewarka do żywności powinna pracować pod ciśnieniem w zakresie od -0,6 do -0,8 bar. Taki zakres jest zupełnie wystarczający do skutecznego zapakowania hermetycznego każdego rodzaju pożywienia.

Z czego powinna być wykonana dobra pakowarka próżniowa?

W trakcie zakupu pakowarki próżniowej do żywności zwróć uwagę na materiał obudowy. Spotkasz się z urządzeniami z tworzywa sztucznego, jak również ze stali nierdzewnej. Jednak jaka jest najlepsza zgrzewarka próżniowa do przechowywania żywności w foli? Najlepiej zdecydować się na urządzenie do hermetycznego pakowania żywności, które wykonane zostało z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Stal nierdzewna jest odporna na korozję. Co więcej, wyróżnia się wysoką trwałością oraz odpornością na zarysowania. Poza tym nie ulega odkształceniom oraz pęknięciom, jak to się ma w przypadku zgrzewarek posiadających obudowę z tworzywa.

Jakie wyposażenie i funkcje ma dobra zgrzewarka do żywności?

W trakcie zakupu zgrzewarki próżniowej warto zdecydować się na urządzenie wyposażone w dodatkowe funkcje oraz dodatki, która dają jeszcze więcej możliwości hermetycznego pakowania żywności. Do jednych z przydatnych funkcji oraz akcesoriów można zaliczyć:

 • wężyk do pojemników próżniowych,
 • wbudowany nóż do odcinania folii,
 • rolkę folii o długości przynajmniej 3 m,
 • regulację czasu,
 • porty i adaptery do wykonywania próżni zewnętrznej,
 • zestaw worków do pakowania suchej i wilgotnej żywności,
 • wyjmowaną tacka ociekowa,
 • zgrzewanie przystosowane do sous-vide,
 • funkcję zgrzewania samego worka, wysysania powietrza, zgrzewania próżniowego suchej lub wilgotnej żywności.

Ile kosztuje dobra pakowarka próżniowa?

Cena zgrzewarek próżniowych zaczyna się już od 120 zł, a może sięgać nawet 1500 zł. Warto dodać, że na kształtowanie się kwoty wpływa materiał wykonania, ilość wbudowanych funkcji, szerokość urządzenia, moc, jak również wszystkie akcesoria w zestawie. Średnia cena za dobrą zgrzewarkę próżniową do żywności wynosi powyżej 300 zł.

FoodSaver czy Sam Cook – z jakiej firmy jest najlepsza zgrzewarka próżniowa?

Najlepszymi urządzeniami do hermetycznego pakowania żywności są zgrzewarki próżniowe FoodSaver, np. FoodSaver FFS005X. Jest to zgrzewarka próżniowa o mocy 140W, która została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Warto dodać, że ma wbudowanych wiele funkcji, które umożliwiają przechowywanie żywności w folii lub dedykowanych woreczkach. Na dodatek zgrzewarka próżniowa posiada do wyboru wiele trybów działania. Została wyposażona w schowek na rolkę, wyjmowaną tackę ociekową, funkcję zgrzewania. Poza tym prezentowana zgrzewarka próżniowa wyposażona jest w tryb pakowania produktów suchych, jak i wilgotnych.

Kolejnym polecanym produktem jest zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS014X tym razem wersja nieco tańsza, która została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Inną polecaną marką jest zgrzewarka próżniowa Sam Cook PSC-30, która doskonale sprawdzi się do pakowania w celu gotowania metodą sous vide. Następną propozycją godną polecenia jest zgrzewarka do folii Profi Cook PC-VK 1080, która wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz ładnym designem.

Podsumowanie

 • Zgrzewarka próżniowa do żywności pomoże przechowywać potrawy oraz półprodukty przez znacznie dłuższy czas, przy zachowaniu wartości odżywczych oraz niezmiennego smaku.
 • Większość zgrzewarek jest kompatybilna ze wszystkimi pojemnikami do hermetycznego pakowania.
 • Zgrzewarka próżniowa to urządzenie, które odsysa powietrze z woreczka lub foli, dzięki czemu wydłuża nawet 5-krotnie przydatność do spożycia produktów.
 • W trakcie zakupu domowej zgrzewarki do folii koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze parametry, do których zaliczamy moc urządzenia, przepływ powietrza, materiał wykonania, ciśnienie, jak również szerokość woreczków.
 • Poza tym podczas zakupu zobacz również na opinie o zgrzewarce próżniowej, którą chcesz kupić. Pamiętaj, aby przeglądać tylko zweryfikowane recenzje!
 • Na rynku dostępne są tanie zgrzewarki próżniowe, których cena zaczyna się od 120 złotych, jak również droższe modele, których kwota może sięgać nawet 1500 złotych.
 • Większość producentów do zestawu z urządzeniem dodaje rolkę folii o długości 3 m.
 • Polecanymi urządzeniami z tej kategorii są zgrzewarki próżniowe FoodSaver, Sam Cook, jak również Profi Cook.
 • Nie wiesz jaką pakowarkę próżniową ze zgrzewarką wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych zgrzewarek próżniowych w 2024 roku, w którym zestawiamy produkty nawet o 20% tańsze niż w sklepach stacjonarnie.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą zgrzewarkę próżniową?

Wybierając dobrą zgrzewarkę próżniową, koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia, która powinna wynosić nie mniej niż 120 W. Oprócz tego zobacz, z czego została wykonana pakowarka – najlepiej zdecydować się na produkt wykonany ze stali nierdzewnej. W kolejnym kroku sprawdź przepływ powietrza zgrzewarki. Na dodatek zobacz jakie funkcje oraz tryby działania posiada wybrany przez Ciebie model. Na końcu przeglądnij opinie danych urządzeń, które chciałbyś kupić. Jeśli nadal nie wiesz jaki egzemplarz wybrać, to zobacz nasz ranking [year], w którym zestawiamy małoawaryjne urządzenia w najlepszej cenie online!

Jak działa zgrzewarka próżniowa do folii?

Zgrzewarka próżniowa pozwala na błyskawiczne odsysanie powietrza z wnętrza worka lub folii. Dzięki czułej pompie próżniowej oraz elektronicznemu monitoringowi temperatury urządzenie daje możliwość pakowania hermetycznego przeróżnych żywności. Jaki tego efekt? Wydłużenie przydatności do spożycia nawet 5-krotnie!

Czy warto pakować próżniowo?

Tak, pakowanie próżniowe z wykorzystaniem zgrzewarki do żywności pozwala na znacznie dłuższe przechowywanie żywności bez utraty wartości odżywczych oraz witamin. Na dodatek pakując próżniowo, potrawy nie tracą smaku.
5/5 - (2 głosów)