Tenis stołowy to jedna z popularniejszych dyscyplin sportowych, która cieszy się powodzeniem również w naszym kraju. Coraz więcej Polaków planuje kupić własny stół do tenisa stołowego, dzięki któremu można w dowolnym czasie odbywać turnieje. Dobrej jakości stół do ping ponga powinien wyróżniać się określonymi parametrami. Warto zastanowić się, jaki stół do ping ponga kupić, aby spełniał on nasze oczekiwania.

Rodzaje stołów do tenisa stołowego

  • Stacjonarny, jednoelementowy – stół przeznaczony dla użytkowników, którzy nie planują go przenosić. Idealnie sprawdzi się w pokoju do sportu, gdzie zajmując miejsce, nie będzie przeszkadzał. Zaletą rozwiązania tego typu jest niska cena, prosta konstrukcja, czy stosunkowo niska waga.
  • Składany – mobilny stół do ping ponga. Najczęściej wyposażony w kółka umożliwiające transportowanie. Konstrukcja stołu składanego jest bardziej zaawansowana, przez co jest znacznie droższy w zakupie, ale może zajmować mniej miejsca w domu, czy na podwórku. Ponadto zastosowany w nich stelaż jest znacznie lżejszy.
Stół do ping ponga stacjonarny. Taki stół musi być ciężki, solidny oraz wytrzymały, gdyż cały czas jest narażony na wpływ warunków atmosferycznych.
Stół do ping ponga stacjonarny. Taki stół musi być ciężki, solidny oraz wytrzymały, gdyż cały czas jest narażony na wpływ warunków atmosferycznych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Materiały wykonania – powinny być jak najsolidniejsze, aby stół pozwalał cieszyć się grą przez długi czas. Szczególnie istotna jest siatka. Musi być wykonana z wysokiej jakości bawełny lub polipropylenu, który spełni swoje zadanie naprawdę długo. Blat z kolei laminatu z żywicą lub grubej płyty wiórowej.
  • Siatka – powinna być nie tylko należycie wykonana, ale również musi umożliwiać regulację wysokości. Najczęściej odbywa się to przy pomocy wydłużania lub skracania mocowania siatki.
  • Blat – zwróć uwagę zarówno na wcześniej wspomniane materiały wykonania, jak i jego wielkość, czy jakość malowania.

Przydatne akcesoria:

  • Rakietki – przed zakupem sprawdź, czy dana rakietka wygodnie trzyma się w dłoni, a także – czy jej waga Ci odpowiada.
  • Pokrowce na rakietki – dzięki nim bezpiecznie przechowasz swój sprzęt do gry. Ponadto pokrowiec umożliwia również transportowanie.
  • Piłeczki bezszwowe – wykazują się zwiększoną trwałością w porównaniu do tradycyjnych piłeczek, są jednak od nich droższe.
  • Pokrowiec na stół – niezbędny zwłaszcza w przypadku stołów stacjonarnych. Odpowiednia osłona zapobiegnie dostawaniu się kurzu i powstawaniu uszkodzeń na powierzchni blatu.

Jaki stół do ping ponga wybrać?

Nie da się ukryć, że dobry stół do ping ponga powinien być wykonany z tworzyw o najwyższej jakości. Producenci zazwyczaj proponują nam modele zaprojektowane na bazie klejonej płyty wiórowej. Niekiedy jednak możemy mieć do czynienia z płytami typu MDF. Nie jest to jednak dobry wybór, ponieważ płyty cechują się gorszą wytrzymałością. Co więcej, ich grubość jest o wiele niższa w porównaniu z płytami wiórowymi. Idealnym wyborem jest składany stół do ping ponga, ponieważ tego typu produkty nie zajmą zbyt wiele wolnej przestrzeni. Po skończonej grze można po prostu złożyć stół, przenosząc go w dowolne miejsce.

Stół do ping ponga – jaki kupić?

Dla wielu potencjalnych konsumentów szczególnie ważna jest cena omawianego produktu. Nie należy jednak kierować się wyłącznie tą kwestię, ponieważ najistotniejsza powinna być dla nas jakość wybranego stołu. W podjęciu decyzji na pewno pomocny okaże się ranking stołów do ping ponga. Warto przyjrzeć się takim elementom, jak rama wzmacniająca, stelaż czy siatka. Istotny jest także design stołu, w tym między innymi kolor blatu. Z pewnością najtańsze są stoły przeznaczone do użytku domowego, czyli tak zwane modele indoor. Ich atutem jest także możliwość szybkiego złożenia oraz stosunkowo lekka waga.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki stół do tenisa będzie dla nas odpowiedni, musimy wziąć pod uwagę jego najważniejsze parametry. Należy pamiętać o tym, aby jego użytkowanie było dla nas komfortowe. Co za tym idzie, wybrany przez nas stół nie powinien być za ciężki, ale jednocześnie musi cechować się odpowiednią wytrzymałością.

Stół do ping ponga – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Stół do tenisa stołowego. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
4.5/5 - (2 głosów)