Urządzasz wynajmowane mieszkanie i zastanawiasz się, co najlepiej sprawdzi się jako osłona i dekoracja okien? Nieoczywista odpowiedź brzmi – żaluzje! Podpowiadamy, jakie kwestie przemawiają za żaluzjami, jeśli urządzasz mieszkanie zarówno jako najemca, jak i właściciel!

Żaluzje w blokach – najbardziej praktyczne rozwiązanie

W przypadku mieszkania na wynajem zwykle najistotniejsze są względy praktyczne. Tego typu lokale często mieszczą się w gęstej, wielomieszkaniowej zabudowie – najczęściej na osiedlach bloków. Niestety większość nowych osiedli budowana jest z myślą o maksymalizacji metrażu na kilometr kwadratowy gruntu, toteż bloki stoją przeważnie dość blisko siebie. Dając przy tym niechciany, doskonały widok w okna sąsiadów. Nic dziwnego, że lokatorzy mają potrzebę skutecznego odgrodzenia się przed wścibskimi czy mimowolnymi spojrzeniami. Żaluzje na okna sprawdzają się w tej roli jak nic innego. Ich mechanizm zapewnia jednocześnie bardzo szczelną zasłonę oraz dozowanie ilości wpadającego do wnętrza światła dziennego. Możliwość ustawiania lameli pod różnym kątem sprawia, że przez osłonę może przeniknąć tyle światła, ile potrzebujesz, a okno w dalszym ciągu pozostaje nieprzejrzyste z zewnątrz.

Podobają Ci się drewniane żaluzje? Nie odmawiaj sobie tej estetycznej i praktycznej osłony nawet w wynajmowanym mieszkaniu!
Podobają Ci się drewniane żaluzje? Nie odmawiaj sobie tej estetycznej i praktycznej osłony nawet w wynajmowanym mieszkaniu!

Czy warto inwestować w żaluzje, wynajmując mieszkanie?

Wynajem długoterminowy to często stabilna i bezpieczna opcja dla osób, które z różnych względów nie mają możliwości zakupu własnej nieruchomości. Jednocześnie to często wyzwanie dekoratorskie. To, jak mocno możesz ingerować w wygląd mieszkania, często określa umowa lub jest do dogadania z właścicielem. Problematyczna bywa kwestia tego, ile sam najemca chce zainwestować w mieszkanie, które prędzej czy później opuści. Czy w takim wypadku na przykład drewniane żaluzje na wymiar to dobry pomysł? Jeśli to jest coś, co najbardziej Ci się podoba i chcesz widzieć u siebie w salonie, to jak najbardziej! Żaluzje to bardzo stylowa ozdoba mieszkania i nie musisz z niej rezygnować, nawet jeśli jesteś tymczasowym lokatorem. A żaluzje możesz przecież zabrać ze sobą na kolejne lokum! Zwłaszcza jeśli Twoje mieszkanie ma okna o standardowych wymiarach. Montaż żaluzji nie musi być trwały ani wymagać naruszenia ścian czy ram okiennych – wśród instrukcji na stronie Clicky.pl znajdziesz mnóstwo bezinwazyjnych sposobów montażu.

Eleganckie, solidne i… trudne do zniszczenia. Żaluzje montowane na skrzydle okiennym sprawdzą się nawet u nieostrożnych użytkowników!
Eleganckie, solidne i… trudne do zniszczenia. Żaluzje montowane na skrzydle okiennym sprawdzą się nawet u nieostrożnych użytkowników!

Żaluzje – dobra inwestycja dla właściciela

Jesteś właścicielem mieszkania na wynajem i zastanawiasz się, jakie osłony okien warto wybrać? Żaluzje to zdecydowanie opcja warta uwagi! Co prawda jakościowe, robione na wymiar żaluzje to inwestycja, jednak w dłuższej perspektywie – jak najbardziej opłacalna. Żaluzje pomimo subtelnej, ażurowej konstrukcji to trwały sprzęt – zwłaszcza jeśli złożysz zamówienie u profesjonalistów.

Przede wszystkim jednak dobrze dopasowane i poprawnie zamontowane na ramie żaluzje są niemal niezniszczalne i bardzo trudne do uszkodzenia czy zepsucia. Posłużą więc latami naprawdę wielu lokatorom, nawet tym wymagającym. Tanie i proste rozwiązania, na które często z oszczędności decydują się właściciele mieszkań, tak naprawdę często wymagają wymiany za każdym razem, gdy do lokalu wprowadzają się nowi najemcy. I nie jest to wcale wina lokatorów – najtańsze firanki i cienkie rolety błyskawicznie się zużywają. Żaluzje w oknach to mądre i perspektywiczne rozwiązanie.

5/5 - (2 głosów)