Przepatrujesz internet za najlepszym multicookerem, który umożliwi błyskawiczne przygotowanie dań? Dumasz, jaki wybrać – ten marki Tefal, Philips czy Ninja? Z mocą 1000 czy 1800 W? Sprawdź nasz ranking multicookerów, w którym prezentujemy urządzenia, które pozwolą Ci przygotować dania w zaledwie 15 minut! Co więcej, razem z ekspertem DlaDomu.org podpowiadamy, jaki multicooker wybrać! Wskazujemy jak dopasować pojemność misy, moc, jak również, na jakie tryby działania się zdecydować. Zobacz, jaki multicooker kupić w 2024 roku! Sprawdźmy!

Ranking multicookerów Lipiec 2024 – wybierz ten najlepszy!

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking najlepszych multicookerów 2024?

Zestawiając wszystkie 10 produktów w powyższym rankingu najlepszych multicookerów, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry, które odgrywają znaczącą rolę w trakcie podejmowania decyzji zakupowej. Tworząc powyższe porównanie najpopularniejszych, wielofunkcyjnych urządzeń do gotowania, wzięliśmy pod uwagę moc, pojemność, typ sterowania, ilość i rodzaj programów automatycznych. Na dodatek ważnym czynnikiem rankingowym były opinie użytkowników. Naszym celem w trakcie tworzenia rankingu multicookerów na Lipiec 2024 roku było maksymalne skrócenie Twojego czasu, który musiałbyś przeznaczyć na poszukiwanie tego najlepszego modelu!

Jaki multicooker wybrać? Poradnik zakupowy

Dobry multicooker nie tylko ugotuje za Ciebie pyszny obiad, ale również pozwoli przyrządzać dania na parze, piec, smażyć czy przygotowywać jogurty, a to wszystko w niecałe 20 minut! Nie wiesz, jaki multicooker wybrać? Przeczytaj poniższy poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie najlepszego urządzenia do gotowania! Wskazujemy jak dopasować moc do ilości osób. Radzimy, jaki multicooker będzie lepszy – sterowany mechanicznie czy elektronicznie! Objaśniamy, które funkcje są przydatne. Sprawdź, jaki multicooker wybrać, tak aby był funkcjonalny, przyrządzał błyskawicznie przeróżne potrawy i dodatkowo był w bardzo dobrej cenie!

Jaką moc ma dobry multicooker?

Decydując się na zakup najlepszego multicookera, w pierwszej kolejności dopasuj moc urządzenia. Od wartości tego parametru zależy szybkość przyrządzania posiłku. Warto dodać, że moc zależna jest od pojemności urządzenia. Wśród wszystkich multicookerów dostępnych na rynku spotkasz się z egzemplarzami, dla których moc oscyluje od 250 do 2000 W. Jednak jaki multicooker kupić? Wartość tego atrybutu warto dopasować do ilości osób, dla których urządzenie ma przygotowywać posiłki.

W związku z tym, jeśli kupujesz multicooker dla maksymalnie 3 osób, wtedy zdecyduj się na model, którego moc wynosi do 1000 W. Nieco inaczej jest w przypadku przygotowywania posiłków dla całej rodziny, której liczba wynosi od 4 do 5. Tutaj lepiej sprawdzi się praktyczny multicooker o mocy od 1000 do 1800 W. Tymczasem, gdy poszukujesz urządzenia kuchennego dla 6 lub więcej domowników, to warto kupić multicooker o mocy większej niż 1800 W.

Na jaką pojemność misy się zdecydować?

Kupując multifunkcyjny sprzęt do przygotowywania posiłków, koniecznie dopasuj pojemność misy. Dlaczego jest to ważne? Prawidłowe dobranie misy do ilości porcji, jakie planujesz regularnie przygotowywać, ograniczy zużycie energii elektrycznej oraz znacznie przyśpieszy przygotowywanie posiłków. Do wyboru masz wielofunkcyjne multicookery, których pojemność wynosi od 3 do 8 litrów.

Jednak jak prawidłowo dopasować nowoczesny garnek do ilości domowników? Jeśli w Twoim domu mieszkają maksymalnie 3 osoby, wtedy zdecyduj się na wielofunkcyjne urządzenie posiadające misę o pojemności do 5 l. Tymczasem kupując multicooker do przygotowywania potraw dla 4 lub 5 osób, wtedy idealny będzie model o pojemności od 5 do 7,5 l. Z kolei najlepsze multicookery o pojemności powyżej 7,5 l umożliwią przygotowanie posiłków dla 6 lub więcej osób.

Pojemność multicookera Ilość domowników
do 5 litrów do 3 osób
od 5 do 7,5 litrów od 4 do 5 osób
powyżej 7,5 litrów 6 lub więcej osób

Jakie sterowanie w multicookerze – mechaniczne czy elektroniczne?

Wybierając dobry multicooker do swojej kuchni, spotkasz się z urządzeniami wyposażonymi w sterowanie mechaniczne lub elektroniczne. Multicookery ze sterowaniem mechanicznym dają możliwość ustawienia parametrów gotowania z wykorzystaniem wbudowanego pokrętła oraz przycisków. Z kolei wielofunkcyjne multicookery ze sterowaniem elektronicznym wyposażone są najczęściej w czytelny wyświetlacz elektroniczny z dotykowym ekranem.

Porównując oba rozwiązania, bez wątpienia lepszym wyborem jest zakup multicookera ze sterowaniem elektronicznym. Dlaczego? Urządzenia te dają dużo więcej możliwości przygotowywania smacznych dań dla całej rodziny. Na dodatek większość multicookerów z elektronicznym sterowaniem posiada mobilną aplikację z przepisami, dzięki czemu oprogramowanie przeprowadza Cię krok po kroku przez proces gotowania. Tym samym nie musisz być znawcą kulinarnym, aby przygotować przepyszne danie w zaledwie 15 minut!

Gotowanie na parze, duszenie czy pieczenie – jakie tryby działania ma najlepszy multicooker?

Za pomocą multicookera przygotujesz większość dań w formie płynnej, jak i stałej. Wszystko dzięki wielu wbudowanym trybom pracy. Jednak w zależności od wybranego modelu, może różnić się rodzaj i ilość programów automatycznych. Do najczęściej stosowanych można zaliczyć:

 • gotowanie – jest to najczęściej stosowany program w multicookerach, daje możliwość przygotowania większości potraw;
 • gotowanie na parze – umożliwia przygotowania smacznych dań dla całej rodziny w postaci ugotowanego na parze mięsa czy warzyw, jest to opcja dedykowana szczególnie dla osób prowadzących zdrowy tryb życia;
 • duszenie – umożliwia przygotowywanie dań z niewielką ilością wody, np. mięso z sosem, na dodatek dzięki specjalnej powłoce, potrawy nie przywierają od spodu;
 • smażenie – ten program dedykowany jest do przygotowywania mięsa lub ryb na oleju, dzięki temu znacznie szybciej usmażysz posiłki, w porównaniu do smażenia na patelni;
 • pieczenie – umożliwia upieczenie np. mięsa, ale nie tylko, jest to tryb podobny do tego w piekarniku, dzięki czemu możesz z jego wykorzystaniem piec ciasto lub chleb;
 • wolne gotowanie – ten tryb sprawdzi się do posiłków, które wymagają dłuższego czasu do gotowania, np. przyrządzanie lecza lub bigosu;
 • gotowanie pod ciśnieniem – umożliwia błyskawicznie ugotowanie takich produktów jak ziemniaki i ryż, urządzenie gotuje potrawę pod wysokim ciśnieniem, dzięki szczelnemu zamknięciu, dzięki czemu danie jest gotowe w mniej niż 15 minut.

Jakie funkcje i wyposażenie są przydatne?

Każdy najlepszy multicooker wyposażony jest w wiele przydatnych udogodnień, które wpływają nie tylko na lepszy komfort w trakcie przygotowywania posiłków, ale również na szybsze ich ugotowanie! Do jednych z polecanych udogodnień można zaliczyć funkcję opóźnienia startu pracy.

Dzięki temu możesz przygotować półprodukty, wsypać je do misy, zamknąć pokrywę i ustawić, kiedy urządzenie ma rozpocząć proces smażenia. Jest to idealne rozwiązanie, np. w trakcie przygotowywania posiłku na wieczór. Innym świetnym udogodnieniem jest możliwość mycia misy w zmywarce. Dzięki czemu nie musisz ręcznie szorować urządzenia. Do pozostałych świetnych udogodnień można zaliczyć:

 • timer,
 • funkcję podgrzewania,
 • miarkę oraz chochlę dołączoną do zestawu,
 • dotykowy panel sterowania,
 • misa z nieprzywierającą powłoką,
 • opcję podtrzymywania temperatury,
 • aplikację z wieloma przepisami.

Ile kosztuje dobre urządzenie do gotowania?

Kupując multicooker, który ułatwia przygotowywanie posiłków, do dyspozycji masz wiele przeróżnych urządzeń w odmiennych cenach. Warto mieć na uwadze, że cena za urządzenie tego typu zależna jest od marki, ilości programów automatycznych, konstrukcji, pojemności misy, jak również od zastosowanych funkcji oraz wyposażenia w zestawie. Kwota, jaką należy przeznaczyć za multicooker, wynosi od 200 do 2500 zł. Miej jednak na uwadze, aby przed dokonaniem wyboru sprawdzić opinie oraz recenzje o wybranym sprzęcie do gotowania! Jeśli nie jesteś pewny, to zobacz najlepsze multicookery w naszym rankingu 2024!

Multicooker Tefal, Russell Hobbs czy Philips – z jakiej firmy multicookera wybrać?

Do jednych z polecanych urządzeń można zaliczyć multicooker Philips, np. Philips HD2151/40 All in one, który został wyposażony w misę o pojemności 5 litrów oraz 35 programów automatycznych. Warto dodać, że multicookery firmy Philips wyróżniają się wysokiej jakości wykonaniem oraz mają świetny stosunek jakości do ceny. Co więcej, gotowanie w multicookerze marki Philips jest niezwykle proste oraz intuicyjne. Na dodatek producent udostępnia wiele przepisów we wbudowanej aplikacji mobilnej. Większość wielofunkcyjnych urządzeń do gotowania Philips posiada mnóstwo pozytywnych opinii użytkowników.

Kolejnym polecanym jest multicooker marki Tefal, np. Tefal CY9128, który zaliczany jest do jednych z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku! Multicooker został wyposażony w wiele udogodnień, takich jak programy automatyczne, misę o pojemności 6 litrów czy możliwość wygodnego wyszukiwania przepisów według półproduktów, które masz akurat w lodówce. Na dodatek multicooker dysponuje ponad 500 przepisami, które dostępne są w aplikacji mobilnej! Za pomocą tego sprzętu nie tylko możesz gotować, ale również smażyć, dusić, piec czy gotować na parze! Do pozostałych urządzeń, które są cenione i polecane, można zaliczyć multicookery marki:

 • Ninja,
 • Redmond,
 • Russell Hobbs,
 • Instant Pot.

Podsumowanie

 • Multicooker to urządzenie, które umożliwia przygotowanie przeróżnych posiłków w błyskawicznym czasie, nawet w ciągu 10 minut!
 • Obecnie dostępne są multicookery z misą o pojemności od 3 l do 8 l.
 • W trakcie zakupu najlepszego wielofunkcyjnego urządzenia do gotowania, koniecznie sprawdź na najważniejsze parametry w specyfikacji, do których zaliczamy moc sprzętu, pojemność, ilość oraz rodzaj programów automatycznych, wbudowane funkcje, rodzaj sterowania, jak również dodatki w zestawie.
 • Tanie multicookery kosztują już od 200 zł, z kolei cena za te najdroższe może wynosić nawet ponad 2500 zł.
 • Najlepszymi multicookerami są te marki Philips, Tefal, Ninja, Russell Hobbs oraz Instant Pot.
 • Nowoczesny multicooker daje możliwość nie tylko gotowania, ale również pieczenia, smażenia, jak również gotowania pod ciśnieniem czy na parze.
 • Zastanawiasz się nadal nad wyborem tego najlepszego urządzenia, które przygotuje za Ciebie posiłek do 15 minut? Zobacz nasz ranking TOP multicookerów na Lipiec 2024 roku, w którym zestawiamy funkcjonalne urządzenia w najniższych cenach online!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co jest lepsze – multicooker czy Thermomix?

Multicooker jest to urządzenie, które ma postać funkcjonalnego garnka, w którym możesz gotować, piec, smażyć, przyrządzać jogurty czy gotować pod ciśnieniem. Co więcej, umożliwia on przygotowywanie posiłku nawet w 15 minut. Z kolei Thermomix posiada nieco więcej funkcji. Z użyciem tego sprzętu możesz dodatkowo przygotowywać i zagniatać ciasto, siekać, miksować, rozdrabniać czy ważyć produkty.

Ile mocy powinien mieć dobry multicooker?

Najlepiej wybierać taki multicooker, którego moc jest większa niż 1000 W. Jednak pamiętaj, że ten parametr należy dopasować do wielkości misy, tym samym ilości domowników, którzy będą korzystać z urządzenia. W sytuacji, gdy kupujesz sprzęt dla maksymalnie 3 osób, wtedy decyduj się na multicooker z mocą do 1000W. Z kolei, gdy przygotowujesz posiłki dla od 4 do 5 osób, wtedy doskonale sprawdzi się urządzenie o mocy od 1000 do 1800 W. Najmocniejsze multicookery o mocy większej niż 1800 W dedykowane są dla wieloosobowych rodzin, których liczba wynosi 6 lub więcej.

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy multicooker?

Wybierając najlepszy multicooker, koniecznie zwróć uwagę na pojemność misy, która powinna być dopasowana do wielkości rodziny. Oprócz tego bardzo ważnym parametrem jest moc urządzenia, która zależna jest od wielkości sprzętu. Poza tym warto sprawdzić ilość oraz rodzaj zastosowanych programów automatycznych, wbudowane funkcje, dostępność aplikacji mobilnej czy rodzaj sterowania. Na samym końcu sprawdź opinie użytkowników. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, to zobacz nasz ranking najpopularniejszych produktów z kategorii multicookery na [month] [year], w którym zestawiamy ten sprzęt AGD nawet do 20% tańszy niż w sklepach stacjonarnych!
5/5 - (2 głosów)