Przepatrujesz oferty sklepów za dobrą i pojemną lodówką? Zastanawiasz się, jakie urządzenie będzie najlepsze do Twojej kuchni? Poniżej krok po kroku wskazujemy jaką lodówkę side by side wybrać! Podpowiadamy, w jaki sposób dopasować pojemność chłodziarki i zamrażarki. Radzimy, jakie funkcje są przydatne oraz którą klasę energetyczną wybrać! Sprawdź aktualny ranking lodówek side by side na Lipiec 2024, w którym prezentujemy najlepsze modele w okazyjnych cenach!

Ranking najlepszych lodówek side by side na Lipiec 2024

Porównanie TOP 10 lodówek side by side przez Dladomu.org

★ ★ ★
1
miejsce

Lodówka side by side LG GSXV90BSAE

W rankingu 2024 nie mogło zabraknąć lodówki side by side LG GSXV90BSAE o pojemności dla chłodziarki 416 l, z kolei dla zamrażarki to 219 l. Wymiary tego sprzętu do kuchni wynoszą 91,3 x 179 x 73,5 cm. Warto wspomnieć, że jest to nowoczesne urządzenie, które oddaje do dyspozycji wiele przydatnych technologii i funkcji. Do jednych z nich można zaliczyć system InstaView Door-in-Door, który umożliwia błyskawiczne podglądnięcie zawartości wnętrza lodówki bez otwierania jej drzwi. Wystarczy zapukać dwa razy o powierzchnię na zewnątrz lodówki! To rozwiązanie bez wątpienia znacznie obniża koszty rachunków za prąd, które wynikają m.in. z zwiększonego wykorzystania energii w celu wyrównania temperatury w trakcie ciągłego otwierania drzwi. Kolejną przydatną technologią jest LINEARCooling, która zmniejsza wahania temperatury, co przekłada się na zachowanie świeżego smaku potraw. Co więcej, ta dobrej jakości lodówka posiada funkcję DoorCooling, jak również FRESHBalancer. Dodajmy, że jest to lodówka side by side z kostkarką oraz dystrybutorem wody. Poza tym zastosowano w tym modelu technologię UVnano, która każdego dnia odświeża dyszę dyspensera. Poziom hałasu w tym urządzeniu wynosi zaledwie 36 dB. Warto również wspomnieć, że posiada metalowe wykończenie, dzięki temu lodówka doskonale komponuje się w kuchni. Klasa energetyczna w tym modelu wynosi E, natomiast roczne zużycie prądu to 348 kWh. Zdolność zamrażania wynosi 12 kg na 24 h. Na zakończenie dodajmy, że producent udziela 10-letniej gwarancji na kompresor.

Specyfikacja
Marka: LG
Ilość drzwi: 4
Wymiary: 91,3 x 179 x 73,5 cm
Pojemność chłodziarki: 416 l
Pojemność zamrażarki: 219 l
Klasa energetyczna: E
Klasa zamrażarki: brak informacji
Roczne zużycie prądu: 348 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 36 dB
Dystrybutor wody: Tak
Kostkarka: Tak
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Szczotkowana stal nierdzewna
Wyświetlacz: Tak
Sterowanie smartfonem: Tak
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 12 kg/ 24h
Liczba półek: 4
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 1
Komora zero: Brak
Komora świeżości: Brak
Szybkie chłodzenie: Nie
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
Total No Frost
stylowy design
aplikacja mobilna
10 lat gwarancji na kompresor
funkcja InstaView Door-in-Door
posiada kostkarkę i dystrybutor wody
duża pojemność chłodziarki i zamrażarki
Wady
klasa energetyczna E
cena mogłaby być nieco niższa
★ ★
2
miejsce

Lodówka side by side SAMSUNG RS67A8810S9

W naszym rankingu najlepszych modeli lodówek side by side nie mogło zabraknąć Samsung RS67A8810S9. Jest to innowacyjne urządzenie o wymiarach 178 x 91,2 x 71,6 cm, którego pojemność chłodziarki wynosi 409 litrów, tymczasem zamrażarki to 225 litrów. Dodajmy, że jest to lodówka side by side z dystrybutorem wody oraz kostek lodu. Wykonana została z wysokiej jakości materiałów. Zastosowano w tym modelu technologię SpaceMax, czyli specjalnie zaprojektowaną kontrukcję, która przez ograniczenie grubości ścianek, zwiększa przestrzeń wewnątrz lodówki. Co więcej, prezentowany model oddaje do dyspozycji 5 rodzajów ustawień, dzięki czemu możesz wygodnie dopasować działanie tego sprzętu do żywności, którą przechowujesz. Kolejną pomocną technologią jest Twin Cooling Plus, czyli dwa niezależne obiegi chłodzenia, które zapewniają najlepsze warunki do przechowywania, a przy tym redukują przenikanie zapachów. Co więcej, lodówka zużywa 395 kWh prądu, z kolei poziom hałasu, który generuje to 36 dB. Warto również wspomnieć, że ma bardzo ładny design, który wpasowuje się w każde nowoczesne, jak i klasyczne wnętrze kuchni. Nie można zapomnieć, że jest to lodówka side by side No Frost. Co za tym idzie? Przez inteligentny obieg powietrza, urządzenie zapobiega odkładanie się oblodzenia na ściankach, dzięki temu nie musisz regularnie rozmrażać tego sprzętu AGD! Do innych przydatnych udogodnień w tej niezawodnej lodówce side by side można zaliczyć wyświetlacz, pojemne szuflady, pojemniki drzwiowe, system Power Freeze i Power Cool, alarm otwartych drzwi, tryb wakacyjny, jak i półki z bezpiecznego szkła. Warto wspomnieć, że jest to lodówka dwudrzwiowa.

Specyfikacja
Marka: Samsung
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 178 x 91,2 x 71,6 cm
Pojemność chłodziarki: 409 l
Pojemność zamrażarki: 243 l
Klasa energetyczna: F
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 389 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 36 dB
Dystrybutor wody: Nie
Kostkarka: Tak (ręczna)
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Stal szczotkowana
Wyświetlacz: Tak (wewnętrzny)
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 12 kg/24 h
Liczba półek: 4
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 0
Komora zero: Nie
Komora świeżości: Nie
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
duża pojemność
pełne No Frost
poziom hałasu 36 dB
technologia SpaceMax
10 lat gwarancji na kompresor
5 rodzajów ustawień do wyboru
duża pojemność chłodziarki i zamrażarki
Wady
klasa energetyczna F
brak możliwości sterowania smartfonem
nieco duże zużycie energii elektrycznej
3
miejsce

Lodówka side by side SAMSUNG RS68A8520S9

Nadal zastanawiasz się nad zakupem nowej lodówki side by side, ale nie wiesz, na jaką się zdecydować? Zobacz kolejną propozycję w naszym rankingu na Lipiec 2024 roku, czyli Samsung RS68A8520S9! Jest to lodówka dwudrzwiowa wyposażona w pełny No Frost. Tym samym zwalnia Cię z konieczności regularnego rozmrażania sprzętu, dzięki czemu masz znacznie więcej czasu dla siebie! Dodajmy, że jest to lodówka o szerokości 91,2 cm, wysokości 178 cm oraz głębokości 71,6 cm. W tym miejscu warto podkreślić, że zmieści ona wiele produktów spożywczych w swoim wnętrzu! Pojemność dla chłodziarki to aż 409 l, natomiast dla zamrażarki wynosi 225 l. W trakcie analizy tej lodówki side by side warto zwrócić uwagę na zastosowane funkcje. Do jednych z przydatnych rozwiązań można zaliczyć technologię cienkich ścianek SpaceMax, która dodaje jeszcze więcej przestrzeni, którą to możesz wykorzystać do przechowywania większej ilości pożywienia. Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w aż 5-trybów pracy, m.in. normalny, tryb chłodziarki w obu komorach, wyłączony tryb mrożenia, jak również tryb chłodziarki w zamrażarce. Poza tym model ten posiada dwie niezależne obiegi chłodzenia Twin Cooling Plus, dzięki czemu urządzenie zapewnia optymalne warunki i wilgotność, aby zapewnić świeżość na jeszcze dłużej. Podkreślmy, że lodówka side by side Samsung RS68A8520S9 ma bardzo ładne, minimalistyczne wzornictwo, tym samym doskonale wkomponowuje się w każde wnętrze. Pomocnym udogodnieniem jest przejrzysty i funkcjonalny wyświetlacz. Producent uzupełnił ten sprzęt w kostkarkę oraz dystrybutor wody. Poza tym urządzenie posiada 5 głębokich pojemników drzwiowych, dwie pojemne szuflady, Power Freeze i Power Cool, które umożliwiają błyskawiczne chłodzenie i zamrażanie nowo dodanych produktów. Na zakończenie dodajmy, że urządzenie posiada kompresor Digital Inverter, który zapewnia cichą pracę, tym samym poziom hałasu w tym modelu wynosi 36 dB.

Specyfikacja
Marka: Samsung
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 178 x 91,2 x 71,6 cm
Pojemność chłodziarki: 409 l
Pojemność zamrażarki: 225 l
Klasa energetyczna: F
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 395 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 36 dB
Dystrybutor wody: Tak
Kostkarka: Tak (automatyczna)
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Grafitowy
Wyświetlacz: Tak
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 15 kg/24h
Liczba półek: 4
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 0
Komora zero: Nie
Komora świeżości: Nie
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
duża pojemność
pełny No Frost
system SpaceMax
5-trybów działania
poziom hałasu 36 dB
Power Freeze i Power Cool
Wady
klasa F
nieco wysokie zużycie energii
4
miejsce

Lodówka side by side WHIRLPOOL WQ9U1GX

Następną propozycją w naszym rankingu najlepszych lodówek side by side 2024 jest Whirlpool WQ9U1GX. Na wstępie warto napisać wymiary urządzenia, które wynoszą 90,9 x 187,4 x 69,8 cm. Jest to model wyposażony w Total No Frost, który zabezpiecza przed odkładaniem się lodu i szronu na ściankach lodówki. Co więcej, lodówka wyposażona została w metalową ścianę Multiflow, która dodatkowo chroni przed odkładaniem się oblodzenia. Poza tym prezentowana lodówka side by side oferuje aż 388 l pojemności dla chłodziarki oraz 206 l dla zamrażarki. Dodajmy, że producent uzupełnił lodówkę Whirlpool WQ9U1GX w kompresor inwerterowy z technologią ZenInverter, na który dodatkowo udziela aż 20 lat gwarancji. Kolejnym udogodnieniem jest Flexi Freeze z 3 ustawieniami temperatury, jak również technologia 6-Zmysł, która ciągle kontroluje wahania temperatury wewnątrz urządzenia, po czym przywraca ją do zalecanego poziomu, tak aby zachować najwyższą jakość przechowywanej żywności. Dodajmy, że ta duża lodówka side by side została uzupełniona o komorę Fresh box & Beauty box, czyli specjalnie zaprojektowaną przestrzeń do przechowywania kosmetyków. Warto podkreślić, że lodówka jest wyjątkowo elegancka. Wszystko przez stylowe wykończenie W Collection, tym samym sprzęt dodatkowo podkreśla wygląd kuchni. Na zakończenie warto wspomnieć o pozostałych, przydatnych funkcjach, do których zaliczamy szybkie zamrażanie, wyświetlacz LED, pełnowymiarowe półki i regulowane przegrody, szybkie chłodzenie, jak również tackę łatwego dostępu. Klasa energetyczna w tej lodówce to F, z kolei poziom hałasu wynosi 38 dB. Co więcej, klasa zamrażarki to ****. Dodajmy, że jest to lodówka czterodrzwiowa.

Specyfikacja
Marka: Whirlpool
Ilość drzwi: 4
Wymiary: 90,9 x 187,4 x 69,8 cm
Pojemność chłodziarki: 388 l
Pojemność zamrażarki: 206 l
Klasa energetyczna: F
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 420 kWh
Położenie chłodziarki: góra
Położenie zamrażarki: dół
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 37 dB
Dystrybutor wody: Nie
Kostkarka: Nie
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Glass inox
Wyświetlacz: Tak
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 10 kg/24 h
Liczba półek: 2
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 0
Komora zero: Brak
Komora świeżości: Brak
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
No Frost
duża pojemność
technologia 6-Zmysł
komora Fresh box & Beauty box
20-letnia gwarancja na kompresor
Wady
brak kostkarki
klasa energetyczna F
nieco wysoki pobór energii
brak dystrybutora wody
5
miejsce

Lodówka side by side SAMSUNG RS6HA8880B1 EF

Porównanie lodówek side by side zawiera także Samsung RS6HA8880B1 EF. Jest to innowacyjne urządzenie, którego dokładne wymiary wynoszą 178 x 91,2 x 71,6 cm. Dodajmy, że prezentowany model wyróżnia się bardzo ładnym wykonaniem. Posiada dwoje drzwi, które stanowią zamknięcie dla chłodziarki oraz zamrażarki. Pojemność dla tej pierwszej wynosi 389 l, tymczasem dla zamrażarki jest to 225 l. Lodówka została wyposażona w wiele udogodnień. Do jednych z nich można zaliczyć pełny No Frost, który z udziałem inteligentnej cyrkulacji powietrza wewnątrz urządzenia, uniemożliwia odkładanie się szronu na ściankach. Poza tym genialnym rozwiązaniem jest wbudowana kamera, dzięki której możesz zobaczyć, jakie produkty spożywcze znajdują się wewnątrz z ekranu swojego smartfona. Kolejnym pomocnym rozwiązaniem jest technologia SpaceMax, która dodatkowo zwiększa przestrzeń lodówki, dzięki czemu zmieścisz jeszcze więcej żywności. Warto również wspomnieć, że ten sprzęt AGD został uzupełniony w 5-trybów pracy, dzięki czemu możesz wygodnie dopasować działanie lodówki Samsung RS6HA8880B1 EF do żywności, którą w niej przechowujesz. Nie można zapomnieć, że producent wyposażył ten model w 21-calowy ekran LCD, który wraz z połączeniem WiFi oraz aplikacją SmartThings na smartfonie, umożliwi inteligentne zarządzenie wnętrzem lodówki. Dodajmy, że ekran Family Hub to nie tylko źródło informacji, może on stanowić pomocną część dla wszystkich domowników, np. wykorzystasz go do sporządzenia listy z zakupami, zobaczysz przepisy na przeglądarce internetowej czy ustalisz harmonogram domowników i wiele innych! Poza tym producent wyposażył ten model w technologię Twin Cooling Plus, Precise Chef Cooling, jak również dystrybutor wody i kostek z lodu. Warto podkreślić, że jest to jedna z najbardziej nowoczesnych lodówek side by side na rynku. I co najważniejsze, to tylko część udogodnień, jakie ten model oddaje dla użytkownika!

Specyfikacja
Marka: Samsung
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 178 x 91,2 x 71,6 cm
Pojemność chłodziarki: 389 l
Pojemność zamrażarki: 225 l
Klasa energetyczna: F
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 406 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 36 dB
Dystrybutor wody: Tak
Kostkarka: Tak (automatyczna)
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Grafitowy
Wyświetlacz: Tak (zewnętrzny)
Sterowanie smartfonem: Tak
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 15 kg/ 24 h
Liczba półek: 4
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 0
Komora zero: Tak
Komora świeżości: Nie
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
Total No Frost
poziom hałasu 36 dB
technologia SpaceMax
21-calowy ekran na drzwiach
bardzo ładne wykonanie
kostkarka z dystrybutorem wody
Wady
klasa energetyczna F
cena mogłaby być nieco niższa
6
miejsce

Lodówka side by side BOSCH KAD93VBFP

Kolejnym polecanym przez nas modelem side by side jest lodówka Bosch KAD93VBFP w czarnym kolorze. Jest to urządzenie, którego dokładne wymiary wynoszą 178,7 x 90,8 x 70,7 cm. Warto również wspomnieć o pojemności chłodziarki, która wynosi 371 l, z kolei zamrażarki to 191 l. Ten model dwudrzwiowy z klasą energetyczną F został wyposażony w funkcję MultiAirflow, który to wywołuje delikatny ruch zimnego powietrza. Dzięki czemu lodówka minimalizuje wahania temperatury, co przekłada się na zachowanie świeżości produktów spożywczych na dłużej. Co więcej, model ten wyposażony został w oświetlenie LED, jak również technologię SuperCooling, która po aktywacji błyskawicznie schładza nowo dodane produkty. Kolejnym przydatnym urozmaiceniem jest funkcja SuperFreezing, jak również przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania. Poza lodówka side by side Bosch  KAD93VBFP posiada szufladę MultiBox, która dedykowana jest do przechowywania owoców i warzyw. Z kolei czujniki FreshSense stale kontrolują oraz regulują poziom temperatury wewnątrz urządzenia. Świetnym udogodnieniem jest kostkarka, jak i alarm otwartych drzwi. Poza tym producent wyposażył ten sprzęt w tryb Wakacje. Nie można zapomnieć, że lodówka ma Pełny NoFrost. Klasa zamrażarki w tym produkcie to ****, tymczasem poziom hałasu to 42 dB. Na zakończenie warto wspomnieć, że klasa energetyczna to F.

Specyfikacja
Marka: Bosch
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 178,7 x 90,8 x 70,7 cm
Pojemność chłodziarki: 371 l
Pojemność zamrażarki: 191 l
Klasa energetyczna: F
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 404 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 42 dB
Dystrybutor wody: Tak
Kostkarka: Tak (automatyczna)
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Czarny
Wyświetlacz: Tak (zewnętrzny)
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 13 kg/ 24 h
Liczba półek: 5
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 0
Komora zero: Tak
Komora świeżości: Nie
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
oświetlenie LED
Pełny No Frost
szuflada MultiBox
technologia SuperCooling
Wady
klasa energetyczna F
poziom hałasu 42 dB
brak możliwości sterowania smartfonem
7
miejsce

Lodówka side by side HISENSE RS694N4GBE

Loówka side by side Hisense RS694N4GBE to następny sprzęt z tej kategorii AGD, który jest przez nas polecany. Urządzenie o wymiarach 178,6 x 91 x 68,9 cm wyróżnia się bardzo ładnym wykonaniem, jak również całkiem konkurencyjną ceną. Pojemność chłodziarki w tym modelu wynosi 371 l, natomiast zamrażarki jest to 191 l. Co więcej, jest to lodówka z klasą energetyczną E, u której zużycie prądu w skali roku wynosi 323 kWh. Urządzenie wyposażone zostało w technologię No Frost, która zwalnia Cię z konieczności regularnego rozmrażania lodówki. Co więcej, Hisense RS694N4GBE wyposażona została w system Super Cool, który umożliwia błyskawiczne chłodzenie żywności, zwłaszcza tej świeżo dodanej do wnętrza. Poza tym w swojej budowie posiada kostkarkę. Nie można pominąć, że prezentowany model został uzupełniony o wiele pojemnych komór, półek i szuflad. Jedną z nich jest komora świeżości, która przygotowana została z myślą o warzywach i owocach. Na dodatek prezentowana lodówka side by side ma system Multi Air Flow, który odpowiada za przepływ zimnego powietrza w sposób trójwymiarowy, co z kolei zapewnia optymalne warunki dla przechowywanej żywności. Kolejnymi udogodnieniami w tym produkcie są technologia Extra Space, dodatkowa półka na butelki, wysuwane półki, jak również czytelny wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania. Jeszcze to nie wszystko! Lodówka side by side od Hisense oddaje do dyspozycji alarm otwartych drzwi, oświetlenie LED, jak również tryb wakacyjny. Poziom hałasu w tym modelu wynosi 42 dB. Warto dodać, że jest to produkt dwudrzwiowy, wyposażony w kompresor inwerterowy.

Specyfikacja
Marka: Hisense
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 178,6 x 91 x 68,9 cm
Pojemność chłodziarki: 371 l
Pojemność zamrażarki: 191 l
Klasa energetyczna: E
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 323 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 42 dB
Dystrybutor wody: Tak
Kostkarka: Tak
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Dotykowe
Kolor: Czarny (szklany)
Wyświetlacz: Tak (zewnętrzny)
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 13 kg/24 h
Liczba półek: 5
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 1
Komora zero: Nie
Komora świeżości: Tak
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Nie
Zalety
system Super Cool
pełny No Frost
wbudowana kostkarka
wiele półek, szuflad i komór
technologia Extra Space
dobry stosunek ceny do jakości
Wady
poziom hałasu 42 dB
pojemność zamrażarki mogłaby być większa
8
miejsce

Lodówka side by side SAMSUNG RS65R54412C

Następnym dobrym wyborem lodówki side by side jest ta Samsung RS65R54412C, która łączy w sobie innowacje oraz świetny design. Na wstępie warto napisać, że klasa energetyczna w tym modelu to F, z kolei dokładne wymiary to 178 x 91,2 x 71,6 cm. Prezentowany model jest w kolorze czarny, tym samym doskonale wygląda zwłaszcza w tych modernistycznych wnętrzach. Wspomnijmy o zastosowanych funkcjach, które posiada prezentowana lodówka od Samsung. Po pierwsze producent wyposażył ją w system SpaceMax. Dzięki zastosowaniu przemyślanej konstrukcji, lodówka ma cieńsze ścianki, które zwiększają przestrzeń, a przy tym doskonale izolują powietrze. Co więcej, prezentowany model został wyposażony w pełny No Frost, który zapobiega przed tworzeniem się oblodzenia, dzięki czemu nie musisz regularnie odmrażać tego sprzętu AGD! Na dodatek technologia Metal Cooling oraz All Around Cooling odpowiadają za utrzymanie dedykowanej temperatury, dzięki czemu żywność pozostaje świeża na dłużej. Pojemność chłodziarki w tym modelu wynosi aż 417 l, tymczasem zamrażarki jest to 218 l. Dodajmy, że producent wyposażył ten sprzęt w kostkarkę, jak i dystrybutor wody. Następnym pomocnym rozwiązaniem jest intuicyjny panel sterowania, który pozwala zarządzać pracą lodówki side by side, dostosowując tak parametry chłodzenia, aby żywność pozostała świeża na jeszcze dłużej. Poza tym prezentowany sprzęt posiada system silnik Digital Inverter, intensywne zamrażanie Power Freeze, szybkie chłodzenie Power Cool, filtr z aktywnym węglem, jak również półkę na butelki. Na zakończenie dodajmy, że poziom hałasu w tym modelu wynosi 39 dB. Urządzenie zostało wyposażone w 7 półek bezpośrednio w drzwiach, 4 półki szklane, 1 półkę na butelki, pojemnik na jajka, 2 szuflady na warzywa i owoce.

Specyfikacja
Marka: Samsung
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 178 x 91,2 x 71,6 cm
Pojemność chłodziarki: 417 l
Pojemność zamrażarki: 218 l
Klasa energetyczna: F
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 432 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 39 dB
Dystrybutor wody: Tak
Kostkarka: Tak
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Czarny
Wyświetlacz: Tak (wewnętrzny)
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 14 kg/24h
Liczba półek: 3
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 2
Liczba półek na butelki: 1
Komora zero: Brak
Komora świeżości: Brak
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
pełny NoFrost
duża pojemność
system SpaceMax
wiele półek i szafek
kostkarka i dystrybutor wody
technologia Metal Cooling oraz All Around Cooling
Wady
klasa energetyczna F
cena mogłaby być nieco niższa
brak możliwości sterowania smartfonem
9
miejsce

Lodówka side by side AMICA FY5139.3DFBXI

Jedną z najtańszych lodówek side by side jest Amica FY5139.3DFBXI. Jest to urządzenie z klasą energetyczną E, której zużycie energii wynosi 323 kWh. Dokładne wymiary urządzenia to 177 x 91,2 x 70,4 cm. Dodajmy, że prezentowany sprzęt został wyposażony w pełny No Frost. Co więcej, posiada filtr NanoFresh (węglowy), który skutecznie wyłapuje wszelkie zapachy, dzięki czemu potrawy zachowują przez długi czas swój smak. Przydatnym udogodnieniem, które zastosował producent w tym modelu, jest dyspenser wody oraz kostkarka IceMaker. Poza tym Amica udostępnia funkcję Eco, tryb Wakacje, funkcję Super Chłodzenie, jak również Super Zamrażanie. Następnym przydatnym rozwiązaniem jest kompresor inwertorowy, jak również SensorControl, czyli intuicyjny i  prosty w użyciu panel sterowania z czujnikiem dotykowym. Co więcej, lodówka side by side dwudrzwiowa marki Amica posiada wyświetlacz, oświetlenie LED, jak również komorę świeżości. Pojemność chłodziarki wynosi 356 l, tymczasem zamrażarki 203 l.

Specyfikacja
Marka: Amica
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 177 x 91,2 x 70,4 cm
Pojemność chłodziarki: 356 l
Pojemność zamrażarki: 203 l
Klasa energetyczna: E
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 323 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 39 dB
Dystrybutor wody: Tak
Kostkarka: Tak (ręczna)
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Czarny inox
Wyświetlacz: Tak
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 10 kg/24h
Liczba półek: 4
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 1
Liczba półek na butelki: 0
Komora zero: Brak
Komora świeżości: Tak
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
niska cena
Total NoFrost
filtr  NanoFresh
oświetlenie LED
tryb Super Chłodzenie i Super Zamrażanie
Wady
nieco wysokie roczne zużycie energii
10
miejsce

Lodówka side by side AMICA FY5119.3DFBX

W naszym zestawieniu najlepszych lodówek side by side na Lipiec 2024 roku nie mogło zabraknąć Amica FY5119.3DFBX, której pełne wymiary wynoszą 177 x 91,2 x 70,4 cm. Pojemność dla chłodziarki wynosi 359 l, tymczasem zamrażarki 203 l. Poziom hałasu to 39 dB. Dodajmy, że urządzenie wyposażone zostało w filtr węglowy NanoFresh, który wyłapuje zapach, tym samym produkty zachowują swój smak na znacznie dłużej. Urządzenie wyposażone zostało w kompresor inwerterowy. Świetnym zastosowaniem jest kostkarka, jak również funkcja SensorControl, która umożliwia dopasowanie działania urządzenia do własnych preferencji. Kolejnym przydatnym udogodnieniem jest funkcja Eco, która zapewnia optymalne warunki przy jednoczesny niskim poborze energii. Poza tym urządzenie oddaje do dyspozycji alarm niedomkniętych drzwi, oświetlenie LED, półki wykonane z hartowanego szkła, pojemnik na owoce i warzywa. Na dodatek producent wyposażył ten model w kompresor inwerterowy.

Specyfikacja
Marka: Amica
Ilość drzwi: 2
Wymiary: 177 x 91,2 x 70,4 cm
Pojemność chłodziarki: 359 l
Pojemność zamrażarki: 203 l
Klasa energetyczna: E
Klasa zamrażarki: ****
Roczne zużycie prądu: 323 kWh
Położenie chłodziarki: bok
Położenie zamrażarki: bok
No Frost: Tak
Poziom hałasu: 39 dB
Dystrybutor wody: Nie
Kostkarka: Tak (ręczna)
Kompresor inwerterowy: Tak
Sterowanie: Elektroniczne
Kolor: Czarny
Wyświetlacz: Tak (zewnętrzny)
Sterowanie smartfonem: Nie
Alarm otwartych drzwi: Tak
Zdolność zamrażania: 7,8 kg/24h
Liczba półek: 4
Liczba pojemników na owoce i warzywa: 3
Liczba półek na butelki: 0
Komora zero: Brak
Komora świeżości: Tak
Szybkie chłodzenie: Tak
Szybkie zamrażanie: Tak
Zalety
funkcja Eco
Total NoFrost
filtr węglowy NanoFresh
kompresor inwerterowy
alarm niedomkniętych drzwi
Wady
1 termostat
klasa energetyczna E

W jaki sposób stworzyliśmy ranking lodówek side by side?

Tworząc ranking najlepszych lodówek side by side porównaliśmy większość polecanych i sprawdzonych produktów, które dostępne są w ofertach sklepów. Wzięliśmy pod uwagę specyfikację każdego modelu, jego funkcjonalność, energooszczędność, jak również stosunek ceny do jakości. W zestawieniu znajdują się lodówki, które polecane są przez realnych użytkowników. Naszym celem jest zaprezentowanie wysokiej jakości lodówek side by side w najlepszej cenie na rynku. Wszystko po to, aby maksymalnie skrócić Twój czas poszukiwania tego najlepszego modelu spośród masy produktów dostępnych w ofertach sklepów!

Jaką lodówkę side by side kupić? Poradnik zakupowy

Wielodrzwiowe lodówki to genialne urządzenia, które świetnie sprawdzą się dla osób, którym zależy na dużej pojemności do przechowywania pożywienia. Nie wiesz jaką lodówkę side by side wybrać, tak aby nie tylko była funkcjonalna, wydajna, ale również oszczędna? Zobacz poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszej lodówki side by side!

Pojemność chłodziarki i zamrażarki – jak dopasować w lodówce side by side?

Pierwszym krokiem w trakcie zakupu lodówki side by side jest dopasowanie pojemności jej chłodziarki oraz zamrażarki. Warto dodać, że oba parametry najlepiej dobrać do ilości domowników – im liczba osób mieszkających w danym budynku jest większa, tym większa powinna być pojemność lodówki. Sprawdź poniżej jak dopasować pojemność chłodziarki i zamrażarki w lodówce side by side!

Jaka pojemność chłodziarki będzie odpowiednia w tego typu lodówce?

Pojemność chłodziarki zależna jest od ilości pożywienia, jakie planujesz przechowywać w lodówce typu side by side. Im większa pojemność chłodziarki, tym więcej żywności zmieścisz w jej wnętrzu. Warto dodać, że w modelach side by side spotkasz się z pojemnością tej części lodówki od 150 do 485 litrów. Przy czym dla maksymalnie 3 osób doskonale sprawdzą się modele do 199 l. Tymczasem pojemność wnętrza chłodziarki od 200 do 280 l najlepiej sprawdzi się dla 4 osób. Z kolei pojemność większa niż 290 litrów dedykowana jest dla 5 lub więcej osób.

Pojemność chłodziarki Ilość osób
do 199 l maksymalnie 3 osoby
od 200 do 280 l 4 osoby
powyżej 290 l powyżej 5 osób

Na jaką pojemność zamrażarki się zdecydować?

Następnym krokiem jest dopasowanie pojemności zamrażarki w nowoczesnej lodówce side by side. W tych modelach spotkasz się z zamrażalnikiem o pojemności od 140 do 299 litrów. Tę wartość warto dopasować nie do ilości domowników, ale do realnego zapotrzebowania tej części lodówki. Miej na uwadzę, że decydując się na model lodówki side by side o bardzo dużej pojemności zamrażarki, musisz liczyć się z tym, że pojemność chłodziarki będzie mniejsza. I na odwrót – im większa pojemność chłodziarki, tym z reguły mniejsza pojemność zamrażarki w lodówkach tego typu.

Side by Side czy French Door – jaki rodzaj drzwi lodówki wybrać?

Drzwi lodówki side by side mogą występować w dwóch formach – typowe Side by Side lub French Door. Ta pierwsza, czyli lodówka Side by Side to lodówka dwudrzwiowa, gdzie po jednej stronie znajduje się chłodziarka, natomiast po drugiej stronie jest zamrażarka. Nieco inaczej jest z lodówkami French Door. Tutaj górna część lodówki stanowi chłodziarka, z kolei dolna część lodówki to zamrażarka. Warto dodać, że modele FrenchDoor są to lodówki trzy- lub czterodrzwiowe, które mogą być również wyposażone w szuflady w strefie zamrażalnika. Dobór wybranego rodzaju lodówki zależny jest od Twoich oczekiwać. Z pewnością modele lodówek FrenchDoor umożliwiają magazynowanie większych rzeczy w chłodziarce, np. możesz bez problemu we wnętrzu lodówki przechować większy garnek.

Dodatkowe funkcje oraz wyposażenie w najlepszej lodówce side by side

Lodówki side by side, w porównaniu do zwykłych lodówek, posiadają wiele udogodnień oraz technologii. Do jednych z przydatnych funkcji można zaliczyć No Frost. Technologia ta odpowiada za cyrkulacje powietrza wewnątrz lodówki, dzięki czemu nie dochodzi do skraplania się wody, a tym samym powstawania oblodzenia. Warto dodać, że dzięki No Frost nie występuje konieczność częstego rozmrażania lodówki, co jest niezwykle wygodne. Inną przydatną funkcją jest oddzielna, trzecia komora tzw. „Zero”, która dedykowana jest do przechowywania żywności takiej jak: mięso, ryby, warzywa i owoce. Warto dodać, że jest to pojemnik, w którym możesz ustawić temperaturę w zakresie od -1 do +2°C. Do innych udogodnień możemy zaliczyć:

 • automatyczną kostkarkę do lodu,
 • wbudowany w drzwi dystrybutor wody,
 • wygodny panel sterowania,
 • pojemniki z prowadnicami teleskopowymi,
 • sygnalizację otwartych drzwi,
 • funkcję Wakacje,
 • Multidoor,
 • szufladę świeżości,
 • dwa obiegi zimnego powietrza,
 • zamrażalnik z szufladami,
 • półkę na napoje i wino,
 • sterowanie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej,
 • kruszenie lodu,
 • wbudowaną szybę, która umożliwia pogląd na zawartość lodówki bez konieczności otwierania drzwi.

Poziom hałasu w lodówce – jaki będzie odpowiedni dla domowników?

Decydując się na zakup lodówki wielodrzwiowej, sprawdź taki parametr jak poziom hałasu, który podawany jest w decybelach (dB). Atrybut ten wskazuje na głośność pracy urządzenia. Im poziom hałasu jest niższy, tym większy komfort dla użytkownika. Szukając lodówki side by side spotkasz się z modelami, których poziom głośności wynosi od 35 do 44 dB. Jednak jaką dużą lodówkę wielodrzwiową wybrać? Najlepiej zdecydować się na model lodówki side by side, którego poziom hałasu jest mniejszy niż 39 dB. Dzięki temu przebywanie w otoczeniu sprzętu nie będzie uciążliwe dla każdego domownika, tym samym zachowasz komfort w trakcie przyrządzania posiłków.

Ile prądu zużywa dobra lodówka side by side?

Kolejnym krokiem jest dopasowanie lodówki pod względem zużycia energii. Pamiętaj, że na karcie produktu znajdziesz informację o rocznym zużyciu energii elektrycznej, która podawana jest w kWh i obliczana się ją na podstawie stawki za taryfę G11 za rok ubiegły. W przypadku lodówek side by side zużycie energii elektrycznej w ciągu roku wynosi od 225 kWh do 460 kWh, co z kolei przekłada się na koszt od 173,25 do 354,20 zł. Oczywiście im mniejsze zużycie prądu, tym mniejsze koszty z użytkowania lodówki. W związku z tym warto wybierać lodówkę side by side, u której pobór energii wynosi mniej niż 320 kWh.

Ile termostatów powinna mieć lodówka?

W urządzeniach side by side spotkasz się z różną ilością termostatów. Odpowiadają one za chłodzenie lub mrożenie wybranych stref w lodówce. Ponadto umożliwiają ustawienie różnej temperatury dla każdej części. W przypadku gdy lodówka posiada tylko chłodziarkę, wtedy wbudowany ma jeden termostat. Z kolei urządzenie z lodówką i zamrażarką posiada dwa termostaty – oddzielny dla chłodziarki i oddzielny dla zamrażarki. Na dodatek występują modele z trzema termostatami, wtedy takie lodówki side by side posiadają trzy strefy o różnej temperaturze chłodzenia, najczęściej: chłodziarkę, zamrażarkę oraz komorę zero. Najlepiej wybierać lodówkę side by side, która wyposażona jest w przynajmniej 2 termostaty. Dzięki temu będziesz mógł przechowywać produkty w chłodziarce, jak również zamrażać pożywienie na dłużej lokując je w zamrażalniku.

Jaka klasa energetyczna lodówki wielodrzwiowej będzie właściwa?

Istotnym parametrem każdej lodówki jest klasa efektywności energetycznej, która prezentowana jest w kilkustopniowej skali, na której znajdują się litery oraz kolory. Parametr ten wskazuje na oszczędność oraz wydajność pracy lodówki. Warto podkreślić, że lodówki side by side określane są klasą od C do F. Gdzie literka C z kolorem jasnozielonym w tym przypadku jest najbardziej energooszczędna, z kolei literka F z kolorem ciemnopomarańczowym jest najmniej oszczędna energetycznie. Warto również wspomnieć, że im lepsza klasa energetyczna, tym urządzenie jest droższe. Jednak patrząc w dłuższej perspektywie czasu, zakup staje się dużo bardziej opłacalny – z każdym miesiącem oszczędzasz na zużyciu energii. W związku z tym polecamy wybierać te najbardziej energooszczędne modele lodówek, z klasą energetyczną C lub D.

Dobra lodówka side by side – ile kosztuje?

Lodówki side by side kosztują od 2700 za te najtańsze modele. Z kolei te najdroższe, luksusowe lodówki wielodrzwiowe mogą kosztować nawet 17000 zł. Warto dodać, że na cenę duży wpływ ma marka, zużycie energii, design, ilość półek, pojemność chłodziarki oraz zamrażarki, zakres cm głębokości, szerokości, jak i zakres cm wysokości danego produktu. Na dodatek kwota zależna jest również od zastosowanych technologii oraz wyposażenia lodówki.

Lodówka Samsung, LG czy Haier – z jakiej firmy wybrać urządzenie?

Do jednych z najlepszych lodówek side by side można zaliczyć modele Samsung, LG oraz Whirlpool. Oprócz tego nieco mniej popularnymi, ale również bardzo dobrymi są lodówki marki Haier oraz Hisense. Decydując się na konkretną markę, pamiętaj, aby w trakcie zakupu sprawdzać specyfikację każdego z wybranych modeli. W zależności od serii produkty mogą znacznie różnić się od siebie parametrami technicznymi. Co z kolei wpływa na ich działanie oraz zużycie energii.

Podsumowanie

 • W trakcie zakupu lodówki side by side koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze atrybuty, takie jak: klasa energetyczna, rodzaj drzwi, marka, pojemność chłodziarki, pojemność zamrażarki, dostępność kostkarki do lodu, jak również na klasę energetyczną.
 • Do jednych z top produktów można zaliczyć lodówki LG, Samsung oraz Whirlpool. Oprócz tego do polecanych marek można zaliczyć Haier oraz Hisense.
 • Lodówki Samsung BESPOKE umożliwiają skonfigurowanie lodówki, według Twojego własnego pomysłu.
 • Większość lodówek side by side ma powyżej 90 cm szerokości. Oprócz tego występują mniejsze modele o szerokości 70 cm.
 • Kwota za lodówkę wielodrzwiową waha się od 2700 zł do nawet 17000 zł.
 • Przydatnymi zastosowaniami są kostkarka do lodu, dystrybutor wody, półki z prowadnicami, komora świeżości, funkcja Wakacje, kostkarka z funkcją rozkruszania lodu, możliwość sterowania aplikacją mobilną, jak również wbudowana szybka, dzięki której masz podgląd na wnętrze chłodziarki.
 • Jeśli Twoja obecna, dwudrzwiowa, biała lodówka jest zbyt mała, to model side by side okaże się idealnym rozwiązaniem.
 • Jeśli nie wiesz jaką lodówkę wielodrzwiową wybrać, to koniecznie sprawdź lodówki w naszym zestawieniu. Ranking zawiera polecane przez innych użytkowników modele side by side w konkurencyjnych cenach na rynku!

Najczęściej zadawane pytania o lodówki side by side – FAQ

Czym jest lodówka side by side?

Lodówka side by side to urządzenie wielodrzwiowe, które najczęściej posiada dwie oddzielne strefy. Z jednej strony znajduje się chłodziarka, z kolei z drugiej strony jest zamrażarka. Dzięki temu rozwiązaniu masz dużo więcej miejsca do przechowywania żywności. Na dodatek lodówki tego typu charakteryzują się bardzo dużą pojemnością.

Ile prądu zużywa lodówka side by side?

Zużycie prądu w lodówkach side by side zależne jest od klasy energetycznej urządzenia, jak również od zastosowanego silnika. W tych lodówkach pobór prądu wynosi od 225 kWh do 460 kWh, co przekłada się na koszt od 173 do 354 zł.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki side by side?

W trakcie zakupu lodówki wielodrzwiowej koniecznie zwróć uwagę na specyfikacje produktu. Najważniejsze jest dopasowanie pojemności zamrażarki oraz chłodziarki. Poza tym sprawdź markę, liczbę pojemników i szuflad, rodzaj drzwi, jak również klasę energetyczną oraz pobór prądu. Na dodatek zobacz na zastosowane funkcje wybranego urządzenia. Do polecanych udogodnień zaliczamy: kostkarkę do lodu, No Frost, pojemniki z prowadnicami teleskopowymi, tryb Wakacje, sterowanie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, panel sterowania.

Z jakiej marki wybrać lodówkę side by side?

Do najlepszych marek, które oferują lodówki side by side zaliczamy Samsung, LG, Whirlpool, Hisense oraz Haier. Porównując je wszystkie, najczęściej wybierane przez użytkowników są modele Samsung, LG, oraz Haier. Posiadają one wiele rozbudowanych funkcji, takich jak kostkarka do lodu, funkcja Wakacje, No Frost, komora „Zero”, wbudowany ekran, dwa obiegi zimnego powietrza, sygnalizację otwartych drzwi i wiele innych.
5/5 - (8 głosów)