Przepatrujesz oferty sklepów za dobrą i pojemną lodówką? Zastanawiasz się, jakie urządzenie będzie najlepsze do Twojej kuchni? Poniżej krok po kroku wskazujemy jaką lodówkę side by side wybrać! Podpowiadamy, w jaki sposób dopasować pojemność chłodziarki i zamrażarki. Radzimy, jakie funkcje są przydatne oraz którą klasę energetyczną wybrać! Sprawdź aktualny ranking lodówek side by side na Wrzesień 2023, w którym prezentujemy najlepsze modele w okazyjnych cenach!

Ranking lodówek side by side 2023 – najlepsze modele

W jaki sposób stworzyliśmy ranking lodówek side by side?

Tworząc ranking najlepszych lodówek side by side porównaliśmy większość polecanych i sprawdzonych produktów, które dostępne są w ofertach sklepów. Wzięliśmy pod uwagę specyfikację każdego modelu, jego funkcjonalność, energooszczędność, jak również stosunek ceny do jakości. W zestawieniu znajdują się lodówki, które polecane są przez realnych użytkowników. Naszym celem jest zaprezentowanie wysokiej jakości lodówek side by side w najlepszej cenie na rynku. Wszystko po to, aby maksymalnie skrócić Twój czas poszukiwania tego najlepszego modelu spośród masy produktów dostępnych w ofertach sklepów!

Jaką lodówkę side by side kupić? Poradnik zakupowy

Wielodrzwiowe lodówki to genialne urządzenia, które świetnie sprawdzą się dla osób, którym zależy na dużej pojemności do przechowywania pożywienia. Nie wiesz jaką lodówkę side by side wybrać, tak aby nie tylko była funkcjonalna, wydajna, ale również oszczędna? Zobacz poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszej lodówki side by side!

Pojemność chłodziarki i zamrażarki – jak dopasować w lodówce side by side?

Pierwszym krokiem w trakcie zakupu lodówki side by side jest dopasowanie pojemności jej chłodziarki oraz zamrażarki. Warto dodać, że oba parametry najlepiej dobrać do ilości domowników – im liczba osób mieszkających w danym budynku jest większa, tym większa powinna być pojemność lodówki. Sprawdź poniżej jak dopasować pojemność chłodziarki i zamrażarki w lodówce side by side!

Jaka pojemność chłodziarki będzie odpowiednia w tego typu lodówce?

Pojemność chłodziarki zależna jest od ilości pożywienia, jakie planujesz przechowywać w lodówce typu side by side. Im większa pojemność chłodziarki, tym więcej żywności zmieścisz w jej wnętrzu. Warto dodać, że w modelach side by side spotkasz się z pojemnością tej części lodówki od 150 do 485 litrów. Przy czym dla maksymalnie 3 osób doskonale sprawdzą się modele do 199 l. Tymczasem pojemność wnętrza chłodziarki od 200 do 280 l najlepiej sprawdzi się dla 4 osób. Z kolei pojemność większa niż 290 litrów dedykowana jest dla 5 lub więcej osób.

Pojemność chłodziarki Ilość osób
do 199 l maksymalnie 3 osoby
od 200 do 280 l 4 osoby
powyżej 290 l powyżej 5 osób

Na jaką pojemność zamrażarki się zdecydować?

Następnym krokiem jest dopasowanie pojemności zamrażarki w nowoczesnej lodówce side by side. W tych modelach spotkasz się z zamrażalnikiem o pojemności od 140 do 299 litrów. Tę wartość warto dopasować nie do ilości domowników, ale do realnego zapotrzebowania tej części lodówki. Miej na uwadzę, że decydując się na model lodówki side by side o bardzo dużej pojemności zamrażarki, musisz liczyć się z tym, że pojemność chłodziarki będzie mniejsza. I na odwrót – im większa pojemność chłodziarki, tym z reguły mniejsza pojemność zamrażarki w lodówkach tego typu.

Side by Side czy French Door – jaki rodzaj drzwi lodówki wybrać?

Drzwi lodówki side by side mogą występować w dwóch formach – typowe Side by Side lub French Door. Ta pierwsza, czyli lodówka Side by Side to lodówka dwudrzwiowa, gdzie po jednej stronie znajduje się chłodziarka, natomiast po drugiej stronie jest zamrażarka. Nieco inaczej jest z lodówkami French Door. Tutaj górna część lodówki stanowi chłodziarka, z kolei dolna część lodówki to zamrażarka. Warto dodać, że modele FrenchDoor są to lodówki trzy- lub czterodrzwiowe, które mogą być również wyposażone w szuflady w strefie zamrażalnika. Dobór wybranego rodzaju lodówki zależny jest od Twoich oczekiwać. Z pewnością modele lodówek FrenchDoor umożliwiają magazynowanie większych rzeczy w chłodziarce, np. możesz bez problemu we wnętrzu lodówki przechować większy garnek.

Dodatkowe funkcje oraz wyposażenie w najlepszej lodówce side by side

Lodówki side by side, w porównaniu do zwykłych lodówek, posiadają wiele udogodnień oraz technologii. Do jednych z przydatnych funkcji można zaliczyć No Frost. Technologia ta odpowiada za cyrkulacje powietrza wewnątrz lodówki, dzięki czemu nie dochodzi do skraplania się wody, a tym samym powstawania oblodzenia. Warto dodać, że dzięki No Frost nie występuje konieczność częstego rozmrażania lodówki, co jest niezwykle wygodne. Inną przydatną funkcją jest oddzielna, trzecia komora tzw. „Zero”, która dedykowana jest do przechowywania żywności takiej jak: mięso, ryby, warzywa i owoce. Warto dodać, że jest to pojemnik, w którym możesz ustawić temperaturę w zakresie od -1 do +2°C. Do innych udogodnień możemy zaliczyć:

 • automatyczną kostkarkę do lodu,
 • wbudowany w drzwi dystrybutor wody,
 • wygodny panel sterowania,
 • pojemniki z prowadnicami teleskopowymi,
 • sygnalizację otwartych drzwi,
 • funkcję Wakacje,
 • Multidoor,
 • szufladę świeżości,
 • dwa obiegi zimnego powietrza,
 • zamrażalnik z szufladami,
 • półkę na napoje i wino,
 • sterowanie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej,
 • kruszenie lodu,
 • wbudowaną szybę, która umożliwia pogląd na zawartość lodówki bez konieczności otwierania drzwi.

Poziom hałasu w lodówce – jaki będzie odpowiedni dla domowników?

Decydując się na zakup lodówki wielodrzwiowej, sprawdź taki parametr jak poziom hałasu, który podawany jest w decybelach (dB). Atrybut ten wskazuje na głośność pracy urządzenia. Im poziom hałasu jest niższy, tym większy komfort dla użytkownika. Szukając lodówki side by side spotkasz się z modelami, których poziom głośności wynosi od 35 do 44 dB. Jednak jaką dużą lodówkę wielodrzwiową wybrać? Najlepiej zdecydować się na model lodówki side by side, którego poziom hałasu jest mniejszy niż 39 dB. Dzięki temu przebywanie w otoczeniu sprzętu nie będzie uciążliwe dla każdego domownika, tym samym zachowasz komfort w trakcie przyrządzania posiłków.

Ile prądu zużywa dobra lodówka side by side?

Kolejnym krokiem jest dopasowanie lodówki pod względem zużycia energii. Pamiętaj, że na karcie produktu znajdziesz informację o rocznym zużyciu energii elektrycznej, która podawana jest w kWh i obliczana się ją na podstawie stawki za taryfę G11 za rok ubiegły. W przypadku lodówek side by side zużycie energii elektrycznej w ciągu roku wynosi od 225 kWh do 460 kWh, co z kolei przekłada się na koszt od 173,25 do 354,20 zł. Oczywiście im mniejsze zużycie prądu, tym mniejsze koszty z użytkowania lodówki. W związku z tym warto wybierać lodówkę side by side, u której pobór energii wynosi mniej niż 320 kWh.

Ile termostatów powinna mieć lodówka?

W urządzeniach side by side spotkasz się z różną ilością termostatów. Odpowiadają one za chłodzenie lub mrożenie wybranych stref w lodówce. Ponadto umożliwiają ustawienie różnej temperatury dla każdej części. W przypadku gdy lodówka posiada tylko chłodziarkę, wtedy wbudowany ma jeden termostat. Z kolei urządzenie z lodówką i zamrażarką posiada dwa termostaty – oddzielny dla chłodziarki i oddzielny dla zamrażarki. Na dodatek występują modele z trzema termostatami, wtedy takie lodówki side by side posiadają trzy strefy o różnej temperaturze chłodzenia, najczęściej: chłodziarkę, zamrażarkę oraz komorę zero. Najlepiej wybierać lodówkę side by side, która wyposażona jest w przynajmniej 2 termostaty. Dzięki temu będziesz mógł przechowywać produkty w chłodziarce, jak również zamrażać pożywienie na dłużej lokując je w zamrażalniku.

Jaka klasa energetyczna lodówki wielodrzwiowej będzie właściwa?

Istotnym parametrem każdej lodówki jest klasa efektywności energetycznej, która prezentowana jest w kilkustopniowej skali, na której znajdują się litery oraz kolory. Parametr ten wskazuje na oszczędność oraz wydajność pracy lodówki. Warto podkreślić, że lodówki side by side określane są klasą od C do F. Gdzie literka C z kolorem jasnozielonym w tym przypadku jest najbardziej energooszczędna, z kolei literka F z kolorem ciemnopomarańczowym jest najmniej oszczędna energetycznie. Warto również wspomnieć, że im lepsza klasa energetyczna, tym urządzenie jest droższe. Jednak patrząc w dłuższej perspektywie czasu, zakup staje się dużo bardziej opłacalny – z każdym miesiącem oszczędzasz na zużyciu energii. W związku z tym polecamy wybierać te najbardziej energooszczędne modele lodówek, z klasą energetyczną C lub D.

Dobra lodówka side by side – ile kosztuje?

Lodówki side by side kosztują od 2700 za te najtańsze modele. Z kolei te najdroższe, luksusowe lodówki wielodrzwiowe mogą kosztować nawet 17000 zł. Warto dodać, że na cenę duży wpływ ma marka, zużycie energii, design, ilość półek, pojemność chłodziarki oraz zamrażarki, zakres cm głębokości, szerokości, jak i zakres cm wysokości danego produktu. Na dodatek kwota zależna jest również od zastosowanych technologii oraz wyposażenia lodówki.

Lodówka Samsung, LG czy Haier – z jakiej firmy wybrać urządzenie?

Do jednych z najlepszych lodówek side by side można zaliczyć modele Samsung, LG oraz Whirlpool. Oprócz tego nieco mniej popularnymi, ale również bardzo dobrymi są lodówki marki Haier oraz Hisense. Decydując się na konkretną markę, pamiętaj, aby w trakcie zakupu sprawdzać specyfikację każdego z wybranych modeli. W zależności od serii produkty mogą znacznie różnić się od siebie parametrami technicznymi. Co z kolei wpływa na ich działanie oraz zużycie energii.

Podsumowanie

 • W trakcie zakupu lodówki side by side koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze atrybuty, takie jak: klasa energetyczna, rodzaj drzwi, marka, pojemność chłodziarki, pojemność zamrażarki, dostępność kostkarki do lodu, jak również na klasę energetyczną.
 • Do jednych z top produktów można zaliczyć lodówki LG, Samsung oraz Whirlpool. Oprócz tego do polecanych marek można zaliczyć Haier oraz Hisense.
 • Lodówki Samsung BESPOKE umożliwiają skonfigurowanie lodówki, według Twojego własnego pomysłu.
 • Większość lodówek side by side ma powyżej 90 cm szerokości. Oprócz tego występują mniejsze modele o szerokości 70 cm.
 • Kwota za lodówkę wielodrzwiową waha się od 2700 zł do nawet 17000 zł.
 • Przydatnymi zastosowaniami są kostkarka do lodu, dystrybutor wody, półki z prowadnicami, komora świeżości, funkcja Wakacje, kostkarka z funkcją rozkruszania lodu, możliwość sterowania aplikacją mobilną, jak również wbudowana szybka, dzięki której masz podgląd na wnętrze chłodziarki.
 • Jeśli Twoja obecna, dwudrzwiowa, biała lodówka jest zbyt mała, to model side by side okaże się idealnym rozwiązaniem.
 • Jeśli nie wiesz jaką lodówkę wielodrzwiową wybrać, to koniecznie sprawdź lodówki w naszym zestawieniu. Ranking zawiera polecane przez innych użytkowników modele side by side w konkurencyjnych cenach na rynku!

Najczęściej zadawane pytania o lodówki side by side – FAQ

Czym jest lodówka side by side?

Lodówka side by side to urządzenie wielodrzwiowe, które najczęściej posiada dwie oddzielne strefy. Z jednej strony znajduje się chłodziarka, z kolei z drugiej strony jest zamrażarka. Dzięki temu rozwiązaniu masz dużo więcej miejsca do przechowywania żywności. Na dodatek lodówki tego typu charakteryzują się bardzo dużą pojemnością.

Ile prądu zużywa lodówka side by side?

Zużycie prądu w lodówkach side by side zależne jest od klasy energetycznej urządzenia, jak również od zastosowanego silnika. W tych lodówkach pobór prądu wynosi od 225 kWh do 460 kWh, co przekłada się na koszt od 173 do 354 zł.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki side by side?

W trakcie zakupu lodówki wielodrzwiowej koniecznie zwróć uwagę na specyfikacje produktu. Najważniejsze jest dopasowanie pojemności zamrażarki oraz chłodziarki. Poza tym sprawdź markę, liczbę pojemników i szuflad, rodzaj drzwi, jak również klasę energetyczną oraz pobór prądu. Na dodatek zobacz na zastosowane funkcje wybranego urządzenia. Do polecanych udogodnień zaliczamy: kostkarkę do lodu, No Frost, pojemniki z prowadnicami teleskopowymi, tryb Wakacje, sterowanie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, panel sterowania.

Z jakiej marki wybrać lodówkę side by side?

Do najlepszych marek, które oferują lodówki side by side zaliczamy Samsung, LG, Whirlpool, Hisense oraz Haier. Porównując je wszystkie, najczęściej wybierane przez użytkowników są modele Samsung, LG, oraz Haier. Posiadają one wiele rozbudowanych funkcji, takich jak kostkarka do lodu, funkcja Wakacje, No Frost, komora „Zero”, wbudowany ekran, dwa obiegi zimnego powietrza, sygnalizację otwartych drzwi i wiele innych.
5/5 - (7 głosów)