Nie wiesz jakie nożyce do żywopłotu będą najlepsze? Jakie nożyce do cięcia żywopłotu wybrać? Sprawdź poradnik, w którym dowiesz się wszystkiego o zakupie dobrych nożyc do żywopłotu. Zobacz najnowszy ranking najlepszych egzemplarzy!

Nożyce ręczne do żywopłotu – Ranking Czerwiec 2024

W poniższej tabeli znajduje się ranking 2024 oraz ceny aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii nożyce do żywopłotu ręczne.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Ręczne nożyce do żywopłotu - polecane i najlepsze nożyce w aktualnym rankingu.
Ręczne nożyce do żywopłotu – polecane i najlepsze nożyce w aktualnym rankingu.

Dobre nożyce do żywopłotu — jak wyglądają i dlaczego warto je kupić?

Tradycyjne nożyce do żywopłotu dedykowane są do przecinania niedużych roślinności lub pojedynczych gałązek znajdujących się na drzewach i krzewach. Zapewniają one precyzyjne cięcie. Składają się z ostrza oraz wyprofilowanych, mocnych rączek, które umożliwiają dokładne przycinanie. Jest to poręczne narzędzie, które przyda się w każdym ogrodzie.

Nożyce do cięcia i ich zastosowanie

Nożyce sprawdzą się nie tylko do cięcia i formowania niewielkich żywopłotów. Polecane są również do wycinania niedużej grubości gałązek na drzewach. Ponadto dzięki ich wykorzystaniu można formować pojedyncze krzewy. Oprócz tego sekator do żywopłotu polecany jest do:

 • wycinania młodych i miękkich pędów,
 • do przycinania tui,
 • skracania grubszych gałązek takich jak pędy świerków,
 • do przycinania kwiatów i innych rodzajów roślin.

Czym kierować się wybierając nożyce do cięcia w ogrodzie?

Zakup nożyc powinien być przemyślany, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które wpłyną na jakość wycinania, szybkość oraz komfort pracy. W związku z tym jakie nożyce do przycinania żywopłotu wybrać? Jak kupić najlepszy produkt? Aby ułatwić swój wybór, poniżej znajdziesz pomocny instruktaż, dzięki, któremu dobierzesz nożyce do własnych potrzeb. Poznaj ranking nożyc do wycinania gałęzi oraz formowania żywopłotu!

Waga

Pierwszym parametrem, który ma ogromny wpływ na precyzję podczas cięcia, jest waga nożyc do żywopłotu. Każdy model powinien być lekki i poręczny. Dlatego zwróć uwagę na wagę urządzenia i dobierz taki model, który nie będzie przeciążał Twoich rąk. Optymalna waga nie powinna przekraczać 3 kg. Oprócz tego wybierz produkt, którego uchwyty i ostrza będą poprawnie wyważone.

Wielkość

Wielkość nożyc zależna jest od typu i rozmiaru roślinności, jaką zamierzasz ciąć. Dlatego warto dobrać narzędzie, do rozmiaru roślin w Twoim ogrodzie. W przypadku wysokich żywopłotów, drzew, czy trudno dostępnej roślinności warto kupić nożyce, które będą miały długą rękojeść. Natomiast kiedy zamierzasz skracać pędy, ciąć trawę lub krótkie gałązki, wtedy wystarczy nieduży sekator. Warto pamiętać, że długość ostrza ma wpływ na czas pracy. Dlatego ten element powinien mierzyć od 40 do 60 cm długości.

Opinia: Strzyżenie trawy w trudno dostępnych miejscach ręcznymi nożycami nieco obciąża dłonie i nadgarstki, dlatego warto zakupić przyrząd z regulacją długości”.

Rodzaj ostrza

Kupując nożyce do żywopłotu, zwróć uwagę na rodzaj ostrza. W tradycyjnych modelach można wyróżnić dwa typy z:

 • prostym ostrzem,
 • ostrzem o pofałdowanych brzegach.

Nożyce z prostym ostrzem polecane są do przycinania młodych i miękkich pędów. Ponadto doskonale sprawdzą się w trakcie formowania krzewów lub bukszpanów. Natomiast przyrząd z ostrzem o pofałdowanych brzegach dedykowany jest do ścinania grubszych i twardszych gałązek iglaków.

Materiał wykonania

Kluczową kwestią jest materiał, z którego zostały wykonane nożyce. Ważne jest, aby każdy element był trwały i poprawnie skonstruowany. Dlatego większość modeli posiada ostrze wykonane ze stali nierdzewnej. Natomiast rączki wykonane są zazwyczaj z trwałego tworzywa sztucznego. Niektóre modele mogą posiadać uchwyty drewniane. Warto wybrać nożyce, których ostrze będzie solidnie przytwierdzone do rączek.

Zwróć uwagę na jakość!

Koniecznie zwróć uwagę przy zakupie na producenta. Tylko wysokiej jakości produkt daje gwarancję długoletniego użytkowania. Dlatego sekator powinien posiadać certyfikaty, które zapewniają jego skuteczne działanie podczas strzyżenia. Co więcej, wybierając najlepsze nożyce do żywopłotu, opieraj się na opiniach innych użytkowników, oraz na marce producenta.

Ergonomiczny i regulowany uchwyt

Kluczowym elementem są rączki, które zapewniają manewrowanie sprzętem podczas prac z nożycami. Rączki powinny być wytrzymałe, wyprofilowane, oraz pokryte gumowym materiałem, który zwiększa przyczepność podczas trzymania. Wybrane produkty mogą być wyposażone w funkcję regulacji rączek, dzięki którym istnieje możliwość szybkiej zmiany długości. Wiele sekatorów z wyższych półek cenowych ma możliwość dołączenia teleskopowych przedłużek, co umożliwia bardziej ergonomiczną i szybszą pracę.

Jaki sekator kupić? – ranking na 2024 rok!

Dodatkowe akcesoria

Warto rozważyć zakup produktu, który wyposażony jest w dodatkowe elementy oraz funkcję. Jedną z nich są dźwigniowe nożyce do gałęzi lub żywopłotu, które umożliwiają precyzyjne ścinanie roślinności. Ich praca opiera się na systemie przekładni zębatych, który przenosi oraz zwiększa siłę ścinania.

Innym przydatnym dodatkiem są gumowe odbojniki, które amortyzują i pochłaniają wstrząsy i wibrację podczas uderzania o siebie rączek.

Ile kosztują mocne nożyce ręczne do żywopłotu?

Cena, jaką należy przeznaczyć za odpowiednie nożyce do prac w ogrodzie, zależna jest od jakości ostrza, producenta, rodzaju nożyc do żywopłotu, oraz wielkości narzędzia. Kwota za najtańsze egzemplarze zaczyna się od 13 zł. Jednak należy liczyć się z tym, że im niższa cena, tym gorsza jakość. Dlatego warto wybrać modele nożyc z górnych półek, których cena zaczyna się od 80 zł w górę.

Jak przycinać roślinność nożycami ogrodowymi?

Praca z tradycyjnymi nożycami do wycinania żywopłotu polega na ścinaniu nowo wyrośniętych gałązek. Ważne jest, aby ciąć równo i precyzyjnie. Formowanie można rozpocząć od boków rośliny, a na końcu należy przyciąć jej górną część. Dodatkowo warto wspomóc się sznurkiem, który ułatwi pracę.

Jakie nożyce do ogrodu? – podsumowanie

 • Nożyce polecane są do przycinania gałęzi, niedużych roślinności i żywopłotów.
 • Nożyce składają się z ostrza oraz wyprofilowanych uchwytów.
 • Na rynku można spotkać kilka rodzajów nożyc np. nożyce elektryczne, akumulatorowe, lub spalinowe.
 • Elektryczne nożyce posiadają kabel elektryczny, który może utrudniać pracę i manewrowanie urządzeniem.
 • Nożyce polecane są do prac na działce podczas ścinania m.in. młodych gałązek, trawy, lub innej roślinności.
 • Wybór nożyc do wycinania żywopłotu powinien być przemyślany. Dlatego warto wziąć pod uwagę kluczowe parametry takie jak: waga, wielkość ostrza, materiał, czy dodatkowe akcesoria.
 • Decydując się na konkretny model, warto zwrócić uwagę, na producenta, oraz certyfikaty.
 • Należy dokonywać wyboru tylko takich nożyc, których ostrze jest solidne i porządnie naostrzone.
 • Ważnym elementem są uchwyty, które powinny być dostosowane do trzymania oburącz.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Jak ostrzyć ręczne nożyce do żywopłotu?

Każde nożyce do ścinania żywopłotu powinny być regularnie ostrzone. W tym celu wykorzystuje się specjalny pilnik lub szlifierkę kątową. Podczas tej czynności należy wykonywać ruch od siebie na zewnątrz, dzięki temu skutecznie naostrzymy każdy z noży.

Kiedy ostrzyć nożyce do żywopłotu?

Nożyce powinno się regularnie konserwować pod koniec sezonu lub na samym jego początku. Narzędzie ostrzymy, kiedy jest już tępe. W tym celu wykorzystuje się dedykowany pilnik lub szlifierkę kątową.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając nożyce ręczne?

Kupując nożyce, warto zwrócić uwagę na wagę narzędzia i jego wielkość. Ponadto najważniejszym elementem jest ostrze i rękojeść. Oprócz tego koniecznie należy zwrócić uwagę na producenta, certyfikaty oraz udzieloną gwarancję.
Oceń