Wyciskarka wolnoobrotowa to rewelacyjne urządzenie, które przygotuje za Ciebie pełnowartościowy sok z warzyw i owoców tłoczonych na zimno. Nie wiesz, jaką wybrać – tę marki Tefal, Philips czy Kenwood? Z reversem czy bez? Zobacz nasz najnowszy ranking wyciskarek wolnoobrotowych na Lipiec 2024 roku! Razem z ekspertem z DlaDomu.org prezentujemy te najlepsze urządzenia, które wyróżniają się małą awaryjnością. Co więcej, podpowiadamy jak dopasować najważniejsze parametry, takie jak moc, prędkość obrotowa czy pojemność zbiornika. Wskazujemy, na jakie akcesoria się skusić! Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić, tak aby przygotowywała zimnotłoczony, zdrowy sok pełen witamin i składników odżywczych! Sprawdźmy!

Ranking najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych na Lipiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2024?

W trakcie ustalania miejsc w rankingu wyciskarek wolnoobrotowych 2024 bierzemy pod uwagę najważniejsze parametry ze specyfikacji produktów, takie jak moc, prędkość obrotowa, pojemność zbiornika na sok czy rodzaj urządzenia. Oprócz tego bardzo duże znaczenie na punktacje wywierają funkcje, w które zostały wyposażone wybrane przez nas najlepsze wyciskarki. Co więcej, porównanie wyciskarek wolnoobrotowych 2024 zawiera produkty, które osobiście kupilibyśmy lub posiadamy w domu. Na dodatek w trakcie selekcji i doboru pozycji w rankingu, duże znaczenie mają zweryfikowane opinie na temat wybranego modelu. Warto dodać, że ranking jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany w sytuacji, gdy na rynku pojawią się wyciskarki wolnoobrotowe, które charakteryzują się lepszą funkcjonalnością w zestawieniu do ceny.

Jaką wyciskarkę  wolnoobrotową do soku wybrać?

Poszukujesz tej najlepszej wyciskarki wolnoobrotowej do przygotowywania wartościowych, świeżych soków, ale nie tylko! Nie wiesz, jaką wybrać, aby z jednej strony była trwała, małoawaryjna, a przy tym w dobrej cenie? Zobacz poniższy artykuł,  w którym podpowiadamy jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie! Wskazujemy najważniejsze parametry w specyfikacji, takie jak moc czy prędkość obrotowa. Objaśniamy jak dopasować pojemność pojemnika. Radzimy, na jakie sita się zdecydować. Podpowiadamy!

Jaką moc powinna mieć dobra wolnoobrotowa wyciskarka do soku?

Podczas zakupu dobrej wyciskarki wolnoobrotowej w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc urządzenia. W przypadku tego rodzaju sprzętu AGD liczy się przygotowywanie soku pełnowartościowego, który jest bogaty w witaminy i wartości odżywcze. Co za tym idzie? Wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw powinna mieć silnik, który się nie nagrzewa – wysoka temperatura prowadzi do utleniania się najważniejszych substancji odżywczych.

W związku z tym należy zdecydować się na urządzenie o stosunkowo niskiej mocy. Wśród najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych na rynku spotkasz się z modelami, dla których moc wynosi od 60 do 1500 W. Przyjmuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup wydajnej wyciskarki wolnoobrotowej, dla której moc wynosi nie więcej niż 250 W. Dzięki takiej wartości urządzenie wytworzy wystarczającą liczbę obrotów do skutecznego wyciśnięcia soku z owoców czy warzyw, a przy tym nie wytworzy ciepła, które redukuje liczbę drogocennych składników.

Dopasuj prędkość obrotową wyciskarki!

Kolejnym ważnym parametrem w trakcie wyboru idealnej wyciskarki wolnoobrotowej jest prędkość obrotowa. Atrybut ten wskazuje na liczbę obrotów mechanizmu wyciskającego sok w trakcie jednej minuty. Miej na uwadze, że dobra wyciskarka wolnoobrotowa powinna mieć taką prędkość obrotową, aby skutecznie wycisnąć sok z twardych warzyw i owoców, a przy tym nie wytworzyć ciepła wynikającego z pracy silnika. Wśród wszystkich wyciskarek na rynku spotkasz się z urządzeniami z prędkością obrotową od 30 do 13000 obr/min.

Najlepszym wyborem jest wyciskarka wolnoobrotowa, dla której prędkość wirowania wynosi nie więcej niż 80 obrotów na minutę. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest zakup niezawodnej wyciskarki, która została wyposażona w regulację obrotów w zakresie od 30 do 80 obrotów na minutę. Dzięki temu dopasujesz prędkość do rodzaju napoju, jaki chcesz wykonać przy zachowaniu wartościowych składników odżywczych.

Pionowa czy pozioma  – jakie wolnoobrotowe urządzenie do wyciskania soku wybrać?

Wśród polecanych wyciskarek wolnoobrotowych spotkasz się z dwoma rodzajami urządzeń:

 • wyciskarką pionową,
 • wyciskarką poziomą.

Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa to urządzenie, które posiada podstawę z silnikiem, na którym z kolei przymocowany jest mechanizm wyciskający z ślimakiem, koszykiem czyszczącym, tubą oraz otworem wsadowym. Jak sama nazwa wskazuje, przyjmuje on pionowy kształt. Z kolei pozioma wyciskarka ma podłużny wygląd, gdzie silnik zlokalizowany jest z jednej strony, z kolei mechanizm tłoczący sok i zbierający miąższ jest z drugiej.

Porównując oba rozwiązania, lepszym wyborem jest zakup pionowej wyciskarki wolnoobrotowej. Dlaczego? Wyróżnia się ona kompaktowym kształtem, higienicznym przygotowaniem soku, jak również lepszą ergonomią. Poza tym mycie wyciskarki pionowej jest dużo prostsze, a wybrane elementy możesz włożyć do zmywarki.

Rodzaj wyciskarki wolnoobrotowej Zalety Wady
pionowa kompaktowy rozmiar, większa higiena w trakcie wyciskania soków, lepsza ergonomia większa cena zakupu
pozioma tańsza w zakupie, wygodniejsze wrzucanie warzyw, owoców oraz ziół to otworu większy rozmiar, mniejsza higieniczność w trakcie pracy, mniejsza dostępność

Z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym – jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić?

Decydując się na zakup wyciskarki z wolnymi obrotami, zwróć uwagę na zastosowany silnik. Do wyboru masz urządzenia wyposażone w:

 • silnik szczotkowy,
 • silnik bezszczotkowy.

Wyciskarka z silnikiem szczotkowym posiada w jego budowie grafitowe szczotki, które wraz z używaniem sprzętu się wycierają, co w trakcie regularnego użytkowania sprzętu prowadzi do konieczności serwisowania lub wymiany urządzenia na nowe. Z kolei modele wyposażone w silnik bezszczotkowy to porządne wyciskarki, które charakteryzują się długą żywotnością oraz niezawodnym działaniem. W budowie silnika bezszczotkowego nie ma wspomnianych szczotek grafitowych.

Jednak na jaką się zdecydować? Najlepszym wyborem będzie zakup sprzętu z kategorii wyciskarki wolnoobrotowe wyposażone w silnik bezszczotkowy. Wyróżniają się one niezawodną i cichą pracą, dłuższą żywotnością, a na dodatek pobierają mniej prądu w trakcie robienia soku!

Na jaką pojemność zbiornika się zdecydować?

W następnym kroku warto dopasować pojemność zbiornika na sok. Miej na uwadze, że pojemnik warto dopasować do wielkości partii soku, jaki planujesz przyrządzać. W związku z tym najlepiej dopasować ten parametr do ilości osób, które planują korzystać z urządzenia. Wśród wszystkich wyciskarek obrotowych spotkasz się z urządzeniami, które zostały wyposażone w zbiornik na sok o pojemności od 0,5 do 3 litrów.

W sytuacji, gdy przygotowujesz sok dla 2 osób, wtedy wystarczający będzie pojemnik do 1 litra. Tymczasem dla od 3 do 4 osób lepiej zdecydować się na wyciskarkę ze zbiornikiem od 1 do 2 litra. Z kolei przy dużej rodzinie, której liczba jest większa niż 5 osób, wtedy lepszym wyborem będzie zakup wyciskarki wolnoobrotowej z pojemnikiem większym niż 2,5 litra.

Ilość osób Pojemność zbiornika na sok
2 osoby do 1 l
od 3 do 4 osób od 1 do 2 l
powyżej 5 osób powyżej 2,5 l

Jakie dodatkowe funkcje i wyposażenie ma najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa?

Każda wyciskarka wolnoobrotowa powinna posiadać przydatne funkcje oraz wyposażenie, które usprawnia działanie urządzenia i przyczynia się do przygotowania jeszcze zdrowszego soku z wyciskarki. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć:

 • wyjmowany zbiornik na miąższ;
 • regulację prędkości obrotów (elektryczną lub mechaniczną w postaci pokrętła);
 • bieg wsteczny, czyli funkcję reverse;
 • regulację gęstości soku;
 • opcję mycia wybranych elementów w zmywarce;
 • pojemnik na sok;
 • antypoślizgowe nóżki,
 • blokadę kapania;
 • sito do lodów, soków, musów, twardych owoców i warzyw, jak również sito do smoothie;
 • blokadę bezpieczeństwa.

Wyciskarka jednoślimakowa czy dwuślimakowa?

W trakcie zakupu spotkasz się z dwoma rodzajami wyciskarek wolnoobrotowych – jednoślimakową lub dwuślimakową. Ta pierwsza jest wyposażona w pojedynczy mechanizm tłoczący sok z owoców, warzyw, jak również roślin i ziół. Poza tym ma kompaktową budowę i jest najczęściej stosowana w większości wyciskarek wolnoobrotowych. Z kolei wyciskarka dwuślimakowa to urządzenie z dwoma wałkami ślimakowymi. Co więcej, ten rodzaj mechanizmu stosowany jest jedynie w wyciskarkach poziomych.

Jednak na jaką się zdecydować? Modele wyciskarek jednoślimakowych sprawdzą się do owoców, warzyw. Tymczasem wolnoobrotowa wyciskarka pozioma dwuślimakowa to idealna propozycja dla osób, którym zależy na wyciskaniu soku z twardych warzyw i owoców, jak również roślinności, m.in. ziół, natki pietruszki, sałaty czy jarmużu.

Ile kosztuje dobra wyciskarka wolnoobrotowa?

Na rynku spotkasz się z tanimi, jak i drogimi wyciskarkami wolnoobrotowymi. Zakres cenowy zaczyna się już od 240 zł, a może sięgać nawet 3000 zł za lepsze wyciskarki. Warto dodać, że kwota zależna jest od marki, rodzaju urządzenia, pojemności zbiornika, funkcji, akcesoriów w zestawie, jak również od mocy i prędkości obrotowej. Co więcej, cena za wolnoobrotowe wyciskarki pionowe wynosi od 240 do 3000 zł. Tymczasem kwota za dobrą wyciskarkę poziomą waha się od 450 do 2100 zł.

Rodzaj urządzenia Zakres cenowy
wyciskarka pionowa od 240 do 3000 zł
wyciskarka pozioma od 450 do 2100 zł

Philips, Tefal czy Kenwood – z jakiej marki wybrać najlepszy model wyciskarki do soku?

Do jednych z najlepszych urządzeń można zaliczyć wyciskarkę Tefal, np. model Tefal ZC420E38. Jest to jedna z najnowszych wyciskarek na rynku, która wyróżnia się wystarczającą mocą silnika oraz prędkością obrotową z regulacją. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie wysokiej jakości, zimnotłoczonego soku. Poza tym ta mała wyciskarka doskonale radzi sobie nawet z tymi twardymi owocami i warzywami, dzięki przemyślanemu mechanizmowi, który wyposażony został w koszyczek oraz trwały wałek. Poza tym posiada dotykowy panel sterowania.

Kolejnym polecanym produktem jest ten firmy Kenwood, np. Kenwood JMP600SI. Wyciskarka pracuje z prędkością do 60 obrotów na minutę. Urządzenie wyposażone zostało w regulację mechaniczno-skokową. Posiada wiele trybów działania oraz udogodnień, takich jak opcja reverse, regulacja gęstości soku czy wyjmowany pojemnik na miąższ. Do innych polecanych firm, które oferują wysokiej jakości wyciskarki wolnoobrotowe do soków, zaliczamy wyciskarkę Kuvng, Sana, Phlips, Zeegma, jak również Bosch.

Podsumowanie

 • Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie przystosowane do tłoczenia pełnowartościowych soków na zimno.
 • Wyciskarka wyciska sok z owoców, warzyw i ziół wykorzystując w tym celu niedużą moc, co przekłada się na niskie obroty mechanizmu. Dzięki temu nie wytwarza się zbędne ciepło, które z kolei powoduje utlenianie się najcenniejszych substancji odżywczych.
 • Warto zakupić wyciskarkę, która została wyposażona w regulację prędkości.
 • Wybieraj urządzenie, którego moc nie przekracza 250 W.
 • Prędkość obrotowa dobrej wyciskarki powinna wynosić nie więcej niż 80 obr/min.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrej wyciskarki wynosi od 240 do 3000 zł
 • Dobrymi wyciskarkami wolnoobrotowymi są te marki Kenwood, Tefal, Sana, Philips, Bosch, Zeegma.
 • W sprzedaży spotkasz się z wyciskarkami wolnoobrotowymi jednoślimakowymi, jak również wyciskarkami z dwoma ślimakami.
 • Podczas wyboru zwróć uwagę na otwór wsadowy, który powinien być na tyle szeroki, aby wygodnie aplikować pokrojone warzywa i owoce.
 • Na rynku dostępne są również wyciskarki do cytrusów.
 • Niektóre urządzenia wyposażone są w system prostego i błyskawicznego mycia urządzenia.
 • Nadal zastanawiasz się, jaka jest najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa? Zobacz nasz ranking 2024, w którym zestawiamy polecane i sprawdzone wyciskarki wolnoobrotowe, które przygotują dla Ciebie pełnowartościowy sok bogaty w witaminy i minerały!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o wyciskarkach wolnoobrotowych

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę wolnoobrotową?

W trakcie zakupu koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia, która powinna wynosić nie więcej niż 250 W. Oprócz tego bardzo ważnym parametrem w trakcie zakupu dobrej wyciskarki wolnoobrotowej jest prędkość obrotowa. Wartość tego parametru nie powinien przekraczać 80 obrotów na minutę. Co więcej, warto zwrócić uwagę na średnicę otworu wsadowego, wbudowane funkcje, takie jak regulacja prędkości, regulacja gęstości soku, dotykowy wyświetlacz czy możliwość mycia elementów w zmywarce. Poza tym zwróć uwagę na wałki ślimakowe – do wyboru masz jedno-, lub dwuślimakowe wyciskarki.

Jaka moc wyciskarki wolnoobrotowej jest najlepsza?

W trakcie zakupu najlepszej wyciskarki wolnoobrotowej wybieraj tylko taki model, dla którego moc silnika jest mniejsza niż 250 W. W przypadku wolnoobrotowych wyciskarek liczy się maksymalne ograniczenie wytwarzania ciepła w trakcie pracy urządzenia. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko utleniania się najcenniejszych wartości odżywczych przygotowanego soku.

Czym się różni wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa od dwuślimakowej?

Różnica polega na ilości wałków ślimakowych w budowie mechanizmu wyciskającego sok. Mianowicie w przypadku jednoślimakowych wyciskarek występuje tylko jeden wałek. Z kolei w przypadku dwuślimakowych wyciskarek wolnoobrotowych występują dwa wałki. Te pierwsze polecane są zwłaszcza do wyciskania soku z owoców i warzyw. Z kolei dwuślimakowe urządzenia, doskonale sprawdzą się do wyciskania ziół, roślin, jak również twardych owoców i warzyw.
Oceń