Poszukujesz blendera przenośnego, dzięki któremu wygodnie przygotujesz ulubione smoothie i inne napoje w dowolnym miejscu? Zastanawiasz się, jaki model będzie najlepszy – z butelką z tworzywa sztucznego czy szklaną? Z silnikiem o mocy 150 czy 400W? Porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu najlepszych blenderów przenośnych na Lipiec 2024 roku! Nasz ekspert z DlaDomu.org podpowiada jaki blender sportowy kupić! Zobacz, jak wybrać dobry blender przenośny i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Podpowiadamy!

Najlepsze blendery przenośne – Ranking Lipiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking blenderów przenośnych 2024?

Zestawiając 10 najlepszych produktów w powyższym rankingu 2024, chcemy przedstawić Ci polecane blendery przenośne, które wyróżniają się kompaktowym kształtem, są funkcjonalne, a przy tym w konkurencyjnej cenie. Do ważnych czynników rankingowych, które mają wpływ na plasowanie się produktów na wybranym miejscu, zaliczamy moc blendera, pojemność butelki, materiał wykonania obudowy oraz kielicha, jak również wszystkie funkcje oraz dodatki w zestawie.

Tworząc powyższy ranking TOP 10 najlepszych blenderów sportowych mamy na celu zaprezentowanie modeli, które samy byśmy kupili. Warto dodać, że zestawiając produkty w powyższym porównaniu, chcemy zaoszczędzić kilka godzin Twojego czasu, który musiałbyś przeznaczyć na studiowanie oraz zapoznawanie się z tymi najlepszymi urządzeniami. Dzięki powyższemu rankingowi wybierzesz najlepszy sprzęt nawet w mniej niż 3 minuty!

Jaki blender bezprzewodowy wybrać? Poradnik zakupowy

Poszukujesz dobrego blendera przenośnego, który z jednej strony przygotuje pełnowartościowe posiłki np. w postaci smoothie czy koktajli, a przy tym będzie wytrzymały i tani? Aby to miało miejsce, należy przed zakupem zwrócić uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji. Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym krok po kroku objaśniamy jak wybrać ten najlepszy blender bezprzewodowy! Wskazujemy jak dopasować moc czy pojemność! Radzimy, z czego powinna być wykonana butelka – ze szkła czy tworzywa sztucznego? Przeczytaj jaki blender przenośny wybrać i kupić, tak aby umożliwiał przygotowanie posiłku w mniej niż 5 minut!

Jaką moc powinien mieć dobry blender przenośny?

Wybierając bezprzewodowy blender przenośny, w pierwszym kroku sprawdź parametr mocy, który podawany jest w watach (W). Od wartości tego atrybutu zależna jest prędkość poruszania się ostrzy, co z kolei przekłada się na precyzję w trakcie miksowania. Obecnie dostępne na rynku są blendery sportowe, dla których moc silnika wynosi od 45 do 300 W.

Jednak na jaki bezprzewodowy sprzęt AGD z tej kategorii się zdecydować? Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości blendera sportowego, to wybieraj taki, dla którego moc wynosi powyżej 100 W. Tak mocny blender poradzi sobie nawet z twardymi warzywami i owocami, dzięki czemu przygotujesz przepyszne koktajle i smoothie. Poza tym najmocniejsze urządzenia mogą kruszyć lód!

Moc urządzenia Rodzaj produktów
do 100 W miękkie warzywa i owoce
od 100 do 200 W miękkie oraz twarde owoce i warzywa, orzechy, migdały
powyżej 200 W blendowanie twardych żywności, kostek lodu oraz mrożonych owoców

Na jaką pojemność blendera się zdecydować?

Wybierając blender osobisty koniecznie, zwróć uwagę na pojemność kielicha. Wielkość urządzenia powinna być dopasowana do wielkości Twojego pojedynczego posiłku w postaci koktajlu, smoothie czy pysznej zupy. Na rynku dostępne są blendery przenośne o pojemności od 200 do 500 ml. Jednak jaki blender sportowy wybrać? Najlepiej wybrać urządzenie, którego pojemność jest większa niż 300 ml.

Miej na uwadze, że warzywa, owoce i inne produkty po zmiksowaniu zmniejszają swoją objętość, tym samym mając pełny kielich żywności do blendowania, otrzymasz maksymalnie 75% całkowitej pojemności bidonu. W związku z tym przenośny blender do smoothie i innych przekąsek o pojemności przynajmniej 300 ml umożliwi przygotowanie docelowego posiłku o pojemności 225 ml.

Pojemność maksymalna niezmiksowanych produktów Maksymalna pojemność po zmiksowaniu
100 ml 75 ml
200 ml 150 ml
300 ml 225 ml
400 ml 300 ml
500 ml 375 ml

Butelka z tworzywa czy szkła – jaki blender bezprzewodowy jest lepszy?

Wybierając przenośny blender do koktajli i smoothie, do wyboru masz modele wyposażone w kielich (butelkę) wykonaną z:

 • tworzywa sztucznego,
 • szkła borokrzemowe.

Modele wyposażone w bidon wykonany z tworzywa sztucznego to dobre blendery sportowe do przenoszenia, transportowania czy w trakcie podróży. Mają one swoją wadę – urządzenia te nie sprawdzą się do miksowania bardzo twardych produktów. Z kolei wydajne blendery przenośne, które w zestawie posiadają kielich wykonany ze szkła, zapewniają rozdrabnianie tych twardych żywności, takich jak warzywa czy kostki lodu.

Jednak na jaki niezawodny blender przenośny się zdecydować? Jeśli zależy Ci na urządzeniu, które da możliwość przygotowywania smoothie w każdym miejscu, m.in. w pracy, na siłowni czy w trakcie podróży, to lepiej wybrać blender przenośny wyposażony w kielich z tworzywa sztucznego. Z kolei, gdy poszukujesz porządnego blendera przenośnego, który poradzi sobie z twardą żywnością, to zdecyduj się na model wyposażony w butelkę wykonaną ze szkła borokrzemowego.

Z trybem pulsacyjnym czy bez – jaki przenośny blender personalny wybrać?

Wśród przenośnych blenderów dostępnych na rynku spotkasz się z urządzeniami, które wyposażone są w tryb pulsacyjny lub takimi, które tej funkcji nie mają. Tryb pulsacyjny powoduje zmianę prędkości obracania się ostrza w kielichu. Mianowicie nóż porusza się naprzemiennie, zmniejszając lub zwiększając ilość obrotów na minutę – raz wolniej, raz szybciej.

Dzięki temu kompaktowy blender przenośny z większą precyzją miksuje warzywa i owoce, tym samym koktajl lub smoothie posiada doskonałą konsystencję. Reasumując, jeśli zależy Ci na dokładnym zmieleniu każdego kawałka żywności, to zdecyduj się na bezprzewodowy blender przenośny, który został wyposażony w tryb pulsacyjny.

Obudowa ze stali nierdzewnej czy tworzywa sztucznego?

Kupując urządzenie bezprzewodowe do przygotowywania koktajli oraz smoothie zwróć uwagę na materiał wykonania. Do wyboru masz blendery przenośne, których obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Wybór konkretnego urządzenia zależne jest od Twoich oczekiwań. Mianowicie blendery z obudową z tworzywa sztucznego są lżejsze, tym samym sprawdzą się dla osób, które planują zabierać blender do pracy, na siłownie czy w inne miejsce. Z kolei urządzenia z obudową ze stali nierdzewnej, to propozycja dla osób, które poszukują trwałego i solidnego blendera, który będą mogli przenosić, ale przy tym posłuży na znacznie dłuższy czas.

Jakie funkcje i udogodnienia ma dobry blender przenośny?

Decydując się na zakup najlepszego blendera przenośnego, warto wybierać urządzenie, które wyposażone zostało w różnego rodzaju funkcje oraz wyposażenie. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • obsługę urządzenia z wykorzystaniem jednego przycisku;
 • kabel do naładowania baterii w zestawie z urządzeniem;
 • możliwość mycia w zmywarce;
 • dodatkowy bidon z zamknięciem, który znajduje się w zestawie;
 • pojemny akumulator przystosowany do ładowania;
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem;
 • system zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem;
 • butelkę sportową;
 • regulację prędkości;
 • kielich wyposażony w miarkę;
 • kilka prędkości do wyboru.

Dobry blender bezprzewodowy – ile trzeba przeznaczyć na zakup?

Blendery bezprzewodowe są to urządzenia w bardzo konkurencyjnej cenie w porównaniu do klasycznych blenderów kielichowych. Cena za blendery przenośne oscyluje od 70 do 250 zł. Miej na uwadze, że kwota zależna jest od pojemności, materiału wykonania kielicha, ilości elementów w zestawie, mocy urządzenia. Oprócz tego duży wpływ na kształtowanie się ceny ma sama marka.

BlendyGo, Nutribullet czy Xiaomi – z jakiej firmy jest najlepszy blender sportowy?

Do polecanych blenderów przenośnych można zaliczyć te marki BlendyGo, np. BlendyGo 2. Obecnie w ofercie tego producenta spotkasz się z blenderami w różnym kolorze. Co więcej, jest to prosty w obsłudze sprzęt, który przystosowany został do blendowania nawet tych najtwardszych żywności, takich jak kostki lodu.

Innym polecanym blenderem sportowym jest ten marki Zeegma. Do jednych z polecanych produktów można zaliczyć Zeegma Vitamine Go Plus, który dostępny jest w 3 kolorach. W zestawie znajduje się pojemny kielich wykonany ze szkła borokrzemowego. Co więcej, urządzenie zostało przystosowane do kruszenia lodu czy miksowania twardych owoców oraz warzyw. Na dodatek jest to model wysokoobrotowy. Do innych polecanych marek można zaliczyć blendery przenośne Deerma oraz Nutribullet.

Podsumowanie

 • Blender przenośny jest to nieduże urządzenie, które możesz zabrać w każde miejsce, np. do pracy, na spotkanie czy na siłownie.
 • Podczas zakupu warto sprawdzić najważniejsze parametry w specyfikacji produktu. W związku z tym wybierając dobry blender sportowy, zobacz na moc urządzenia, pojemność butelki, materiał wykonania kielicha oraz obudowy, zastosowane tryby, jak również na markę. Poza tym warto sprawdzić opinie użytkowników i zdecydować się tylko na model polecany przez inne osoby.
 • Do polecanych blenderów przenośnych można zaliczyć te marki BlendyGo, Zeegma, Deerma, jak i Nutribullet.
 • Wybierając blender sportowy, zdecyduj się na taki, dla którego pojemność jest większa niż 300 ml.
 • Przydatną funkcją jest tryb pulsacyjny, który umożliwia precyzyjne blendowanie tych miękkich i twardych owoców i warzyw, dzięki czemu uzyskasz koktajl o doskonałej konsystencji.
 • Jeśli nie wiesz jakie urządzenie wybrać, to zobacz nasz ranking blenderów sportowych na 2024 rok, w którym zestawiamy polecane produkty z najniższą ceną online!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Blender kielichowy czy przenośny – jaki jest lepszy?

Kielichowy blender jest to urządzenie o dużo większych gabarytach w porównaniu do blendera przenośnego. Ten drugi jest to doskonała propozycja dla osób, które poszukują urządzenia, które zabiorą w każde miejsce, np. do pracy czy w trakcie podróży. Z kolei dla użytkowników poszukujących blendera, który będzie niezwykle precyzyjnie rozdrabniał warzywa i owoce w dużych ilościach, lepiej sprawdzi się model kielichowy.

Gdzie przyda się dobry blender przenośny?

Blender przenośny jest to urządzenie, które możesz zabrać wszędzie. Ma nieduży kształt i w dodatku jest lekki. W związku z tym doskonale sprawdzi się do przygotowywania świeżego i pożywnego smoothie oraz koktajli w pracy, na siłowni, w przerwie między spotkaniami czy w trakcie podróży.

Na co zwrócić uwagę wybierając blender sportowy?

Wybierając dobry blender sportowy, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych cech produktu. Do jednych z najważniejszych parametrów można zaliczyć moc urządzenia. Oprócz tego zastanów się, na jaką pojemność się zdecydować. Poza tym warto zwrócić uwagę na materiał wykonania kielicha – spotkasz się z modelem z tworzywa sztucznego lub tymi wykonanymi ze szkła. Na końcu porównaj urządzenia pod względem funkcjonalności. W sytuacji, gdy nadal nie jesteś pewny co do wyboru, to sprawdź nasz ranking najlepszych blenderów sportowych na [month] [year] roku, w którym zestawiamy produkty nawet 20% tańsze niż modele dostępne stacjonarnie!
5/5 - (1 głosów)