Zachodzisz w głowę, jaki dobry fotel ergonomiczny wybrać? Nie wiesz, jak dopasować to idealne krzesło, aby gwarantowało maksymalną wygodę nawet w trakcie codziennej pracy przez kilkanaście godzin? Sprawdź nasz najnowszy ranking foteli ergonomicznych, w którym znajdziesz najlepsze egzemplarze w okazyjnej cenie online! Co więcej, poniżej podpowiadamy, jaki fotel wybrać, tak aby zapewniał prawidłową postawę ciała, co ma wpływ na zachowanie zdrowych pleców! Wskazujemy jak dopasować rozmiar, maksymalne obciążenie czy kąt nachylenia. Zobacz jaki fotel ergonomiczny do biura lub domu wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Ranking foteli ergonomicznych na Lipiec 2024 – wybierz najlepszy!

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

W jaki sposób stworzyliśmy ranking najlepszych foteli ergonomicznych?

Zestawiając powyższe fotele ergonomiczne w naszym rankingu 2024, mamy na celu zaprezentowanie najlepszych modeli, które są polecane przez innych użytkowników. Warto dodać, największym kryterium naszej oceny jest stosunek ceny do jakości produktu, jak również jego funkcjonalność. Na dodatek duży wpływ mają zweryfikowane opinie klientów, jak również najważniejsze parametry w specyfikacji, takie jak wykorzystany materiał, udogodnienia czy rodzaje regulacji. Co więcej, prezentując powyższy ranking, chcemy maksymalnie zaoszczędzić Twój czas na poszukiwanie tego najlepszego sprzętu. Prezentujemy w rankingu fotele, które dają najwięcej korzyści dla użytkownika, tym samym zapobiegają bólom pleców oraz tworzenie się krzywizn kręgosłupa!

Ranking foteli ergonomicznych - sprawdź polecane produkty w aktualnym rankingu!
Ranking foteli ergonomicznych – sprawdź polecane produkty w aktualnym rankingu!

Jak wybrać najlepszy fotel ergonomiczny do komputera?

Nie wiesz jaki dobry fotel ergonomiczny wybrać, tak aby zapobiegał przed bólem pleców, krzywiznami oraz stanami zapalnymi? Dla ułatwienia Twojego wyboru, w poradniku podpowiadamy, jakie ergonomiczne krzesło biurowe kupić. Wskazujemy jak dobrać rozmiar siedziska. Radzimy czy zdecydować się na model z zagłówkiem, czy jednak bez tej opcji. Przeczytaj jak wybrać najlepszy fotel ergonomiczny i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Ekoskóra, tkanina czy siatka elastyczna – jaki materiał w fotelu ergonomicznym będzie najlepszy?

Jednym z bardzo ważnych elementów w każdym ergonomicznym fotelu obrotowym jest materiał, jaki producent zastosował do obicia tego mebla. Spotkasz się z kilkoma wersjami siedziska i oparcia, m.in. z ergonomicznym fotelem wykonanym z takich materiałów jak:

 • tkanina membranowa,
 • ekoskóra,
 • skóra naturalna,
 • siatka elastyczna,
 • elastomer.

Porównując wszystkie zastosowania, można stwierdzić, że najlepszym materiałem w obiciu fotela ergonomicznego, zwłaszcza oparcia, jest siatka elastyczna. Dlaczego? Jest to materiał niezwykle przyjemny dla ciała, który dodatkowo dopasowuje się do kształtu użytkownika. Co więcej, siatka jest przewiewna, dzięki czemu zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w trakcie wielogodzinnej pracy.

Warto wspomnieć, że ten rodzaj tkaniny występuje w dwóch formach, jako: siatka elastyczna, która dopasowuje się do kształtu siedzącego, oraz siatka sztywna. Miej również na uwadze, że ten materiał w wybranych modelach foteli ergonomicznych występuje w różnych wersjach – gorszej i lepszej jakościowo. Aby zapewnić sobie maksymalną wygodę oraz komfort w trakcie użytkowania należy kupić fotel ergonomiczny obity siatką najwyższej jakości. Zwróć na to uwagę!

Jak dopasować rozmiar krzesła ergonomicznego?

Istotnym krokiem w trakcie wyboru najlepszego fotela biurowego jest prawidłowe dopasowanie jego rozmiaru do wzrostu użytkownika. W związku z tym warto zakupić model, który ma możliwość regulacji wysokości oparcia, wysokości siedziska, podłokietników, podparcia lędźwiowego, jak również regulację zagłówka oraz głębokości siedziska. Warto dodać, że szczególnie osoby wysokie powinny zdecydować się na zakup fotelu posiadającego przynajmniej 3-stopniową regulację oparcia, odcinka lędźwiowego oraz zagłówka. Dzięki temu istnieje możliwość idealnego dopasowania fotelu ergonomicznego do kształtu swojej postury ciała, co z kolei wyeliminuje problemy z plecami.

Fotel ergonomiczny z zagłówkiem czy bez?

Zagłówek jest górnym elementem w fotelu – często jest to dodatkowe przedłużenie oparcia, które służy jako podpora dla odcinka szyjnego kręgosłupa oraz dla samej głowy. W trakcie zakupu wygodnego, dopasowanego fotela spotkasz się z modelami, które wyposażone są w różne zagłówki. Najlepiej wybierać taki, który jest wyprofilowany, posiada wgłębienie na środku, ma możliwość regulacji wysokości, jak również regulacji kąta nachylenia. Poza tym ta część powinna być maksymalnie stabilna dla zachowania najwyższego bezpieczeństwa.

Jednak czy zagłówek jest koniecznym elementem w każdym fotelu ergonomicznym? Okazuje się, że z zagłówka korzystamy jedynie w trakcie odchylenia ciała bezpośrednio na oparcie, co skutkuje pełnym położeniem pleców wraz z karkiem. Innymi słowy, zagłówek w większości fotelach jest częścią, na którym opieramy głowę w trakcie chwilowego relaksu. Nie jest on elementem koniecznym, ale staje się pomocy w trakcie zmęczenia karku i chwilowej przerwy. W związku z tym warto wybrać fotel wyposażony w regulowany zagłówek.

Maksymalne obciążenie wygodnego fotela

Ważnym parametrem w specyfikacji obrotowego fotela ergonomicznego jest maksymalne obciążenie. Do wyboru masz krzesła biurowe, dla których atrybut ten wynosi od 100 do 200 kg. Oczywiście dopasowanie odpowiedniego udźwigu zależne jest od Twojej wagi ciała. Co więcej, w trakcie wyboru odpowiedniego fotela ergonomicznego warto wybierać taki, dla którego maksymalne obciążenie jest przynajmniej o 20 kg większe niż docelowa waga użytkownika. Warto dodać, że najlepsze fotele i krzesła biurowe mają maksymalne obciążenie wynoszące 150 kg lub więcej, które jest potwierdzone odpowiednimi atestami, które z kolei gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Jaki kąt odchylenia oparcia w ergonomicznym fotelu będzie najlepszy?

Najlepsze modele foteli ergonomicznych mają funkcję kąta odchylenia oparcia oraz możliwość jego zablokowania. Funkcja ta pozwala dostosować fotel do preferencji osoby pracującej, co z kolei ma wpływ na odciążenie odcinka lędźwiowego oraz szyjnego kręgosłupa. W ergonomicznych fotelach gamingowych oraz biurowych kąt odchylenia podparcia kręgosłupa wynosi od 90 do 145°. Przy czym optymalna wartość tego parametru powinna wynosić od 100 do 115°.

Dodatkowe funkcje i ekstra wyposażenie

Każdy funkcjonalny fotel ergonomiczny wyposażony jest w dodatkowe udogodnienia, które wpływają na komfort w trakcie spędzania długich godzin przed komputerem i biurkiem. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • regulowane podłokietniki (wysokości oraz kąta nachylenia),
 • regulację głębokości siedziska,
 • dodatkowy podnóżek,
 • sterowanie fotelem przez wbudowane przyciski,
 • regulację oparcia i siedziska,
 • wyjątkowy design,
 • ciche kółka w podstawie jezdnej,
 • funkcję bujania,
 • poduszkę lędźwiową,
 • poduszkę zagłówkową,
 • wieszak na ubrania,
 • mechanizm Slid.

Ile kosztuje dopasowany do kręgosłupa fotel do biura?

Kwota, jaką należy przeznaczyć za dobry fotel ergonomiczny, zaczyna się już od 400 zł, a może sięgać 10000 zł. Zazwyczaj budżetowe fotele, które dopasowują się do ciała, kosztują od 400 do 1000 zł. Z kolei za te najlepsze egzemplarze należy przeznaczyć przynajmniej 1500 zł. Warto mieć na uwadzę, że decydując się na zakup krzesła wyróżniającego się dużą funkcjonalnością, otrzymujesz bardzo dobry produkt, który zapewnia utrzymanie nie tylko zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Innymi słowy, nie warto oszczędzać na zakupie! Wysokiej jakości fotel ergonomiczny będzie chronił Twoje plecy, co z kolei wpłynie na lepszy komfort w trakcie wielogodzinnej pracy.

Z jakiej marki zakupić wygodny fotel biurowy ergonomiczny?

W trakcie wyboru fotela ergonomicznego masz do wyboru modele z przeróżnych marek. Do jednych z polecanych krzeseł, które wyróżniają się ergonomią, można zaliczyć markę:

 • Ergon,
 • WAU,
 • Unique,
 • Signal,
 • Ergostellar,
 • Halmar.

Podsumowanie

 • Ergonomiczny fotel wyróżnia się doskonałym wyprofilowaniem, dzięki czemu dopasowuje się do sylwetki ciała.
 • Wybierając fotel, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, wszystkie regulacje, materiał, jaki zastosowano na tapicerce. Oprócz tego sprawdź dodatkowe wyposażenie, jak i maksymalne obciążenie.
 • Do polecanych producentów foteli ergonomicznych zaliczamy markę Ergostellar, Ergon, Unique, Signal, Halmar.
 • Cena za najlepsze biurowe fotele ergonomiczne oscyluje od 400 do 10000 zł.
 • Wygodny zagłówek daje możliwość odciążenia głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa.
 • Podczas wyboru sprawdź, czy fotel został wyposażony w regulację podłokietników, oparcia, głębokości siedziska, jak również wysokości i kąta nachylenia zagłówka.
 • Najlepszym materiałem na oparcie oraz siedzisko jest wysokiej jakości siateczka, która umożliwia cyrkulację powietrza.
 • Nadal zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych foteli ergonomicznych, w którym prezentujemy najlepsze egzemplarze w atrakcyjnych cenach online!

Najczęściej zadawane pytania o fotele ergonomiczne – FAQ

Czym jest fotel ergonomiczny?

Fotel ergonomiczny jest krzesłem z wieloma regulacjami, które z kolei umożliwiają dopasowanie kształtu fotela do sylwetki ciała. Ergonomiczne fotele są wyposażone m.in. w regulację wysokości oparcia, części lędźwiowej, podłokietników oraz siedziska. Warto dodać, że siedzisko w bardzo dobrych egzemplarzach jest regulowane nie tylko na wysokość, ale również na głębokość.

Na co zwrócić uwagę wybierając ergonomiczny fotel?

W trakcie zakupu ergonomicznego fotela warto zwrócić uwagę na materiał, jaki zastosowano na obicie mebla. Oprócz tego sprawdź, jakie opcje regulacji posiada wybrany model. Na dodatek dobre krzesło biurowe ma możliwość zmiany kąta odchylenia oparcia, jak również posiada wygodny zagłówek. Innym ważnym parametrem jest maksymalne obciążenie, marka, jak również dodatkowe wyposażenie oraz funkcje.

Czy warto kupić fotel ergonomiczny z ekoskóry lub skóry naturalnej?

Fotele ergonomiczne wykonane z ekoskóry są najmniej polecanymi produktami. Materiał w postaci ekoskóry bardzo szybko się ściera, zwłaszcza w miejscach, które narażone są na ciągły kontakt z ciałem. Oprócz tego ekoskóra podobnie jak skóra naturalna nagrzewa się od słońca, jak również przykleja się do ciała. W przypadku naturalnej skóry należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Dobre egzemplarze, które są trwałe i wygodne kosztują od 1500 zł wzwyż. Zalecanym materiałem w przypadku foteli ergonomicznych jest siatka lub siatka połączona z tkaniną membranową.
5/5 - (4 głosów)