Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem zamrażarek do zabudowy, który oferuje rozwiązania łączące zaawansowane technologie, oszczędność energii oraz funkcjonalność! Poznaj rekomendacje ekspertów i wybierz idealną zamrażarkę, która pozwoli na utrzymanie świeżości Twoich produktów, maksymalizację przestrzeni kuchennej oraz wygodę użytkowania na co dzień.

Ranking zamrażarek do zabudowy Lipiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking najlepszych zamrażarek do zabudowy?

Nasz ranking zamrażarek do zabudowy został starannie przygotowany przez doświadczony zespół ekspertów z branży AGD, którzy dokładnie zbadali rynek, aby przedstawić najlepsze i najbardziej funkcjonalne modele. Podczas tworzenia rankingu, kierowaliśmy się kluczowymi parametrami takimi jak pojemność, zużycie energii, ergonomia oraz wygoda użytkowania. Nasze zestawienie powstało po szczegółowym porównaniu różnych modeli zamrażarek do zabudowy, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ranking uwzględnia również znalezione w Internecie opinie i rekomendacje użytkowników, co gwarantuje jeszcze większą wiarygodność i rzetelność naszych rekomendacji.

Zamrażarki do zabudowy – znani producenci

Najpopularniejsi producenci zamrażarek do zabudowy to:

 1. Liebherr
 2. Bosch
 3. Siemens
 4. Electrolux
 5. AEG
 6. Whirlpool
 7. Samsung
 8. Beko
 9. Candy
 10. Gorenje
Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Jaką zamrażarkę do zabudowy wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na zamrażarkę do zabudowy, musimy liczyć się z tym, że w grę wchodzą jedynie zamrażarki szufladkowe, gdyż zostały one skonstruowane w taki sposób, aby można je było otwierać oraz wbudować w meble kuchenne, które zamierzamy kupić. Co oznacza słowo ,,wbudować”? Mniej więcej to, że ustawiamy je we wnęce, która ma nieco szersze parametry, niż zamrażarka. Do drzwi frontowych dokręcamy wtedy specjalną śrubę mocującą. Warto jednak zauważyć, że tego typu zamrażarki mają takie same wymiary, jak zamrażarki wolnostojące. Znaleźć można w nich dokładnie te same parametry techniczne oraz poszczególne elementy wyposażenia. 

Jaka wielkość zamrażarki do zabudowy?

Wielkość tak naprawdę uzależniona jest od naszych potrzeb oraz często od ilości domowników w domu. Osoby samotne lub osoby, które mieszkają we dwójkę, nie powinny decydować się na duże gabaryty, gdyż zazwyczaj zamrażarka zostaje pusta i nie spełnia swojej funkcji. Co innego w przypadku dużych rodzin. Konieczne jest wtedy często zamrożenie mięsa, aby w przyszłości nie było konieczności robienia zakupów na szybko. W przypadku, kiedy decydujemy się na zakup zamrażarki do zabudowy, jesteśmy posiadaczami chłodziarki, dlatego należy zastanowić się ile produktów i jakie ich rodzaje chcielibyśmy zamrozić. Zamrażarki szafkowe mają różne pojemności, jednak najczęściej wybierane są te o pojemności 300 litrów. 

Marki zamrażarek do zabudowy

Konkurencyjność rynku jest bardzo duża. Wybranie najlepszego urządzenia może stanowić nie lada wyzwanie. Firmy prześcigają się w tworzeniu produktów dostosowanych do potrzeb klientów i dbają o to, aby cena również była dla nich korzystna. Nie ma jednej marki, która tworzyłaby produkty bez skazy. Jedne firmy produkują sprzęty designerskie, inni natomiast proponują sprzęty mające służyć właścicielowi i być ergonomicznymi. Warto zwrócić uwagę na to, że w Polsce jest w czym wybierać, gdyż każdego roku tworzonych jest około 2 mln produktów chłodzących czołowych marek.

Zamrażarka szufladkowa – czym jest?

Ten rodzaj zamrażarki cechuje się przede wszystkim wygodnymi, uchylanymi drzwiami, które niestety prowadzić mogą do strat energetycznych. Jest to zauważalne, kiedy zamrażarka otwierana jest bardzo często. Oczywiście różnice pod względem ekonomicznym nie będą zauważalne, kiedy jest ona otwierana raz na jakiś czas. Zamrażarki szafkowe są często również droższe, niż zamrażarki skrzyniowe, jednak komfort użytkowania bez wątpienia jest wart każdej złotówki. Do zalet tego typu zamrażarki można zaliczyć przede wszystkim możliwość pogrupowania rzeczy, które zamierzamy przechowywać. W zamrażarce skrzyniowej takich przegród nie ma i wszystko jest do niej dosłownie wrzucane. Niestety zamrażarki szafkowe najczęściej są nieco mniej pojemne, niż zamrażarki skrzyniowe.

Zamrażarka szufladkowa do zabudowy jest więc:

 • Pojemna,
 • wygodna w użytkowaniu,
 • stosunkowo tania,
 • z wygodnymi przegródkami,
 • jedyna zamrażarka możliwa do zabudowy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Świadomość tego, czym należy kierować się podczas zakupu to połowa sukcesu. Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę istotne kryterium, które pozwoli dobrać urządzenie odpowiadające naszym potrzebom oraz wymaganiom.

 • Pojemność użytkowa

Podawana jest ona zazwyczaj w litrach. Takie zamrażarki mogą mieć od kilkudziesięciu do ponad 300 litrów. Zazwyczaj wybierane są te o pojemności 250-300 litrów. Wystarczy spojrzeć na dane techniczne i od razu dowiemy się, ile zamrażarka jest w stanie przechować.

 • Wymiary

W tym przypadku mowa o szerokości, długości oraz głębokości. Zamrażarka do zabudowy musi być dostosowana do projektu kuchni tak, aby bez trudu mogła zostać zamontowana w dane miejsce.

 • Sterowanie

Podstawowe typy zamrażarek mają mechaniczny system sterowania lub nie mają go w ogóle. W przypadku zaawansowanych sprzętów zauważyć można sterowanie elektroniczne, które umożliwia optymalny dobór temperatury chłodzenia oraz rozmrażania.

 • Szuflady i przegródki

To bardzo ważne zwłaszcza dla rodzin, które robią zakupy na zapas. Szufladki pozwalają odgrodzić mięsa oraz innych produktów, aby można je było znaleźć szybciej, niż bez ich zastosowania.

 • Klasa energetyczna

Parametr, który związany jest z poborem energii. W przypadku zdecydowania się na produkt A+++ możemy być niemal pewni, że zamrażarka ta pobierze minimalne ilości prądu. Oczywiście wartości te będą gorsze, niż w przypadku A++ i niższych.

Najczęściej zadawane pytania o zamrażarki do zabudowy

Jakie są główne zalety zamrażarek do zabudowy?

Zamrażarki do zabudowy oferują estetyczne i eleganckie rozwiązanie dla Twojej kuchni, dzięki integracji z meblami kuchennymi. Zapewniają także efektywność energetyczną, ergonomiczne rozwiązania oraz wygodne funkcje, takie jak szybkie zamrażanie czy alarm wysokiej temperatury.

Jakie parametry są ważne przy wyborze zamrażarki do zabudowy?

Ważne parametry to pojemność, zużycie energii, poziom hałasu, wymiary, funkcje dodatkowe (np. szybkie zamrażanie, alarm temperatury) oraz oczywiście marka i cena.

Czy zamrażarki do zabudowy są droższe niż wolnostojące?

Zamrażarki do zabudowy mogą być nieco droższe niż ich wolnostojące odpowiedniki, głównie ze względu na koszt integracji z meblami kuchennymi. Jednak warto zwrócić uwagę na oszczędności wynikające z wyższej efektywności energetycznej oraz estetyki.

Jakie są różnice między zamrażarką szufladową a szafkową?

Zamrażarka szufladowa posiada kilka szuflad, które pozwalają na łatwe sortowanie i dostęp do zamrożonych produktów. Z kolei zamrażarka szafkowa ma pionowy układ półek, co może być bardziej odpowiednie dla większych przedmiotów lub w przypadku, gdy potrzebujesz więcej pionowej przestrzeni.

Jak dbać o zamrażarkę do zabudowy, aby była wydajna i trwała?

Aby zapewnić długą żywotność i wydajność zamrażarki do zabudowy, należy regularnie czyścić ją z kurzu i brudu, sprawdzać szczelność uszczelek drzwi, unikać przeciążenia urządzenia oraz odprowadzać powstały lód i wilgoć. Ponadto, warto przestrzegać zaleceń producenta dotyczących serwisowania i konserwacji.
5/5 - (2 głosów)