Przepatrujesz oferty sklepów za dobrą pralką o szerokości 45 cm z załadunkiem od przodu? Rozmyślasz, którą wybrać – tą z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym. Z klasą energetyczną A, B a może C? Poniżej podpowiadamy jaką małą pralkę wybrać do swojego mieszkania lub domu! Wskazujemy najważniejsze parametry urządzenia! Sprawdź i wybierz najlepszy model z rankingu pralek 45 cm szerokości ładowanych od przodu!

Ranking pralek 45 cm szerokości ładowanych od przodu na Lipiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking pralek o szerokości 45 cm z załadunkiem od przodu?

Tworząc nasz ranking, zestawiliśmy tylko produkty, które sami byśmy kupili do swojego domu. W trakcie analizowania każdego modelu pralki 45 cm szerokości ładowanej od przodu akceptowaliśmy tylko te modele, które dają najwięcej korzyści dla użytkownika, tym samym są funkcjonalne, wydajne i trwałe, a w dodatku mają przystępną cenę. Na dodatek w trakcie układania rankingu wzięliśmy pod uwagę opinie tych zadowolonych, jak również rozczarowanych użytkowników. Aby otrzymać realne wyniki, rozpatrywaliśmy tylko zweryfikowane opinie. Tworząc powyższy ranking mamy na celu zaprezentowanie najlepszych modeli pralek o szerokości 45 cm z wsadem od przodu. Wszystko po to, aby maksymalnie skrócić Twój czas poszukiwania tego wymarzonego sprzętu, który posłuży Ci na wiele lat!

Ranking pralek o szerokości 45 cm z ładowaniem od przodu prezentuje TOP 10 modeli w tej klasie urządzeń.
Ranking pralek o szerokości 45 cm z ładowaniem od przodu prezentuje TOP 10 modeli w tej klasie urządzeń.

Jaką pralkę ładowaną od przodu 45 cm szerokości wybrać?

Chcesz kupić niedużą pralkę, która zmieści się do każdego pomieszczenia, a przy tym posiada załadunek od przodu? Szukasz pralki, która nie tylko jest wydajna, ale oszczędna na rachunkach? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym wskazujemy najważniejsze parametry wąskiej pralki ładowanej od przodu o szerokości 45 cm! Sprawdź jak dopasować najlepsze urządzenie do niedużego pomieszczenia!

Jaką pojemność powinna mieć pralka o szerokości 45 cm ładowana od przodu?

Pierwszym krokiem w wyborze dobrej pralki jest wybór dopasowanej pojemności bębna. Im większy załadunek, tym większe pranie możesz wykonać w trakcie jednego cyklu prania. W przypadku pralek 45 cm szerokości z wsadem od przodu spotkasz się z modelami, u których pojemność wynosi od 5 do 9 kg prania. Gdy szukasz pralki tylko dla siebie, to wystarczający będzie model z załadunkiem do 5 kg. Z kolei, jeśli szukasz pralki o 45 cm szerokości dla dwóch lub trzech osób, wtedy wybieraj urządzenia z pojemnością od 6 do 7 kg. Tymczasem modele od 8 do 9 kg załadunku idealnie sprawdzą się dla 4 domowników.

Załadunek w wąskiej pralce Dedykowana liczba domowników
do 5 kg dla 1 osoby
od 6 kg do 7 kg od 2 do 3 osób
od 8 kg do 9 kg dla 4 osób

Jaki silnik w pralce jest najlepszy?

Ważnym elementem każdej pralki jest silnik. Modele ładowane od przodu o szerokości 45 cm są wyposażone w jeden z dwóch rodzajów silników:

 • szczotkowy,
 • bezszczotkowy (inwerterowy).

Pralki z silnikiem szczotkowym to urządzenia AGD, które z reguły są tańsze, ale również ich żywotność jest znacznie krótsza. W budowie silnika posiadają szczotki grafitowe, które ulegają wycieraniu wraz z użytkowaniem pralki. W związku z tym po określonym czasie należy wymienić ten podzespół lub, co gorsza, kupić nową pralkę. Tymczasem pralki wyposażone w silnik inwerterowy nie posiadają w budowie szczotek. W tych modelach zastosowano magnesy neodymowe, wirnik oraz stojan z uzwojeniem. Dzięki temu pralki wyposażone w silnik bezszczotkowy są wytrwałe, zapewniają cichą pracę i zużywają mniej energii elektrycznej. Reasumując, najlepszym wyborem jest zakup pralki o szerokości 45 cm z wsadem od przodu, która została wyposażona w silnik inwerterowy.

A, B czy C – na którą klasę energetyczną się zdecydować kupując pralkę 45 cm szerokości?

Kolejnym ważnym parametrem jest klasa energetyczna pralki, która prezentowana jest z wykorzystaniem literek oraz kolorów. Skala zawiera litery od A, której przypisano kolor zielony, do klasy G, która to określana jest kolorem czerwonym. Pomiędzy nimi są pozostałe litery alfabetu zmieniające kolor od zielonego, przez żółty, pomarańczowy, aż do czerwonego. Na dodatek klasy energetyczne wskazują, w jakim stopniu wybrana pralka jest energooszczędna i przyjazna dla środowiska. Decydując się na pralkę 45 cm głębokości z załadunkiem od przodu, poleca się wybierać modele, które określone są klasą A, B, C i co najwyżej D. 

Jaka prędkość wirowania w wąskiej pralce?

Prędkość wirowania powinieneś dopasować do rodzaju tkanin, jakie planujesz prać w pralce. Im grubsze tkaniny, tym prędkość wirowania powinna być większa. W pralkach ładowanych od przodu o szerokości 45 cm spotkasz się z urządzeniami, u których parametr ten wynosi od 950 do 1400 obr/min. Aby zapewnić sobie maksymalne możliwości, to najlepiej wybierać pralkę o największym zakresie wirowania 1400 obr/min, która została wyposażona w regulację. Dzięki temu możesz prać te delikatne, jak i te grube tkaniny.

Zakres prędkości wirowania Rodzaj tkanin
od 950 do 1000 obr/min tkaniny delikatne np. jedwab
od 1100 do 1200 obr/min średniej grubości odzież np. bawełna
od 1300 do 1400 obr/min grube materiały np. wełna

Ile prądu i wody zużywa mała pralka o szerokości 45 cm z załadunkiem od przodu?

Kolejną ważną informacją, na którą warto zwrócić uwagę, jest zużycie wody i prądu. Małe pralki to urządzenia, które zużywają od 36 do 45 litrów wody na cykl prania. Przy czym najlepiej wybierać takie modele, których pobór wody nie przekracza 40 litrów w trakcie cyklu. Tymczasem zużycie energii elektrycznej w kompaktowych pralkach o szerokości 45 cm ładowanych od frontu oscyluje od 45 do 85 kWh na 100 cykli prania, co z kolei przekłada się na koszt od 35 do 65 zł*. Gdzie najlepiej wybierać urządzenie, którego pobór prądu wynosi mniej niż 70 kWh.

*wartość określona na podstawie stawki za taryfę G11 za rok ubiegły w Polsce.

Poziom hałasu w dobrej pralce

Kolejnym krokiem jest dopasowanie poziomu hałasu dla programu wirowania w dobrej pralce o małych gabarytach. Miej na uwadze, że im mniejszy poziom hałasu, tym większy komfort dla domowników. W pralkach o szerokości 45 cm ze wsadem od przodu masz do wyboru modele, u których poziom hałasu wynosi od 68 do 84 dB. Jednak jaką pralkę wybrać? Najlepiej zdecydować się na zakup pralki, której poziom hałasu w trakcie wirowania nie przekracza 78 dB. Dzięki temu pralka nie będzie zakłócać spokoju domowników, co z kolei ma znaczenie, zwłaszcza gdy w budynku przebywają małe dzieci.

Dodatkowe wyposażenie oraz przydatne funkcje

Każda polecana pralka 45 cm szerokości z załadunkiem od przodu powinna być wyposażona w przydatne funkcje oraz akcesoria, które usprawniają jej działanie oraz dają jeszcze więcej możliwości prania tkanin. Do jednych z przydatnych rozwiązań zaliczamy m.in.:

 • super krótki program 14 minut,
 • aktywną pianę,
 • dodatkowe płukanie,
 • funkcję opóźnienia startu pracy,
 • wiele programów prania,
 • możliwość sterowania smartfonem,
 • program higiena,
 • program czyszczący bęben pralki,
 • autodozowanie,
 • funkcje parowe,
 • automatyczne dopasowywanie zużycia prądu i wody do wagi załadunku,
 • program antybakteryjny i antyalergiczny,
 • przejrzysty wyświetlacz,
 • blokadę rodzicielską,
 • automatykę wagową.

Ile kosztuje dobra pralka 45 cm szerokości z załadunkiem od przodu?

Kwota za porządną pralkę o szerokości 45 centymetrów ze wsadem od przodu oscyluje od 1000 do 3500 zł. Warto mieć na uwadze, że cena w dużym stopniu zależna jest od marki, klasy energetycznej, wybranej serii, jak również od zużycia wody i prądu. Co więcej, na kwotę mają również wpływ zastosowane technologie oraz funkcje. Warto również przedstawić jak cena kreuje się dla klas energetycznych.

Klasa energetyczna pralki 45 cm z załadunkiem od przodu Zakres cenowy
A od 1500 do 3500 zł
B od 1400 do 3300 zł
C od 1500 do 2300 zł
D od 1000 do 2700 zł
E od 1200 do 1900 zł
F od 1200 do 1500 zł
C od 1000 do 1200 zł

Beko, Samsung czy Candy – z jakiej marki jest najlepsza wąska pralka?

Do jednych z najlepszych marek, które produkują pralki o szerokości 45 centymetrów z ładowaniem od przodu, można zaliczyć pralki Beko, Whirlpool, LG i Electrolux. Oprócz tego nieco mniej znane, ale również polecane są pralki Candy oraz Haier.

Podsumowanie

 • Pralki o szerokości 45 cm z załadunkiem od przodu zaliczane są do pralek slim.
 • W porównaniu do pralek ładowanych od góry, wąskie pralki z załadunkiem od przodu są nieco droższe.
 • W trakcie wyboru dobrej pralki zwróć uwagę na najważniejsze właściwości, takie jak: rodzaj silnika, marka urządzenia, prędkość wirowania, klasa energetyczna czy pojemność załadunku.
 • Wybrane modele małych pralek mają wiele przydatnych zastosowań, np. funkcje parowe, automatykę wagową, aktywną pianę czy wiele programów piorących i usuwających zabrudzenia.
 • Funkcje parowe nie tylko zmiękczają tkaniny, dzięki czemu nie są one pomięte. Ponadto funkcja ta eliminuje bakterie oraz alergeny.
 • Pamiętaj, aby wybierać tylko taki model pralki, który przypadnie Ci do gustu. Najlepsze modele znajdziesz w naszym rankingu 2024, które dodatkowo mają konkurencyjną cenę online!
 • Kwota za dobrą pralkę 45 szerokości ładowaną od przodu wynosi od 1000 do 3500 zł.
 • Do polecanych marek możemy zaliczyć pralki Whirlpool, LG, Electrolux i Beko.

FAQ

Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę wąską ładowaną od przodu?

W trakcie zakupu wąskiej pralki z załadunkiem od przodu zwróć uwagę na wymiary pralki, klasę energetyczną, pojemność załadunku, rodzaj silnika, zastosowane tryby, jak również na markę urządzenia. Co więcej, koniecznie sprawdź zużycie wody oraz prądu wybranego modelu.

Wąska pralka z silnikiem inwerterowym czy szczotkowym – jaką pralkę wybrać?

Zawsze najlepszym wyborem będzie zakup pralki z silnikiem inwerterowym. Charakteryzuje się on dużo cichszą pracą. Co więcej, zużywa do 40% mniej energii elektrycznej. Na dodatek jest trwały, a jego żywotność jest kilkukrotnie dłuższa niż w modelach pralek z silnikiem szczotkowym.

Ile kosztuje najlepsza pralka o szerokości 45 cm z załadunkiem od przodu?

Cena za wąskie pralki o szerokości 45 cm z ładowaniem od przodu waha się od 1000 do 3500 zł. Warto mieć na uwadze, że na kwotę znaczny wpływ ma klasa energetyczna, pojemność bębna, zastosowane funkcje, rodzaj silnika, jak również marka wybranego produktu.
5/5 - (5 głosów)