Szukasz dobrego robota, który nie tylko dokładnie odkurza, ale również precyzyjnie mopuje? Rozmyślasz, który będzie najlepszy – iRobot, Xiaomi czy Roborock? Poniżej podpowiadamy jaki robot sprzątający z funkcją mopowania wybrać! Wskazujemy najważniejsze parametry! Podpowiadamy jak dopasować wielkość urządzenia do powierzchni domu. Radzimy, które czujniki są najbardziej przydatne! Sprawdź ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania na Lipiec 2024 i wybierz najlepszy model w okazyjnej cenie!

Ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania na Lipiec 2024

Jak powstał nasz ranking robotów mopujących?

Zestawiając produkty w powyższym rankingu robotów sprzątających 2024, mieliśmy na celu zaprezentowanie najbardziej funkcjonalnych, wydajnych, jak również solidnych urządzeń, które polecane są przez grono zadowolonych użytkowników. W trakcie selekcji wzięliśmy pod uwagę popularność produktu, jego użyteczność, najważniejsze parametry, takie jak rodzaj i ilość czujników, czas pracy, czas ładowania, poziom hałasu czy wbudowane funkcje. Ponadto istotnym parametrem jest dla nas stosunek ceny do jakości.

Warto dodać, że specyfikację każdego z robotów wcześniej przestudiowaliśmy i wybraliśmy tylko te odkurzacze mopujące, które według naszej specjalistycznej wiedzy są modelami, które sami byśmy kupili. Tworząc powyższy ranking, chcemy zaprezentować dla Ciebie wartościowe produkty, w najlepszej cenie online, przy tym maksymalnie skrócić Twój czas poszukiwania tego najlepszego robota sprzątającego z funkcją mopowania!

Ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania prezentuje TOP 10 najlepszych urządzeń tego typu!
Ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania prezentuje TOP 10 najlepszych urządzeń tego typu!
Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Jaki odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania wybrać? Istotne parametry

Dobry automatyczny odkurzacz mopujący powinien być dokładny, wydajny, z pojemną baterią, jak również dopasowany do powierzchni mieszkania lub domu. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając dobry robot sprzątający? Poniżej po kolei wskazujemy najważniejsze atrybuty, na które warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Przeczytaj jak wybrać najlepszy robot sprzątający z funkcją mopowania!

Jak dopasować moc ssącą w robocie mopującym?

Najważniejszym parametrem w każdym robocie sprzątającym jest moc ssąca podawana w paskalach (PA). Im większa wartość tego parametru, tym urządzenie precyzyjniej odkurza każdy zakamarek w Twoim domu. Ponadto przy takiej mocy odkurzacz jest w stanie zasysać te cięższe zabrudzenia, takie jak nieduże kamyki oraz zaschnięte błoto. W sklepach spotkasz się z automatycznymi robotami sprzątającymi z funkcją mopowania, których moc ssąca wynosi od 1500 do 3000 Pa. Jednak jaka wartość będzie najlepsza? Jeśli zależy Ci na dokładnym odkurzaniu, to zdecyduj się na robota sprzątającego, którego siła ssąca wynosi przynajmniej 2000 Pa. Dzięki temu urządzenie dokładnie wyczyści z zabrudzeń nie tylko panele czy płytki, ale również dywany.

Czujnik przeszkód, upadku czy uskoku – które są najważniejsze w robocie automatycznym?

Bardzo ważne w każdym automatycznym robocie sprzątającym są wbudowane czujniki. Obecnie spotkasz się z odkurzaczami sprzątającymi i mopującymi, które posiadają m.in. czujnik antykolizyjny, uskoku, odległości, obrysu pomieszczenia, wykrywający zabrudzenia i kurz, upadku, identyfikujący dywan, przeszkód, krawędzi, podczerwieni i wiele innych, które szczegółowo opisujemy nieco poniżej. Można stwierdzić, że każdy inteligentny robot sprzątający z funkcją mycia podłóg powinien być wyposażony w 5 najważniejszych czujników: antykolizyjny, uskoku podłoża, odległości, przeszkód oraz krawędzi.

Czujnik Opis
uskoku podłoża informuje robot przed upadkiem ze schodów i stopni
przeszkód chroni odkurzacz automatyczny przed najechaniem na różne przedmioty, które znajdują się na linii odkurzania, mogą być to pantofle, zabawki dla dzieci czy miska dla zwierząt
antykolizyjny uniemożliwia kolizję z meblami np. stołem, krzesłem czy łóżkiem
odległości umożliwia precyzyjne poruszanie się robota, chroniąc go przed kolizją z meblami oraz ścianami
przeciw zaplątaniu się w przewody skrupulatnie omija kable oraz inne podobne przedmioty (np. frędzelki dywanów), tym samym uniemożliwia zaplątanie i zassanie tych elementów do wnętrza
obrysu powierzchni inaczej nazywany RCON, umożliwia skanowanie pomieszczenia, dzięki czemu robot zapamiętuje wszystkie ścieżki w domu, co umożliwia przygotowanie harmonogramu sprzątania
wykrywający zabrudzenia i kurz robot rozpoznaje zabrudzone miejsca i rozpoczyna intensywne sprzątanie do momentu, aż wyczyści zanieczyszczone miejsce
krawędzi działa na podobnej zasadzie co czujnik uskoku, uniemożliwia wjazd w miejsca, z których mógłby spaść

Jaka pojemność zbiornika w robocie będzie wystarczająca?

Kolejnym krokiem jest dopasowanie pojemności zbiornika na kurz. Spotkasz się z mopującymi robotami sprzątającymi wyposażonymi w pojemnik o pojemności od 0,2 do 4 l. Warto ten parametr dopasować do powierzchni mieszkania lub domu. W związku z tym do mieszkania o powierzchni do 50 m2 wystarczający będzie robot sprzątająco-mopujący z pojemnikiem od 0,2 do 0,4 litra. Z kolei do większego budynku o powierzchni od 50 do 70 m2 lepiej sprawdzi się model z pojemnikiem od 0,5 do 0,9 litra. Tymczasem do budynków o powierzchni większej niż 80 m2 najlepszym wyborem będzie model robota z pojemnikiem powyżej 1 litra.

Czas pracy w odkurzaczu mopującym – jaki wybrać?

Kupując nowy robot mopujący do swojego domu, koniecznie sprawdź czas pracy urządzenia. Im czas działania jest większy, tym robot będzie dłużej pracować na jednym ładowaniu, co z kolei ma znaczenie zwłaszcza w dużych domach i mieszkaniach. Na chwilę obecną dostępne modele robotów sprzątających z funkcją mopowania mogą nieprzerwanie pracować od 90 do 360 minut. Przy czym tę wartość najlepiej dopasować do powierzchni swojego domu.

W związku z tym do metrażu do 40 m2 najlepiej sprawdzi się robot sprzątający z funkcją mopowania z czasem pracy od 90 do 120 minut. Z kolei urządzenia wyposażone w akumulator, który może działać od 120 do 180 minut dedykowane są do powierzchni mieszkania od 40 do 50 m2. Nieco inaczej jest z budynkami o metrażu od 50 do 80 m2. Tutaj lepiej zdecydować się na taki robot, który zapewnia ciągłą pracę od 180 do 250 min. Natomiast jeśli robot ma pracować na bardzo dużej powierzchni, która przekracza 80 m2, wtedy najlepiej wybierać model, który posiada akumulator z czasem pracy powyżej 250 min.

Jak dopasować wymiary robota sprzątającego z funkcją mopowania?

Kupując robot do czyszczenia podłóg na sucho oraz mokro, sprawdź na rozmiar wybranego urządzenia. Mianowicie im większa średnica, tym odkurzacz automatyczny szybciej wykona swoją pracę. Przy czym optymalna szerokość wydajnego robota sprzątającego powinna wynosić nie mniej niż 30 cm. Oprócz średnicy robota, ważna jest również jego wysokość. Ten parametr należy dopasować do mebli, które posiadasz w mieszkaniu lub domu.

Warto wybierać taki model, który bez problemu zmieści się pod łóżko, krzesło czy sofę. Dzięki temu mieszkanie będzie dokładnie wyczyszczone w każdym miejscu. Większość robotów dostępnych w sklepach posiada wysokość od 6 do 15 cm. Aby prawidłowo dopasować ten parametr, wystarczy zmierzyć zakres wolnej przestrzeni od podłogi do spodniej części wybranego mebla, po czym doliczyć około 3 centymetry zapasu.

Poziom hałasu w dobrym automatycznym odkurzaczu

Poziom hałasu wskazuje na głośność pracy wybranego odkurzacza. Niektóre roboty sprzątające z funkcją mopowania mogą być bardzo hałaśliwe, co wpływa negatywnie na komfort domowników. W związku z tym warto zwrócić uwagę, jak głośno wybrany model odkurza i mopuje. Spotkasz się z automatycznymi odkurzaczami mopującymi, których poziom hałasu wynosi od 20 do 78 dB. Jednak jaki robot sprzątający wybrać? Jeśli zależy Ci na ciszy, a tym zapewnieniu wysokiego komfortu dla domowników lub masz małe dzieci, wtedy najlepiej wybierać urządzenie sprzątające, którego poziom hałasu jest mniejszy niż 65 dB.

Na jakie funkcje i wyposażenie się zdecydować w robocie mopującym?

Podczas zakupu najlepszego urządzenia, sprawdź, czy robot został wyposażony w dodatkowe funkcje i wyposażenie, które usprawniają działanie urządzenia oraz wpływają na wygodę w trakcie jego sterowania i planowania harmonogramu pracy. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć: stację dokującą, pojemny zbiornik na wodę i kurz, dodatkowe szczotki boczne, turboszczotki, automatyczne opróżnianie pojemnika, automatyczny powrót do stacji dokującej, nakładkę w postaci mopa, programator pracy, wyłączenie stref bez mopowania, system nawigacji, filtr Hepa, wirtualną ścianą. Oprócz tego coraz więcej robotów sprzątających z funkcją mopowania jest wyposażone w aplikację mobilną, przez którą możesz sterować urządzeniem z wybranego miejsca.

Ile kosztuje dobry robot odkurzający i mopujący?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrego robota sprzątającego z funkcją mycia podłóg, wynosi od 420 do 5500 zł. Warto dodać, że na kształtowanie się kwoty bardzo duży wpływ ma wybrana marka, jak również najważniejsze parametry. Co więcej, najdroższe modele to te, które wyposażone są w stację dokującą z automatycznym opróżnianiem – ich cena wynosi od 1600 do 5500 zł.

Roborock, Roomba czy Xiaomi – z jakiej marki wybrać najlepszy robot z funkcją mopowania?

W trakcie wyboru dobrego robota sprzątającego warto wybrać taki model, który jest sprawdzony i polecany przez innych użytkowników. Do jednych z najlepszych można zaliczyć producenta iRobot. Dobrym przykładem polecanego produktu jest iRobot Roomba Combo. Innym wartym uwagi producentem, który oferuje wysokiej jakości odkurzacze automatyczne, jest Xiaomi. W tym przypadku bardzo dużo pozytywnych opinii ma robot Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2. Kolejnym jest ten marki Roborock, zwłaszcza model Q7 Max Plus lub Roborock S7. Kolejnymi markami, które warto rozważyć, są: Ecovacs i Zeegma.

Podsumowanie

  • W trakcie zakupu najlepszego robota sprzątającego z funkcją mycia podłóg sprawdź najważniejsze parametry urządzenia. Do jednych z nich można zaliczyć markę, pojemność zbiornika na kurz, poziom hałasu, moc ssącą, ilość i rodzaj czujników, jak również wbudowane funkcje.
  • Warto wybierać automatyczny odkurzacz myjący od znanych i polecanych producentów, takich jak: iRobot, Roborock, Xiaomi, Ecovacs oraz Zeegma.
  • Przydatnym wyposażeniem w każdym robocie automatycznym z opcją mopowania są: nakładka w postaci mopa, stacja dokująca, turboszczotki, boczne szczotki, aplikacja mobilna, harmonogram pracy, jak również funkcja automatycznego opróżniania do stacji.
  • Warto dopasować czas pracy urządzenia do powierzchni mieszkania lub domu.
  • Spotkasz się z urządzeniami, których cena wynosi od 420 do 5500 zł.
  • Rozbudowane roboty mają funkcje, dzięki której urządzenie w trakcie mopowania omija dywany.
  • Jeśli wybierasz swój pierwszy robot automatyczny, to koniecznie sprawdź specyfikacje produktu, jak również opinie o wybranym egzemplarzu. Dodatkowo zobacz nasz najnowszy ranking odkurzaczy automatycznych z opcją mopowania na Lipiec 2024, który znajdziesz powyżej.

Najczęściej zadawane pytania o roboty sprzątające z funkcją mopowania – FAQ

Z jakiej firmy są najlepsze odkurzacze automatyczne z funkcją mopowania?

Do najlepszych producentów, którzy oferują wysokiej jakości automatyczne odkurzacze z funkcją mycia podłóg, możemy zaliczyć: iRobot, Xiaomi, Ecovacs, Zeegma oraz Roborock. Pamiętaj, aby w trakcie wyboru konkretnego modelu sprawdzić i porównać specyfikację, która w zależności od serii produktu może znacznie się różnić!

Na co zwrócić uwagę wybierając robot sprzątający z funkcją mopowania?

Podczas zakupu koniecznie zwróć uwagę na markę. Oprócz tego sprawdź jakie czujniki posiada wybrany model. Na dodatek ważnym parametrem jest moc ssąca urządzenia, pojemność zbiornika na kurz oraz poziom hałasu. Co więcej, zobacz na czas działania na jednym ładowaniu, jak również na funkcje robota automatycznego.

Jakie funkcje ma dobre urządzenie sprzątające z funkcją mopowania?

Każdy porządny robot automatyczny powinien mieć takie funkcje jak: automatyczny powrót do stacji dokującej, automatyczne opróżnianie zbiornika, system nawigacji, harmonogram pracy, funkcję Wirtualna Ściana, wyłączenie stref bez mopowania oraz możliwość regulacji mocy ssącej.

Jakie czujniki powinien mieć solidny robot mopujący?

Obecnie spotkasz się z robotami automatycznymi z funkcją mopowania, które mają przeróżne czujniki. Do jednych z najistotniejszych zaliczamy czujnik: antykolizyjny, odległości, przeszkód, uskoku podłoża i krawędzi.
Oceń