Hamak jest świetnym urozmaiceniem ogrodowego krajobrazu. Hamak ogrodowy dostarcza dużo frajdy zarówno dzieciom jak i dorosłym. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaki hamak wybrać wystarczy poszperać w sieci. Oczywiście to zależy jakie hamaki nas interesują, ponieważ możemy wybrać hamak do ogrodu lub hamak do pokoju. Hamak daje świetne uczucie relaksu oraz odprężenia. Dzięki łagodnemu kołysaniu i zawieszeniu w powietrzu, możemy odpocząć na hamaku jeszcze bardziej niż na niejednym łóżku czy kanapie. Hamaki są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących czytać książki lub słuchać relaksacyjnej muzyki.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż hamak z łatwością ulega składaniu i po schowaniu do szafy zajmuje bardzo mało miejsca. Możemy kupić również hamak dla dziecka. Istnieją nawet takie hamaki dla niemowląt imitujące łono matki. Dzięki temu nasza malutka pociecha może czuć się niezwykle komfortowo i spokojnie zapaść w sen.

Jaki hamak ogrodowy wybrać?

W ogrodzie sprawdzi się zarówno hamak tradycyjny, jak i bardziej złożone konstrukcje. Rozwiązanie tradycyjne pozwoli zaoszczędzić miejsce i fundusze. Hamaki tego typu wykonane są zazwyczaj z materiału, a leżak rozkładamy pomiędzy dwoma drzewami lub ścianami. W sprzedaży występują również konstrukcje wyposażone we własny stelaż.

Wykorzystanie bardziej zaawansowanych rozwiązań wymaga nie tylko większego budżetu, ale również pewnego rozplanowania. Jak się bowiem okazuje, nie zawsze mamy możliwość ustawienia stelaża, czy fotela w naszym ogrodzie, dlatego warto mimo wszystko postawić na hamak tradycyjny.

Ciekawostką jest fakt, że do dyspozycji mamy również hamaki – namioty. Pozwalają one nie tylko cieszyć się wygodnym leżakiem, ale również dachem nad głową. Skonstruowane są z hamaka, który nad sobą ma rozpięty daszek wykonany z tego samego materiału, a nawet osłonek bocznych. Dzięki temu jesteśmy osłonięci z każdej strony, co zapewnia ochronę nie tylko przed słońcem, ale również insektami.

Hamak do zawieszenia na drzewo. Oprócz hamaków ze stelażem to najpopularniejszy (i pierwszy) typ hamaka. Zajmuje mało miejsca i idealnie spisuje się na wakacjach albo w ogrodzie.
Hamak do zawieszenia na drzewo. Oprócz hamaków ze stelażem to najpopularniejszy (i pierwszy) typ hamaka. Zajmuje mało miejsca i idealnie spisuje się na wakacjach albo w ogrodzie.

Hamak do pokoju – czy warto?

Hamak w pokoju zdecydowanie warto mieć. Należy jednak zastanowić się nad jego formą. W pomieszczeniu nie mamy drzew, czy wiele miejsca, dlatego sprawdzą się zupełnie inne konstrukcje. W tym przypadku bardzo polecamy hamaki w formie foteli. Mają one formę tradycyjnego fotela, posiadają własną konstrukcję i można je ustawić na każdej powierzchni. Dzięki temu wypoczynek możliwy jest nie tylko na powietrzu, ale także w domu.

Ponadto występują w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego możliwe jest dobranie odpowiedniej do wystroju swojego mieszkania. Wadą tego rozwiązania jest wyższy koszt w porównaniu do hamaka tradycyjnego, jednak hamak – fotel może być atrakcyjnym dodatkiem we wnętrzu.

Hamak – huśtawka

Hamaki w formie huśtawek cechują się zazwyczaj wygodną formą, a także zajmowaniem minimalnie większej ilości miejsca. Wyposażone są zazwyczaj w dwie poprzeczki tworzące stelaż. Pomiędzy nimi rozłożony jest materiał, który w trakcie nieużywania wisi równolegle do podłoża. Co ważne, hamak tego typu pod wpływem obciążenia nie zapada się tak głęboko, jak rozwiązanie tradycyjne. Mimo to znajduje swoje miejsce w wielu ogrodach, czy większych pomieszczeniach.

Parametry hamaków

  • Jakość wykonania

Logicznym jest, że powinna być jak najlepsza. Hamaki w większości wykonane są z tworzyw sztucznych charakteryzujących się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia, czy warunki atmosferyczne. Mimo to radzimy przed zakupem dokładnie sprawdzać opis techniczny danego hamaka.

  • Wielkość

Wszystko zależy od tego, kto najczęściej będzie używał danego hamaka. Jeżeli kupujesz go z przeznaczeniem dla osoby dorosłej, w zupełności sprawdzi się ten charakteryzujący się długością około 3 metrów i szerokością 1,2-1,5 m. Z kolei, gdy hamak będzie wykorzystywany przez dzieci, należy postawić na rozwiązania mniejsze o długości nie przekraczającej 2,7 m i szerokości maksymalnie 1,2m.

Hamaki dla dwóch osób mają długość około 3,4 m, a szerokość nie mniejszą, niż 1,4m. W sprzedaży dostępne są również modele XXL, na których wypoczywać może nawet cała rodzina.

Wybierając hamak pod względem wielkości, zwróć również uwagę na parametr noszący nazwę powierzchnia leżenia. Określa on maksymalne wymiary osoby, która będzie mogła wypoczywać przy użyciu danego hamaka.

  • Udźwig

Standardowe hamaki przeznaczone do użytku przez jedną osobę wytrzymują obciążenie w przedziale 90-300 kg. Z kolei hamaki dla dzieci mogą maksymalnie udźwignąć jedynie 100 kg, co jest wartością wystarczającą nawet w przypadku nastolatków. Namiot rodzinny z racji większych wymiarów cechuje się udźwigiem na poziomie 200-300 kg.

Który hamak jest najwygodniejszy?

Na to pytanie niezwykle trudno jest odpowiedzieć. Przed zakupem każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czego dokładnie potrzebuje i zgodnie z potrzebami i wymaganiami dokonać wyboru. Tylko w ten sposób możliwy jest zakup wygodnego hamaka, który sprawdzi się w przygotowanych przez nas warunkach.

Opinie i ceny hamaków

Stelaż do hamaka powinien być bardzo stabilny oraz solidnie wykonany. Przydaje się, gdy w pobliżu nie mamy żadnych drzew do zawieszenia hamaka. Najlepszym rozwiązaniem są te wykonane z drewna. Hamak z moskitierą jest idealny do zabrania ze sobą nad rzekę lub jezioro. Pod takim hamakiem żadne insekty nie są nam straszne. Mamy wtedy też pewność, iż żaden komar nie zakłóci nam spokojnego odpoczynku, snu czy czytania książki. Gdy myślimy o cenie hamaka to jest to kwestia względna, ponieważ musi to uwzględnić nasz zamiar jaki hamak kupić. Najtaniej jednak wyjdzie nam chyba domowe wykonanie, jednak musimy wiedzieć jak zrobić hamak. Musimy wiedzieć jaki materiał będzie wytrzymały, jakie będą dobre wymiary. Potrzebujemy jeszcze dobrego wzmocnienia, aby utrzymać ciężar ciała. Pod uwagę wziąć musimy również odpowiednie otwory na liny oraz kupno samych lin. Gdy przygotujemy wszystkie materiały, pozostaje nam tylko wykonać nasz hamak, a następnie zawiesić go między drzewami i odpoczywać. Hasło „hamak cena” nie powinno być nam straszne. Tym bardziej, iż hamak możemy wykonać sami i tym samym obniżyć troszkę jest koszty, a sobie dostarczyć zabawy przy jego konstrukcji.

Hamak – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Hamak. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń