W dzisiejszych czasach każdy z nas ma swobodny dostęp do nowoczesnych urządzeń i narzędzi budowlanych. Jedną z bardziej praktycznych propozycji jest pilarka. Największym zainteresowaniem cieszy się pilarka do gałęzi, przede wszystkim wśród właścicieli ogródków działkowych. Warto zastanowić się, jaką pilarkę kupić, biorąc pod uwagę nasze oczekiwania oraz możliwości finansowe.

Ranking pilarek spalinowych – Kwiecień 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Pilarki spalinowe.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najważniejsze parametry pilarek spalinowych

  • Moc – najczęściej podawana w koniach mechanicznych, Do prostych prac przydomowych w zupełności wystarczy podstawowy sprzęt o silniku charakteryzującym się mocą 2,5 KM. Bardziej wymagające zadania będą wymagały już więcej mocy, dlatego warto postawić na pilarkę z silnikiem o mocy nawet 5 KM.
  • Długość prowadnicy – prowadnica to element roboczy, na którym pracuje łańcuch. Podobnie, jak w przypadku mocy, tak i tutaj wszystko zależy od planowanych zastosowań. Jeżeli potrzebujesz sprzętu wyłącznie do prac domowych, postaw na pilarkę z prowadnicą o długości 35 cm. Z kolei, gdy szukasz pilarki do pracy zawodowej, szukaj takiej, której prowadnica ma co najmniej 40 cm długości. Rodzaj prowadnicy wymusza także odpowiedni rodzaj łańcucha.
  • Pojemność silnika – Analizując ją łatwo można wywnioskować, jak dana pilarka poradzi sobie w danych warunkach. Pamiętaj, że im większa pojemność, tym wyższa wydajność urządzenia. Wadą dużej pojemności są jednak zwiększone koszty eksploatacji, dlatego pod tym względem również warto dokonać odpowiednich przeliczeń.
  • Hałas – poziom generowanego hałasu nie zawsze ma znaczenie, ale nad nim również warto się zastanowić. Zwróć uwagę na fakt, że pilarki spalinowe są znacznie głośniejsze, dlatego pomyśl, czy zakup sprzętu tego typu będzie odpowiedni w Twojej sytuacji.
Pilarki firmy Stihl są jednymi z najbardziej popularnych, zwłaszcza wśród profesjonalistów. Swoją popularność zawdzięczają idealnemu stosunkowi ceny do jakości, prostoty, dużej dostępności zamiennych części oraz tanim i solidnym łańcuchom zamiennym.
Pilarki firmy Stihl są jednymi z najbardziej popularnych, zwłaszcza wśród profesjonalistów. Swoją popularność zawdzięczają idealnemu stosunkowi ceny do jakości, prostoty, dużej dostępności zamiennych części oraz tanim i solidnym łańcuchom zamiennym.

Jaką pilarkę wybrać?

Na pewno wielu konsumentów zastanawia się, jaka pilarka spalinowa okaże się w ich przypadku najlepszym wyborem. Jeśli jednak zależy nam na wyższym komforcie, idealną propozycją okaże się dla nas pilarka elektryczna. Takie urządzenie nie emituje spalin, a dodatkowo cechuje się dość cichą pracą. Jaka pilarka elektryczna jest obecnie najlepszym urządzeniem? Na pewno godna zainteresowania jest pilarka elektryczna Makita. Jedyną wadą tego typu urządzeń jest sam kabel, który skutecznie ogranicza ich zasięg.

Jeśli interesuje nas odpowiedź na pytanie, jaka pilarka do domu okaże się najlepszym rozwiązaniem, powinniśmy zwrócić uwagę na wady i zalety modeli spalinowych oraz elektrycznych. Dzięki temu szybko uświadomimy sobie, jaka pilarka zapewni nam możliwie najwyższy komfort pracy. Warto jednak nadmienić, że zazwyczaj tego typu urządzenia są odpowiednio droższe. Jeśli szukamy urządzenia wyłącznie do piłowania gałęzi, możemy postawić na sprzęt o nieco niższej jakości, który również spełni nasze oczekiwania.

Dodatkowe wyposażenie

Producenci coraz częściej decydują się wzbogacać swoje zestawy o dodatkowe wyposażenie. Najpopularniejsze jest dodawanie zapasowego łańcucha, czy nawet wysokiej klasy ostrzałki, dzięki której zadbamy o stan techniczny pilarki. Ponadto obowiązkowo w zestawie znajdują się wszelkiego typu osłony, czy zabezpieczenia dodatkowe.

Pilarka – cena

Większość konsumentów zwraca szczególną uwagę na cenę pilarki. Ranking pilarek również uwzględnia tę kwestię, jednakże dodatkowo skupia się na szczegółowych parametrach. Najlepsze pilarki zazwyczaj nie są zbyt tanie, ale są urządzeniami o dużej funkcjonalności. Przykładem może być pilarka Stihl czy też pilarka Husqvarna – obie firmy cieszą się na rynku odpowiednią renomą. Wybrana pilarka spalinowa Husqvarna może być idealnie dostosowana do piłowania nawet grubszych gałęzi i konarów. Również pilarka spalinowa Stihl cechuje się dużą wytrzymałością, sprawdzając się w najtrudniejszych zadaniach.

Pilarka spalinowa czy elektryczna?

Wybór pilarki pod względem napędu jest niezwykle istotny. Wariant elektryczny wymaga stałego podłączenia do prądu lub korzystania z akumulatora, dlatego też charakteryzuje się znacznie mniejszą mocą. Z powodzeniem wystarczy do przygotowania uprzednio pociętego drewna na opał, ale w cięższych warunkach praca nim nie będzie efektywna lub nawet niemożliwa.

Pilarki spalinowe to w większości urządzenia profesjonalne. Sprawdzą się w każdych warunkach, ale są głośniejsze, wymagają stosowania specjalnego, wzbogaconego o olej paliwa i emitują spaliny. Mimo to bardzo dobrze sobie radzą z przecinaniem grubych kawałków drewna przez nawet bardzo długi czas. Wystarczy jedynie dysponować naostrzonym łańcuchem.

5/5 - (5 głosów)