Wybór lodówki do zabudowy nigdy nie jest prosty. Dodatkową trudnością nie jest jednak podjęcie samej decyzji, a zrobienie tego zgodnie z posiadanym budżetem. Zazwyczaj nie mamy wiele gotówki na ten najważniejszy sprzęt AGD w naszym domu, dlatego ten tekst poświęcimy poradom zakupowym i rankingowi najlepszych lodówek do 1500 zł.

Lodówka do 1500 zł – Ranking Czerwiec 2024

Na co zwracać uwagę wybierając lodówkę do 1500 zł?

Mimo ograniczonego budżetu, wyboru lodówki nie można pozostawić przypadkowi. Zasadniczo nie różni się on niczym od standardowego, bez wyznaczonego limitu. Poniżej znajduje się lista najważniejszych aspektów decydujących o wyborze wraz z wyjaśnieniem.

Klasa energetyczna lodówki

Klasa energetyczna lodówki to parametr mówiący o tym, ile ona zużyje prądu. Najlepiej, aby oznaczenie było jak najwyższe, dzięki czemu urządzenie będzie pobierało niewiele energii. W tym budżecie z powodzeniem odnajdziesz urządzenia charakteryzujące się klasą energetyczną na poziomie A++. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić to oznaczenie, aby nie popełnić błędu.

Nasz ranking lodówek do 1500 zł, który jest pod tym tekstem zawiera urządzenia o możliwie najlepszej klasie energetycznej, dlatego możesz swobodnie dokonać zakupu jednej z prezentowanych lodówek.

Rodzaj otwierania drzwi

Najbardziej nowoczesne i wygodne w użytkowaniu są lodówki side by side. Trudno je jednak będzie odnaleźć w tak niskim budżecie. Dlatego też zwracaj bacznie uwagę, w którą stronę otwierają się drzwi wybieranej przez Ciebie lodówki do zabudowy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zły dobór urządzenia pod tym względem spowoduje, że nie będziesz w stanie swobodnie otworzyć jego drzwi.

Wielkość lodówki do 1500 zł. Lepsza mała lodówka, czy duża?

Lwia część urządzeń w omawianym budżecie to małe lodówki. Z powodzeniem odnajdą one swoje miejsce w niewielkich kuchniach, gdzie liczy się każdy centymetr, ale nie sprawdzą się, kiedy wybierasz sprzęt dla dużej rodziny. Wtedy lepszy może okazać się zakup dużej, najlepszej lodówki.

Pamiętaj, aby wielkość i pojemność lodówki analizować właśnie pod kątem liczby użytkowników i ich przyzwyczajeń żywieniowych. Nieprawidłowy dobór wielkości lodówki będzie skutkował tym, że nie będzie ona w stanie pomieścić odpowiedniej ilości jedzenia, a co za tym idzie – nie sprawdzi się.

Funkcje najlepszej lodówki

Lodówka do 1500 zł niestety nie będzie bardzo funkcjonalna. Jej możliwości mogą być nieco zwiększone, jednak będą one dotyczyć bardziej aspektów użytkowych, aniżeli gadżetów uatrakcyjniających codzienne użytkowanie. Dlatego też nie znajdziesz w niej zaawansowanej funkcji No Frost, czy dystrybutora świeżo schłodzonej wody, ale możliwe jest odnalezienie modelu wyświetlającego parametry chłodzenia na specjalnym wyświetlaczu.

Warto w tym momencie skupić się głównie na wyposażeniu. Sprawdź, jak rozmieszczone są półki i czy możliwe jest ich dowolne przesuwanie. Ponadto istotne są również funkcje odpowiedzialne za chłodzenie. Jeżeli analizowane przez Ciebie urządzenie ma funkcje odpowiedzialne za szybsze schładzanie, lepsze utrzymywanie temperatury, czy rozmrażanie – bez wątpienia warto zastanowić się nad jego zakupem.

Ponadto sprawdź również, w jaki sposób zaprojektowane zostało świetlenie wnętrza. Może ono opierać się zarówno na standardowej, dobrze znanej żarówce, jak i diodach LED, które są nie tylko energooszczędne, ale świecą również lepszym światłem.

Jaka lodówka do 1500 zł?

Lodówka do 1500 zł to urządzenie proste, ale zarazem niezawodne. Kupując sprzęt w nawet tak ograniczonym budżecie, możesz mieć pewność, że sprawdzi się ono w niemal każdej sytuacji. Niezbędny jest jednak prawidłowy wybór lodówki, ponieważ pozostawienie go przypadkowi może spowodować fakt, że lodówka nie będzie odpowiadać użytkownikom swoimi właściwościami.

5/5 - (7 głosów)