Szukasz dobrego i bezpiecznego nawilżacza powietrza dla Twojego dziecka? Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka wybrać, aby odpowiednio nawilżał pomieszczenie? Sprawdź poniższy wpis, w którym wskazujemy jaki rodzaj nawilżacza wybrać oraz na jakie parametry koniecznie zwrócić uwagę. Porównaj najlepsze modele w naszym rankingu nawilżaczy powietrza dla dzieci w 2024!

Nawilżacz powietrza dla dziecka – Ranking Lipiec 2024

W poniższej tabeli znajduje się ranking na rok 2024 oraz cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii nawilżacze powietrza dla dzieci.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry nawilżacz powietrza dla dziecka?

Decydując się na zakup najlepszego nawilżacza powietrza dla dzieci, musisz koniecznie sprawdzić i dobrać wszystkie kluczowe parametry urządzenia. Nawilżacz do pokoju dziecka powinien być cichy oraz bezpieczny w użytkowaniu. W związku z tym, jaki nawilżacz powietrza wybrać dla dziecka? Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze parametry, które powinny być uwzględnione w trakcie zakupu. Ponadto porównaj modele w naszym rankingu 2024!

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka wybrać i kupić?
Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka wybrać i kupić?

Rodzaj nawilżacza

W pierwszej kolejności powinieneś zastanowić się nad typem nawilżacza dla Twojego dziecka. Wiadome jest, że w przypadku najmłodszych, należy wybrać takie urządzenie, które jest ciche, a jednocześnie będzie skutecznie nawilżało powietrze w pokoju dziecka. Na rynku dostępne są trzy modele:

 • ewaporacyjny,
 • ultradźwiękowy,
 • nawilżacz parowy.

W przypadku wyboru urządzenia do poprawienia jakości powietrza w pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko, nie poleca się nawilżaczy parowych, które emitują parę wodną. Lepszym wyborem będzie nawilżacz ultradźwiękowy, który rozbija cząsteczki wody w mgiełkę z wykorzystaniem ultradźwięków. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wybór nawilżacza ewaporacyjnego, który dzięki nowoczesnej technologii, w naturalny sposób zwiększa poziom wilgotności powietrza w pokoju dziecka. Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu i dodatkowo posiada wbudowany higrostat, który utrzymuje stały poziom nawilżenia, zgodnie z ustawionymi preferencjami.

Wielkość i waga

Ważnym parametrem w trakcie wyboru nawilżacza do pokoju dziecięcego, jest dopasowanie rozmiaru urządzenia. W związku z tym zdecyduj się na model, który nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca. Ponadto warto wybrać taki egzemplarz, który postawisz wysoko na meblach, tak aby dziecko miało ograniczony do niego dostęp.

Moc urządzenia

Kolejną ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniej mocy urządzenia. W przypadku nawilżaczy do pokoju dziecka, które mają utrzymać optymalny poziom wilgotności, najlepiej wybrać taki, którego moc wynosi od 5 W do 20 W. Warto podkreślić, że parametr ten powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia, temperatury w pokoju dziecka oraz częstotliwości użytkowania.

Pojemność zbiornika na wodę

W przypadku wyboru nawilżacza powietrza dla najmłodszych ważne jest, aby dobrać model, który posiada odpowiednią pojemność zbiornika. Pojemnik na wodę powinien być dopasowany do wydajności, częstotliwości użytkowania, mocy oraz wielkości urządzenia. Najlepiej wybrać taki egzemplarz do pokoju dziecka, który pomieści od 1,5 do 5 litrów wody. Im większa pojemność, tym rzadziej musisz dolewać cieczy do urządzenia. Przydatną funkcją, w przypadku braku wody w zbiorniku, jest automatyczne powiadomienie.

Wydajność nawilżacza

Kolejnym ważnym parametrem jest wydajność nawilżacza, która podawana jest w ml/h. Wydajny nawilżacz to taki, który nie zużywa zbyt dużo wody i energii. W przypadku niedużych pokoi dziecka, które mają metraż do 30 m2, warto wybrać egzemplarz, którego wydajność wynosi do 200 ml/h. W przypadku nawilżania powietrza w sypialni lub dużym pokoju dziecka, którego metraż jest większy niż 40 m2, lepiej wybrać model o wydajności od 300 do 500 ml/h lub więcej.

Poziom wilgotności

Warto podkreślić, że dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia, nawilżenie powietrza w pomieszczeniu powinno oscylować na poziomie od 40 do 60%. Odpowiedni poziom zmniejsza ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych, dlatego w trakcie wyboru urządzenia do nawilżania zbyt suchego powietrza w pokoju dziecka, warto wybrać taki model, który wskazuje poziom wilgotności. Dzięki temu będziesz mógł dostosować nawilżenie powietrza według własnych preferencji.

Opinia z forum: „Podobno najlepiej, gdy wilgotność powietrza waha się pomiędzy 40-60% […]”.

Poziom hałasu

Poziom hałasu to bardzo ważny parametr w trakcie wyboru nawilżacza powietrza do pokoju dziecka, zwłaszcza niemowlaka. Najlepiej wybierać taki egzemplarz, który posiada tryb cichej pracy. Urządzenie musi dawać odpowiednie warunki do snu! Kiedy nawilżacz pracuje cicho, wtedy nie musisz obawiać się, że obudzi dziecko. W związku z tym wybieraj model z trybem nocnym i poziomem hałasu mniejszym niż 25 dB.

Higrostat

Pomocnym elementem jest higrostat, który zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Opiera się on o działanie higrometru. Kiedy powietrze jest zbyt suche, wtedy nawilżacz automatycznie zwiększa pracę. Natomiast jeśli poziom wilgotności powietrza jest zbyt duży, wtedy urządzenie ogranicza nawilżanie, tak aby wartość spadła do wcześniej ustalonego poziomu.

Dodatkowe tryby i akcesoria

W zależności od konkretnego nawilżacza, na rynku możesz spotkać się z modelami, które mają rozbudowane tryby. Do jednych z przydatnych funkcji można zaliczyć wbudowany oczyszczacz powietrza. Odpowiada on za zwalczanie drobnoustrojów, które krążą w powietrzu, między innymi bakterii, grzybów i pleśni. Innym przydatnym trybem jest timer, dzięki któremu możesz regulować czas pracy nawilżacza. Do innych dodatków można zaliczyć:

 • pojemnik na olejki eteryczne do aromaterapii,
 • automatyczne wyłączanie urządzenia,
 • funkcję jonizacji powietrza,
 • rozbudowany panel sterowania z możliwością obsługi przez smartfona.

Jak używać nawilżacza powietrza w pokoju dziecka?

Jeśli zdecydujesz się na zakup nawilżacza do pokoju dziecka, to powinieneś zadbać o odpowiednie użytkowanie. Warto pamiętać, że w zależności od konkretnego modelu, należy wymieniać filtry, jak również regularnie czyścić urządzenie. Filtry, które znajdziesz w modelu ewaporacyjnym, powinieneś wymieniać co 3 miesiące. Z kolei, jeśli zdecydujesz się na nawilżacz ultradźwiękowy, wtedy zadbaj o to, aby całe urządzenie regularnie czyścić wodą z octem. Co więcej, pamiętaj, aby systematycznie wymieniać wodę, która znajduje się w zbiorniku.

Ile kosztuje nawilżacz powietrza dla dziecka?

Cena, jaką należy przeznaczyć na dobry nawilżacz powietrza do pokoju dziecka, zależy od rodzaju nawilżacza, mocy, wydajności oraz pozostałych parametrów. Najprostsze egzemplarze nawilżaczy parowych kosztują od 85 do 600 zł. W przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych cena jest nieco wyższa i wynosi od 99 do 1000 zł. Najdroższe, ale za to mają najlepszy wpływ na nasze zdrowie, są modele ewaporacyjne, których cena waha się od 180 do 4000 zł.

Rodzaj nawilżacza Przedział cenowy
parowy od 85 do 600 zł
ultradźwiękowy od 99 do 1000 zł
ewaporacyjny od 180 do 4000 zł

Podsumowanie

 • Nawilżacz dla dziecka polecany jest w trakcie okresu grzewczego.
 • Do pokoju dziecka możesz wybrać jeden z 3 rodzajów nawilżaczy: ewaporacyjny, ultradźwiękowy lub parowy.
 • Najlepszym wyborem jest nawilżacz ewaporacyjny, który w naturalny sposób zwiększa poziom nawilżenia powietrza. Ponadto jest on bezpieczny i przyjazny dla zdrowia.
 • Nawilżacz ultradźwiękowy nie powinno się stosować w przypadku obecności zwierząt domowych.
 • Do uzupełnienia zbiornika z cieczą, należy używać wody destylowanej lub wody z kranu.
 • Najlepiej, aby zbiornik na wodę wynosił aż 6 l.
 • Wybierz nawilżacz dla dziecka, który polecany jest od innych użytkowników, dlatego wybieraj najlepsze produkty. Do takich egzemplarzy można zaliczyć: nawilżacz Stadler Form Oskar, Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 czy Klarta Humea WiFi.
 • Obecnie na rynku dostępne są modele, które mają wyjątkowy design, dzięki temu możesz dopasować urządzenie do stylu Twojego wnętrza w domu lub mieszkaniu.
 • Regularnie używając nawilżacza, należy zadbać o regularne czyszczenie i konserwację urządzenia. Dlatego stosuj naturalne detergenty, np. roztwór wody z octem, aby wyczyścić kurz, brud i osad.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Czym kierować się wybierając elektryczne nożyce do cięcia w ogrodzie?

Wybierając odpowiednie nożyce elektryczne do cięcia trawy i żywopłotu w ogrodzie warto wcześniej zwrócić uwagę na kluczowe parametry. Do jednych z najważniejszych można zaliczyć: długość listwy tnącej, rodzaj mechanizmu tnącego, moc narzędzia, wielkość i wagę.

Czy nożyce do żywopłotu wymagają ostrzenia?

Tak. Nożyce do żywopłotu powinno się regularnie ostrzyć przed każdym sezonem. W tym celu używa się dedykowanego pilnika lub specjalnej maszynki.

Jak czyścić ostrza nożyc do żywopłotu?

Po każdym użyciu należy dokładnie wyczyścić nożyce do żywopłotu, usuwając wszelkie pozostałości po przycinaniu roślinności. W tym celu można wykorzystać niewielkiej zmiotki lub powietrza pod ciśnieniem.

Co to są teleskopowe nożyce do żywopłotu i jakie są ich wady i zalety?

Teleskopowe nożyce do żywopłotu to nic innego jak nożyce na wysięgniku. Posiadają one specjalny system, który umożliwia cięcie roślin na dużych wysokościach. Ich dużą zaletą jest to, że można swobodnie regulować długość. Wadą jest to, że przy maksymalnej długości wysięgnika, przycinanie może być nieco utrudnione i mniej precyzyjne.
Oceń