W okresie nadejścia jesieni i zimy rozpoczyna się sezon grzewczy. Sprawia to, że powietrze w mieszkaniach staje się wyjątkowo suche. Bardzo dobrym rozwiązaniem na suche powietrze jest nawilżacz powietrza, który pomoże nam w utrzymaniu w mieszkaniu odpowiedniej wilgotności powietrza.

Rodzaje nawilżaczy powietrza

 • nawilżacz tradycyjny – nawilżacz działający wyłącznie po położeniu na kaloryfer, nie potrzebuje prądu. Zazwyczaj wykonane z ceramiki lub stali po napełnieniu wodą i ułożeniu na kaloryferze nagrzewają się, dzięki czemu woda przechodzi w stan lotny i nawilża powietrze. Ich wadą jest niewielka wydajność, dlatego nie sprawdzą się w dużych pomieszczeniach.
 • nawilżacz ewaporacyjny – ich główną zaletą jest fakt, że produkują zimną mgiełkę; najczęściej są wyposażane w specjalne filtry powietrza, dzięki czemu jest ono należycie czyste; nawilżanie następuje dzięki umieszczonej wewnątrz wodzie,
 • nawilżacz parowy – te nawilżacze z kolei wytwarzają ciepłą mgiełkę, która powstaje po podgrzaniu wody znajdującej się w urządzeniu; dzięki nim powietrze jest nie tylko nawilżone, ale również ma delikatnie wyższą temperaturę,
 • nawilżacz ultradźwiękowy – najbardziej zaawansowany typ urządzeń nawilżających powietrze. Do pracy wykorzystuje ultradźwięki, których zadaniem jest rozbicie poszczególnych cząsteczek wody i wprowadzenie jej w stan gazowy. Praca nawilżacza ultradźwiękowego jest niesłyszalna dla ludzi, ale mogą słyszeć ją zwierzęta, o czym warto pamiętać przy wyborze sprzętu do domu.

Nawilżacz powietrza opinie ma naprawdę dobre, bo dzięki niemu nie wysycha tak szybko nasza skóra, włosy i nasz układ odpornościowy nie jest tak bardzo osłabiony. Zastanawiamy się jaki nawilżacz powietrza jest dobry – to zależy od jego rodzaju. Wyróżniamy nawilżacze: tradycyjne – nie zajmują dużo miejsca oraz nie zużywają prądu, jednak odznaczają się niską wydajnością oraz ograniczoną powierzchnią działania. Taki nawilżacz to nawilżacz powietrza na kaloryfer. Wyróżniamy także nawilżacze: parowe – które wytwarzają mgiełkę, ewaporacyjne – które zużywają mało energii, jednak może nam przeszkadzać ich głośna praca, ultradźwiękowe – są bardzo ciche oraz energooszczędne. Z tych wymienionych to ceramiczny nawilżacz jest tym tradycyjnym. Gdy rozglądniemy się w sklepie, z całą pewnością odpowiemy sobie na pytanie jaki nawilżacz dla dziecka będzie odpowiedni, ponieważ w sklepie można znaleźć różny, ciekawy design np. nawilżacz w kształcie stojącego kotka lub świnki.

Praca nawilżacza powietrza. Jest to zazwyczaj urządzenie bardzo ciche. Dodatkowo możemy dodać aromat, jakim chcemy, aby nasze nawilżone powietrze pachniało.
Praca nawilżacza powietrza. Jest to zazwyczaj urządzenie bardzo ciche. Dodatkowo możemy dodać aromat, jakim chcemy, aby nasze nawilżone powietrze pachniało.

Najważniejsze parametry nawilżaczy

 • Wydajność

Parametr ten decyduje o tym, jak dużą powierzchnię nawilży dane urządzenie, a także, z jaką intensywnością będzie wytwarzać parę wodną. Wydajność w specyfikacji technicznej określana jest przez dwa parametry: powierzchnię nawilżania i wydajność parowania. Warto je dostosować do swojego pomieszczenia, ponieważ zbyt słabe urządzenie nie nawilży powietrza w całym pomieszczeniu.

 • Wielkość pojemnika na wodę

Wielkość pojemnika na wodę powinna być dostosowana zarówno do możliwości sprzętu, jak i wielkości nawilżanej powierzchni. Jeżeli aspekty te nie będą pomiędzy sobą współgrać, czeka Cię częste dolewanie wody. Skup się zatem na tym, aby dobrać wszystko do swoich potrzeb, wymagań i możliwości, aby nie okazało się, że co około 2-3 godziny konieczna jest dolewka.

 • Filtry

Przed zakupem danego urządzenia sprawdź, czy jest lub może ono być wyposażone w filtry. Zazwyczaj standardem jest jeden, który należy regularnie wymieniać. Obecność filtra jest obowiązkowa zwłaszcza w przypadku nawilżaczy wytwarzających zimną parę, ponieważ jest ona bardziej podatna na zanieczyszczenia.

Jaki nawilżacz powietrza kupić?

Jeżeli interesuje nas właściwy nawilżacz powietrza to wtedy nasze forum będzie odpowiedzią na nasze pytania. Dowiemy się z niego na przykład, że dobry nawilżacz powietrza powinien obejmować dużą powierzchnię działania oraz mięć wysoką wydajność parowania. Jednak, jeżeli jest to dla nas za mało, możemy zrobić przegląd nawilżaczy powietrza, zapoznając się z naszym rankingiem nawilżaczy powietrza. Znajdziemy tam kilka rodzajów tych urządzeń, jednak będą to wybrane te najlepsze i ze sobą porównane. W takim rankingu na pewno znajdzie się nawilżacz powietrza triada oraz nawilżacz powietrza climatic. Jeżeli chcemy zakupić nawilżacz, to zalecane jest porównanie ich parametrów oraz poczytanie wspomnianych opinii na forum internetowym.

Zakup dobrego nawilżacza powietrza sprawi, że przebywanie w mieszkaniu zimą stanie się o wiele bardziej komfortowe.

Jaki nawilżacz powietrza do 300 zł?

Jeżeli chodzi o wybór niskobudżetowego nawilżacza powietrza, mamy w tej kwestii duże pole manewru. Możemy wybierać spośród niemal wszystkich typów urządzeń, ale ograniczają nas możliwości sprzętu. Będzie on w stanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu o maksymalnej powierzchni 63 metrów kwadratowych. Ponadto będzie charakteryzował się zbiornikiem nie większym, niż 6l.

Urządzenia w przedstawionym budżecie będą jednak wyposażone w funkcje dodatkowe takie, jak regulacja pary, higrometr, automatyczny wyłącznik, wskaźnik pracy. Krótko mówiąc, bardzo dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń.

Nawilżacz powietrza do 300 zł – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pęciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Nawilżacz powietrza do 300 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Funkcje dodatkowe nawilżaczy

Wybrane nawilżacze powietrza mogą mieć również szereg funkcji dodatkowych. Wśród nich wyróżniamy:

 • higrometr – urządzenie do mierzenia wilgotności powietrza,
 • funkcję automatycznego wyłączenia,
 • regulację pracy urządzenia,
 • obecność czujnika stanu powietrza w pomieszczeniu.

Nawilżacz powietrza – Cena i Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Nawilżacz powietrza. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Inni majsterkowicze szukali:
 • nawilżacz powietrza ranking
 • nawilacz powietrza jaki kupić
 • nawilżacze powietrza jaki wybrać
 • jaki nawilżacz powietrza wybrać
 • nawilzacze powietrza ranking