Zamiatarka to bardzo wygodne i przydatne urządzenie z powodzeniem zastępujące klasyczną miotłę. Zamiatanie chodnika czy innego podłoża miotłą trwa bardzo długo i często bywa męczące. Korzystanie z zamiatarek znacznie ułatwia tę czynność. Jest to sprzęt, który przyda się zwłaszcza w okresie jesiennym oraz zimowym. To narzędzie niezastąpione w ogrodzie, jak i również idealne do sprzątania tarasu lub chodnika.

Jaką zamiatarkę wybrać, elektryczną czy spalinową?

Wyróżniamy dwa typy zamiatarek, które różnie się głównie sposobem ich zasilania. To, którą z nich wybierzemy, powinno zależeć tak naprawdę od tego, na jak dużej powierzchni mamy zamiar używać zamiatarki oraz do czego dokładnie chcemy stosować to urządzenie.

Zamiatarka elektryczna – jest to stosunkowo małe urządzenie podobne na pierwszy rzut oka do kosiarki. Zbudowana jest ze szczotek czyszczących, pojemnika na śmieci oraz z wygodnego uchwytu. Jej waga zazwyczaj mieści się w granicach od około 9 do 20 kg. Taki rodzaj zamiatarki to idealne narzędzie, które najbardziej przyda się na małych powierzchniach, takich jak ścieżki chodnikowe w ogródku, lub małe tarasy.

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Zamiatarki elektryczne.

Zamiatarka spalinowa – ten rodzaj zamiatarki natomiast, to narzędzie idealne do stosowania w przypadku czyszczenia dużych powierzchni takich jak place, chodniki, parkingi bądź deptaki. Zamiatarka spalinowa cechuje się zazwyczaj większą mocą i wydajnością od zamiatarek elektrycznych i ręcznych. Jej waga najczęściej oscyluje w granicach od 30 do 80 kg. Najlepsza zamiatarka spalinowa to taka, która cechuje się wysoką wytrzymałością oraz jakością.

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Zamiatarki spalinowe.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jaką zamiatarkę kupić, czyli na co należy zwrócić uwagę?

Dobra zamiatarka spalinowa posiada dużą moc silnika, im większy napęd, tym sprzęt jest bardziej efektywny. W sytuacji, gdy zamiatarka ma służyć nam głównie do czyszczenia mniejszych powierzchni, spokojnie wystarczy nam taka o mocy około 4 KM. Natomiast jeżeli urządzenie, które chcemy zakupić, ma być używane do sprzątania większych powierzchni, jej moc silnika powinna wynosić od 5 do 6.5 KM.

Bardzo ważna jest pojemność kosza, jak i sposób jego opróżniania i demontażu. Ważne jest, aby ściąganie kosza z odpadkami było czynnością łatwą i wygodną, o co nie raz trudno w przypadku większych zamiatarek. Jeżeli chodzi o pojemność kosza na śmieci, tutaj przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, na jak dużych powierzchniach narzędzie będzie wykorzystywane.

Wytrzymałość szczotki to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie zamiatarki, decyduje ona o efektywności urządzenia, jak i o jego trwałości. Oczywiście, im droższy sprzęt, tym materiał, z którego wykonane są szczotki czyszczące, będzie lepszej jakości.

Natomiast szerokość robocza urządzenia, decyduje, jak dużą powierzchnię można oczyścić, z pomocą zamiatarki podczas jednego kursu. Tutaj znowu wszystko zależy od tego, do jak wielkich powierzchni ma posłużyć urządzenie. Dobrej jakości urządzenia posiadają szerokość roboczą do nawet 80 kg.

Ponadto warto także skupić się na rodzaju obudowy zamiatarki, która zazwyczaj wykonywana jest z tworzywa sztucznego albo z metalu. Tworzywo sztuczne zapewnia urządzeniu lekkość, metal natomiast solidność i większą wytrzymałość.

Ostatnią istotną kwestią w przypadku planowania zakupu zamiatarki jest konstrukcja jej uchwytu. Jest to oczywiście bardziej istotna rzecz, przy zamiatarkach ręcznych, oraz tych, które często będą ulegały transportowi. Najlepiej postawić na uchwyty składane, które w razie konieczności zmniejszą miejsce potrzebne do przechowywania urządzenia.

Jakie zastosowanie posiadają zamiatarki?

Jak już wspomniano, zamiatarki to przede wszystkim urządzenia zastępujące zwykłą, klasyczną miotłę. Jest więc to przede wszystkim narzędzie, które posłuży nam w sprzątaniu własnego ogrodu oraz tarasu lub chodnika. Dobrym wyborem jest także postawienie na takie narzędzie jak zamiatarka do kostki. Tego typu sprzęt możemy z powodzeniem stosować do oczyszczania kostki brukowej, którą zazwyczaj wyłożony jest nasz taras lub podjazd. Taka zamiatarka to doskonały wybór zarówno w sytuacji, gdy potrzebujemy tego urządzenia do zwykłego czyszczenia powierzchni przydomowych, jak i większych powierzchni takich jak hale, deptaki lub parkingi.

Kolejnym plusem zamiatarek jest możliwość używania ich do odśnieżania danych powierzchni. Można kupić takie narzędzie, które funkcję odśnieżania posiada i daje nam możliwość używania tego sprzętu przez cały rok. Jest to dobra alternatywa dla zwykłej odśnieżarki, która posiada tylko jedną funkcję. Dobra wielofunkcyjna zamiatarka może z powodzeniem zastąpić sprzęt służący od odśnieżania.

Zamiatarka ciągnikowa, do traktorka,  do ciągnika – wyposażając się z zamiatarkę, można również zainwestować w sprzęt, który z powodzeniem może być wykorzystywany do użytkowania z ciągnikami lub traktorkami. Ich innowacyjne zastosowanie pozwala na używanie tego sprzętu w sezonie zarówno letnim, jak i jesienno- zimowym. Jest to doskonałe narzędzie do oczyszczania powierzchni z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a w porze zimowej do usuwania śniegu.

Popularne marki zamiatarek – czy w wyborze profesjonalnej zamiatarki marka ma znaczenie?

W internecie znaleźć możemy wiele zamiatarek, które reklamuje się jako te najwyższej jakości oraz wielofunkcyjne. Marki takie jak Stihl, Karcher lub Stiga z pewnością dają nam większe poczucie bezpieczeństwa, z racji tego, że dobrym pomysłem jest korzystanie ze znanych, sprawdzonych marek. Zamiatarki w zależności od zastosowania, modelu lub producenta mogą znacznie różnić się ceną, przy czym wartości te są bardzo rozbieżne. Możemy bowiem kupić dobrą zamiatarkę za 500 złotych, z pewnością znajdziemy jednak także takie, które kosztować mogą ponad 2500 złotych. Przy wyborze i zakupie tego rodzaju sprzętu przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czego od danego sprzętu wymagamy, oraz w jaki sposób będzie on przez nas użytkowany. Najbardziej kluczową kwestią jest bowiem jednakowo jakość urządzenia, materiały, z których zostało wykonane oraz rodzaje jego zastosowania. Dobry sprzęt powinien nam także posłużyć na długie lata.

Zamiatarka – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Zamiatarki.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń