Szlifierka taśmowa to poręczne urządzenie, które daje możliwość szybkiego wyszlifowania powierzchni różnego typu. Szukasz dobrego urządzenia, które będzie wytrzymałe, poręczne a przy tym w atrakcyjnej cenie? Nie wiesz jaką szlifierkę taśmową wybrać – tę marki Bosch czy Makita? Bezprzewodową czy sieciową? Sprawdź i wybierz najlepszy model z naszego rankingu szlifierek taśmowych! W zestawieniu prezentujemy polecane i sprawdzone urządzenia na Lipiec 2024! Poza tym przeczytaj jak wybrać najlepszą szlifierkę taśmową, tak aby skutecznie ścierała każdy materiał, a przy tym się nie psuła! Podpowiadamy w poradniku!

Najlepsze szlifierki taśmowe na Lipiec 2024 – Ranking polecanych

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking szlifierek taśmowych?

Tworząc nasz ranking szlifierek taśmowych 2024, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze atrybuty każdego urządzenia. Duże znaczenie w trakcie selekcji miała dla nas ergonomiczna budowa urządzenia, która zapewnia wygodę dla użytkownika. Na dodatek wzięliśmy pod uwagę typ szlifierki, moc i rodzaj silnika, jak również zakres prędkości przesuwu taśmy. Na dodatek bardzo ważnym kryterium jest ocena użytkowników. Warto dodać, że prezentując powyższe porównanie, chcemy zaprezentować wybrane, najlepsze urządzenia, które sprawdzą się dla każdej z osób, która szuka dobrej szlifierki taśmowej. Prezentujemy modele, które posłużą na długi czas, a przy tym są w konkurencyjnej cenie.

Jaką szlifierkę taśmową wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Dobra szlifierka taśmowa to urządzenie, które poradzi sobie z każdym materiałem w kilkanaście minut. Zastanawiasz się jaką szlifierkę kupić? Poniżej w kilku prostych krokach objaśniamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszej szlifierki taśmowej! Wskazujemy jak dopasować moc urządzenia, rozmiar taśmy czy prędkość. Przeczytaj poniżej, jaką szlifierkę taśmową kupić do swojego warsztatu!

Szlifierka taśmowa z niebieskiej serii BOSCH. Narzędzie dla profesjonalistów.
Szlifierka taśmowa z niebieskiej serii BOSCH. Narzędzie dla profesjonalistów.

Jak dopasować moc szlifierki taśmowej?

Decydując się na zakup odpowiedniej szlifierki taśmowej, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc silnika, która podawana jest w watach. Wśród wszystkich modeli szlifierek taśmowych spotkasz się z takimi, dla których moc wynosi od 250 do 1000 W. Miej na uwadze, że im większa wartość tego parametru, tym zwiększa się dokładność w trakcie szlifowania. Co więcej, moc urządzenia warto dopasować do rodzaju wykonywanych prac. 

W sytuacji, gdy chcesz zakupić szlifierkę do użytku domowego, wtedy wystarczający będzie model, którego moc oscyluje od 250 do 850 W. Z kolei decydując się na profesjonalną szlifierkę taśmową do codziennego użytku, lepiej wybierać egzemplarz wyposażony w wydajny silnik o mocy od 500 do 1000 W.

Przeznaczenie szlifierki taśmowej Zakres mocy
do użytku domowego od 250 do 850 W
do użytku profesjonalnego od 500 do 1000 W

Jaki typ urządzenia wybrać?

Wybierając dobrą szlifierkę taśmową, zdecyduj jaki rodzaj urządzenia chcesz kupić. Do wyboru masz szlifierki taśmowe ręczne oraz stołowe. Ręczne szlifierki taśmowe to kompaktowe i poręczne urządzenia, które dedykowane są szczególnie do dużych powierzchni płaskich, np. do szlifowania drewnianych drzwi, podłóg lub innych materiałów. Z kolei szlifierki taśmowe stołowe to urządzenia, które mocuje się bezpośrednio do stołu, w związku z tym jest to urządzenie stacjonarne.

Stołowe szlifierki taśmowe świetnie sprawdzą się do obrabiania niedużych, drewnianych elementów takich jak listwy, nieduże drążki czy inne elementy drewniane. Jednak na jaką szlifierkę taśmową się zdecydować? Wybór konkretnego typu szlifierki zależny jest od rodzaju obrabianego materiału. Jeśli chcesz szlifować duże powierzchnie manualnie, to wybieraj szlifierkę taśmową ręczną. Tymczasem jeśli zależy Ci na urządzeniu, dzięki któremu obrobisz nieduże drewniane elementy, to lepszym wyborem będzie szlifierka taśmowa stołowa.

Jaki rozmiar taśmy szlifierki będzie odpowiedni?

Istotnym krokiem jest dopasowanie rozmiaru taśmy szlifierskiej, która występuje najczęściej w postaci papieru ściernego. W sytuacji, gdy planujesz obrabianie niedużych powierzchni, takich jak np. skrzynki, wtedy wystarczająca będzie szlifierka z taśmą o wymiarach do 450 x 75 mm. Tymczasem, gdy masz do obrobienia dużo większe powierzchnie, np. drzwi lub kilkumetrowe, drewniane belki, wtedy lepszym wyborem będzie zakup szlifierki taśmowej z papierem ściernym o wymiarach większych niż 530 x 75 mm. Taki zakres zagwarantuje precyzyjną i szybką pracę, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu w trakcie szlifowania.

Sieciowa czy bezprzewodowa – na jaką szlifierkę taśmową się zdecydować?

Szukając dobrej szlifierki taśmowej, spotkasz się z modelami sieciowymi oraz bezprzewodowymi. Szlifierki sieciowe są to modele przewodowe, które wyposażone są w kilkumetrowy kabel z wtyczką, którą podłącza się do gniazda zasilania o napięciu 230 V. Występują również wersje szlifierek taśmowych bezprzewodowych, które z kolei zasilane są najczęściej przez akumulator. Taśmowe szlifierki akumulatorowe to niezwykle poręczne urządzenia, dzięki którym nie musisz mieć stałego dostępu do prądu. Na jaki model się zdecydować? W sytuacji, gdy potrzebujesz narzędzia, które zabierzesz w każde miejsce, wtedy wybieraj model bezprzewodowy.

Rodzaj zasilania Zalety Wady
sieciowa znacznie większa moc, ciągła dyspozycyjność konieczność podpięcia pod prąd
akumulatorowa poręczna i kompaktowa, sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach, daje możliwość szlifowania elementów w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej,  czas działania szlifierki bezprzewodowej zależny jest od ilości oraz poziomu naładowania akumulatora

Jaka powinna być prędkość przesuwu taśmy w szlifierce?

Bardzo ważnym parametrem w specyfikacji produktu jest prędkość przesuwu taśmy, który podawany jest w metrach na minutę. Warto pamiętać, że im większa wartość tego parametru, tym szlifierka taśmowa obrabia wybrany materiał z większą precyzją. Co więcej, prędkość uwarunkowana jest od mocy silnika, który odpowiada za napędzanie rolek prowadzących, które to przyczyniają się do wytworzenia określonej ilości pełnych obrotów taśmy.

Wybierając najlepszą szlifierkę taśmową, spotkasz się z modelami z prędkością taśmy w zakresie od 250 do 400 m/min. Jaka szlifierka taśmowa okaże się najlepsza? Najlepiej wybrać szlifierkę taśmową z przesuwem taśmy w zakresie od 300 do 400 metrów na minutę. Poza tym koniecznie dobierz urządzenie, które zostało wyposażone w regulację prędkości obrotowej. Wybór takiego sprzętu z regulacją daje Ci maksimum możliwości oraz opcję dopasowania prędkości poruszania się taśmy szlifierki do obrabianego materiału.

Zwróć uwagę na wagę urządzenia!

W trakcie zakupu szlifierki taśmowej należy zwrócić uwagę na wagę urządzenia. W ofertach sklepów spotkasz się z modelami ważącymi od 1 kg do 20 kg. W sytuacji, gdy chcesz kupić szlifierkę stołową, to wybieraj tylko taką, która waży więcej niż 10 kg. Dzięki temu urządzenie będzie w nieruchomej pozycji, co z kolei ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza w trakcie szlifowania niewielkich elementów drewnianych.

Z kolei decydując się na ręczną szlifierkę taśmową, wybieraj taką, której waga wynosi od 2,5 do 3 kg. Taka wartość urządzenia daje możliwość wygodnego przesuwania urządzenia oraz wystarczający nacisk na powierzchnię, co wpływa na precyzyjną obróbkę.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje

Podczas zakupu warto wybierać tylko funkcjonalną szlifierkę, która została wyposażona w wiele udogodnień. Do jednych z przydatnych funkcji zaliczamy:

 • system odprowadzający pył;
 • ergonomiczny kształt z wyprofilowanym uchwytem;
 • pojemnik lub worek na pył;
 • dodatkową rękojeść, która zapewnia większy komfort w trakcie wykonywania pracy;
 • rolki napędzające taśmę wykonane z trwałego aluminium;
 • automatyczny system napinania taśmy;
 • możliwość podłączenia do odkurzacza;
 • przycisk blokujący, który umożliwia pracę ciągłą;
 • kilka taśm dodanych do zestawu.

Dobra szlifierka taśmowa – ile kosztuje?

W trakcie zakupu szlifierki taśmowej masz do wyboru urządzenia tanie, które posiadają ograniczone funkcje, jak również te drogie modele, które są niezwykle rozbudowane oraz funkcjonalne. Zakres cenowy dla szlifierek taśmowych wynosi od 200 do 2500 zł. Dodajmy, że kwota zależna jest od marki, prędkości poruszania się taśmy szlifierskiej, mocy i rodzaju silnika, jak również od zastosowanych funkcji. Co więcej, cena zależy od rodzaju narzędzia. Kwota za szlifierki stołowe wynosi od 350 do 2500 zł, tymczasem za modele ręczne jest to od 200 do 1000 zł.

Najlepsi producenci szlifierek taśmowych – od którego wybrać narzędzie?

Kupując szlifierkę taśmową do drewna, tworzywa sztucznego, betonu lub innych powierzchni, warto wybierać tylko produkt sprawdzony od cenionego producenta. Do jednych z polecanych marek możemy zaliczyć Bosch. Szlifierki taśmowe Bosch charakteryzują się dużą funkcjonalnością oraz wysoką jakością. Co więcej, te szlifierki posiadają wiele przydatnych funkcji, takich jak regulowana prędkość czy automatyczny system napinający taśmę. Inną polecaną firmą, która oferuje produkty w bardzo konkurencyjnej cenie są szlifierki taśmowe Einhell. Oprócz tego do innych cenionych firm możemy zaliczyć produkty marki Ryobi, Graphite, jak również Makita.

Podsumowanie

 • Z pomocą szlifierki taśmowej obrobisz różnego rodzaju powierzchnie. Z jej użyciem wyszlifujesz drewno, metal, gips, jak również beton.
 • Do użytku domowego warto wybierać szlifierkę taśmową o mocy od 250 do 850 W. Z kolei do użytku profesjonalnego zdecyduj się na model z silnikiem o mocy od 500 do 1000 W.
 • Wśród produktów z tej kategorii masz do wyboru modele bezprzewodowe oraz sieciowe.
 • Najważniejszymi parametrami, które należy sprawdzić przy zakupie, są: prędkość przesuwu taśmy, moc urządzenia, rodzaj szlifierki, waga, jak również zastosowane funkcje.
 • Przed dokonaniem wyboru sprawdź, czy szlifierka została wyposażona w regulację prędkości obrotowej, dzięki której dopasujesz parametry pracy urządzenia do obrabianego materiału.
 • Przydatnym rozwiązaniem jest system, który odsysa pył do dedykowanego worka, pojemnika lub bezpośrednio do odkurzacza.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, waha się od 200 do 2500 zł.
 • Do polecanych produktów zaliczmy szlifierki taśmowe marki Graphite, Bosch, Makita oraz Einhell.

Najczęściej zadawane pytania o szlifierki taśmowe – FAQ

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą szlifierkę taśmową?

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji. Do jednych z nich zaliczamy moc silnika, jak również prędkość przesuwania się taśmy. Oprócz tego zobacz na taką cechę jak waga oraz zastosowane funkcje. Na dodatek warto zastanowić się nad rodzajem urządzenia. Na końcu porównaj opinie oraz zdecyduj się na konkretną markę szlifierki.

Jakiej mocy powinien być silnik do szlifierki taśmowej?

Moc silnika warto dopasować do rodzaju wykonywanych prac oraz do częstotliwości użytkowania sprzętu. Jeśli szukasz dobrej szlifierki taśmowej do domowego warsztatu, której będziesz używać sporadycznie, wtedy wybieraj model, u którego moc wynosi od 250 do 850 W. Tymczasem do użytku profesjonalnego najlepiej sprawdzi się profesjonalna szlifierka taśmowa z solidnym silnikiem o mocy od 500 do 1000 W.

Jak działa szlifierka taśmowa?

Silnik szlifierki taśmowej napędza wbudowane rolki prowadzące. Na wspomnianych rolkach znajduje się taśma w postaci papieru ściernego, którą wprawiają w ruch wspomniane roli. Z kolei przesuwająca się taśma, która dotyka powierzchni, precyzyjnie szlifuje wybrany materiał.

Do czego sprawdzi się szlifierka taśmowa?

Szlifierka taśmowa jest to urządzenie, które głównie wykorzystuje się do szlifowania drewnianych elementów lub części wykonanych ze sklejki. Oprócz tego może być wykorzystana do ściągania lakieru z metalowych powierzchni, do szlifowania gipsu, jak również betonu.
Oceń