Szlifierka kątowa z tarczą 230 mm to urządzenie, które sprawdzi się do przecinania grubszych prętów, metalowych materiałów czy betonowych powierzchni. Szukasz dobrej szlifierki, która będzie funkcjonalna, poręczna a przy tym w okazyjnej cenie? Nie wiesz, na jaką się zdecydować – tę marki Bosch, DeWalt czy Metabo? Z łagodnym rozruchem czy bez? Z silnikiem szczotkowym a może bezszczotkowym? Zobacz najnowszy ranking szlifierek kątowych 230 mm, w którym prezentujemy sprawdzone i polecane urządzenia w konkurencyjnej cenie online! Dla ułatwienia w poradniku zakupowym podpowiadamy jaką szlifierkę kątową 230mm wybrać i kupić!

Ranking szlifierek kątowych 230 mm na Czerwiec 2024 roku – sprawdź najlepsze!

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

W jaki sposób powstał nasz ranking najlepszych szlifierek kątowych 230 mm?

Nasz ranking szlifierek kątowych 230 mm prezentuje najlepsze i sprawdzone produkty wg naszego eksperta. Co więcej, tworząc powyższe zestawienie, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry w specyfikacji, poziom bezpieczeństwa, jak również komfort użytkowania. Duży wpływ na miejsce w rankingu mają również opinie użytkowników. Warto wspomnieć, że sporządzając powyższe zestawienie, mamy na celu zaprezentowanie wybranych, najlepszych szlifierek kątowych o średnicy 230 mm, po to, aby maksymalnie skrócić Twój czas.

Dodajmy, że korzystając z powyższego rankingu, zaoszczędzasz do kilka godzin, które musiałbyś przeznaczyć na poszukiwanie, zaznajomienie się z najważniejszymi parametrami w specyfikacji, jak również na wybór odpowiedniego sprzedawcy!

W rankingu szlifierek kątowych o średnicy tarczy 230mm znajdziesz 10 najlepszych i polecanych urządzeń tego typu.
W rankingu szlifierek kątowych o średnicy tarczy 230mm znajdziesz 10 najlepszych i polecanych urządzeń tego typu.

Jaką szlifierkę kątową 230mm wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem dobrej szlifierki kątowej 230 mm, która sprawdzi się do każdego warsztatu? Aby przyśpieszyć Twoje poszukiwania, poniżej prezentujemy poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na jakie narzędzie się zdecydować. Objaśniamy m.in. jak dopasować moc, rodzaj silnika czy prędkość obrotową. Przeczytaj poniżej, jaką szlifierkę kątową 230 mm wybrać i kupić w 2024 roku!

Jaki silnik w szlifierce kątowej będzie najlepszy?

Silnik w każdej szlifierce kątowej jest to jeden z najważniejszych elementów w budowie urządzenia. W zależności od wybranego rodzaju różni się długość użytkowania narzędzia, wydajność, jak również zużycie energii. W przypadku szlifierek kątowych z tarczą o średnicy 230 mm masz do wyboru modele wyposażone w silnik:

 • szczotkowy,
 • bezszczotkowy.

Zestawiając oba typy silników, bez wątpienia można stwierdzić, że lepszą decyzją będzie zakup szlifierki z silnikiem bezszczotkowym. Urządzenia tego rodzaju charakteryzują się dużo większą efektywnością niż modele szczotkowe. Co więcej, ciszej pracują, są mniej awaryjne, co przekłada się na dłuższą żywotność. Jedynym minusem szlifierek kątowych z silnikiem bezszczotkowym to cena produktu, która jest wyższa niż za modele bezszczotkowe. Jednak patrząc w dłuższej perspektywie czasu, zakup zwraca się po kilku miesiącach ciągłego użytkowania.

Jaką moc ma dobra szlifierka kątowa z tarczą 230 mm?

Każda szlifierka kątowa 230 mm powinna wyróżniać się dużą mocą. Miej na uwadze, że parametr ten odgrywa znaczną rolę w trakcie cięcia, szlifowania i polerowania najtwardszych materiałów. W przypadku tego rodzaju szlifierek dostępnych na rynku spotkasz się z urządzeniami, dla których moc silnika wynosi od 2000 do 2900 W. Przy czym najlepiej wybierać egzemplarz szlifierki kątowej o średnicy tarczy 230mm, dla którego moc wynosi więcej niż 2500 W. Dzięki temu obróbka materiału, takiego jak beton, cegła czy metal będzie precyzyjna.

Z łagodnym rozruchem czy bez – którą szlifierkę wybrać?

Łagodny rozruch w szlifierce jest to funkcja, która zapewnia powolne rozpędzanie tarczy szlifierskiej. Mianowicie po uruchomieniu tarcza bardzo powoli się kręci, przyśpieszając z każdą sekundą, aż do osiągnięcia zalecanej prędkości obrotowej. Dzięki temu łagodny rozruch eliminuje charakterystyczne zjawisko szarpnięcia (drgania), co jest wywołane przez nagłe podpięcie do zasilania, co z kolei jest wynikiem natychmiastowego rozpędzenia się tarczy do maksymalnych wartości.

Podsumowując, najlepiej wybierać szlifierkę o średnicy 230 mm, która została wyposażona w łagodny rozruch. Dzięki tej funkcji zwiększa się bezpieczeństwo użytkownika, co minimalizuje wystąpienie skaleczeń ciała spowodowanych wyślizgnięciem się szlifierki.

Jak dopasować prędkość obrotową bez obciążenia w kątówce 230 mm?

Kolejnym ważnym parametrem w trakcie zakupu najlepszego modelu szlifierki kątowej 230 mm jest prędkość obrotowa. Atrybut ten wskazuje na liczbę obrotów tarczy szlifierskiej, jakie jest w stanie wykonać urządzenie w trakcie jednej minuty. W przypadku szlifierek kątowych z tarczą o średnicy 230 mm występują produkty, dla których prędkość obrotowa wynosi od 6000 do 6500 obr/min. Jednak na jaką wartość się zdecydować? Miej na uwadze, że im większa wartość tego parametru, tym większa precyzja cięcia i szlifowania. Dlatego najlepiej wybierać szlifierkę kątową 230 mm, dla której prędkość obrotowa wynosi 6500 obrotów na minutę. Taki zakres prędkości jest idealny do cięcia metalu, betonu czy innych twardych materiałów.

Na jakie funkcje się skusić wybierając urządzenie?

Decydując się na zakup najlepszej szlifierki kątowej 230 mm, zobacz czy wybrany model oddaje do dyspozycji przydatne funkcje. Do jednych z nich można zaliczyć:

 • wolny rozruch,
 • regulowaną rękojeść boczną,
 • ergonomiczny uchwyt,
 • system chłodzący silnik przed przegrzaniem,
 • beznarzędziową wymianę tarczy,
 • blokadę wrzeciona,
 • regulowaną osłonę tarczy,
 • metalową głowicę przekładni,
 • system antywibracyjny,
 • zabezpieczenie przed ponownym rozruchem.

Oprócz tego przydatnym rozwiązaniem jest tarcza diamentowa w zestawie.

Dodatkowe akcesoria w dobrej szlifierce kątowej 230 mm

Dobra szlifierka kątowa posiada w zestawie dodatkowe, pomocne akcesoria. Do jednych z nich można zaliczyć: boczną rękojeść, osłonę tarczy, kołnierz mocujący, klucz do wymiany tarczy, nakrętkę, zabezpieczenie uzwojenia, które chroni wnętrze szlifierki przed kurzem, drobinkami i innymi zanieczyszczeniami.

Ile trzeba przeznaczyć na zakup dobrej szlifierki kątowej 230 mm?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrej szlifierki kątowej z tarczą o średnicy 230 mm, wynosi od 280 zł za te najprostsze modele. Z kolei cena za profesjonalne szlifierki kątowe może sięgać nawet 1000 zł lub więcej. Pamiętaj, że na zakres cenowy duży wpływ ma marka urządzenia, rodzaj silnika, moc, wytrzymałość na przeciążenia, jak również prędkość obrotowa.

Szlifierka kątowa 230 mm Bosch, Makita czy Metabo – którą kupić?

Do najlepszych producentów szlifierek kątowych 230mm można zaliczyć markę DeWalt. Produkty od tego producenta charakteryzują się bardzo solidnym wykonaniem, trwałą konstrukcją, funkcjonalnością, jak również posiadają wiele pozytywnych opinii użytkowników. Kolejną polecaną firmą jest szlifierka kątowa Bosch, Metabo, jak również Makita. Wszystkie wymienione marki produkują wysokiej jakości urządzenia, które sprawdzą się dla profesjonalistów, jak również do użytku domowego.

Podsumowanie

 • W trakcie wyboru dobrej szlifierki kątowej 230 mm warto porównać specyfikację kilku wybranych produktów.
 • Do najważniejszych parametrów można zaliczyć moc silnika, odporność na przeciążenia, zakres prędkości obrotowej, jak również rodzaj silnika. Oprócz tego warto sprawdzić, jakie funkcje ma wybrane urządzenie oraz dodatki w zestawie.
 • Do polecanych produktów można zaliczyć te marki Bosch, Makita, DeWalt, jak również Metabo.
 • Jeśli zależy Ci na zakupie taniej szlifierki kątowej to sprawdź ofertę Hikoki, Graphite oraz Dedra.
 • Do szlifierki kątowej możesz wykorzystać tarczę lub ściernicę.
 • Szlifierki kątowe z tarczą o średnicy 230 mm dedykowane są do cięcia twardych materiałów, takich jak metal czy beton.
 • Małe szlifierki kątowe doskonale sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach.
 • Podczas zakupu szlifierki, sprawdź, czy silnik jest odpowiednio zabezpieczony i czy posiada system umożliwiający chłodzenie.
 • Przed zakupem sprawdź nasz ranking najlepszych modeli szlifierek kątowych 230 mm na Czerwiec 2024 roku!

Najczęściej zadawane pytania o szlifierki kątowe 230mm – FAQ

Z jakiej firmy kupić szlifierkę kątową 230 mm?

Jedną z polecanych firm, która oferuje wysokiej jakości szlifierki kątowe o średnicy 230mm, jest DeWalt. Oprócz tego polecaną marką jest również Bosch, np. Bosch model GWS 22-230 JH. Do pozostałych marek godnych polecenia zaliczamy: Metabo, Stanley oraz Makita.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając dobrą szlifierkę kątową 230 mm?

W trakcie wyboru dobrej szlifierki kątowej zwróć uwagę na markę urządzenia oraz opinie o wybranym modelu. Oprócz tego sprawdź specyfikację oraz takie parametry jak: moc, rodzaj silnika, prędkość obrotowa bez obciążenia. Na dodatek zobacz na dodatkowe udogodnienia, takie jak łagodny rozruch czy ergonomiczne wykonanie.

Czy szlifierka kątowa 230 mm sprawdzi się do polerowania?

Szlifierka kątowa 230 mm jest przeznaczona głównie do cięcia grubych powierzchni. Te modele nie sprawdzą się do polerowania. Jeśli szukasz urządzenia, które wypoleruje np. lakier, to zdecyduj się na zakup polerki.
Oceń