Wśród częściej wykorzystywanych narzędzi budowlanych warto wspomnieć o szlifierkach kątowych. Wielofunkcyjna szlifierka kątowa sprawdzi się w niejednym zadaniu, spełniając oczekiwania najbardziej wybrednego konsumenta.  Idealna szlifierka do domu powinna być dostosowana do konkretnych potrzeb użytkownika. W podjęciu odpowiedniej decyzji na pewno pomocny okaże się aktualnych ranking szlifierek, choć istotna jest także inna kwestia dotycząca szlifierki – opinie.

Zastosowanie szlifierki kątowej

Szlifierka kątowa powinna być wykorzystywana głównie do szlifowania powierzchni. Dzięki odpowiedniej tarczy możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni. Jednak, jak się okazuje urządzenie tego typu bardzo dobrze sprawdza się również przy cięciu twardych materiałów. Wybierając odpowiednie ostrze możesz mieć pewność uzyskania idealnie gładkiego przekroju i równej linii.

Moc urządzenia

Wyższa moc pozwala na pracę przy twardszych materiałach, dlatego jeśli planujesz ciąć drewno, czy twardą stal – wybierz szlifierkę kątową o większej mocy. Ponadto mocniejsze urządzenia będą w stanie wytrzymać znacznie większe obciążenie, co oznacza dłuższą i wydajniejszą pracę. Przy zastosowaniach typowo domowych z powodzeniem sprawdzi się sprzęt o mocy w przedziale 600-1000W.

Tarcze w szlifierce kątowej

Średnica zastosowanej tarczy jest niezwykle ważna, jeżeli planujemy pracować z maksymalną efektywnością. Większe tarcze o średnicy w przedziale 180-230 mm polecane są do typowych prac budowlanych w trudnych warunkach. Z kolei mniejsze znacznie lepiej sprawdzą się w domu. Wytrzymują mniejsze obciążenie, ale kilkukrotne użycie na potrzeby remontu, czy majsterkowania nie sprawi im problemów.

Rozmiary tarcz do szlifierek kątowych:

 • 115mm
 • 125mm
 • 150mm
 • 175mm
 • 200mm
 • 230mm
 • 300mm

Warto również pamiętać, że każda dostępna w sprzedaży tarcza szlifierska ma swoją grubość, a także przewidziane przez producenta zastosowanie. Zwróć uwagę, że tarcze szlifierskie zawsze są grubsze w porównaniu do tych przeznaczonych do cięcia. Ich grubość oscyluje wokół 5 mm, zaś tarcz do cięcia nie przekracza 2 mm.

Szlifierka kątowa 115 – 125mm – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Szlifierka kątowa 115 – 125mm. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Szlifierka kątowa Bosch o średnicy tarczy 125mm. Podczas używania szlifierki kątowej należy pamiętać o odzieży ochronnej - rękawicach oraz okularach.
Szlifierka kątowa Bosch o średnicy tarczy 125mm. Podczas używania szlifierki kątowej należy pamiętać o odzieży ochronnej – rękawicach oraz okularach.

Sposób zasilania szlifierki

Podobnie, jak w przypadku wkrętarek, tak i tutaj możemy wybrać spośród urządzeń zasilanych akumulatorowo i sieciowo. Do prostych prac wykonywanych poza pomieszczeniami polecamy szlifierki akumulatorowe. Dzięki zastosowaniu wbudowanej baterii operatora nie ogranicza przewód i może on swobodnie manipulować urządzeniem. Z kolei, gdy planujesz prace w domu – lepsze okażą się szlifierki zasilane tradycyjnie.

Szlifierka kątowa 150 – 180mm – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Szlifierka kątowa 150 – 180mm. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Funkcje i akcesoria w zestawie

Szlifierka kątowa może być wyposażona w szereg funkcji dodatkowych. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pracy, dlatego warto zdecydować się na szlifierkę wyższej klasy. Wśród funkcji, którymi warto się zainteresować są:

 • płynna regulacja obrotów,
 • ogranicznik prądu,
 • system antywibracyjny,
 • zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

Jeżeli chodzi o akcesoria w zestawie, w tym przypadku wygląda to różnie. Część producentów dołącza do zestawu jedynie podstawową tarczę i ładowarkę (o ile jest niezbędna do pracy), a inni oferują wraz z podstawowym sprzętem zestaw tarcz o wielu zastosowaniach i dodatkowe osłony. Dlatego też warto dokładnie sprawdzać oferty i analizować, która przedstawia się najlepiej w danym momencie.

Szlifierka kątowa 230 – 300mm – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Szlifierka kątowa 230 – 300mm. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Szlifierka kątowa – cena

Niewątpliwie bardzo ważna jest cena omawianego urządzenia. Droższe produkty są dostosowane do bardziej profesjonalnej pracy. Jeśli interesuje nas sprzęt do domowego użytku, możemy zdecydować się na model o mniejszej średnicy tarczy, który okaże się dla nas wystarczający. Warto nadmienić, że szlifierki o większej tarczy zazwyczaj są używane przez pracowników profesjonalnych firm. Ich znakiem rozpoznawczym jest znaczne zużycie mocy oraz dość duży ciężar. Doskonale sprawdzą się w przypadku dłuższej pracy, ponieważ są bardzo wydajne. Niestety, takie urządzenia są odpowiednio droższe, jednakże ich zakup nie jest konieczny, jeśli zależy nam na modelu idealnym do domowego użytkowania.

Szlifierki kątowe – opinie

W podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie zakupu okażą się pomocne opinie na temat wybranych szlifierek, które odnajdziemy w Internecie. Możemy spotkać się z wieloma określeniami szlifierki kątowej. Mówi się na nią flex, mały bosch itd.. Wymieniony producent posiada dość szeroki wybór asortymentu, wśród którego znajdziemy zarówno propozycje dla amatorów, jak i oferty dla profesjonalistów. Recenzje internautów na pewno pomogą nam znaleźć odpowiedź na pytanie, jaką szlifierkę kupić. Oczywiście poza opiniami musimy przyjrzeć się technicznej specyfikacji wybranych urządzeń, aby mieć pewność, że podejmujemy słuszną decyzję.

Jaka szlifierka okaże się doskonałym wyborem? Przede wszystkim taka, która będzie dostosowana do obsługi konkretnych tworzyw, takich jak blacha, pręty zbrojeniowe czy stal – jeśli akurat na obróbce tych materiałów zależy nam najbardziej. Należy dobrać urządzenie pod kątem konkretnych oczekiwań, mając na uwadze ceny oraz opinie innych użytkowników, które możemy znaleźć w wirtualnej przestrzeni.

Szlifierka kątowa – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Szlifierka kątowa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.