Polacy coraz chętniej decydują się na zakup nowoczesnych urządzeń, sięgając po produkty w przystępnych cenach. Sporym powodzeniem cieszy się myjka ciśnieniowa, dzięki której można błyskawicznie umyć samochód lub inne pojazdy. Warto zastanowić się, jaką myjkę ciśnieniową kupić, mając na uwadze nasze aktualne oczekiwania. Na pewno uda nam się znaleźć odpowiedni produkt, w czym pomocny okaże się ranking myjek.

Zastosowanie myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa może nam służyć zarówno w domu, pracy, jak i w obowiązkach związanych z samochodem. To od nas i parametrów urządzenia zależy, jak będziemy je użytkować. Ponadto w wielu przypadkach sposób użycia myjki może zależeć również od zastosowanych akcesoriów dodatkowych, czy funkcji, w jakie wyposażone jest urządzenie. Akcesoriami mogą być zarówno pianownica, jak i szereg innych końcówek sprawdzających się w różnych zastosowaniach.

Myjka ciśnieniowa z dyszą wysokiego ciśnienia. Idealnie sprawdza się do mycia tarasu, kostki czy nawet elewacji oraz dachu budynku. W połączeniu z pianownicą idealnie można umyć także swoje auto.
Myjka ciśnieniowa z dyszą wysokiego ciśnienia. Idealnie sprawdza się do mycia tarasu, kostki czy nawet elewacji oraz dachu budynku. W połączeniu z pianownicą idealnie można umyć także swoje auto.

Jeżeli chodzi o przydatne funkcje dodatkowe, wśród nich wyróżniamy regulację ciśnienia, czy możliwość natryskiwania pary wodnej pod kątem. Opcje te mogą okazać się przydatne np. w momencie, kiedy nie chcemy uszkodzić lakieru auta bądź elewacji budynku, czy musimy dotrzeć do trudno dostępnego zakamarka.

Najważniejsze parametry myjki ciśnieniowej

  • moc – parametr ten mówi nam, ile prądu zużywa dane urządzenie. Bardziej zaawansowany sprzęt o wyższej mocy to nie tylko wyższe ciśnienie robocze, ale również znacznie bardziej zaawansowana konstrukcja, czy większy pobór prądu, z czym należy się liczyć. W codziennym użytkowaniu z powodzeniem sprawdzi się myjka ciśnieniowa o mocy 1200 – 1600 W. W przypadku bardziej zaawansowanych planów warto rozważyć zakup myjki mocniejszej.
  • ciśnienie robocze – jest uśrednioną wartością ciśnienia, jakie jest w stanie wygenerować pompa zainstalowana wewnątrz urządzenia. Podstawowy parametr każdej myjki ciśnieniowej. W przypadku domowych i półprofesjonalnych prac zalecamy wybór urządzenia o ciśnieniu roboczym w przedziale 65 – 170 bar. Ponadto myjki o większym ciśnieniu najczęściej posiadają również specjalną regulację.

Tania myjka ciśnieniowa

Niewątpliwie bardzo ważna jest cena naszej myjki. Jeśli jednak zależy nam na bardziej profesjonalnych urządzeniach, musimy liczyć się z odpowiednio wyższą ceną. Ciekawą propozycją może okazać się myjka Karcher. Produkty tej marki są dostępne również w klasie premium. Myjka Kranzle także jest często wybierana przez Polaków. Innym, równie popularnym produktem jest myjka Nisfilsk. Czołowi producenci oferują nam urządzenia w trzech klasach – wprowadzającej, średniej i premium. Najtańsze są sprzęty dla amatorów, które z powodzeniem sprawdzą się w przypadku użytku domowego.

→ Dowiedz się także: Jaki wąż ogrodowy będzie odpowiedni do myjki?

Myjka ciśnieniowa do 500 zł – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Myjka ciśnieniowa do 500 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Akcesoria do myjki ciśnieniowej

W zestawie zawsze otrzymujemy lancę ciśnieniową, która sprawdzi się w przypadku podstawowych czynności czyszczących. Jednak, kiedy planujemy bardziej zaawansowane zastosowanie, powinniśmy zdecydować się na znacznie lepiej wyposażoną myjkę. Wśród akcesoriów dodatkowych możemy wyróżnić:

  • dyszę rotacyjną,
  • pianownicę – generator piany,
  • szczotkę parową,
  • zbiornik na detergent z dozownikiem,
  • dyszę precyzyjną.

Pianownica do myjki ciśnieniowej – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Pianownice do myjki. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Myjka ciśnieniowa: elektryczna czy spalinowa?

Myjki elektryczne są znacznie bardziej powszechne. Za sprawą wykorzystania połączenia sieciowego lub wbudowanego akumulatora możliwe jest zastosowanie myjki w każdym pomieszczeniu, a nawet poza nim. Wadą rozwiązania może być konieczność pilnowania długiego przewodu, który zazwyczaj plącze się gdzieś na ziemi.

Z kolei myjki ciśnieniowe spalinowe to zdecydowanie rzadziej spotykany sprzęt. Wykorzystywany częściej w przypadku dużych przedsięwzięć budowlanych charakteryzuje się dużą mocą i wymiarami. Ponadto każda godzina pracy wymaga zużycia paliwa, które jest znacznie droższe w porównaniu do prądu.

→ Przeczytaj także: Polecane modele pistoletów do podlewania w 2022 roku

Myjka – ranking

Ranking myjek ciśnieniowych obejmuje takie kwestie, jak rodzaj napędu. Jeśli interesuje nas myjka na działkę, powinniśmy zdecydować się na model hybrydowy, który będzie działał nawet bez zasilania. W przypadku użytku domowego doskonałym wyborem będzie mała myjka ciśnieniowa o zasilaniu elektrycznym. Jak widać, odpowiedź na pytanie jaką myjkę kupić nie jest trudna, jednakże musimy wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry.  Największą wydajnością cechują się urządzenia spalinowe, które jednakże są zalecane przede wszystkim do komercyjnego użytku.

Jaką myjkę wybrać, aby jej działanie było dla nas w pełni satysfakcjonujące? Najważniejsza jest jej funkcjonalność, na którą wpływa przede wszystkim rodzaj napędu. Jeśli szukamy taniej oraz niedużej myjki, model elektryczny powinien spełnić nasze oczekiwania. Takie urządzenie jest również najlżejsze, co dodatkowo wpływa na komfort obsługi. Modele hybrydowe posiadają wbudowaną baterię, przez co ich ciężar jest odpowiednio wyższy.

Myjka ciśnieniowa – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Myjka ciśnieniowa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Inni majsterkowicze szukali:
  • myjki ciśnieniowe ranking