Szukasz porządnej myjki ciśnieniowej do swojego domu? Nie wiesz jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Sprawdź jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza. Poznaj przydatny poradnik, który ułatwi Twój wybór podczas zakupu. Zobacz ranking myjek ciśnieniowych w 2024 roku.

Myjka ciśnieniowa – Ranking Lipiec 2024

W poniższej tabeli znajduje się ranking oraz cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii myjki ciśnieniowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Myjka ciśnieniowa z dyszą wysokiego ciśnienia. Idealnie sprawdza się do mycia tarasu, kostki czy nawet elewacji oraz dachu budynku. W połączeniu z pianownicą idealnie można umyć także swoje auto.
Myjka ciśnieniowa z dyszą wysokiego ciśnienia. Idealnie sprawdza się do mycia tarasu, kostki czy nawet elewacji oraz dachu budynku. W połączeniu z pianownicą idealnie można umyć także swoje auto.

Co to jest i jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka to przydatne urządzenie, które coraz częściej wykorzystuje się do mycia wielu powierzchni w ogrodzie i nie tylko. Najczęściej zasilana jest elektrycznie lub poprzez silnik. Jej głównym celem jest stworzenie bardzo wysokiego ciśnienia wody, które wynosi powyżej 100 barów. Dzięki temu strumień wody umożliwia skuteczne pozbywanie się brudu ze sprzątanej powierzchni. Narzędzie składa się z pompy, która umożliwia osiągnięcie przez wodę maksymalnego ciśnienia. Oprócz tego w skład narzędzia wchodzi:

 • obudowa,
 • przyłącza,
 • pistolet,
 • inne dodatki.

Działanie myjki opiera się na tłoczeniu wody z węża ogrodowego podpiętego do kranu. Innym źródłem wody może być np. zbiornik wodny, oczko, staw, czy basen. Następnie dzięki wbudowanej pompie wytwarza się woda pod bardzo dużym ciśnieniem. W zależności od rodzaju dostarczana ciecz może mieszać się z detergentem, po czym mieszanka przedostaje się przez wbudowane przewody, aż do lancy ciśnieniowej, czyli pistoletu.

Myjka wysokociśnieniowa do domu — zastosowanie

Doskonale sprawdzi się ona do użytku domowego, jak również w pracy. Najczęściej wykorzystywana jest wokół domu i w ogrodzie. Oprócz tego polecana jest do:

 • mycia tarasów i podjazdów wykonanych np. z kostki brukowej,
 • skutecznego oczyszczania elewacji budynku,
 • szorowania mebli ogrodowych i innych sprzętów w ogrodzie,
 • mycia rowerów,
 • sprzątania metalowych przedmiotów i narzędzi takich jak: bramy i ogrodzenia,
 • dokładnego umycia samochód i innych pojazdy.

→ Dowiedz się także: Jaki wąż ogrodowy będzie odpowiedni do myjki?

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze? – kluczowe parametry

Decydując się na kupno myjki, warto wybrać taką, która będzie służyć przez wiele lat. Dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na parametry, które umożliwią wybranie solidnego modelu. W związku z tym jaką myjkę ciśnieniową kupić? Koniecznie zobacz nasz przydatny poradnik, w którym przedstawiamy najważniejsze właściwości narzędzia!

Rozmiar oraz waga

Pierwszym kluczowym atrybutem jest dobór sprzętu pod kątem rozmiaru oraz wagi. Do użytku domowego doskonale sprawdzi się myjka o średnich rozmiarach. Warto podkreślić, że wielkość powinna być dopasowana do częstotliwości używania narzędzia. Wiadome jest, że im lżejsza i mniejsza myjka, tym jest ona wygodniejsza w użytkowaniu.

Większe modele myjek posiadają mocniejszy mechanizm tłoczenia oraz większą wydajność. Jednak powinny posiadać one wbudowane kółka, które umożliwią wygodne przemieszczenie przyrządu. Ponadto takie egzemplarze dedykowane są dla przedsiębiorstw.

Zwróć uwagę na ciśnienie robocze

Bardzo ważną właściwością jest ciśnienie robocze i maksymalne. Jest to uśredniona wartość ciśnienia, jakie jest w stanie wygenerować pompa zainstalowana wewnątrz narzędzia. W przypadku domowych i półprofesjonalnych prac zalecamy wybór urządzenia o wartości w przedziale od 130 do 180 barów. Ponadto produkty o większej wartości często posiadają specjalną regulację ciśnienia.

Podawanie wody, czyli wydajność tłoczenia

Podczas zakupu myjki ciśnieniowej warto zwrócić uwagę na kolejny bardzo ważny parametr techniczny, którym jest wydajność tłoczenia. Ta wartość mówi o ilości przetransportowanej wody przez myjkę. W każdej porządnej myjce wydajność powinna wynosić przynajmniej 350 litrów na godzinę. Warto wspomnieć, że im większa wartość tego parametru, tym bardziej efektywna praca.

→ Przeczytaj także: Polecane modele pistoletów do podlewania w 2022 roku

Moc myjki

Moc określa wydajność i szybkość działania myjki. Parametr ten mówi, ile prądu zużywa dane narzędzie. Większość myjek do użytku domowego ma moc w przedziale od 1200 do 1800 W. W przypadku profesjonalnych urządzeń wartość ta może sięgać nawet 3 kW. Warto pamiętać, że im większa moc, tym krótsza praca, a tym samym większa wydajność sprzętu.

Długość węża dopasowana do potrzeb

Podczas zakupu myjki, ważne jest, aby dobrać odpowiednią długość węża do swoich potrzeb. Najczęściej jego zakres wynosi do 5 metrów. Dobranie odpowiedniej długości wpływa na obszar działania oraz komfort pracy użytkownika. Decydując się na model z długim przyłączem, warto zwrócić uwagę, czy posiada on wbudowany bęben.

Wydajność powierzchniowa

Wydajność powierzchniowa mówi o powierzchni płaskiej, jaką jest w stanie wyczyścić urządzenie w przeciągu jednej godziny. Dlatego warto zwrócić uwagę na ten podstawowy parametr, zwłaszcza gdy zamierzamy myć zabrudzenia znajdujące się na dużym tarasie, ścianach budynku  lub podczas mycia samochodu.

Wybierz napęd

Koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze myjki na rodzaj zasilania. Najczęściej można spotkać urządzenia elektryczne lub zasilane przez akumulator. Jest to najczęściej wykorzystywany rodzaj. Jedynym ograniczeniem w tym modelu może być kabel zasilający.

Innym rodzajem są myjki z silnikiem napędzane paliwem. Wykorzystywane w przypadku dużych przedsięwzięć budowlanych charakteryzują się potężna mocą i wymiarami. Ponadto każda godzina pracy wymaga zużycia dużej ilości paliwa.

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Warto kupić myjkę ciśnieniową, która w zestawie posiada dodatki oraz wbudowane tryby. Mają one na celu ułatwienie czyszczenia oraz wpływają na szybkość mycia. Przydatną funkcją jest podgrzewanie wody, które umożliwia skuteczne usuwanie trudnych i zaschniętych zabrudzeń na czyszczonej powierzchni. Wartość podgrzewanej wody określa się jako maksymalną temperaturę dopływu.

Opinia: “Na pewno bez podgrzewania będzie gorzej myła, ale będzie tańsza[…].”

Innym gadżetem, który wpływa na skuteczność mycia, jest zbiornik na detergent. Dzięki temu powstaje mieszanka, która jeszcze szybciej usuwa brud oraz zanieczyszczenia. Oprócz tego warto dobrać dedykowane końcówki, gąbki oraz szczotki, które umożliwią dokładne szorowanie powierzchni.

Ile kosztuje dobra myjka ciśnieniowa do domu?

W zależności od rodzajów myjek ich cena może waha się od 199 zł do nawet 5 000 zł. Cena zależna jest od wydajności urządzenia, jego wielkości, mocy, dodatków i wbudowanych trybów. Warto wspomnieć, że profesjonalne urządzenia mogą kosztować nawet 25000 zł. Jednak takie modele dedykowane są dla dużych przedsiębiorstw, które na co dzień wykorzystują taki sprzęt.

Rodzaj myjki Cena
elektryczna od 200 do 5000 zł
spalinowa od 1500 do 25000 zł

 

Jak dbać o myjkę? – sezonowanie

Poza sezonem warto zadbać o prawidłowe magazynowanie myjki. Dlatego warto postawić urządzenie w suchym miejscu np. w garażu, czy innym pomieszczeniu, które będzie chronić sprzęt przed warunkami atmosferycznymi. Oprócz tego należy pamiętać o usunięciu wody ze wszystkich przewodów. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia elementów konstrukcyjnych.

Podsumowanie

 • Myjka to urządzenie, które wykorzystuje się do mycia różnych powierzchni oraz rzeczy.
 • Doskonale sprawdza się do sprzątania samochodów, podjazdów lub mycia kostki brukowej.
 • Myjka składa się z obudowy, pompy, przewodów dostarczających wodę, pistoleta.
 • Najlepsza myjka ciśnieniowa to taka, której moc wynosi powyżej 1200 W, a ciśnienie maksymalne osiąga wartość powyżej 130 barów.
 • Można spotkać kilka rodzajów myjek ciśnieniowych np. myjki elektryczne, czy akumulatorowe.
 • Przed zakupem warto zapoznać się z parametrami myjki ciśnieniowej takimi jak: moc, wielkość urządzenia, wydajność powierzchniowa, podawanie wody, długość przewodów, wbudowane tryby.
 • Przydatnym elementem jest dysza rotacyjna, która umożliwia dokładne usuwanie brudu z płaskich powierzchni np. elewacji.
 • Warto wybrać myjkę ciśnieniową karcher.
 • W ofercie wielu producentów oprócz tradycyjnych modeli ciśnieniowych można znaleźć myjkę parową, która świetnie sprawdza się do mycia szyb.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Na co zwrócić uwagę wybierając myjkę ciśnieniową do użytku w domu?

Decydując się na zakup myjki, warto wziąć pod uwagę kilka właściwości, które mają wpływ na dalsze funkcjonowanie urządzenia. Najważniejszymi właściwościami są: moc narzędzia, waga, ciśnienie robocze, wydajność tłoczenia, oraz wydajność powierzchniowa. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wbudowane tryby oraz dodatki w zestawie.

Dobra myjka ciśnieniowa – spalinowa czy elektryczna?

Myjka elektryczna zasilana jest przy użyciu kabla, podłączonego do gniazda. Ten model wykorzystywany jest najczęściej w gospodarstwach domowych. Z kolei myjka spalinowa doskonale sprawdzi się do dużych przedsięwzięć budowlanych.

Jaką moc powinna mieć myjka ciśnieniowa?

W ofercie można spotkać urządzenia, których moc oscyluje od 1000 do 1800 W. Jednak w bardziej rozbudowanych egzemplarzach wartość ta może sięgać nawet 3 kW.
Oceń