Szukasz taniego, ale funkcjonalnego ekspresu, który przygotuje za Ciebie rozpływającą się w ustach, przepyszną kawę. Zastanawiasz się, jaki wybrać – Krups, Blaupunkt czy DeLonghi? Model kapsułkowy, kolbowy a może jednak przelewowy? Zobacz poniższy ranking 2024, w którym znajdziesz najlepsze ekspresy do 1000 złotych! Co więcej, razem z naszym ekspertem podpowiadamy, jaki wybrać, aby był małoawaryjny, w dobrej cenie a przy tym funkcjonalny! Przeczytaj jaki ekspres do kawy do 1000 złotych kupić w Lipcu 2024 roku!

Zestawienie najlepszych ekspresów do kawy do 1000 zł na Lipiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

W jaki sposób stworzyliśmy ranking ekspresów do kawy do 1000 złotych?

Powyższy ranking najlepszych ekspresów do kawy do 1000 zł został przygotowany w celu zaprezentowania Tobie tych najlepszych i najbardziej nowoczesnych urządzeń, które jednocześnie wyróżniają się długą żywotnością. Plasując każdy ekspres do kawy na wybranym miejscu, bierzemy pod uwagę jego moc, ciśnienie, poziom prostoty obsługi urządzenia. Warto dodać, że na punktację mają duży wpływ wszelkie dodatki oraz udogodnienia, takie jak dostępność i rodzaj młynka czy spieniacz mleka. Warto również dodać, że jednym z najważniejszych kryteriów oceny są zweryfikowane recenzje użytkowników, którzy posiadają i użytkują wybrany model. Powyższy ranking ekspresów do kawy do 1000 zł został przygotowany z myślą o Tobie! Naszym celem jest maksymalne zaoszczędzenie Twojego czasu, jak również pieniędzy! Tym samym zestawiamy modele, które dają najwięcej korzyści przy zachowaniu bardzo dobrej ceny!

Ranking ekspresów do kawy do 1000 zł przedstawia najlepsze urządzenia na rynku.
Ranking ekspresów do kawy do 1000 zł przedstawia najlepsze urządzenia na rynku.

Jak wybrać dobry ekspres do kawy w cenie do 1000 zł?

Dobry ekspres do kawy w cenie do 1000 złotych powinien być z jednej strony funkcjonalny a z drugiej małoawaryjny. Jednak, aby to miało miejsce, należy prawidłowo dopasować najważniejsze parametry m.in. do częstotliwości użytkowania czy ilości domowników. Chcesz kupić najlepszy ekspres do kawy, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym w kilku prostych krokach podpowiadamy jaki ekspres do kawy do 1500 złotych wybrać! Wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Jaki rodzaj ekspresu do 1000 zł wybrać – przelewowy, kapsułkowy czy kolbowy?

Wybierając ekspres do kawy w cenie do 1000 zł, spotkasz się z różnymi rodzajami urządzeń. Miej na uwadze, że w zależności od wybranego modelu różni się proces zaparzania kawy, wielkość sprzętu, jak również aromat napoju. Wśród wszystkich dostępnych ekspresów w cenie do 1000 zł spotkasz się z:

 • ekspresem kolbowym,
 • ekspresem kapsułkowym,
 • ekspresem przelewowym.

Kolbowy ekspres do kawy to urządzenie zaliczane do ekspresów ciśnieniowych, który wyposażony jest w kolbę. Narzędzie to wypełnia się wcześniej zmieloną kawą z opakowania lub wbudowanego młynka. Dużą zaletą tego rodzaju sprzętu jest możliwość dopasowania stopnia ubicia, co przekłada się na docelowy aromat kawy. Kolejny, czyli ekspres kapsułkowy, to sprzęt również zaliczany do ciśnieniowych ekspresów. Wyposażony jest w system, do którego umieszcza się dedykowane kapsułki.

Ten rodzaj wyróżnia się niedużym kształtem oraz prostotą działania. Co więcej, dzięki dostępności wielu kapsułek o przeróżnych smakach możesz dopasować swój ulubiony zestaw. Z kolei minusem tego rozwiązania jest znacznie większy koszt użytkowania, który wynika z konieczności zakupu kapsułek. Ostatni, czyli przelewowy ekspres do kawy to urządzenie, które wyposażone jest w dzbanek. Ten model to idealna propozycja dla osób, które piją duże ilości kawy czarnej w trakcie dnia.

Jednak jaki ekspres do kawy do 1000 zł kupić? Wybór konkretnego rodzaju urządzenia do przygotowania kawy zależny jest od Twojego własnego gustu. Jednak porównując je wszystkie, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na model kolbowy, który oddaje do dyspozycji przeróżne możliwości zaparzania aromatycznych kaw.

Jaką moc powinien mieć dobry ekspres do 1000 zł?

Ważnym parametrem w trakcie zakupu dobrego, ale taniego ekspresu do kawy jest moc urządzenia. Atrybut ten podawany jest w Watach i odpowiada on za poprawne działanie sprzętu. Mianowicie wartość mocy wpływa m.in. na proces zaparzania czy siłę tłoczenia wody przez dysze. Wśród ekspresów do 1000 zł znajdziesz modele, dla których moc wynosi od 800 do 1700 W. Przyjmuje się, że do zaparzenia dobrej kawy należy wybierać ekspres, dla którego moc wynosi przynajmniej 1200 W. Dzięki takiej wartości urządzenie będzie w stanie zaparzyć napój o wyrównanej intensywności kawy, mielić ziarna kawy, czy dokładnie czyścić dysze od systemu spieniającego.

Dopasuj ciśnienie w ekspresie!

Następnym ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru, jest ciśnienie ekspresu do parzenia kawy. Pamiętaj, że od wartości tego parametru zależna jest siła, z jaką tłoczona jest woda w trakcie zaparzania porcji kawy. Na dodatek im większe ciśnienie, tym większy wyrzut pary wodnej, co ma z kolei znaczenie w trakcie czyszczenia dysz od systemu spieniającego mleko.

Zestawiając ekspresy do kawy do 1000zł spotkasz się z urządzeniami, dla których parametr ten wynosi od 3,3 do 20 barów. Jednak na jaki się zdecydować? Wybierz ekspres do kawy, u którego ciśnienie wynosi przynajmniej 15 barów. Warto wspomnieć, że jest to optymalne ciśnienie, które zalecane jest do zaparzania większości rodzajów kaw.

Ekspres do kawy do 1000 zł z systemem spieniającym mleko czy bez?

Wybrane ekspresy posiadają spieniacz, który odpowiada za spienianie mleka, dzięki czemu możesz przygotować mleczną kawę, taką jak Cappuccino, Latte Macchiato, Flat White czy Latte. W związku z tym najlepiej kupić ekspres do kawy do 1000 złotych wyposażony w system spieniający mleko, zwłaszcza jeśli lubisz rozkoszować się świeżą kawą z dodatkiem aksamitnej i rozpływającej się w ustach pianki. Tymczasem, gdy preferujesz klasyczne rozwiązania, takie jak Americano, Espresso czy bogatą w kofeinę Czarną Kawę, to spieniacz mleka w tym przypadku jest zbędny.

Na jakie funkcje i wyposażenie się skusić?

Każdy nowoczesny ekspres do kawy do 1000 złotych to urządzenie wyposażone w funkcje, które usprawniają działanie sprzętu, dają możliwość przygotowania różnego rodzaju naparów, jak również wpływają na prostsze czyszczenie całego mechanizmu. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • regulację mocy kawy;
 • ekspres do kawy z młynkiem, który oddaje opcję mielenia kawy;
 • filtr do kawy wielokrotnego użytku;
 • możliwość zaparzenia dwóch filiżanek kawy jednocześnie;
 • podgrzewacz do filiżanek;
 • wskaźnik poziomu wody;
 • odpinany pojemnik na mleko w systemie spieniającym;
 • automatyczne czyszczenie dysz od spieniacza mleka.

Z jakiej marki ekspres do 1000 zł wybrać i kupić?

Jeśli zależy Ci na ekspresie, który zagwarantuje wyśmienity smak kawy, a przy tym jest małoawaryjny i funkcjonalny, to wybieraj tylko taki sprzęt, który polecany jest przez innych użytkowników. Do jednych z najlepszych ekspresów do kawy do 1000 zł można zaliczyć ten marki:

 • DeLonghi, np. DeLonghi Dedica Style EC685.BK;
 • Krups, np. Krups Mini Me KP123B;
 • Breville, np. Breville Prima Latte VCF045X.

Oprócz tego sprawdź również propozycje od Blaupunkt, Zelmer, jak również Bosch.

Podsumowanie

 • Podczas zakupu dobrego ekspresu do kawy do 1000 zł zwróć uwagę na moc i ciśnienie urządzenia. Na dodatek sprawdź, czy ekspres do kawy jest wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak wbudowany młynek, spieniacz mleka czy w opcję automatycznego czyszczenia.
 • Wśród tanich ekspresów do kawy do 1000 zł znajdziemy modele kapsułkowe, kolbowe oraz przelewowe. Na rynku dostępne są również automatyczne ekspresy, jednak w większości przypadków cena tych produktów przekracza 1000 złotych.
 • Jeśli chcesz zakupić prosty ekspres do kawy, który zaparzy dla Ciebie klasyczną Kawę Czarną, to zdecyduj się na model przelewowy.
 • Dobrymi ekspresami do 1000 złotych są modele marki DeLonghi, Krups, Breville, jak również Zelmer.
 • Nadal zastanawiasz się jaki ekspres do kawy do 1000 zł jest najlepszy? Sprawdź nasz aktualny ranking najlepszych ekspresów do kawy w cenie do 1000 złotych, w którym zestawiamy funkcjonalne produkty od polecanych producentów na rynku!
 • Mimo że większość ekspresów do kawy do 1 tys. zł ma okrojone funkcje, to występują perełki na rynku, które zaparzą dla Ciebie przepyszną kawę, jak z włoskiej kawiarni!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ekspresach do 1000 zł

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy do 1000 zł?

W trakcie zakupu dobrego ekspresu w kwocie do 1000 zł zwróć uwagę na moc, która powinna być dopasowana do częstotliwości użytkowania, jak również ilości użytkowników, którzy planują korzystać z ekspresu. Innym ważnym parametrem jest ciśnienie urządzenia, które powinno wynosić 15 barów lub więcej. Co więcej, sprawdź dodatkowe wyposażenie oraz funkcje. Do jednych z przydatnych rozwiązań można zaliczyć spieniacz mleka, automatyczne czyszczenie czy wbudowany młynek.

Jakie marki oferują najlepsze ekspresy do kawy do 1000 zł?

W cenie do 1000 zł występuje kilka produktów, na które warto zwrócić uwagę. Do jednych z najlepszych ekspresów w tej cenie zaliczamy DeLonghi Dedica Style EC685.BK. Jest to model kolbowy, który oddaje do dyspozycji wiele możliwości zaparzania kawy, a przy tym ma bardzo ładny design. Innym polecanym ekspresem do 1000 złotych jest Krups Mini Me KP123B. Jest to wersja kapsułkowa wyposażona w system Dolce Gusto. Na dodatek możesz pokusić się również na urządzenie Breville Prima Latte VCF045X, który oddaje do dyspozycji m.in. regulację mocy kawy, system spieniania mleka oraz regulację ilości napoju.

Jaki mały ekspres do kawy wybrać?

Jeśli zależy Ci na niewielkim ekspresie do kawy, to wybieraj modele kapsułkowe. Charakteryzują się one kompaktowym wymiarem, dzięki czemu zmieszczą się nawet do najmniejszej kuchni. Warto dodać, że są to urządzenia, które parzą kawę przez system, do którego umieszcza się dopasowane kapsułki. Do jednych z polecanych producentów, którzy oferują tego rodzaju ekspresy zaliczamy markę Krups oraz DeLonghi.
Oceń