Rozmyślasz jaki ekspres do kawy do 3500 złotych kupić, tak aby miał do wyboru wiele rodzajów napojów, był prosty w czyszczeniu, a w dodatku małoawaryjny? Zachodzisz w głowę, na jaki się zdecydować – ten marki DeLonghi, Siemens a może Philips? Z funkcją spieniania mleka czy bez? Zobacz artykuł, w którym podpowiadamy, jaki ekspres do 3500 zł wybrać i kupić! Razem z ekspertem z DlaDomu.org wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu ekspresów do kawy do 3500 złotych!

Najlepsze ekspresy do kawy do 3500 zł – Ranking Lipiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking ekspresów do kawy do 3500 złotych?

Tworząc nasz ranking 2024, chcemy zaprezentować polecane ekspresy do kawy do 3500 złotych, które dają możliwość zaparzenia przepysznej i aromatycznej kawy w kilka minut. Warto dodać, że zestawiając każdy z powyższych produktów, bierzemy pod uwagę zweryfikowane opinie użytkowników, liczbę ocen, funkcjonalność sprzętu, wartość najważniejszych parametrów, jak również ilość oraz rodzaj napojów, jakie oddają do dyspozycji wybrane modele ekspresów. Sporządzając zestawienie, chcemy maksymalnie przyśpieszyć Twoją ścieżkę zakupową, tym samym zaoszczędzić Twój czas, który musiałbyś przeznaczyć na poszukiwanie oraz studiowanie specyfikacji!

Sprawdź, jaki ekspres do kawy do 3500 zł wybrać! Zobacz najlepsze modele w naszym rankingu!
Sprawdź, jaki ekspres do kawy do 3500 zł wybrać! Zobacz najlepsze modele w naszym rankingu!

Jaki dobry ekspres do kawy do 3500 zł wybrać?

Dobry ekspres do kawy w cenie do 3500 zł powinien być funkcjonalny, prosty w pielęgnacji, a przy tym parzyć wyśmienicie pyszną kawę. Nie wiesz jakie urządzenie wybrać? Poniżej podpowiadamy, na jakie parametry w specyfikacji zwrócić uwagę wybierając najlepszy ekspres do 3500 zł. Wskazujemy jak dopasować moc oraz ciśnienie. Objaśniamy, na jakie funkcje się zdecydować. Przeczytaj jaki ekspres do 3500 złotych kupić w 2024 roku!

Jaki rodzaj ekspresu do kawy do 3500 zł wybrać?

Ekspresy do kawy w cenie do 3500 złotych występują w kilku rodzajach. Spotkasz się z ekspresem automatycznym, kolbowym, kapsułkowym, jak również przelewowym. Aby nieco bardziej objaśnić różnicę pomiędzy nimi, poniżej zestawiamy każdy z wymienionych wraz z opisem. Zobacz jaki ekspres do kawy do 3500 złotych wybrać – automatyczny, kolbowy, kapsułkowy czy przelewowy? Sprawdźmy!

Automatyczny ekspres do kawy

Ekspres automatyczny jest to innowacyjny ekspres zaliczany do modeli ciśnieniowych, który dzięki swojej funkcjonalności minimalizuje zaangażowanie użytkownika. Mianowicie automatyczny ekspres do kawy w pełni samodzielnie zmieli, zaparzy kawę, jak również wyczyści dyszę przed lub po przygotowaniu napoju.

Zazwyczaj posiada on od kilku do kilkunastu propozycji przepysznych kaw, takich jak m.in. Americano, Cappuccino, Latte Macchiato, Espresso czy Flat White. Do najbardziej przydatnych funkcji, które stosuje się w ekspresach automatycznych, zalicza się system spieniający mleko, automatyczne czyszczenie dysz, wyjmowane pojemniki czy możliwość regulacji ilości oraz mocy kawy.

Kolbowy ekspres do kawy

Ekspres kolbowy jest to urządzenie zaliczane do ekspresów ciśnieniowych, które wyposażone jest w kolbę oraz tamper. Można określić ten model jako półautomatyczny – w trakcie zaparzania ulubionego napoju wymaga niewielkiego zaangażowania od strony użytkownika. Po zmieleniu kawy należy własnoręcznie uzupełnić kolbę kawą, po czym ubić ją tamperem. W kolejnym kroku konieczne jest przymocowanie kolby do systemu zaparzającego. Po tych czynnościach proces zaparzania odbywa się podobnie jak w przypadku modeli automatycznych. Kolbowy ekspres do parzenia kawy często wyposażony jest w system spieniający, automatyczne czyszczenie czy młynek do kawy.

Kapsułkowy ekspres do kawy

Kapsułkowy ekspres do kawy to również urządzenie zaliczane do ciśnieniowych ekspresów. Jest on niedużego kształtu, wyposażony najczęściej w system kapsułkowy Nespresso lub Dolce Gusto. Wyróżnia się niezwykle prostą obsługą – przygotowuje on różnego rodzaju kawy z wykorzystaniem specjalnych saszetek (kapsułek), które kupuje się oddzielnie. W trakcie zaparzania należy przycisnąć dedykowany przycisk, po czym ekspres przygotuje kawę automatycznie za Ciebie.

Przelewowy ekspres do kawy

Wśród modeli ekspresów w cenie do 3500 złotych spotkasz się również z ekspresem przelewowym. Jest to urządzenie, które składa się z systemu zaparzającego oraz dzbanka. Warto dodać, że przygotowuje on tylko jeden rodzaj kawy – czarną. Dzięki pojemnemu dzbankowi, ekspres przelewowy przygotowuje dużą ilość kawy, która jest ciągle podgrzewana. Jest to idealna propozycja dla miłośników kawy czarnej, którzy w ciągu dnia piją jej znaczne ilości.

Jednak jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy do 3500 złotych? Wybór zależy od Twoich własnych oczekiwań oraz preferencji. Porównując wszystkie wymienione modele, można stwierdzić, że najbardziej funkcjonalnym oraz najczęściej wybieranym jest ekspres do kawy automatyczny.

Ekspres do kawy do 3500 zł z młynkiem czy bez młynka?

Kupując ekspres do kawy, zastanów się, jaki model chcesz nabyć. Do wyboru masz ekspresy do 3500 złotych wyposażone w młynek, jak również modele bez tego elementu. Zakup ekspresu wyposażonego w młynek ceramiczny lub stalowy daje możliwość zaparzenia świeżo zmielonego napoju, co za tym idzie? Niezwykle aromatyczny smak kawy, która rozpływa się w ustach. Z kolei ekspresy przystosowane do mielonej kawy bez wbudowanego młynka, są bez wątpienia tańsze. W sytuacji, gdy jesteś miłośnikiem kawy zaparzonej ze świeżo zmielonych ziaren, wtedy zdecyduj się na ekspres do kawy w cenie do 3500 złotych, który wyposażony został w młynek stalowy lub ceramiczny.

Jaką moc powinien mieć dobry ekspres?

Przed zakupem ekspresu do kawy dopasuj moc urządzenia. Miej na uwadze, że im więcej domowników, a tym samym częstsze użytkowanie ekspresu, tym moc powinna być większa. W sprzedaży dostępne są ekspresy do kawy do 3500 zł, dla których moc wynosi od 800 do 3000 W. W sytuacji, gdy szukasz dobrego ekspresu do kawy, to wybieraj taki, dla którego parametr ten wynosi przynajmniej 1450 W. Co więcej, moc warto dopasować do ilości użytkowników, którzy korzystają z urządzenia. W związku z tym dla 2 osób wystarczający będzie model, dla którego moc wynosi 1200 W. Z kolei dla 3 do 5 osób warto kupić ekspres do kawy do 3500 złotych, którego moc wynosi od 1201 do 1500 W. W przypadku większej liczby osób w ilości większej niż 6 lepiej wybrać ekspres z mocą powyżej 1501 W.

Ilość osób Moc ekspresu
do 2 osób 1200 W
od 3 do 5 osób od 1201 do 1500 W
powyżej 6 powyżej 1501 W

Zwróć uwagę na ciśnienie w ekspresie do kawy do 3500 zł!

Kolejnym ważnym atrybutem w nowoczesnym ekspresie do przygotowywania kawy jest ciśnienie. Warto mieć na uwadze, że smak kawy w dużej mierze zależy właśnie od tego parametru. Im większe ciśnienie w trakcie zaparzania kawy, tym urządzenie jest w stanie wydobyć lepsze walory smakowe ze zmielonych ziaren kawy. W trakcie zakupu ekspresu w budżecie do 3500 złotych spotkasz się z urządzeniami, dla których ciśnienie wynosi od 3,5 do 20 barów. Jednak na jakie się zdecydować? Najlepiej wybierać ekspres do kawy z ciśnieniem nie mniejszym niż 15 barów. Dzięki temu urządzenie zaparzy za Ciebie aromatyczną kawę, jak i dokładnie wyczyści dysze w trakcie automatycznego czyszczenia.

Z systemem spieniającym mleko czy bez tej funkcji – na jaki ekspres się zdecydować?

Wybierając dobry sprzęt do parzenia kawy, spotkasz się z ekspresami, które zostały wyposażone w system spieniający mleko, jak również z egzemplarzami, które tej funkcji nie posiadają. System spieniający mleko pozwala na przygotowanie kawy mlecznej, takiej jak Espresso, Flat White, Cappuccino czy Latte Macchiato. Wyposażony jest on w dysze oraz pojemnik, w którym przechowuje się mleko w ekspresie do kawy. System spieniający mleko poleca się szczególnie dla osób, które są smakoszami kawy z przepyszną i aksamitną pianką, która rozpływa się w ustach. W związku z tym, jeśli preferujesz kawy mleczne, to koniecznie zdecyduj się na wysokiej jakości ekspres do kawy w cenie do 3500 zł, który został wyposażony w system spieniający mleko!

Na jakie dodatkowe funkcje i akcesoria się skusić?

Wybierając ekspres do kawy do 3500 zł, warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie oraz funkcje, które zastosował producent. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć: przejrzysty i dotykowy wyświetlacz, automatyczne czyszczenie, kilka profili użytkowników, regulację ilości kawy z ekspresu, dopasowanie poziomu zmielenia kawy ziarnistej, przygotowywanie 2 filiżanek kawy jednocześnie, wyjmowany pojemnik na mleko, filtr do wody, jak również regulację mocy kawy.

Philips, DeLonghi czy Siemens – z jakiej marki kupić ekspres do kawy do 3500 zł?

Decydując się na zakup najlepszego ekspresu do przygotowania pysznej kawy, wybieraj tylko taki, który jest od sprawdzonego producenta. Do jednego z najbardziej polecanych można zaliczyć ekspres do kawy DeLonghi, np. Delonghi Dinamica ECAM. Inną polecaną marką w cenie do 3500 złotych jest Siemens. W tym przypadku masz kilka propozycji do wyboru. W zależności od danego modelu masz do dyspozycji wiele rodzajów kaw do wyboru, automatyczne czyszczenie czy system spieniający mleko. Do pozostałych godnych polecenia marek można zaliczyć ekspresy Jura, Saeco, Krups, jak również Philips LatteGo.

Podsumowanie

  • Wybierając dobry ekspres do kawy do 3500 złotych, zdecyduj się tylko na taki, który jest prosty w obsłudze, daje możliwość przygotowania Twoich ulubionych napojów, jak również wyposażony jest w dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne czyszczenie czy wyjmowany pojemnik.
  • Na rynku dostępne są ekspresy przystosowane do parzenia kawy mielonej, jak również ziarnistej.
  • Dobrymi ekspresami do kawy w cenie do 3500 złotych są DeLonghi, Siemens, Krups, Philips LatteGo.
  • System spieniający mleko daje możliwość przygotowania przepysznej kawy mlecznej z doskonale aksamitną pianką.
  • Przydatną funkcją jest regulacja mocy oraz wielkości kawy.
  • Masz do wyboru ekspresy do kawy do 3500 zł, które wyposażone są w młynek ceramiczny, stalowy lub nie posiadają tej części.
  • Nadal zastanawiasz się jaki dobry ekspres do kawy wybrać, tak aby zaparzył błyskawicznie Twoją ulubioną kawę? Zobacz nasz ranking najlepszych ekspresów do kawy do 3500 zł, w którym zestawiamy polecane urządzenia w cenie do 15% niższej niż w sklepach stacjonarnych!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jaki ekspres automatyczny do 3500 zł wybrać?

Wybierając automatyczny ekspres do kawy do 3500 zł, zdecyduj się na taki, który posiada wiele przydatnych funkcji oraz ulubione propozycje napojów. Miej na uwadze, aby wybierać sprzęt, którego moc wynosi przynajmniej 1450 W, z kolei ciśnienie jest większe niż 15 barów. Do jednych z najlepszych automatycznych ekspresów w cenie do 3500 złotych zaliczamy DeLonghi, Siemens, Jura oraz Philips.

Z jakiej firmy kupić ekspres do kawy do użytku domowego?

Jeśli zależy Ci na polecanym ekspresie do kawy do użytku domowego, wtedy koniecznie sprawdź propozycje od Siemens, Philips, Delonghi oraz Krups. Wszystkie wymienione marki są cenione przesz szerokie grono smakoszy kawy mlecznej, jak również klasycznej. Co więcej, oddają do dyspozycji wiele funkcji oraz dodatków, które usprawniają parzenie, czyszczenie, jak również dają możliwość przygotowania ulubionego napoju.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszego ekspresu do kawy do 3500 zł?

W trakcie zakupu najlepszego ekspresu do kawy w budżecie do 3500 złotych zwróć uwagę na moc urządzenia. Na dodatek bardzo ważnym parametrem jest ciśnienie, jak również rodzaj ekspresu – do wyboru masz automatyczne, kolbowe, przelewowe oraz kapsułkowe. Warto również zwrócić uwagę na zastosowane funkcje. Do najlepszych można zaliczyć: wiele rodzajów napojów do wyboru, dotykowy wyświetlacz elektroniczny, system spieniający mleko czy automatyczne czyszczenie dysz.
Oceń