Marzysz o ekspresie, który przygotuje za Ciebie aromatyczną kawę z aksamitną i rozpływającą się w ustach pianką? Zachodzisz w głowę, który wybrać, aby z jednej strony był do 1500 złotych, a z drugiej miał wiele przydatnych funkcji? Sprawdź nasz ranking ekspresów do kawy do 1500 zł, w którym zestawiamy te najlepsze modele! Razem z ekspertem z DlaDomu.org podpowiadamy jaki ekspres do parzenia kawy wybrać – kapsułkowy, kolbowy czy przelewowy? Co więcej, wskazujemy jak dopasować najważniejsze parametry w specyfikacji. Przeczytaj jaki ekspres do kawy do 1500 złotych kupić w 2024 roku!

Ranking najlepszych ekspresów do kawy do 1500 zł – Czerwiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking ekspresów do kawy do 1500 zł?

Prezentując powyższy ranking najlepszych ekspresów do kawy do 1500 zł mamy na celu przedstawić Ci najlepsze, najbardziej funkcjonalne urządzenia, które dodatkowo wyróżniają się długą żywotnością. W trakcie selekcji każdego z produktów wzięliśmy pod uwagę moc ekspresu, ciśnienie, obsługę urządzenia, jak również wszystkie udogodnienia, takie jak spieniacz mleka czy wbudowany młynek. Co więcej, bardzo duży wpływ na pozycję w rankingu mają zweryfikowane opinie oraz recenzję użytkowników, którzy mieli styczność z wybranym modelem. Chcemy podkreślić, że powyższy ranking 2024 przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie, abyś mógł w błyskawiczny sposób dokonać wyboru tego najlepszego produktu, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na przyjemności!

Ranking ekspresów do kawy do 1500 zł prezentuje najlepsze modele na ten rok!
Ranking ekspresów do kawy do 1500 zł prezentuje najlepsze modele na ten rok!

Jaki ekspres do kawy do 1500 zł wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić porządny ekspres do kawy, który będzie w cenie do 1500 złotych. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy? Poniżej dla ułatwienia Twojego wyboru podpowiadamy, jakie parametry w specyfikacji są najistotniejsze. Wskazujemy jaki rodzaj ekspresu do parzenia kawy wybrać. Objaśniamy jaką moc i ciśnienie ma dobry ekspres do 1500 zł. Na dodatek radzimy, jakie funkcje i wyposażenie są najbardziej przydatne. Przeczytaj, na jaki ekspres do kawy do 1500 złotych się zdecydować!

Automatyczny, kolbowy czy przelewowy – jaki ekspres do kawy do 1500 zł kupić?

Na samym początku w trakcie wyboru dobrego ekspresu do kawy do 1500 zł przemyśl, jaki typ urządzenia chciałbyś nabyć. W sprzedaży spotkasz się z kilkoma rodzajami tego rodzaju sprzętu AGD, które różnią się od siebie wielkością, sposobem przyrządzania kawy, funkcjonalnością, jak również ceną. Dostępne na rynku są ekspresy do kawy do 1500 zł: kolbowe, kapsułkowe, przelewowe oraz automatyczne. Zobacz poniżej, czym różni się każdy z rodzajów ekspresów!

Kolbowy ekspres do kawy

Ekspres kolbowy jest wyposażony w kolbę, do której umieszcza się zmieloną wcześniej kawę z młynka lub tę zakupioną w sklepie. Po czym proces parzenia odbywa się automatycznie, bez ingerencji człowieka. Jego dużą zaletą jest możliwość dostosowania poziomu ubicia, co wpływa na końcowy aromat i smak kawy. Warto również dodać, że większość modeli ekspresów kolbowych w cenie do 1500 złotych wyposażonych jest w spieniacz mleka, system autoczyszczenia i odkamieniania, jak również od 2 do 40 rodzajów napojów do wyboru. Na zakończenie warto wspomnieć, że model kolbowy zaliczany jest do ekspresów ciśnieniowych.

Automatyczny ekspres do kawy

Ekspres automatyczny do 1500 złotych to urządzenie, które nie wymaga zaangażowania od strony użytkownika w trakcie przygotowywania kawy. Mianowicie proces zmielenia ziaren kawy, jak również proces parzenia, czyszczenia oraz odkamieniania dysz odbywa się automatycznie – jedyną czynnością, którą należy wykonać, jest wybór danego rodzaju napoju. Warto wspomnieć, że większość modeli automatycznych, posiada wbudowany młynek, spieniacz mleka, jak również wiele funkcji, które usprawniają działanie urządzenia.

Kapsułkowy ekspres do kawy

Proces przygotowania kawy w ekspresie kapsułkowym odbywa się nieco inaczej. Ten model, który zalicza się również do ciśnieniowych ekspresów, wyróżnia się kompaktowym kształtem oraz szybkością działania. Wyposażony jest w specjalny system kapsułkowy Dolce Gusto albo Nespresso. Warto dodać, że do prawidłowego zaparzania kawy potrzebne są dopasowane kapsułki z gotową kawą hermetycznie zapakowaną. Jego dużym plusem jest niska cena zakupu i szeroka gama napojów do wyboru. Z kolei minusem jest duży koszt użytkowania wynikający z konieczności regularnego dokupowania saszetek.

Przelewowy ekspres do kawy

Ostatni, czyli ekspres przelewowy to urządzenie, które dedykowane jest szczególnie dla osób preferujących wydobywanie najlepszych smaków napoju z klasycznej, czarnej kawy. Wybrane modele wyposażone są w młynek. Co więcej, ekspres przelewowy zaparzy dla Ciebie większą ilość naparu w postaci czarnej kawy, która wystarczy Ci na cały dzień. W swojej budowie posiada dzbanek, który często wyposażony jest w grzałki, które podgrzewają napój, aby był ciągle gotowy do spożycia.

Jaką moc powinien mieć  ekspres do kawy?

W trakcie wyboru najlepszego ekspresu do kawy do 1500 zł powinieneś sprawdzić taki parametr jak moc urządzenia, który podawany jest w Watach (W). Co więcej, w zależności od mocy urządzenia różni się ciśnienie, tym samym proces zaparzania kawy. Mianowicie, im większa moc ekspresu, tym większe ciśnienie jest w stanie wytworzyć, a to z kolei wpływa na siłę wyrzutu wody, która wydobywa najlepsze walory aromatycznej kawy.

Na rynku dostępne są urządzenia, dla których moc wynosi od 800 do 1800 W. Jednak o jakiej mocy ekspres do parzenia kawy sprawdzi się najlepiej? Poleca się wybierać ekspres do kawy w budżecie do 1500 złotych, dla którego moc wynosi 1200 W lub więcej. Dzięki temu urządzenie będzie sprawnie zaparzać kawę, jak i czyścić dyszę od wody oraz spieniacza do mleka.

Na jakie ciśnienie w ekspresie do 1500 zł się zdecydować?

Ciśnienie w ekspresie do kawy podawane jest w barach. Wraz ze wzrostem wartości tego parametru rośnie siła tłoczenia wody, jak również emisja pary. W związku z tym ciśnienie ma bezpośredni wpływ na rytuał parzenia kawy – im większe ciśnienie, tym urządzenie jest w stanie wydobyć lepsze walory smakowe.

W trakcie zakupu ekspresu do kawy do 1500zł spotkasz się z egzemplarzami z ciśnieniem od 3,3 do 20 barów. Absolutnym minimum jest zakup urządzenia, dla którego parametr ten wynosi nie mniej niż 15 barów. Tak wysokie ciśnienie umożliwi delektowanie się najwspanialszymi aromatami kawy, a dodatkowo wpłynie na proces czyszczenia dysz spieniających mleko oraz tłoczących wodę.

Ekspres na mieloną czy ziarnistą kawę – jaki będzie najlepszy w cenie do 1500 zł?

Wybierając dobry ekspres do kawy do 1500 złotych, zwróć również uwagę, jaki rodzaj kawy obsługuje wybrany przez Ciebie model. Spotkasz się z urządzeniami przystosowanymi do kawy mielonej lub kawy ziarnistej, jak również takimi, które obsługują oba rodzaje kawy. Zazwyczaj ekspresy do 1500 zł przystosowane do kawy ziarnistej są wyposażone w młynek ceramiczny lub stalowy.

Oczywiście wybór konkretnego rodzaju zależny jest od Twojego własnego gustu smakowego. Jeśli uwielbiasz delektować się świeżo zmieloną kawą, to wybieraj ekspres w cenie do 1500 zł, który przystosowany jest do zaparzania kawy ziarnistej, tym samym wyposażony jest w młynek. Z kolei, gdy preferujesz napój wykonany z kawy zmielonej, tym samym zakupionej w sklepie, to wybieraj taki bez młynka.

Z systemem spieniającym mleko czy bez – jaki ekspres do kawy kupić?

W następnym kroku rozważ dostępność systemu spieniającego mleko. Jest on potrzebny do wykonania kawy mlecznej, takiej jak Latte Macchiato, Caffe Latte czy Cappuccino. Dzięki tej funkcji możesz napić się kawy z dodatkiem aksamitnej i rozpływającej się w ustach pianki. W związku z tym, jeśli jesteś miłośnikiem mlecznych kaw, to wybieraj ekspres do kawy do 1500 zł ze spieniaczem mleka. Z kolei, gdy preferujesz klasyczne napoje, takie jak Americano, Espresso czy Kawa Czarna, to system spieniający mleko nie jest konieczny.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje w dobrym ekspresie do 1500 złotych

Każdy dobry ekspres do kawy do 1500 zł powinien być wyposażony w dodatkowe funkcje oraz wyposażenie, które usprawnia działanie urządzenia, jak również wpływa na proces mielenia i parzenia kawy. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć:

 • regulację temperatury kawy;
 • możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy jednocześnie;
 • regulację stopnia zmielenia kawy;
 • możliwość dopasowania mocy kawy;
 • regulację ilości kawy;
 • filtr zmniejszający twardość wody;
 • duży zbiornik na wodę;
 • wyjmowany pojemnik w systemie spieniającym mleko;
 • funkcję Moja Kawa;
 • dotykowy, przejrzysty wyświetlacz;
 • możliwość odtworzenia Twojej ulubionej kawy z wykorzystaniem jednego przycisku.

Krups, DeLonghi czy Breville – z jakiem marki ekspres do 1500 zł jest najlepszy?

Jedną z najlepszych marek, która produkuje wysokiej jakości ekspresy do kawy do 1500 zł jest marka DeLonghi, np. model DeLonghi Caffe Venezia ESAM 2200. W tym przypadku masz do wyboru m.in. modele automatyczne lub kolbowe, które wyposażone zostały w wiele przydatnych funkcji. Kolejną marką godną polecenia jest:

 • Breville,
 • Krups,
 • Beko,
 • Ariete,
 • Bosch.

Podsumowanie

 • Polecany ekspres do kawy do 1500 zł to urządzenie, które przygotuje za Ciebie klasyczną kawę czarną, jak również mleczną, np. Espresso Macchiato, Cappuccino lub Latte Macchiato.
 • Do ciśnieniowych ekspresów do kawy można zaliczyć modele kolbowe, automatyczne oraz kapsułkowe.
 • Ekspres do kawy do 1500 zł sprawdzi się doskonale do użytku domowego.
 • Aby wybrać dobry ekspres w cenie do 1500 zł, należy właściwie dopasować najważniejsze parametry, takie jak moc, jak również ciśnienie.
 • Do przydatnych trybów można zaliczyć system spieniający mleko, jak również automatyczne czyszczenie dysz.
 • Podczas zakupu sprawdź zweryfikowane opinie o ekspresie do kawy.
 • Do jednych z najlepszych firm, które oferują wysokiej jakości ekspresy do kawy do 1500 zł, zaliczamy DeLonghi, Krups, Beko, jak również Bosch.
 • System spieniający mleko umożliwia przygotowanie przepysznej kawy z aksamitnie delikatną pianką.
 • W trakcie zakupu dobrego ekspresu zobacz na moc, ciśnienie oraz dodatkowe funkcje i wyposażenie.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ekspresach do 1500 zł

Jaki ekspres do kawy do domowego użytku wybrać?

Na wybór odpowiedniego ekspresu do parzenia kawy wpływa kilka czynników, m.in. Twoje własne preferencje, rodzaj ulubionych kaw, jak również częstotliwość zaparzania. Do jednych z najbardziej polecanych zalicza się ekspresy do kawy automatyczne lub kolbowe. Dają one najwięcej możliwości zaparzania przepysznej kawy. Większość z tych modeli wyposażona jest w system spieniający mleko, jak również młynek. To wszystko sprawia, że możesz przygotować napój dopasowany do Twoich kubków smakowych.

Z jakiej firmy wybrać ekspres do kawy do 1500 zł?

Jedną z najlepszych marek, która oferuje ekspresy do kawy do 1500 zł, jest DeLonghi. W ofercie producenta masz do wyboru różne sprzęty – te automatyczne, jak i kolbowe. Inną polecaną marką jest Krups. W tym przypadku również spotkasz się z niezwykle funkcjonalnymi urządzeniami w cenie do 1500 zł. Do pozostałych firm z dobrym sprzętem w tej cenie można zaliczyć: Beko oraz Bosch.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrego ekspresu do kawy do 1500 zł?

W trakcie zakupu najlepszego ekspresu do kawy do 1500 złotych koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia. Oprócz tego ważnym parametrem jest ciśnienie, które odpowiada za tłoczenie wody w trakcie zaparzania ulubionego napoju. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wyposażenie. Do przydatnych udogodnień zaliczamy system spieniający mleko, automatyczne czyszczenie, jak również odkamienianie. Co więcej, dla większej ilości osób doskonale sprawdzi się opcja zaparzania dwóch kaw jednocześnie.
Oceń