Przeglądasz internet za dobrym ekspresem kapsułkowym, który zaparzy aromatyczną kawę w mniej niż 5 minut? Poszukujesz sprzętu wielofunkcyjnego, trwałego, a przy tym w konkurencyjnej cenie? Zobacz poniższy poradnik, w którym prezentujemy TOP 10 modeli w naszym rankingu ekspresów kapsułkowych na Kwiecień 2024 roku! Na dodatek razem z ekspertem podpowiadamy, jaki ekspres kapsułkowy kupić – ten z systemem Nespresso czy Dolce Gusto? O mocy 1100 czy 1600 W? Sprawdź poniższy poradnik zakupowy, w którym krok po kroku wskazujemy jak wybrać najlepszy ekspres kapsułkowy, tak aby zaparzał idealną kawę, a przy tym był w okazyjnej cenie!

Najlepsze ekspresy na kapsułki – Ranking Kwiecień 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking ekspresów kapsułkowych 2024?

Prezentując powyższy ranking najpopularniejszych ekspresów kapsułkowych mamy na celu przedstawić Ci modele, które zaparzają genialną kawę z użyciem kapsułek, a przy tym mają konkurencyjną cenę online. W powyższym zestawieniu znalazły się niedrogie ekspresy, które wyróżniają się funkcjonalnością oraz prostą obsługą. W trakcie pozycjonowania produktów w rankingu ekspresów kapsułkowych 2024 wzięliśmy pod uwagę moc każdego urządzenia, ciśnienie, dostępność spieniacza mleka, rodzaj systemu kapsułkowego, jak również pozostałe udogodnienia. Miej na uwadze, że zestawiając powyższe ekspresy kapsułkowe w rankingu, chcemy skrócić Twój czas, który musiałbyś przeznaczyć na poszukiwanie idealnego produktu. Dzięki czemu zaoszczędzisz nawet do 3 godzin!

Jaki ekspres do kawy na kapsułki wybrać?

Dobry ekspres kapsułkowy zaparzy dla Ciebie przepyszną i pełną aromatów kawę w mniej niż 5 minut. Jednak aby to miało miejsce, należy dopasować odpowiedni model do własnych preferencji. Specjalnie, aby ułatwić Twoje poszukiwania, poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym jasno wskazujemy jaki ekspres kapsułkowy wybrać. Doradzamy, który system kapsuł będzie lepszy – Dolce Gusto czy Nespresso? Wskazujemy, na jaką moc i ciśnienie w ekspresie na kapsułki się zdecydować. Wyjaśniamy jakie funkcje i akcesoria są przydatne. Przeczytaj jaki ekspres do kawy kapsułkowy wybrać i kupić w 2024 roku! Sprawdźmy!

Jaką moc ma dobry ekspres kapsułkowy?

Wybierając ekspres kapsułkowy do przygotowywania kawy, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc urządzenia. Na wstępie warto podkreślić, że od wartości tego parametru zależny jest poziom ciśnienia, co z kolei wpływa na smak i aromat kawy. Do dyspozycji masz ekspresy ciśnieniowe na kapsułki o mocy od 1100 do 1600 W. Jednak na jaki się zdecydować? Poleca się wybierać ekspres kapsułkowy, u którego moc wynosi przynajmniej 1250 W. Dlaczego? Dzięki temu urządzenie wytworzy z użyciem wbudowanej pompy wystarczające ciśnienie, które wydobędzie wszystkie najlepsze walory smakowe z kapsułek do ekspresu. Tym samym będziesz mógł delektować się przepysznym smakiem kawy niczym z włoskiej kawiarni!

Dolce Gusto czy Nespresso – jaki system kapsuł w ekspresie do kawy wybrać?

Wśród wszystkich dobrych ekspresów na kapsułki spotkasz się z modelami wyposażonymi w różny system zaparzania. W zależności od wybranego rodzaju systemu kapsułkowego różni się proces przygotowywania, ilość rodzajów kawy, jak również dobór samych kapsułek. Co więcej, dane systemy kapsułkowe są stosowane w wybranych ekspresach kapsułkowych konkretnych marek. Obecnie dostępne są funkcjonalne ekspresy wyposażone w system:

 • Dolce Gusto,
 • Nespresso,
 • Tassimo,
 • Jacobs,
 • Tchibo Cafissimo.

Porównując wszystkie z wyżej wymienionych systemów do najlepszych można zaliczyć ten na kapsułki Nescafe Dolce Gusto, jak również kapsułki Nespresso. Bez wątpienia są to najczęściej wybierane i polecane przez duże grono użytkowników saszetki. Na dodatek do wyboru masz przeróżne smaki np. Lungo, Chiaro, Scuro, Caramello, Espresso czy Cioccolatino w postaci kawy z gorącą czekoladą.

Rodzaj systemu kapsułkowego Marki ekspresów kapsułkowych
Dolce Gusto Krups, Camry, Hibrew, Techwood
Nespresso Krups, DeLonghi, Camry, Morning, Techwood, Hibrew
Tassimo Bosch
Jacobs Camry
Tchibo Cafissimo Tchibo, Camry

Jakie powinno być ciśnienie w ekspresie do kawy kapsułkowym?

Bardzo ważnym parametrem w każdym kapsułkowym ekspresie do kawy jest ciśnienie. Od wartości tego parametru zależna jest siła, z jaką przepływa woda przez dysze w trakcie przygotowania kawy w kapsułkach. Co za tym idzie? Im większe ciśnienie tym urządzenie z większą precyzją automatycznie wydobywa najcenniejsze walory smakowe z ulubionej kawy.

Przeglądając oferty z niezawodnymi ekspresami na kapsułki, spotkasz się z urządzeniami z ciśnieniem od 3,3 do 20 barów. Przyjmuje się, że najlepsze modele ciśnieniowych ekspresów na kapsułki mają ciśnienie nie mniejsze niż 15 barów. Dzięki takiej wartości urządzenie jest w stanie zaparzyć błyskawicznie wybraną ilość kawy.

Z One Touch Cappuccino czy bez – jaki ekspres kapsułkowy wybrać?

One Touch Cappuccino jest to funkcja umożliwiająca przygotowanie kawy (najczęściej Cappuccino) z wykorzystaniem tylko jednego przycisku. Dzięki temu kompaktowy ekspres kapsułkowy samoczynnie przygotuje za Ciebie pyszny napój w mniej niż 5 minut. Funkcja ta dedykowana jest szczególnie dla osób, którym zależy na błyskawicznym przygotowywaniu Cappuccino z wykorzystaniem tylko jednego przycisku.

Z systemem spieniającym mleko czy bez – jaki ekspres na kapsułki jest lepszy?

Wybrane modele dobrych ekspresów do kawy kapsułkowych wyposażone są w spieniacz mleka. Dzięki temu rozwiązaniu możesz w prosty sposób przygotować mleczną kawę, z doskonałą pianką, która podkreśla smak i aromat napoju. Tym samym możesz w kilka chwil przygotować takie specjały jak Latte Macchiato, Flat White, Latte, Macchiato, Mocha czy filiżankę Cappuccino.

Warto dodać, że spieniacz do mleka jest niezwykle prosty w obsłudze. Jednym minusem tego rozwiązania jest nieco wyższa cena za ekspres kapsułkowy. Jednak czy zdecydować się na to rozwiązanie? Jeśli jesteś smakoszem kawy mlecznej, to koniecznie zdecyduj się na kapsułkowy ekspres posiadający system spieniania mleka!

Na jakie funkcje i akcesoria się zdecydować?

Poszukując urządzenia do parzenia kawy w domu, warto kupić ekspres kapsułkowy, który został wyposażony w różnego rodzaju udogodnienia. Miej na uwadze, że technologie, funkcje i dodatki w zestawie dają jeszcze więcej możliwości przygotowywania pysznej kawy z kapsułek. Co więcej, różnego typu rozwiązania zapewniają również komfort w trakcie użytkowania. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć:

 • pojemnik na zużyte kapsułki,
 • spieniacz mleka,
 • pojemny zbiornik na wodę,
 • automatyczne czyszczenie systemu spieniającego,
 • możliwość zaparzenia dwóch filiżanek kawy jednocześnie,
 • regulację ilości zaparzonej kawy,
 • wskaźnik poziomu ilości wody,
 • przygotowywanie kawy za jednym przyciskiem,
 • automatyczne wyłączanie,
 • regulację mocy kawy.

Ile kosztuje polecane urządzenie do parzenia kawy na kapsułki?

Kwota za ekspresy do przygotowywania pysznych i aromatycznych napojów z kapsułek waha się od 170 do 2200 zł. Warto dodać, że cena zależna jest w dużym stopniu od systemu kapsułkowego, marki urządzenia, mocy, poziomu ciśnienia, dostępności zbiornika na zużyte kapsułki, jak również od zastosowanych udogodnień. Na dodatek na kreowanie się kwoty za ekspresy kapsułkowe ma wpływ obecność systemu spieniającego. Kapsułkowe ekspresy umożliwiające przygotowanie mlecznych specjałów kosztują od 650 do 1700 zł.  Z kolei modele bez spieniacza mleka, które wykorzystują do przygotowania kawy wyłącznie kapsułki i wodę, kosztują od 170 do 2200 zł.

Rodzaj ekspresu na kapsułki Zakres cenowy
ze spieniaczem mleka od 650 do 1700 zł
bez spieniacza mleka od 170 do 2200 zł

Producenci najlepszych ekspresów kapsułkowych – jakiego wybrać?

Przeglądając oferty sklepów za najlepszym ekspresem do kawy na kapsułki, masz do wyboru przeróżne modele. Jednak na jaki ekspres kapsułkowy się zdecydować, aby z jednej strony przygotowywał smaczną kawę, był małoawaryjny i w dodatku w dobrej cenie? Do najlepszych producentów, którzy oferują wysokiej jakości ekspresy kapsułkowe, zaliczamy:

 • De’Longhi Nespresso,
 • Krups,
 • Philips,
 • Bosch,
 • Tchibo.

Podsumowanie

 • Decydując się na zakup prostego w obsłudze ekspresu na kapsułki, koniecznie zobacz na specyfikację produktu. Do najważniejszych parametrów, które należy dopasować, zaliczamy moc urządzenia, ciśnienie, system kapsułkowy, jak również wszelkie wbudowane funkcje.
 • W sprzedaży spotkasz się z tanimi ekspresami kapsułkowymi, których cena rozpoczyna się już od 170 zł, jak również tymi droższymi ekspresami na kapsułki, których kwota zakupu może sięgać nawet  2200 zł.
 • Dobrymi urządzeniami są kapsułkowe ekspresy Tchibo, Krups, Philips oraz DeLonghi.
 • Do najlepszych tego typu urządzeń AGD można zaliczyć ekspresy na kapsułki Dolce Gusto oraz Nespresso.
 • Dużą zaletą modeli kapsułkowych jest ich rozmiar. Taki mały ekspres do kawy doskonale sprawdzi się w każdej kuchni.
 • Wykorzystując ten rodzaj ekspresu na dostępne kapsułki, możesz przygotować napój w kilka chwil. Zazwyczaj kawa jest gotowa w mniej niż 5 minut.
 • Modele z wbudowanym spieniaczem mleka to doskonała propozycja dla osób, które są fanami mlecznej kawy z doskonale ubitą pianką.
 • Do przydatnych udogodnień można zaliczyć pojemnik na zużyte kapsułki, One Touch Cappuccino, automatyczne czyszczenie, jak również możliwość przygotowywania filiżanki kawy z użyciem jednego przycisku.
 • W sprzedaży spotkasz się również z ekspresami kolbowymi oraz ekspresami automatycznymi.
 • W dalszym ciągu zastanawiasz się nad zakupem najlepszego ekspresu na kapsułki? Zobacz nasz ranking ekspresów na kapsułki na Kwiecień 2024 roku, w którym prezentujemy modele polecane przez duże grono użytkowników. Na dodatek produkty w rankingu 2024 mają niezwykle konkurencyjną cenę online!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry ekspres kapsułkowy?

Wybierając najlepszy ekspres do kawy kapsułkowy, zwróć uwagę na moc urządzenia, która powinna być większa niż 1250 W. Oprócz tego ważne jest ciśnienie – w tym przypadku najlepiej zdecydować się na ekspres na kapsułki z ciśnieniem nie mniejszym niż 15 barów. Na dodatek przemyśl, jaki model bardziej preferujesz – ekspres kapsułkowy z systemem spieniający mleko czy bez tej opcji? Na końcu porównaj urządzenia pod względem funkcjonalności. Co więcej, przed zakupem polecamy sprawdzić opinie użytkowników o wybranym przez Ciebie modelu!

Jaki system kapsułkowy jest lepszy – Nespresso czy Dolce Gusto?

System kapsułkowy Dolce Gusto, jak i Nespresso są najbardziej polecanymi rozwiązaniami na rynku. Obie marki oferują szeroką gamę przeróżnych kaw. Jednak porównując je oba, nieco lepszy okazuje się system kapsułkowy Nespresso. Po pierwsze znacznie większa liczba firm produkujących ekspresy stosuje ten system. Na dodatek ten producent skupia się tylko i wyłącznie na kawie. Oprócz tego kapsułki Nespresso wyróżniają się znacznie większą intensywnością.

Jaki wybrać ekspres do kawy – DeLonghi czy Philips?

Porównując oba rozwiązania znacznie lepszym wyborem jest zakup ekspresu kapsułkowego DeLonghi. Dlaczego? Producent oferuje wiele modeli przystosowanych do parzenia pysznej kawy z kapsułek. Na dodatek wykorzystuje system Nespresso, który jest uważany za lepszy niż Dolce Gusto. W dodatku decydując się na jeden z modeli kapsułkowych ekspresów marki DeLonghi masz do wyboru egzemplarze wyposażone w system spieniający mleko lub bez tej opcji.
Oceń