Zastanawiasz się jaki ekspres do kawy ciśnieniowy wybrać? Szukasz urządzenia, które parzy wiele przepysznych rodzajów kaw, a przy tym jest proste w obsłudze i czyszczeniu? Zobacz najnowszy ranking ekspresów do kawy ciśnieniowych na Kwiecień 2024, w którym znajdziesz sprawdzone i polecane produkty przez eksperta! Oprócz tego w poradniku podpowiadamy, jak wybrać najlepszy ekspres ciśnieniowy oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Ranking ekspresów do kawy ciśnieniowych 2024 wg popularności

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking ekspresów ciśnieniowych 2024?

Podczas tworzenia naszego rankingu ekspresów ciśnieniowych do kawy wybraliśmy tylko sprawdzone i cenione produkty, których specyfikację dokładnie przeanalizowaliśmy. Co więcej, wyszczególniliśmy tylko modele, które polecane są przez innych użytkowników. Warto dodać, że braliśmy pod uwagę jedynie potwierdzone i zweryfikowane opinie, które pochodzą od rzeczywistych posiadaczy wybranych ekspresów ciśnieniowych. Wszystko po to, aby maksymalnie skrócić Twój czas poszukiwania tego najlepszego ekspresu, dzięki któremu przygotujesz pełną aromatycznych smaków mleczną lub czarną kawę. Nasz ranking ekspresów do kawy przedstawia produkty, które sami kupilibyśmy do własnego domu. Na dodatek wyszczególniliśmy te modele, które mają najlepszą cenę online!

Ranking ekspresów ciśnieniowych pomoże Ci wybrać najlepsze urządzenie tego typu!
Ranking ekspresów ciśnieniowych pomoże Ci wybrać najlepsze urządzenie tego typu!

Jak wybrać najlepszy ekspres ciśnieniowy?

Dobry ciśnieniowy ekspres do kawy to taki, który zaparzy za Ciebie ulubioną kawę, zmieli ziarna, a przy tym wyczyści wszystkie dysze. Jednak, aby urządzenie sprawnie działało i było małoawaryjne, należy w pierwszej kolejności dopasować parametry. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy ekspres ciśnieniowy! Sprawdź jak dopasować, moc, ciśnienie czy rodzaj młynka! Wskazujemy!

Jaki rodzaj ekspresu ciśnieniowego do parzenia kawy wybrać?

Pierwszym krokiem w trakcie wyboru ekspresu ciśnieniowego jest zdecydowanie się na konkretny rodzaj urządzenia. Do wyboru masz ekspres:

 • automatyczny,
 • kolbowy,
 • kapsułkowy.

Ciśnieniowy ekspres automatyczny jest to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które nie tylko przygotuje idealnie aromatyczną kawę, ale również zmieli ziarna z wykorzystaniem wbudowanego młynka, dopasuje intensywność kawy, jak również automatycznie wyczyści podzespoły po każdym parzeniu kawy. Z kolei ekspres kolbowy, to urządzenie, które działa na podobnej zasadzie jak modele automatyczne, jednak wymaga od Ciebie uzupełnienia kolby zmieloną kawą, a następnie ubicie jej z wykorzystaniem dodanego do zestawu tampera. Ostatnie, czyli ekspresy ciśnieniowe kapsułkowe do parzenia kawy wykorzystują system kapsułkowy, np. Nespresso lub Dolce Gusto, do którego wkłada się wybraną kapsułkę z przygotowaną, zmieloną kawą o wybranym smaku.

Zestawiając i porównując wszystkie rodzaje, można stwierdzić, że najlepszym wyborem będzie ekspres ciśnieniowy automatyczny. Po pierwsze jest on wygodny w obsłudze, proces parzenia kawy jest bardzo krótki, a przy tym przygotowuje napój z niepowtarzalnym aromatem kawy.

Jaką moc ma wydajny ekspres do kawy?

Decydując się na zakup dobrego ekspresu ciśnieniowego do kawy, sprawdź taki parametr techniczny jak moc urządzenia. Atrybut ten wskazuje na efektywność działania ekspresu ciśnieniowego, co ma bezpośredni wpływ na proces zaparzania kawy. Ponadto moc odpowiada za poprawne działanie wbudowanych funkcji, ma bezpośredni wpływ na ciśnienie, jak również tłoczenie pary wodnej w trakcie auto czyszczenia. Wśród najpopularniejszych ekspresów ciśnieniowych spotkasz się z modelami, których moc wynosi od 800 do 2900 W. Przyjmuje się, że najlepiej wybierać ekspres, którego parametr mocy wynosi nie mniej niż 1450 W. Dzięki temu urządzenie będzie poprawnie działać bez ryzyka awarii.

Jakie funkcje i wyposażenie powinien mieć ekspres ciśnieniowy?

Polecane ekspresy do kawy powinny posiadać różne funkcje oraz dodatkowe wyposażenie, które usprawnia działanie urządzenia i co najważniejsze daje możliwość przygotowania kawy o doskonałym smaku. Do jednych z przydatnych trybów każdego dobrego ekspresu ciśnieniowego możemy zaliczyć: system spieniający mleko, wbudowany młynek, funkcję Moja Kawa, kilka paneli użytkowników, możliwość dopasowania ilości kawy i mleka, jak również opcję ustawienia mocy kawy. Aby nieco przybliżyć działanie tych najważniejszych, poniżej prezentujemy przydatne funkcje razem z ich opisem.

Funkcje w ekspresie ciśnieniowym Opis
system spieniający mleko ekspres ze spieniaczem mleka umożliwia zaparzenie kawy mlecznej, takiej jak Flat White, Latte Macchiato, Espresso czy Americano.
młynek do kawy młynek umożliwia zaparzenie napoju ze świeżo zmielonych ziaren kawy, dzięki czemu zachowany zostaje najlepszy smak i aromat kawy
regulowana wysokość adaptera do kawy regulowana wysokość adaptera do kawy pozwala na zaparzenie napoju w kubku lub filiżance o różnej wielkości
funkcja Moja Kawa dzięki funkcji Moja Kawa odtworzysz z wykorzystaniem jednego przycisku swój ulubiony napój o dopasowanych parametrach
regulacja mocy kawy umożliwia dopasowanie mocy kawy
możliwość zaparzania dwóch filiżanek kawy za jednym razem ta opcja skraca czas przygotowania kawy dla większej ilości osób, wybrane modele umożliwiają przygotowywanie w tym samym momencie dwóch mlecznych kaw
kilka profili użytkownika możliwość zapisywania swojej ulubionej kawy przez wielu użytkowników
możliwość zwiększenia intensywności kawy funkcja umożliwiająca regulację intensywności, a tym samym aromatu kawy
regulacja temperatury kawy dzięki tej opcji dopasujesz dedykowaną temperaturę wody do wybranego rodzaju kawy
odpinany pojemnik na mleko pojemnik z mlekiem odpinany od systemu spieniającego, dzięki czemu możesz zbiorniczek przechować w lodówce

Jakie ciśnienie będzie odpowiednie w ekspresie?

Kolejnym ważnym parametrem w każdym ekspresie do przyrządzania kawy jest ciśnienie, które odpowiada za tłoczenie wody przez dysze ze zbiornika do mechanizmu zaparzającego. Im ciśnienie ekspresu jest większe, tym urządzenie jest w stanie wydobyć lepszy smak kawy. Najlepiej wybierać ekspres ciśnieniowy, którego ciśnienie wynosi przynajmniej 15 barów. Dzięki temu nie tylko uzyskasz przepyszną, świeżo zaparzoną kawę, ale również urządzenie będzie z większą siłą tłoczyć parę wodną w trakcie automatycznego czyszczenia dyszy – tę funkcję znajdziesz najczęściej w automatycznych ekspresach do kawy lub wybranych modelach kolbowych.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem czy bez?

Ostatnim krokiem jest dopasowanie młynka w ciśnieniowym ekspresie. Jeśli jesteś smakoszem kawy ze świeżo zmielonych ziaren, to koniecznie zdecyduj się na model wyposażony w młynek. Obecnie wśród ekspresów do kawy mamy do wyboru młynek:

 • stalowy,
 • ceramiczny.

Jeśli zależy Ci na przygotowywaniu pysznej kawy, to lepszym wyborem będzie ciśnieniowy ekspres posiadający młynek stalowy. W porównaniu do tego ceramicznego jest on dużo trwalszy i efektywniejszy. Posiada stalowe żarna, które odporne są na wszelkie twarde elementy. Ponadto bardzo dokładnie mieli każde ziarenko kawy, wydobywając z niej najlepsze walory. Co więcej, warto również kupić ekspres, który oprócz młynka, ma również regulację stopnia mielenia kawy.

Ile kosztuje dobry ekspres do kawy ciśnieniowy?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup ciśnieniowego ekspresu do przygotowywania kawy, zależna jest m.in. od rodzaju urządzenia, mocy, typu i dostępności młynka, ciśnienia, jak również od trybów i dodatkowych akcesoriów. Najprostsze modele ekspresów ciśnieniowych kosztują już od 170 zł. Te najdroższe modele mogą kosztować nawet ponad 16000 zł. Warto dodać,  że cena różni się również od wybranego rodzaju. Egzemplarze automatyczne kosztują w przedziale od 1500 do 16000 zł. Tymczasem za ekspresy kolbowe należy przeznaczyć od 180 do 12500 zł. Najtańsze są te kapsułkowe – ich cena oscyluje od 170 do 1200 zł.

Rodzaj ciśnieniowego ekspresu Zakres cenowy
Kolbowy od 180 do 12500 zł
Automatyczny od 1500 do 16000 zł
Kapsułkowy od 170 do 1200 zł

Najlepszy ekspres do  kawy ciśnieniowy – jaką markę wybrać?

Zakup wybranego ekspresu ciśnieniowego do parzenia dobrej kawy powinien być poprzedzony analizą najlepszej marki. Do jednych z polecanych producentów możemy zaliczyć ciśnieniowe ekspresy marki Siemens, np. EQ.6 Plus lub Siemens EQ. 500. Są to dobre ekspresy automatyczne, które dają możliwość przygotowania jednej z wielu propozycji kaw. Oprócz tego kolejnym ekspresem ciśnieniowym przez nas polecanym jest DeLonghi, m.in. Delonghi Dinamica Plus Ecam, Delonghi Magnifica S Ecam albo model DeLonghi Eletta Explore Ecam. Oprócz tego do bardzo dobrych egzemplarzy zaliczamy ekspresy:

 • Philips,
 • Nivona,
 • Melitta,
 • Jura.

Podsumowanie

 • W trakcie zakupu dobrego ekspresu ciśnieniowego spotkasz się z modelami: automatycznymi, kapsułkowymi oraz kolbowymi.
 • Ciśnieniowy ekspres do kawy umożliwia przygotowanie przeróżnych specjałów, np. Cappuccino, Espresso Macchiato, Flat White, Americano, Latte Macchiato oraz wiele więcej!
 • Wybrane ekspresy umożliwiają zaparzanie napojów z kawy mielonej oraz ziarnistej.
 • Jeśli kupujesz ciśnieniowy ekspres do kawy do własnego domu, wtedy najlepiej wybierać modele automatyczne.
 • Pamiętaj, aby dopasować ekspres do kawy do własnego gustu.
 • Jednym z najlepszych ekspresów automatycznych ciśnieniowych jest model od Philips, Siemens oraz DeLonghi.
 • Warto kupić ekspres do kawy wyposażony w młynek stalowy.
 • Podczas zakupu zwróć uwagę, aby wybrać ciśnieniowy ekspres do kawy o określonej mocy. Najlepiej, aby parametr ten nie był mniejszy niż 1450 W.
 • Innymi ważnymi parametrami są: ciśnienie, marka, dodatkowe funkcje, jak również wyposażenie.
 • Jeśli jesteś miłośnikiem kawy mlecznej, to sprawdź, czy wybrany ekspres jest zaopatrzony w system spieniający mleko.
 •  Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrego urządzenia, waha się od 170 do 16000 zł.
 • Nadal zastanawiasz się jaki ekspres do kawy wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych ekspresów do kawy ciśnieniowych, w którym znajdziesz sprawdzone modele w okazyjnej cenie!

FAQ – najczęściej zadawane pytania na temat ekspresów ciśnieniowych

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać?

Podczas zakupu dobrego ciśnieniowego ekspresu sprawdź najważniejsze parametry techniczne. Do jednych z nich można zaliczyć moc ekspresu, ciśnienie, rodzaj urządzenia, wbudowane tryby, rodzaj młynka, jak również obecność spieniacza mleka. Oprócz tego ważne są zastosowane funkcje, które dają jeszcze więcej możliwości zaparzania przepysznej kawy. Warto dodać, że do polecanych produktów można zaliczyć te marki DeLonghi, Siemens oraz Philips.

Ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem czy bez – który wybrać?

W przypadku gdy jesteś miłośnikiem kawy ze świeżo zmielonych ziaren, to koniecznie wybieraj model, który wyposażony jest w młynek. Oprócz tego sprawdź rodzaj tego elementu. Spotkasz się z młynkiem ceramicznym lub stalowym. Gdzie porównując je oba, lepszym wyborem jest model stalowy.

Ile mocy powinien mieć dobry ekspres do kawy ciśnieniowy?

Decydując się na zakup ciśnieniowego ekspresu do kawy, spotkasz się z modelami, u których moc wynosi od 800 do 2900 W. Przy czym optymalna wartość tego parametru powinna wynosić przynajmniej 1450 W dla ekspresów ciśnieniowych.
5/5 - (1 głosów)