Stoisz przed wyborem sprawdzonej zmywarki do zabudowy 60 cm? Zastanawiasz się jaki model kupić – ten o załadunku 8 czy 12 kpl? Na którą markę się zdecydować – Whirlpool, Bosch czy Electrolux? Poniżej podpowiadamy razem z ekspertem, jaką zmywarkę 60 cm do zabudowy wybrać, tak aby nie tylko dokładnie myła naczynia, ale również była wydajna i oszczędna na zużyciu wody i energii! Wskazujemy najważniejsze parametry urządzenia! Na dodatek sprawdź, porównaj i wybierz najlepsze urządzenie z rankingu zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm!

Najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm – Ranking 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking zmywarek do zabudowy 60 cm szerokości?

Powyższy ranking zmywarek do zabudowy 60 cm powstał w celu zaprezentowania najlepszych urządzeń dostępnych na rynku, które są nie tylko funkcjonalne, oszczędne i małoawaryjne, ale również dają wiele korzyści w trakcie mycia naczyń. Tworząc porównanie zmywarek, wzięliśmy pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry techniczne, jak również cenę oraz zweryfikowane opinie użytkowników – te pozytywne i negatywne. Dzięki specjalistycznej wiedzy jesteśmy w stanie zaprezentować modele, które chętnie polecimy każdej osobie. Warto podkreślić, że ranking został stworzony z myślą o Tobie! Zestawiając powyższe produkty, chcemy maksymalnie skrócić Twój czas poszukiwania tego najlepszego urządzenia, które daje wiele benefitów, a przy tym jest w konkurencyjnej cenie!

Ranking zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm prezentuje TOP 10 najlepszych urządzeń tego typu!
Ranking zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm prezentuje TOP 10 najlepszych urządzeń tego typu!
Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając dobrą zmywarkę 60 cm do zabudowy?

Dobra zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm, aby była maksymalnie wydajna, należy dopasować jej najważniejsze parametry techniczne. Nie wiesz jaką zmywarkę do zabudowy 60 cm kupić? Zobacz poniższy artykuł, w którym podpowiadamy najważniejsze parametry. Radzimy jaki silnik wybrać, w jaki sposób dopasować pojemność oraz klasę zmywarki! Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą zmywarkę do zabudowy 60 cm!

Jak dopasować pojemność zmywarki 60 cm szerokości do ilości domowników?

Pierwszym krokiem w wyborze dobrej zmywarki jest dopasowanie jej pojemności. Warto dodać, że parametr ten podawany jest w kompletach naczyń. Co więcej, jeden komplet stanowi talerz płaski, głęboki, deserowy, filiżankę lub kubek oraz zestaw sztućców. W przypadku zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm spotkasz się z modelami, których załadunek wynosi od 8 do 16 kpl.

Miej na uwadze, że pojemność urządzenia warto dopasować do ilości domowników. W związku z tym dla maksymalnie 3 osób świetnie sprawdzą się zmywarki 60 cm pod zabudowę o załadunku od 8 do 10 kompletów. Z kolei dla 4 osób lepiej wybierać modele z pojemnością od 11 do 13 kpl. Tymczasem zmywarki do zabudowy o załadunku większym niż 14 kompletów naczyń doskonale sprawdzą się dla 5 lub więcej domowników.

Pojemność zmywarki 60 cm do zabudowy Ilość osób
od 8 do 10 kpl od 1 do 3 osób
od 11 do 13 kpl dla 4 osób
od 14 do 16 kpl powyżej 5 osób

Ile prądu i wody zużywa energooszczędna zmywarka do zabudowy 60 cm?

Kolejnym krokiem jest zwrócenie uwagi na pobór energii i wody przez wybrany model zmywarki. Im mniejsze ich zużycie, tym większa oszczędność na rachunkach! Zobacz poniżej ile prądu oraz wody powinna zużywać najlepsza zmywarka o szerokości 60cm do zabudowy!

Ile prądu zużywa zmywarka o szerokości 60 cm?

Zużycie prądu w każdej zmywarce podawane jest na 100 cykli zmywania w programie EKO. Oczywiście im mniej energii zużywa wybrana zmywarka, tym więcej pieniędzy oszczędzasz w trakcie jej użytkowania. W przypadku zmywarek do zabudowy spotkasz się z urządzeniami, których zużycie prądu wynosi od 50 do 105 kWh. Co z kolei przekłada się na koszt od 38,5 do 80,85 zł. W trakcie zakupu zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm warto wybierać model, którego zużycie energii wynosi od 50 do maksymalnie 86 kWh. Co więcej, miej na uwadze, że im mniejsze zużycie, tym lepsza klasa energetyczna, a to z kolei przekłada się na większą cenę zmywarki. Jednak patrząc w dłuższej perspektywie czasu, wybór egzemplarza z najmniejszym poborem energii staje się słuszny – z każdym dniem oszczędzasz na rachunkach.

Ile wody pobiera zmywarka do zabudowy 60cm w jednym cyklu mycia?

Pobór wody określany jest na jeden cykl zmywania naczyń w programie EKO. Warto dodać, że zużycie wody podawane jest w litrach (l). W zmywarkach do zabudowy o szerokości 60cm spotkasz się z urządzeniami, które pobierają od 6,5 do 12 litrów wody. Przy czym najlepiej wybierać zmywarkę, u której zużycie wody nie przekracza 10 litrów, dzięki temu urządzenie dokładnie wymyje naczynia, a przy tym będzie oszczędne.

Jakie funkcje powinna mieć dobra zmywarka pod zabudowę?

Pamiętaj, aby wybierać tylko zmywarkę, która została wyposażona w wiele przydanych funkcji. Wśród zmywarek pod zabudowę spotkasz się modelami, które mają takie tryby jak: automatyczne otwieranie drzwi, autodozowanie, dodatkowy trzeci kosz, regulowany górny kosz, jak również połowę załadunku. Poniżej znajdziesz opis każdej z przydatnych funkcji, które powinna mieć każda dobra zmywarka do zabudowy o szerokości 60cm.

Funkcje zmywarki Opis
autodozowanie automatyczne dozowanie detergentu myjącego do załadunku zmywarki
automatyczne otwieranie drzwi zmywarki funkcja, dzięki której drzwiczki otwierają się automatycznie w trakcie suszenia; dzięki tej opcji naczynia nie mają smug oraz zacieków
opóźnienie startu pracy możliwość wybrania konkretnej godziny startu zmywarki
sygnał dźwiękowy sygnał informujący o zakończeniu programu myjącego lub informujący o usterce urządzenia
funkcja Quickselect stosowana w zmywarkach Electrolux; tutaj dostosowujesz czas mycia zabrudzonych naczyń, po czym urządzenie dopasowuje automatycznie: zużycie energii, wody oraz detergentu
trzecia szuflada na sztućce trzecia szuflada dedykowana na sztućce, która najczęściej znajduje się w górnej części komory zmywarki
wskaźnik pracy zmywarki dioda LED emitująca światło na podłodze, która świeci się w trakcie pracy zmywarki
połowa załadunku możliwość wybrania programu, który myje naczynia tylko w górnym lub dolnym koszu
regulowany górny kosz regulacja, która umożliwia włożenie do górnego kosza większych naczyń, takich jak garnki czy patelnie
dodatkowe dysze dysze zlokalizowane na tylnej części zmywarki, które mają za zadanie dokładnie myć mocno zabrudzone i zaschnięte naczynia, np. przypieczone patelnie
aplikacja mobilna możliwość sterowania zmywarką z panelu aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym, np. aplikacja Home Connect w zmywarkach Bosch
cicha praca zmywarki specjalny program, najczęściej nocny, który obniża poziom hałasu (decybeli); warto dodać, że opcja cichej pracy najczęściej występuje w zmywarkach z silnikiem inwerterowym
zabezpieczenie przed zalaniem funkcja, która odcina dopływ wody w trakcie awarii urządzenia
program czyszczenia zmywarki specjalny program zmywania, który umożliwia dokładne mycie wnętrza zmywarki

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Istotnym parametrem w każdej dobrej zmywarce do dolnej zabudowy jest klasa energetyczna, która wskazuje na efektywność pracy urządzenia, która mierzona jest pod względem zużycia prądu. Miej na uwadze, że klasy energetyczne określane są w skali, na której znajdują się literki oraz przypisane do nich barwy. Szukając zmywarki do zabudowy o szerokości 60cm spotkasz się z modelami, których klasa energetyczna wynosi od A do F. Gdzie A oraz kolor zielony wskazuje na najbardziej wydajne i oszczędne urządzenia, z kolei klasa F i przypisany do niej kolor czerwony wskazuje na najmniej wydajne. Jeśli zależy Ci na super zmywarce do zabudowy 60 cm, to wybieraj modele z klasą A, B, C lub co najwyżej D. 

Poziom hałasu najlepszej zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm

Poszukując zmywarki 60 cm pod zabudowę, sprawdź na taki parametr jak poziom hałasu, który podawany jest w decybelach (dB). Wskazuje on na głośność pracy zmywarki. Im parametr ten jest niższy, tym większa wygoda i komfort dla użytkowników. W zmywarkach o szerokości 60 cm z kategorii sprzętu AGD do zabudowy, poziom hałasu wynosi od 41 do 50 dB. Poleca się wybierać modele, których głośność nie przekracza 44 dB, dzięki temu zmywarka będzie całkiem cicho pracować, co ma kolosalne znaczenie w domach z małymi dziećmi.

Dodatkowe wyposażenie zmywarki do zabudowy 60 cm

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie wyposażenia zmywarki. Do jednych z przydatnych gadżetów można zaliczyć:

  • dno zmywarki wykonane ze stali,
  • przejrzysty panel sterowania zlokalizowany na górnej części frontu zmywarki,
  • składane elementy w górnym i dolnym koszu,
  • zawiasy ślizgowe.

Najlepsze modele zmywarek do zabudowy 60 cm – ile kosztują?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrej zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm, waha się od 1500 do 8300 zł. Miej na uwadzę, że na kształtowanie się ceny ma wpływ m.in. producent, wielkość załadunku, zużycie prądu i wody, wbudowane funkcje, jak również klasa efektywności energetycznej. Pamiętaj również o tym, że te najtańsze modele zazwyczaj pobierają dużo prądu oraz wody, jak również wyposażone są w silnik szczotkowy. Planując zakup na lata, lepiej wybierać zmywarki o lepszej klasie energetycznej, które wyposażone są w silnik inwerterowy, dzięki czemu użytkowanie zmywarki będzie kilkukrotnie tańsze!

Jakiej firmy wybrać dobrą zmywarkę do zabudowy o szerokości 60 cm?

W trakcie wyboru zmywarki o szerokości 60 cm wybieraj tylko taką, która jest od sprawdzonego i polecanego producenta. Jednymi z najlepszych produktów są zmywarki do zabudowy Whirlpool. Producent wyposażył te modele w wiele przydatnych funkcji, takich jak: wiele programów zmywania, automatyczne otwieranie czy funkcja 6 Zmysł. Kolejną zmywarką do zabudowy 60 cm z polecanej firmy jest ta marki Bosch, jak również Beko. Obie marki oferują wysokiej jakości produkty, które posiadają wiele pozytywnych i co najważniejsze zweryfikowanych opinii od użytkowników. Innymi producentami godnymi uwagi są Samsung, Siemens oraz Electrolux.

Podsumowanie

  • Podczas zakupu dobrej zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm sprawdź takie parametry techniczne jak: zużycie prądu, pobór wody, marka urządzenia, rodzaj silnika, wbudowane funkcje, ilość oraz rodzaj programów zmywania, jak również klasa energetyczna.
  • Do polecanych marek można zaliczyć zmywarkę Whirlpool, Electrolux, Siemens, Samsung, Bosch oraz zmywarkę Beko.
  • Do najlepszych zmywarek do zabudowy zaliczamy te z klasą A, B, C i co najwyżej D.
  • Kupując wybrany model, sprawdź, czy zmywarka spełnia Twoje wszystkie oczekiwania. Urządzenie powinno być dopasowane do ilości domowników oraz Twojego budżetu.
  • Kwota za zmywarki tego typu waha się od 1500 do 8300 zł.
  • Zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm mogą mieć różną wielkość załadunku, która w tych modelach wynosi od 8 do 16 kpl.
  • Na jeden cykl zmywarka powinna zużywać maksymalnie 10 litrów wody.

Najczęściej zadawane pytania o zmywarki do zabudowy 60 cm

Ile prądu zużywa dobra zmywarka do zabudowy 60 cm?

Zużycie prądu zależne jest od rodzaju silnika, zastosowanych technologii, jak również od pojemności zmywarki. W przypadku modeli o szerokości 60 cm do zabudowy spotkasz się z urządzeniami, których zużycie energii wynosi od 50 do 105 kWh.

Jaką zmywarkę do zabudowy o szerokości 60 centymetrów wybrać?

W trakcie wyboru najlepszej zmywarki do zabudowy 60 cm koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze parametry, do których zaliczamy: zużycie prądu, zużycie wody, markę zmywarki, poziom hałasu, załadunek, jak również klasę energetyczną. Co więcej, warto zwrócić uwagę na wbudowane technologie oraz funkcje wybranej zmywarki.

Która zmywarka do zabudowy lepsza – Bosch, Electrolux czy Siemens?

Wybór konkretnego modelu zależny jest od Twoich oczekiwań. Zmywarki Siemens, Bosch, jak i Electrolux produkują wysokiej jakości urządzenia, które w zależności od serii mogą się różnić wydajnością oraz opiniami. W związku z tym ciężko określić, która marka jest najlepsza. Aby sklasyfikować każdą firmę, musisz wziąć pod uwagę Twoje własne oczekiwania zakupowe i porównać wybrane egzemplarze.
Oceń