Każdy mężczyzna jest po części małym majsterkowiczem. W jego garażu musi obowiązkowo znaleźć się m.in. wkrętarka akumulatorowa.  Sprzęt ten bardzo dobrze sprawdzi się przy wkręcaniu śrub, wkrętów czy nawet wierceniu otworów. Urządzenie takie, jak wkrętarka Bosch jest uniwersalnym narzędziem, które znajdzie zastosowanie w każdym domu. Jest z całą pewnością lekka, kompaktowa i bardzo wygodna w użyciu. Dobrze sprawdza się w trudniejszych warunkach pracy oraz zarówno w rzemiośle, jak i w przemyśle. Dobrą sprawą jest wkrętarka akumulatorowa. Zapewnia nam swobodę przemieszczania, brak krępacji ruchów oraz uniknięcie plątania się kabli. Jeżeli zależy nam na wyjątkowo długim czasie pracy oraz przedłużonej żywotności urządzenia, wkrętarka litowo-jonowa zda tutaj jak najbardziej egzamin.

Ranking wkrętarek akumulatorowych – Kwiecień 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Wkrętarka akumulatorowa.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Na jakie parametry wiertarki akumulatorowej zwrócić uwagę?

 • Moc wkrętarki – Moc wpływa na to, w jakim materiale możemy wiercić, jeśli nasza wkrętarka ma funkcję wiercenia. Im większa moc, tym większe opory materiału, z którymi sobie poradzi nasz sprzęt.
 • Napięcie – Wpływa na moc urządzenia. Dobór napięcia powinien być podporządkowany celowi, w jakim będziemy używali naszej wkrętarki.
  • 3.6 do 4.8 V – wykorzystywana głównie przy skręcaniu mebli czy sprzętu AGD. Przeznaczona głównie do niezbyt wymagających czynności.
  • 6.5 do 10 V – idealna do mało wymagających pracach remontowych czy przy majsterkowaniu, gdzie nie jest wymagana duża moc.
  • 9.6 do 14 V – najlepszy wybór dla złotych rączek, którzy będą używali wkrętarki do okazjonalnych remontów mieszkania czy domu. Wkrętarki z takim napięciem posiadają już funkcję wiercenia czy biegi.
  • 18 V i więcej – urządzenia dla profesjonalistów, często wyposażone w udar.
 • Waga – waga jest bardzo istotną cechą wkrętarki. Do dłuższych prac polecane są lżejsze wkrętarki.
 • Rodzaj akumulatora – wyróżniamy trzy główne typy akumulatorów:
  • Ni-Cd, czyli niklowo-kadmowe – cechują się niską ceną, długim czasem ładowania oraz niską żywotnością. Powoli odchodzi się od tego typu akumulatorów.
  • Ni-MH, czyli niklowo-metalowo-wodorowe – lżejszy i nieco bardziej wytrzymały odpowiednik akumulatora niklowo-kadmowego.
  • Li-ion, czyli litowo-jonowe – najnowocześniejsze obecnie akumulatory. Lekkie, wytrzymałe, można je ładować w każdym momencie, nawet jak korzystaliśmy z urządzenia przez 5 minut, co więcej, nie wpływa to na ich żywotność. Krótko mówiąc, nie posiadają tzw. efektu pamięci. Umożliwiają ładowanie bezprzewodowe.
  • nikowo-cynkowe o oznaczeniu Ni-Zn – mają większą moc, niż akumulatory Ni-Cd, a także mają większe napięcie znamionowe.
 • Obudowa – może mieć kształt litery „P”’ lub „T”. Wkrętarki pierwszego typu przeznaczone są do wiercenia, drugiego typu wyłącznie mogą wkręcać wkręty i śruby.
 • Moment obrotowy – określa siłę, z jaką będą wkręcane kolejne śruby. Bardziej zaawansowane technologicznie wkrętarki posiadają regulację momentu, dzięki czemu możliwe jest dobranie go do planowanego zadania.
 • Czas pracy i ładowania – czas pracy określa maksymalną długość wiercenia i jest zależy od pojemności akumulatora. Długość ładowania to czas potrzebny do naładowania akumulatora do pełna przy użyciu dołączonej ładowarki. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać parametry te pomiędzy sobą.
Wkrętarka akumulatorowa z "futerkiem" wykonanym z tworzywa.
Wkrętarka akumulatorowa z „futerkiem” wykonanym z tworzywa.
Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Jaką wkrętarkę akumulatorową kupić?

Gdy nie wiemy jaką wkrętarkę wybrać, z pomocą przyjdzie nam ranking wkrętarek. Jednak na rynku istnieją również inne firmy wkrętarek, nie tylko Bosch. Przykładem może być wkrętarka Makita. Firma ta zaczęła swoją działalność jako zajmująca się naprawą oraz sprzedażą silników elektrycznych. W 1968r. wprowadziła na rynek swoje pierwsze narzędzie z akumulatorem, a mianowicie wiertarkę 6500-D. Aktualnie firma oferuje narzędzia ogrodowe, pneumatyczne i akumulatorowe. Cena wkrętarki Makity nie są wygórowane, dzięki czemu możemy dokonać zakupu już od ok. 300zł. Gdy zainteresujemy się rankingiem wkrętarek, to znajdziemy w nim również wkrętarki Metabo. W porównaniu do wkrętarki Bosch, cena wypada tu trochę lepiej.

Zestaw wierteł do wkrętarki z sześciokątną końcówką (mocowanie bitowe). Po lewej wiertła do drewna (świdry), a po prawej wiertła widiowe do betonu.
Zestaw wierteł do wkrętarki z sześciokątną końcówką (mocowanie bitowe). Po lewej wiertła do drewna (świdry), a po prawej wiertła widiowe do betonu.

Gdy zastanawiamy się jaką wkrętarkę kupić, powinniśmy również dowiedzieć się czegoś na temat jej pojemności, ponieważ wkrętarka 14v, może zmagazynować mniej energii niż 18V. Przed zakupem warto poczytać opinię o wkrętarkach. Można to zrobić pod tym artykułem, gdzie użytkownicy wypowiadają się na temat zakupionych przez siebie maszyn. Bardzo często takie posty mają duży wpływ na podjęcie naszej decyzji. Jednak nie tylko opinie, ale także cena wkrętarki ma wpływ na nasz zakup. Wszystko jest uzależnione od zasobności portfela. Amatorom może starczyć wkrętarka kosztująca poniżej 500zł, jednak dla profesjonalisty może być niewystarczająca. Wtedy, gdy stać go na zakup, kupuje urządzenia warte na przykład 1-2 tysiące złotych, przykładowo renomowanej firmy Protool czy Festool. Jeżeli interesuje Cię wiertarka, to przeczytaj także nasz artykuł na temat jaką wiertarkę kupić.

Ranking wkrętarek akumulatorowych do 200 zł

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena trzech aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Wkrętarka akumulatorowa do 200 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking wkrętarek akumulatorowych do 300 zł

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena trzech aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Wkrętarka akumulatorowa do 300 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking wkrętarek akumulatorowych do 500 zł

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena trzech aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Wkrętarka akumulatorowa do 500 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking wkrętarek akumulatorowych do 1000 zł

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena trzech aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Wkrętarka akumulatorowa do 1000 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

5/5 - (12 głosów)