Pralko-suszarka slim to niewielkie urządzenie, które łączy w sobie dwie funkcje – prania oraz suszenia ubrań. Stoisz przed wyborem dobrej pralko suszarki w rozmiarze slim? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, aby kupić wytrzymałe urządzenie przynajmniej na 10 lat użytkowania? Zobacz, porównaj i wybierz najlepszy model z rankingu pralko suszarek slim na Kwiecień 2024! Poniżej podpowiadamy, jaki sprzęt będzie najlepszy – marki Samsung, Beko czy Candy? Te z silnikiem bezszczotkowym czy szczotkowym? Wskazujemy najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę! Sprawdźmy!

Ranking pralko-suszarek slim – najlepsze urządzenia na Kwiecień 2024

W jaki sposób powstał ranking pralko-suszarek slim 2024?

Powyższy ranking 2024 zawiera produkty, których specyfikację dokładnie przeanalizowaliśmy razem z ekspertem. Pod uwagę wzieliśmy najważniejsze cechy produktów takie jak marka, zużycie energii, zużycie wody, klasa energetyczna czy poziom hałasu. Tym samym mogliśmy zestawić te najlepsze produkty, które oferują najwięcej korzyści dla użytkownika, a przy tym mają bardzo dobrą cenę. Warto dodać, że braliśmy pod uwagę tylko potwierdzone opinie od prawdziwych posiadaczy wybranych egzemplarzy. Co więcej, ranking najpopularniejszych pralko-suszarek slim zawiera urządzenia funkcjonalne, energooszczędne, a przy tym małoawaryjne! Prezentując powyższe zestawienie produktów, chcemy maksymalnie skrócić Twój czas na poszukiwanie tego najlepszego modelu pralko-suszarki slim, tym samym odciążyć Cię od analizowania każdej specyfikacji z osobna.

Pralko-suszarka slim to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby korzystać z pełnowymiarowego urządzenia.
Pralko-suszarka slim to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby korzystać z pełnowymiarowego urządzenia.

Jaką pralko-suszarkę slim wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać najlepszą pralko suszarkę w rozmiarze slim, przed jej zakupem należy dopasować najważniejsze parametry techniczne. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru tego najlepszego urządzenia? Poniżej wskazujemy jak dopasować pojemność załadunku, prędkość wirowania czy klasę energetyczną. Sprawdź jaka pralko suszarka slim będzie najlepsza!

Jak dopasować pojemność załadunku w pralko-suszarce slim do ilości domowników?

Pojemność załadunku wskazuje o maksymalnej wadze ubrań, jaką jest w stanie zmieścić bęben. Im większa pojemność wsadu, tym więcej prania jesteś w stanie wyprać i wysuszyć w trakcie jednego cyklu. Warto podkreślić, że dla pralko-suszarek określa się dwie wielkości tego parametru – pojemność dla prania oraz pojemność dla suszenia. W trakcie zakupu pralko-suszarki slim spotkasz się z urządzeniami, dla których wielkość wsadu dla prania wynosi od 6 do 8 kg odzieży, z kolei dla suszenia wartość ta wynosi od 4 do 5 kg.

Jednak jak prawidłowo dopasować ten parametr? W sytuacji, gdy jesteś singlem i szukasz dla siebie najlepszej pralko-suszarki w rozmiarze slim, wtedy zdecyduj się na urządzenie, dla którego załadunek wynosi 6 kg dla prania oraz 4 kg dla suszenia. Tymczasem, jeśli mieszkasz w domu lub mieszkaniu z partnerem, wtedy dla dwójki osób idealnie sprawdzi się mała pralko-suszarka w wersji slim o załadunku dla prania 7 kg, z kolei dla suszenia 5 kg. Największe parametry, czyli pojemność bębna wynosząca 8 kg w przypadku prania i 5 kg dla suszenia dedykowana jest dla 3 osób.

Ilość domowników Załadunek dla prania Załadunek dla suszenia
singiel 6 kg 4 kg
2 osoby 7 kg 5 kg
3 osoby 8 kg 5 kg

Jaką prędkość wirowania powinna mieć dobra pralko suszarka w rozmiarze slim?

Kolejnym ważnym parametrem jest prędkość wirowania małej pralko-suszarki. Parametr ten wskazuje na liczbę obrotów bębna podczas trybu wirowania w trakcie jednej minuty. Warto wspomnieć, że prędkość wirowania najlepiej dopasować do rodzaju tkanin, jakie masz w szafie. Wśród najlepszych pralko-suszarek slim spotkasz się z modelami, których prędkość wirowania wynosi od 1200 do 1400 obrotów na minutę. Przyjmuje się, że dla delikatnych tkanin, takich jak jedwab najlepiej wybierać wartości w zakresie od 800 do 1000 obr/min.

Nieco inaczej jest z średniej grubości odzieżą, taką jak bawełna czy syntetyki. W tym przypadku najlepiej wybierać zakres wirowania od 1000 do 1200 obr/min. Z kolei najgrubsze tkaniny należy prać z prędkością od 1200 do 1400 obrotów na minutę – dzięki temu pralko-suszarka typu slim dokładnie odwiruje wodę z powierzchni tkanin.  Warto dodać, kiedy posiadasz mieszane ubrania w swojej garderobie, te cienkie, jak i grube tkaniny, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pralko-suszarki slim w największym zakresie wirowania – od 1200 do 1400 obr/min. Jednak pamiętaj, aby wybrać w tym przypadku model, który wyposażony jest w regulację tego parametru!

Klasa efektywności energetycznej w małej pralko suszarce

Klasa efektywności energetycznej w pralko suszarce określa wydajność oraz oszczędność na zużyciu prądu wybranego modelu. Im lepsza klasa energetyczna, tym urządzenie pobiera mniej energii elektrycznej, co z kolei przekłada się na niższe koszty za rachunki. Co więcej, klasa energetyczna określana jest z wykorzystaniem liter oraz kolorów. W związku z tym klasa A oraz kolor zielony określają pralko-suszarki, które są najbardziej energooszczędne spośród wszystkich dostępnych na rynku. Z kolei urządzenia z klasą G, to modele, które są najmniej oszczędne na zużyciu prądu.

W trakcie poszukiwania najlepszej pralko-suszarki spotkasz się z urządzeniami z klasą od D do F. Przy czym najlepiej wybierać egzemplarz, którego klasa energetyczna wynosi D, albo co najwyżej E.

Jakie funkcje są przydatne w najlepszej pralko suszarce slim?

Najlepsza pralko-suszarka slim powinna być wyposażona w wiele przydatnych trybów, które usprawniają działanie urządzenia w trakcie prania oraz suszenia ubrań. Do jednych z udogodnień zaliczamy m.in. funkcje parowe, aktywną pianę, program czyszczący bęben, pranie oraz suszenie w niskich temperaturach, kontrolę piany, automatyczne dozowanie, opóźnienie startu pracy. Aby nieco przybliżyć działanie każdej z przydatnych funkcji, przygotowaliśmy poniżej tabelę z krótkim opisem każdej z nich.

Przydatne funkcje pralko-suszarki Opis
aktywna piana funkcja aktywnej piany jest to połączenie detergentu, wody i powietrza, dzięki czemu pralko-suszarka jest w stanie wyprać najbardziej uciążliwe plamy
funkcje parowe od spodu bębna urządzenia emitowana jest para, która zmiękcza tkaniny, tym samym eliminuje zagniecenia, co z kolei ułatwia prasowanie odzieży
opóźnienie startu pracy możliwość ustawienia startu o dogodnej godzinie, np. w nocy, w trakcie tańszej taryfy
automatyczne dozowanie automatyczne dozowanie detergentu piorącego do wielkości załadunku
czyszczenie bębna program umożliwiający dokładne czyszczenie wnętrza bębna po zakończonym cyklu prania
pranie i suszenie w niskich temperaturach pranie oraz suszenie w niskich temperaturach, dzięki czemu ograniczasz zużycie energii
suszenie z pompą ciepła wbudowana pompa ciepła, dzięki której suszenie jest kilkukrotnie bardziej oszczędne
możliwość dodawania prania możliwość zatrzymania pracy pralko-suszarki w trakcie programu i dodanie zapomnianego prania
pauza możliwość zatrzymania pracy pralko-suszarki
blokada rodzicielska uniemożliwienie zmiany programu przez dzieci

Ile prądu i wody powinna zużywać wydajna pralko-suszarka?

Podczas wyboru solidnej pralko-suszarki koniecznie sprawdź zużycie prądu oraz wody. Wybrane modele są niezwykle oszczędne, jednak znajdują się również takie, które pobierają bardzo dużo wody, jak i energii elektrycznej. Zobacz poniżej ile prądu oraz wody powinna zużywać dobra pralko-suszarka slim! Wskazujemy jak te parametry prania, przekładają się na złotówki!

Ile prądu zużywa pralko-suszarka slim?

Zużycie prądu określane jest w kilowatogodzinach i obliczane jest na 100 cykli prania i suszenia. Wśród pralko-suszarek slim masz do wyboru modele, których pobór energii elektrycznej wynosi od 47 kWh do 63 kWh. Co w przeliczeniu na złotówki wynosi od 36,19 do 49 zł*. Oczywiście najlepiej wybierać pralko-suszarkę, której zużycie energii jest jak najmniejsze i wynosi maksymalnie 63 kWh.

*wartość określona na podstawie stawki za rok ubiegły taryfy G11.

Ile litrów wody pobiera pralko-suszarka na jeden cykl prania i suszenia?

W pralko-suszarkach slim spotkasz się z dwoma parametrami zużycia wody – dla cyklu prania oraz dla cyklu prania i suszenia. Wąskie pralko-suszarki dostępne w ofertach sklepów to urządzenia, które dla cyklu prania zużywają od 40 do 48 litrów wody. Z kolei dla cyklu prania i suszenia pobór prądu dla tej kategorii sprzętów AGD wynosi od 67 do 80 litrów. Przy czym najlepiej wybierać urządzenie, którego zużycie wody dla cyklu prania nie przekracza 48 litrów, z kolei dla cyklu prania i suszenia jest mniejsze niż 75 litrów. Dzięki temu wybrana pralko-suszarka będzie oszczędna na zużyciu wody, a tym samym rachunki nie będą aż tak kosztowne.

Jaki silnik w małej pralko-suszarce?

W pralko-suszarkach slim spotkasz się z modelami, które wyposażone są w jeden z dwóch rodzajów silników:

 • inwerterowy,
 • bezszczotkowy.

Silnik inwerterowy nie posiada w swojej budowie szczotek, które z kolei występują w modelu szczotkowym. Szczotki grafitowe wraz z użytkowaniem pralko-suszarki mocno się zużywają, co prowadzi do konieczności wymiany tego podzespołu lub zakupu nowego urządzenia. Dobra pralko-suszarka posiada silnik inwerterowy, który w porównaniu do tego szczotkowego jest dużo bardziej wydajny, energooszczędny, zużywa do 40% mniej energii elektrycznej, a dodatkowo ciszej pracuje. W związku z tym najlepszym wyborem będzie zakup pralko-suszarki slim z silnikiem bezszczotkowym, który w porównaniu z modelami szczotkowymi jest dużo bardziej efektywny.

Silnik w pralko-suszarce Zalety Wady
szczotkowy tani w produkcji, łatwo dostępny posiada szczotki, szybko się zużywa, jest często serwisowany, pobiera więcej energii elektrycznej, głośno pracuje
bezszczotkowy ciszej pracuje, pobiera mniej energii, jest bardziej efektywny, rzadko się psuje, jest małoawaryjny droższy w produkcji

Jaki poziom hałasu ma cicha pralko-suszarka slim?

Ostatnim bardzo ważnym parametrem technicznym jest poziom hałasu pralko-suszarki. Atrybut ten podawany jest w decybelach. Im poziom hałasu w danej pralko-suszarce jest mniejszy, tym większa wygoda dla domowników, którzy przebywają w bliskim otoczeniu sprzętu. W pralko-suszarkach slim dostępnych w ofertach sklepów poziom hałasu waha się od 72 do 79 dB. Najlepiej wybierać pralko suszarkę, dla której wartość tego parametru jest mniejsza niż 78 dB.

Ile kosztują najlepsze pralko-suszarki slim?

Pralko-suszarki slim to urządzenia, na które należy przeznaczyć od 1500 do 3500 zł. Warto dodać, że na cenę duży wpływ ma wielkość załadunku, klasa energetyczna, poziom emisji hałasu, prędkość wirowania, jak również zużycie prądu oraz wody. Co więcej, duży wpływ na kształtowanie się ceny ma sama marka – te sprawdzone i polecane produkty, które cieszą się dużą popularnością, z reguły są droższe niż pozostałe modele.

Dobra pralko suszarka w rozmiarze slim – z jakiej firmy kupić?

Doskonała pralko-suszarka do małej łazienki to taka, która jest od polecanego producenta. Do jednych z najlepszych firm produkujących tego typu sprzęt AGD zaliczamy pralko-suszarki slim Candy, Samsung, oraz Beko. Na dodatek nieco mniej znana, ale również bardzo dobra jest pralko-suszarka Haier w rozmiarze slim.

Podsumowanie

 • Pralko-suszarka slim to urządzenie o mniejszej głębokości, która wynosi zazwyczaj zaledwie 46 cm! Oprócz tego możesz spotkać się nieco mniejszymi modelami (o głębokości 45 cm), jak również większymi np. pralko-suszarki o głębokości 47 cm lub 50 cm.
 • Najmniejsza pralko-suszarka slim dostępna w ofertach sklepów to taka, której głębokość wynosi 43 cm.
 • Pralko-suszarka slim to kompaktowe rozwiązanie do niedużego mieszkania.
 • Wąska pralko-suszarka dla singla to taka, która ma pojemność 6 kg w przypadku prania oraz 4 kg w przypadku suszenia.
 • W trakcie zakupu pralko suszarki slim warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: pojemność załadunku, klasa energetyczna, marka, zużycie energii, zużycie prądu, rodzaj silnika, jak również na wbudowane technologie oraz funkcje.
 • Najlepiej wybierać pralko-suszarkę w rozmiarze slim, która wyposażona została w wiele programów prania.
 • Cena za pralko-suszarkę slim wynosi od 1500 do 3500 zł.
 • Do polecanych marek zaliczamy pralko-suszarkę slim Candy, Samsung, Beko oraz Haier.
 • Nie możesz zdecydować się na konkretny model? Sprawdź nasz ranking najlepszych pralko-suszarek slim, w którym znajdziesz najbardziej funkcjonalne urządzenia w najlepszej cenie!

Najczęściej zadawane pytania na temat pralko-suszarek slim

Co to jest pralko-suszarka slim?

Pralko-suszarka slim to urządzenie gospodarstwa domowego, które łączy funkcje prania i suszenia w jednym urządzeniu, zajmując przy tym mniej miejsca niż standardowa pralko-suszarka, gdyż jej maksymalna głębokość to 50 cm.

Jaka jest najmniejsza pralko-suszarka?

Najmniejsza pralko-suszarka dostępna na rynku to prawdopodobnie model Candy RO16106DWHC7/1-S z głębokością 40 cm.

Gdzie kupić pralko-suszarkę slim?

Pralko-suszarki slim są dostępne do zakupu w wielu sklepach internetowych. W Polsce popularne sklepy, oferujące ten typ urządzeń, to m.in. Media Expert, RTV Euro AGD, czy Neonet.

Na co zwrócić uwagę wybierając pralko-suszarkę slim?

W trakcie zakupu małej pralko-suszarki koniecznie zwróć uwagę na głębokość, pojemność załadunku, prędkość wirowania, markę, klasę energetyczną. Oprócz tego ważny jest rodzaj silnika oraz wbudowane funkcje, które usprawniają działanie urządzenia.

Jakie zużycie wody ma pralko-suszarka slim?

W specyfikacji pralko-suszarek slim spotkasz się z dwoma parametrami zużycia wody. Poborem wody dla prania oraz poborem dla prania i suszenia. W przypadku pralko suszarek slim zużycie wody dla cyklu prania wynosi od 40 do 48 litrów. Z kolei dla cyklu prania i suszenia wartość ta wynosi od 67 do 80 litrów.

Co jest lepsze pralko-suszarka, czy oddzielnie pralka i suszarka?

Pralko suszarki doskonale sprawdzą się do niedużych mieszkań, gdzie nie ma wystarczająco miejsca do zagospodarowania obu urządzeń. Z kolei pralka i suszarka kupione oddzielnie dają więcej możliwości prania, przy czym do ich zagospodarowania potrzeba dużego pomieszczenia.
5/5 - (22 głosów)