Jeśli posiadamy duży, przestronny ogród, koniecznie powinniśmy zastanowić się nad jego odpowiednim urządzeniem, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek. Warto zdecydować się na parasol ogrodowy, dzięki któremu będziemy mogli relaksować się w cieniu. Jaki parasol ogrodowy jest najlepszym rozwiązaniem? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie należy przede wszystkim zastanowić się, jaki są nasze oczekiwania względem omawianego produktu.

Czym się kierować przy wyborze parasola ogrodowego?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, jest wielkość samego parasola. W tym przypadku warto dokładnie przeanalizować wymiary ogrodu lub tarasu i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję. Pamiętaj również, aby sprawdzić, jakie miejsce ma zostać osłonięte. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać właściwą średnicę parasola.

Ponadto warto również pomyśleć o dokładnym przeznaczeniu sprzętu. Jeżeli nasz parasol będzie wykorzystywany wraz ze standardowym kompletem wypoczynkowym, wystarczy jedynie dobrać czaszę o odpowiedniej średnicy. Z kolei, gdy zależy nam na osłonięciu terenu o większej powierzchni, pomyślmy o parasolu ogrodowym łamanym lub montowanym do ściany, ponieważ sprawdzi się znacznie lepiej i zajmie mniej miejsca.

Rodzaje parasoli ogrodowych

  1. Tradycyjne parasole ogrodowe – mimo prostej konstrukcji mogą być wykonane z dowolnie wybranego materiału. Ponadto istotną cechą wpływającą na cenę sprzętu, jest średnica i ilość szprych. Krótko mówiąc, im parasol jest większy, tym więcej posiada szprych i jest droższy. Co więcej, warto zwrócić uwagę na miejsce użytkowania. Jeżeli wybierany przez nas parasol ogrodowy będzie stał na dworze wiadomym jest, że musi charakteryzować się znacznie mocniejszą budową. Z kolei, gdy potrzebujemy parasola do domu – konstrukcja nie ma aż takiego znaczenia.
  2. Boczne i montowane do ściany – droższe w porównaniu do opcji tradycyjnej, ale oferujące znacznie więcej możliwości personalizacji. Dzięki bardziej zaawansowanej konstrukcji parasole boczne można ustawić w dowolnie wybrany sposób. Warto pamiętać, że na cenę samego parasola wpływają te same cechy, jak w przypadku parasoli tradycyjnych, dlatego czeka nas równie wnikliwa analiza parametrów technicznych. Ciekawą cechą parasoli bocznych jest fakt, że po odpowiednim ustawieniu zajmą one znacznie mniej miejsca, dlatego w ściśle określonych sytuacjach warto zastanowić się nad ich zakupem.

Żagle i osłony

Przeznaczone dla użytkowników, którzy cenią sobie design w swoim ogrodzie lub na tarasie. Pozwalają na stylowe i praktyczne osłonięcie wybranego terenu. Należy jednak pamiętać, że znacznie lepiej sprawdzą się w dużych ogrodach, ponieważ do efektywnego rozłożenia wymagają znacznej ilości miejsca. Ceny rozwiązań tego typu na rynku prezentują się bardzo różnie, a zależą od materiału, z jakiego wykonano żagiel, czy jego wielkości.

Stojak na parasol ogrodowy

Zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych parasola ogrodowego jest jego stojak. Może być wykonany z dowolnie wybranego materiały, jednak my polecamy opcję metalową wyposażoną w betonowy obciążnik usytuowany u podstawy. Rozwiązanie tego typu dzięki wysokiej wadze sprawdza się bardzo dobrze nawet podczas bardzo wietrznej aury.

Ponadto w sprzedaży występują również rozwiązania przenośne. Zazwyczaj rozwiązane są w postaci wbijanego w ziemię uchwytu, który bardzo dobrze osłoni nas od słońca np. na plaży, czy nad jeziorem. Wybierając stojak do parasola ogrodowego zwróć uwagę na wielkość czaszy. Im jest ona większa, tym solidniejszy powinien być sam stojak. Nieprawidłowe dopasowanie podstawy może skutkować bardzo częstym przewracaniem konstrukcji, a nawet jej zniszczeniem, dlatego warto elementowi tego typu poświęcić dużo uwagi.

Parasol ogrodowy – cena

Parasole ogrodowe są dostępne w różnych granicach cenowych, co jest uzależnione przede wszystkim od tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Należy także zaznaczyć, że najczęściej duży parasol ogrodowy jest dostępny w odpowiednio wyższej cenie – chociaż nie zawsze jest to regułą. Cena parasoli ogrodowych jest uzależniona także od stopnia ich funkcjonalności. Warto zdecydować się na trochę droższy zakup, dzięki czemu zapewnimy sobie praktyczny i stabilny produkt. Oczywiście istotna jest także estetyka naszego parasola.

Parasol ogrodowy to idealny sposób na ochronę przed słońcem w upalne dni. Chroni przed oparzeniami oraz udarem. Planując przebywanie na dużym słońcu warto przemyśleć zakup parasola ogrodowego.
Parasol ogrodowy to idealny sposób na ochronę przed słońcem w upalne dni. Chroni przed oparzeniami oraz udarem. Planując przebywanie na dużym słońcu warto przemyśleć zakup parasola ogrodowego.

Parasol ogrodowy – opinie

Jeśli nie potrafimy się zdecydować, jaki parasol ogrodowy jest dla nas najlepszym rozwiązaniem, koniecznie powinniśmy zapoznać się z opiniami na temat wybranych produktów. Dzięki nim szybko uświadomimy sobie, czym konkretnie charakteryzują się określone modele oraz jakie posiadają wady i zalety. Warto jednak pamiętać o tym, aby zwracać uwagę nie tylko na kwestie techniczne. Niewątpliwie bardzo ważny jest wygląd naszego parasola. Jego design powinien być odpowiednio dopasowany do charakteru całego ogrodu – dzięki czemu uda nam się stworzyć naprawdę bardzo atrakcyjną przestrzeń, w której z przyjemnością będziemy wypoczywać.

Parasole ogrodowe są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Można zdecydować się zarówno na bardziej stabilny model, jak i na tańszy odpowiednik, podatny na wiatr. Warto postawić na asortyment sprawdzonych producentów, szczególnie jeśli zależy nam na wysokiej jakości omawianych produktów. Cena parasola najczęściej jest związana z tworzywem, z jakiego został on wykonany.

Parasol ogrodowy – Cena i Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Parasol ogrodowy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Inni majsterkowicze szukali:
  • parasol ikea opinie