Szukasz dobrego wentylatora kolumnowego, który ochłodzi ciepłe powietrze w Twoim mieszkaniu lub domu? Zastanawiasz się jaki model wybrać – Tefal, Stadler a może Zelmer? Wentylator o mocy 30 czy 65 W? Sprawdź nasz aktualny ranking wentylatorów kolumnowych, w którym prezentujemy najlepsze urządzenia na Kwiecień 2024 roku! Na dodatek razem z ekspertem z DlaDomu.org wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze! Zobacz jaki wentylator kolumnowy wybrać, tak aby skutecznie ochładzał powietrze w całym domu, był małoawaryjny, a przy tym tani w zakupie!

Najlepsze wentylatory kolumnowe – Ranking Kwiecień 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

W jaki sposób powstał ranking wentylatorów kolumnowych 2024?

W powyższym rankingu najpopularniejszych wentylatorów kolumnowych na Kwiecień 2024 roku znalazły się modele, które wyróżniają się najlepszą funkcjonalnością, a przy tym mają okazyjną cenę. Warto dodać, że naszym celem było zaprezentowanie wentylatorów kolumnowych, które skutecznie ochładzają gorące powietrze, a przy tym są ciche i proste w obsłudze. Warto dodać, że w trakcie pozycjonowania duży wpływ na plasowanie się danego produktu na wybranym miejscu miały zweryfikowane opinie użytkowników, moc urządzenia, materiał wykonania.

Poza tym wzięliśmy pod uwagę ilość oraz rodzaj trybów działania, jak również wszelkie dodatki oraz funkcje. Tworząc powyższy ranking 2024, chcemy zaprezentować wentylatory cechujące się solidnym wykonaniem, które mają bardzo dobrą cenę! Wszystko po to, aby zmniejszyć Twoje koszty oraz skrócić czas poszukiwania, który musiałbyś przeznaczyć przy własnoręcznym przeszukiwaniu internetu za idealnym wentylatorem kolumnowym!

Jaki wentylator kolumnowy wybrać?

Dobry wentylator kolumnowy to urządzenie, które skutecznie ochładza ciepłe powietrze w upalne dni. Jednak wcześniej należy dopasować najważniejsze parametry urządzenia. Nie wiesz jaki wentylator kolumnowy wybrać? Specjalnie dla Ciebie, poniżej, wyjaśniamy krok po kroku, na co zwrócić uwagę przy wyborze! Wskazujemy jak dopasować moc oraz poziom hałasu. Objaśniamy jakie tryby działania są przydatne. Podpowiadamy, na jakie funkcje się zdecydować! Przeczytaj jak wybrać najlepszy wentylator kolumnowy w 2024 roku!

Jaką moc powinien mieć najlepszy wentylator kolumnowy?

Decydując się na zakup wydajnego wentylatora kolumnowego, w pierwszym kroku sprawdź parametr mocy. Warto dodać, że od wartości tego parametru zależna jest efektywność działania urządzenia. Im większa moc, tym wentylator kolumnowy jest w stanie wytworzyć większą prędkość pracy, co z kolei przekłada się na chłodniejsze powietrze. W sprzedaży do wyboru masz wentylatory kolumnowe o mocy od 20 do 100 W. Jaki wybrać? Najlepiej zdecydować się na wentylator, w którym parametr mocy wynosi nie mniej niż 45 W, dzięki czemu urządzenie będzie skutecznie generować chłodne powietrze w trakcie upałów.

Jakie tryby działania ma dobry wentylator?

Decydując się na zakup kolumnowego wentylatora, warto również sprawdzić na tryby pracy. W zależności od wybranego rodzaju różni się prędkość nawiewu oraz sposób poruszania się mechanizmu, który odpowiada za generowanie chłodnego powietrza, które z kolei przynosi ulgę w najgorętsze dni. Obecnie w ofertach sklepów dostępne są nowoczesne wentylatory wieżowe wyposażone w różne tryby. Do najlepszych można zaliczyć tryb:

 • nocny,
 • oscylacyjny,
 • naturalnej bryzy,
 • normalny,
 • auto.

Aby nieco bliżej objaśnić działanie wentylatora pionowego, poniżej przygotowaliśmy tabelę, w której objaśniamy różnicę pomiędzy wszystkimi najczęściej spotykanymi trybami działania.

Tryb w wentylatorze kolumnowym Opis działania
tryb nocny ten tryb zapewnia cichą pracę urządzenia, dzięki czemu chłodzi powietrze, a przy tym obniża głośność urządzenia w trakcie działania; taki cichy wentylator kolumnowy doskonale sprawdzi się do pokoju dziecka lub jako urządzenie do ochładzania powietrza w trakcie nocy
tryb oscylacyjny oscylacja nawiewu jest to poruszanie się obudowy urządzenia w kierunkach bocznych, dzięki temu trybowi możliwe jest skuteczne chłodzenie całego pomieszczenia
tryb naturalnej bryzy topowe wentylatory automatyczne wyposażone są często w tryb naturalnej bryzy, która wytwarzana jest przez zmienną prędkość obrotów, co przypomina naturalny powiew powietrza
tryb normalny tryb normalny zapewnia przepływ chłodnego powietrza na stałym poziomie
tryb auto dostosowuje działanie urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu

Sprawdź zakres działania w wentylatorze!

W trakcie zakupu sprawdź jaki zakres działania wybrany wentylator posiada. Dostępne są modele wentylatorów pracujących od 0 do 360°. Oczywiście wybór konkretnego zakresu pracy powinieneś dopasować do swoich potrzeb. Jednak, jeśli zależy Ci na zakupie skutecznego wentylatora kolumnowego, który precyzyjnie ochłodzi całe pomieszczenie, to zdecyduj się na taki model, dla którego zakres działania wynosi przynajmniej 90°.

Jaki poziom hałasu w wentylatorze kolumnowym będzie najlepszy?

Kolejnym ważnym parametrem w trakcie wyboru odpowiedniego wentylatora kolumnowego jest poziom hałasu. Im wartość tego atrybutu jest mniejsza, tym większy komfort dla użytkowników, którzy znajdują się w pobliżu urządzenia. Obecnie spotkasz się z wentylatorami kolumnowymi, dla których poziom hałasu oscyluje od 30 do 70 dB.

Jednak jaki wybrać? Najlepiej zdecydować się na zakup wentylatora kolumnowego, dla którego poziom hałasu wynosi nie więcej niż 50 dB i dodatkowo wyposażony jest w tryb nocny, który obniża głośność urządzenia. Decydując się na taki model, możesz wygodnie pracować, uczyć się lub załączyć wentylator w trakcie snu.

Z jonizatorem czy bez – jaki wentylator kolumnowy kupić?

Obecnie w sprzedaży spotkasz się z wentylatorami kolumnowymi z jonizacją, jak również modelami zwykłymi, które nie posiadają tego rozwiązania. Ustawienie funkcji jonizacji w wentylatorze daje możliwość generowania większej ilości jonów ujemnych, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Z kolei zbyt duży poziom jonów dodatnich, który ma negatywny wpływ na samopoczucie, generowany jest przez urządzenia elektryczne.

Czy warto zdecydować się na wentylator kolumnowy z jonizatorem? Tak, warto zakupić kolumnowy wentylator wyposażony w funkcję jonizacji, który skutecznie wyrówna naturalny poziom jonów z ładunkiem ujemnym. Ta propozycja dedykowana jest szczególnie dla osób, które dużo pracują lub przebywają w miejscu, gdzie znajduje się duża liczba urządzeń elektrycznych.

Timer, regulacja mocy czy prędkości – na jakie funkcje i dodatki się skusić?

W trakcie wyboru sprawdź również, czy wybrany przez Ciebie wentylator kolumnowy posiada ekstra wyposażenie oraz funkcje dodatkowe, które usprawniają działanie tego sprzętu AGD, jak również zapewniają jeszcze większy komfort dla użytkownika. Jednym z przydatnych dodatków jest pilot zdalnego sterowania. Dzięki niemu w prosty sposób ustawisz działanie urządzenia. Na dodatek za pomocą pilota wygodnie zwiększysz lub zmniejszysz prędkość nadmuchu czy też przełączysz urządzenie na tryb cichy. Do innych polecanych rozwiązań można zaliczyć:

 • regulację prędkości nawiewu,
 • wbudowany panel sterowania wraz z wyświetlaczem LED,
 • timer do 8 godzin,
 • automatyczne wyłączanie,
 • przynajmniej 3 prędkości, które regulowane są przez pilot lub panel sterowania.

Dobry wentylator kolumnowy – ile kosztuje?

W ofertach sklepów spotkasz się z drogimi, jak i tanimi wentylatorami kolumnowymi, dla których cena waha się od 75 do 1000 zł lub więcej. Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, zależna jest od najważniejszych parametrów urządzenia, takich jak:

 • moc,
 • marka,
 • ilość i rodzaj trybów działania,
 • zakres działania,
 • wszelkie dodatki i funkcje.

Stadler, Honeywell czy Activejet – od jakiego producenta wybrać wiatrak kolumnowy?

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrego urządzenia, to sprawdź wentylator kolumnowy Honeywell HYF500E, którego moc wynosi 58W. Co więcej, wentylator Honeywell posiada 3 poziomy mocy, jak również regulację prędkości. Na dodatek ma ciekawy, minimalistyczny wygląd, dzięki czemu wpasuje się w każde pomieszczenie. Kolejnym polecanym wentylatorem kolumnowym jest ten marki Stadler. W ofercie producenta znajdziesz wiele różnych modeli, które wyróżniają się dużą mocą, cichą pracą oraz wieloma poziomami prędkości. Do pozostałych godnych uwagi urządzeń można zaliczyć wentylatory kolumnowe firmy:

 • Tefal,
 • Activejet,
 • Zelmer,
 • Blaupunkt.

Podsumowanie

 • Wentylator kolumnowy jest to urządzenie, które sprawdzi się do ochładzania ciepłego powietrza w trakcie upałów.
 • Podczas zakupu wentylatora kolumnowego sprawdź jakie parametry takie jak: moc, zakres działania, tryby pracy, jak również wszelkie dodatki oraz funkcje.
 • Dobrymi wentylatorami kolumnowymi są te marki Tefal, Zelmer, Stadler,  Honeywell, Blaupunkt, jak i Activejet.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup wentylatora, oscyluje od 75 do 1000 zł.
 • W trakcie wyboru warto sprawdzić poziom hałasu, jaki generuje wybrany wentylator. Im urządzenie ciszej pracuje, tym większy komfort dla użytkownika.
 • Każdy dobry wentylator kolumnowy posiada w swoim wyposażeniu pilot, dzięki któremu możesz wygodnie sterować urządzeniem zdalnie.
 • W sprzedaży spotkasz się również z wentylatorami stojącymi.
 • Zastanawiasz się nad zakupem najlepszego urządzenia, jednak nie wiesz, jakie wybrać, aby było w dobrej cenie, a przy tym wydajne i małoawaryjne? Zobacz nasz ranking 2024, w którym zestawiamy najlepsze wentylatory kolumnowe, które posiadają wiele pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy wentylator kolumnowy chłodzi?

Wentylator kolumnowy ochładza ciepłe powietrze, które znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w trakcie upalnych dni. Na dodatek wybrane modele są wyposażone w przeróżne tryby, np. tryb nocny, który umożliwia ochładzanie powietrza w trakcie snu, jak również tryb bryzy. Co więcej, urządzenia te mają również funkcję jonizacji powietrza, dzięki czemu generują one jony o ujemnym ładunku, które pozytywnie wpływają na samopoczucie człowieka.

Co jest lepsze – wentylator kolumnowy czy wiatrak?

Wentylator kolumnowy to urządzenie stojące, które działa w podobny sposób do wiatraka. Jednak porównując oba modele, dużo lepszym wyborem jest zakup wentylatora kolumnowego. Urządzenie tego typu zapewnia dużo lepsze ochładzanie powietrza, na dodatek zakres działania często sięga nawet 180° lub więcej. To z kolei umożliwia emitowanie chłodnego powietrza w całym pomieszczeniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry wentylator kolumnowy?

Wybierając dobry wentylator kolumnowy, zwróć uwagę na moc urządzenia – warto zdecydować się na taki, dla którego moc silnika jest większa niż 45 W. Innym ważnym parametrem jest ilość oraz rodzaj trybów działania. Do najczęściej stosowanych i polecanych można zaliczyć nocny tryb, oscylacyjny czy auto. Poza tym warto zwrócić uwagę na markę, jak również opinie zadowolonych użytkowników. Jeśli nie jesteś zdecydowany co do wyboru, to zobacz nasz aktualny ranking najlepszych wentylatorów kolumnowych na [month] [year] roku, w którym zestawiamy produkty, które ochłodzą powietrze już w 10 minut od załączenia!
5/5 - (5 głosów)