Mikser kuchenny jest urządzeniem, przy którego pomocy zautomatyzujesz najbardziej wymagające czynności w swojej kuchni. Dzięki temu gotowanie będzie wymagało znacznie mniejszych nakładów sił. Jednak, jak wybrać najlepszy mikser kuchenny? Zachęcamy do lektury.

Ranking mikserów kuchennych Maj 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Rodzaje mikserów kuchennych – który najlepszy?

Miksery kuchenne zostały podzielone pod względem mobilności. I tak wyróżniamy:

  • miksery kuchenne ręczne – wariant bardzo mobilny, zazwyczaj wszystko mieści się w wygodnej obudowie, przy której pomocy manewrujesz urządzeniem. Wada to mniejsze zaawansowanie technologiczne, jednak jest to w pełni rekompensowane niską wagą i ceną.

  • miksery stojące – urządzenia stacjonarne o zdecydowanie większej mocy, trwałe i bardzo zaawansowane. Ich wadą są duże rozmiary.

Wybór rodzaju najlepszego miksera powinien zależeć od tego, co potrzebujesz. Jeśli Twoim celem jest mieszanie niewielkich ilości składników, lepszy okaże się mikser ręczny. Z racji dużej mobilności będziesz mógł miksować produkty w dowolnie wybranym pojemniku. Ponadto dzięki małej wadze nie odczujesz dużego zmęczenia.

Miksery kuchenne stojące przeznaczone są do bardziej wymagających zastosowań. Przy ich pomocy bardzo dobrze wykonuje się duże ilości ciast, dlatego lepiej sprawdzą się w kuchni, w której przygotowywane są duże posiłki. Są duże, bardzo dobrze wykonane i zaawansowane technologicznie.

Jak dobrać parametry najlepszego miksera kuchennego?

Moc urządzenia

Wybór mocy najlepszego miksera zależy od rodzajów ciast, jakie będziesz przygotowywać. Jeśli zamierzasz przygotowywać cięższe, bardziej zaawansowane wypieki – wybierz mikser o większej mocy. Aby gotowanie było komfortowe, nie powinna być mniejsza niż 400 W. Z kolei, gdy poszukujesz miksera jedynie do przygotowywania naleśników, czy gofrów, lepszym wyborem okaże się urządzenie o niewielkiej mocy maksymalnej.

Końcówki najlepszego miksera

Warto, aby mikser, który zamierzasz kupić, posiadał wiele, różnorodnych końcówek. Najczęściej producenci decydują się dołączyć do zestawu:

  • końcówkę hakową,

  • gruszkową,

  • standardową.

To zestaw, który bardzo często znajdzie zastosowanie w kuchni. Pamiętaj jednak, aby się nie ograniczać. Jeżeli masz do wyboru mikser kuchenny, który posiada dodatkowe końcówki umożliwiające miksowanie, ucieranie, czy ubijanie – pomyśl nad jego zakupem.

Regulacja prędkości miksera

Każdy mikser kuchenny umożliwia regulację prędkości, ale robi to w inny, właściwy dla siebie sposób. Urządzenia ręczne najczęściej posiadają regulację skokową. Działa ona w ten sposób, że na obudowie miksera znajduje się specjalne pokrętło, którym możesz stopniowo wyregulować prędkość obrotową.

Bardziej zaawansowane technologicznie miksery kuchenne umożliwiają regulację płynną. Zazwyczaj odbywa się ona za pomocą umieszczonych na obudowie urządzenia przycisków. Dzięki temu nie odczuwasz wyraźnych skoków pomiędzy poszczególnymi poziomami prędkości.

Wyposażenie i funkcje najlepszego miksera kuchennego

Wyposażenie zależy głównie od typu miksera. Do urządzeń ręcznych zazwyczaj producenci dodają większą liczbę końcówek, choć można spotkać warianty posiadające misę. Warto pamiętać, że element ten jest standardowym wyposażeniem miksera stacjonarnego.

Alternatywą dla misy jest kubek z podziałką. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko dokładne wymieszanie, ale również odmierzenie niezbędnych składników.

Jeżeli chodzi o funkcje, przydadzą się takie, jak:

  • waga, dzięki której w szybki sposób odmierzysz wszystkie składniki potrawy,

  • turbo – umożliwia włączenie miksera kuchennego na maksymalną moc, zazwyczaj obsługiwana jednym przyciskiem.

Dobrym wyborem będzie również mikser kuchenny posiadający wiele poziomów prędkości. Dzięki nim dostosujesz obroty końcówek do twardości mieszanych składników.

Bezpieczeństwo użytkowania miksera

Najlepszy mikser kuchenny powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również bezpieczny w użytkowaniu. Aby tak było warto wybrać sprzęt posiadający wiele zabezpieczeń elektronicznych.

Do najbardziej wartościowych zaliczyć możemy zabezpieczenie przed wyjęciem końcówek, przegrzaniem, czy przypadkowym włączeniem bez zainstalowanych końcówek.

Sprawdź również artykuł: Jaki robot kuchenny wybrać?

Najlepszy mikser kuchenny to urządzenie, dzięki któremu wiele prac wykonywanych w kuchni stanie się lekkie i przyjemne. Jednak, aby tak było, konieczna jest rozwaga przy wyborze sprzętu, ponieważ kupno nieodpowiedniego może zakończyć się tym, że nie sprawdzi się on w Twojej sytuacji. Jeśli mimo naszych porad, nadal masz wątpliwości związane z wyborem – sprawdź ranking, który jest poniżej.

Oceń