Nie da się ukryć, że latarka to jeden z podstawowych produktów, jakie znajdują się w każdym gospodarstwie domowym. W niektórych sytuacjach najlepiej sprawdzi się latarka warsztatowa, która jest nieco bardziej profesjonalnym produktem. Najczęściej jednak wybierana jest tradycyjna latarka kieszonkowa, którą można zabrać w dowolne miejsce. Jeśli z racji naszej pracy często musimy przebywać w ciemniejszych pomieszczeniach, strzałem w dziesiątkę może okazać się latarka czołowa.

Sposób zasilania latarki

  • Baterie – dzięki nim jesteśmy niezależni od źródła prądu, dlatego z latarki skorzystamy w dowolnie wybranym miejscu. Wadą rozwiązania jest fakt, że energia zgromadzona w bateriach może bardzo szybko ulec wyczerpaniu i kiedy nie mamy drugiego kompletu – pozostajemy bez światła. Możemy je zastąpić akumulatorkami, które magazynują znacznie więcej energii, a co za tym idzie – latarka będzie świecić dłużej.
  • Akumulator – najczęściej jest wbudowany. Oferuje zdecydowanie najdłuższy czas świecenia, jednak należy go regularnie ładować, podłączając do źródła prądu. Sprawdzi się znacznie lepiej w porównaniu do klasycznych baterii.
  • Dynamo – najbardziej niezależne rozwiązanie. Ładowanie akumulatora i wyzwalanie świecenia odbywa się po przekręceniu korbką umieszczoną na boku latarki. Wymaga pracy, ale z latarki możemy korzystać naprawdę gdziekolwiek potrzebujemy.

Źródło światła:

  • Dioda LED – najpopularniejsze rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Diody charakteryzują się niskim poborem prądu i stosunkowo wysoką jasnością, dlatego oferują najwięcej.
  • Żarówka – stosowane niezwykle rzadko ze względu na niską wydajność. Pobiera również więcej prądu, jednak latarki wyposażone w żarówki mogą być tańsze w zakupie.

Tryby i regulacja świecenia latarki

Bardziej zaawansowane technologicznie latarki mają możliwość regulacji trybów, czy samego świecenia. Najczęściej z funkcjami tego typu stykamy się w urządzeniach, które dysponują więcej, niż jedną diodą. Wtedy zmiana trybów polega na włączaniu i wyłączaniu poszczególnych diod. Ponadto wybrane modele pozwalają również na rozjaśnianie i ściemnianie światła, co również może okazać się przydatne w wyjątkowych warunkach.

Obecnie najpopularniejsze są latarki na bazie diody LED. Zapewniają one długą żywotność baterii, nie grzeją się oraz emitują bardzo mocne światło.
Obecnie najpopularniejsze są latarki na bazie diody LED. Zapewniają one długą żywotność baterii, nie grzeją się oraz emitują bardzo mocne światło.

Użyte materiały

Warto, aby latarka była wykonana z solidnych materiałów zwłaszcza, gdy będzie wykorzystywana poza domem, w trudnych warunkach. Na biwaku, czy wycieczce sprawdzi się nie tylko plastik, ale również twardsza guma, czy guma w połączeniu z metalem. Dzięki takiemu zestawieniu latarka będzie w stanie wytrzymać wiele upadków nawet z dużej wysokości.

Latarka LED – ranking

Obecnie największą popularnością cieszy się latarka led, ponieważ cechuje się ona doskonałą wydajnością. Z jej pomocą możemy zapewnić sobie oświetlenie przez wiele godzin. Warto zwrócić uwagę na ranking latarek, szczególnie jeśli zależy nam na produkcie o odpowiedniej klasie. Jeśli interesuje nas dobrej klasy latarka – ranking na pewno wykaże nam modele akumulatorowe. Jak się okazuje, taka latarka akumulatorowa również jest dostępna w wersji led, gwarantując optymalną wydajność.

Latarka LED – opinie

Każdy konsument zainteresowany zakupem latarki powinien zapoznać się z opiniami internautów na temat wybranych modeli. Najczęściej obowiązuje następująca zasada: wysokiej klasy latarka – opinie pozytywne, wraz z dokładną specyfikacją techniczną. Dzięki temu szybko uświadomimy sobie, jaka latarka led okaże się najlepszym wyborem pod względem funkcjonalności. Warto zastanowić się, jaką latarkę kupić, biorąc pod uwagę sposób jej wykorzystywania. Jeśli zależy nam tylko na produkcie do użytku domowego, z powodzeniem możemy zdecydować się na asortyment przeznaczony dla amatorów.

Jaką latarkę wybrać, aby spełniła nasze wszystkie oczekiwania? Na pewno powinna być to latarka dostępna w przystępnej cenie, ale jednocześnie zapewniająca odpowiednią funkcjonalność. Warto pamiętać o tym, aby posiadała ona lżejszą wagę, dzięki czemu komfort użytkowania będzie o wiele wyższy. W sklepach czeka na nas wiele modeli, które będą zróżnicowane między innymi pod kątem zasięgu działania czy wytrzymałości.

Jaka latarka na biwak?

Na biwaku sprawdzą się rozwiązania lekkie, poręczne, które będą w stanie wytrzymać długo na jednym komplecie baterii. Zatem warto wybrać latarkę czołową, ręczną o niewielkich rozmiarach, taktyczną, a nawet z paralizatorem.

Latarka czołowa jest zdecydowanie najbardziej poręczna. Przeznaczona do zawieszenia na głowie oświetla każde miejsce, w które patrzymy. Dzięki temu pole widzenia mamy zawsze oświetlone i dostrzegamy zarówno współtowarzyszy, jak i ewentualne niebezpieczeństwa. Latarka z paralizatorem sprawdzi się w miejscu, gdzie możemy być narażeni na ataki innych ludzi lub dzikich zwierząt.

Latarka – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Latarka. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.