Sejfy są coraz częściej spotykane w naszych domach, skutecznie zabezpieczając posiadane przez nas drogocenne przedmioty. Sejf do domu może być zamykany na wiele sposobów, w zależności od oczekiwań konsumenta. Dobrej jakości sejf powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny, szczególnie jeśli nie będzie on zabudowany. Warto zastanowić się, jaki sejf wybrać, kierując się w podjęciu decyzji swoimi oczekiwaniami.

Wymiary i waga sejfu

Każdy sejf może charakteryzować się zupełnie innymi wymiarami. Do domu polecane są zarówno sejfy małe, jak i duże. Największe posiadają drzwiczki w kształcie kwadratu o boku długości 50 cm i ważą nawet 40 kg, a co warto być przygotowanym. Jednak jeśli masz małe mieszkanie, znacznie lepiej sprawdzą się sejfy małe, które z powodzeniem możemy umieścić wewnątrz szafki, czy niewielkim kącie mieszkania.

Zatem przed zakupem warto dokładnie analizować wymiary i wagę danego sejfu, aby umieszczenie go w planowanym miejscu nie sprawiało problemów.

Pojemność sejfu do domu

Pojemne sejfy domowe to takie, których pojemność nie jest mniejsza, niż 25 litrów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w sprzedaży są również mniejsze 3- litrowe sejfy, które także są warte uwagi. Zatem pojemność kilkunastu litrów wydaje się w pełni optymalna do wszelkich zastosowań domowych.

Rodzaje zamków w sejfach

Obecnie w sprzedaży mamy sejfy wyposażone w zamki cyfrowe, elektroniczne i mechaniczne. Standardowym rozwiązaniem zawsze jest klucz, który służy do otwierania i zamykania sejfu. Rozwiązanie to znane jest od wielu lat i z powodzeniem producenci stosują je w kolejnych swoich produktach. Wydawać by się mogło, że zabezpieczenie w postaci klucza nie jest zalecane, jednak wszystko zależy od jakości użytego zamka, dlatego warto go sprawdzić jeszcze przed zakupem.

Bardziej nowoczesne rozwiązania elektroniczne spotykamy najczęściej w sejfach droższych. Zastosowanie klawiatury numerycznej jest nie tylko wygodniejsze, ale może być również bezpieczniejsze w porównaniu do standardowego klucza. W tym przypadku niestety także możliwe jest włamanie, dlatego sprawdzenie zastosowanych zabezpieczeń jest niezbędne, aby cieszyć się pewnym użytkowaniem.

Sejf – ranking

Ranking sejfów uwzględnia zarówno modele na klucz, jak i modele elektroniczne. Najlepszy jest sejf na kod, który stanowi doskonałe zabezpieczenie. Ważne jest, aby wybrany przez nas sejf elektroniczny nie okazał się trudny w obsłudze. Producenci zazwyczaj wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumenta, proponując nowoczesne urządzenia, nieskomplikowane w użytkowaniu. Najczęściej najtańszą propozycją jest sejf na klucz. Jest to odpowiedni produkt dla osób, które chcą ukryć pewne przedmioty przed pozostałymi domownikami. Niestety, takie modele zazwyczaj o wiele łatwiej otworzyć niż sejfy elektroniczne.

Jeśli nie chcemy przekazać swoich pieniędzy do banku, to idealnym dla nas rozwiązaniem będzie zakup sejfu.
Jeśli nie chcemy przekazać swoich pieniędzy do banku, to idealnym dla nas rozwiązaniem będzie zakup sejfu.

Jaki sejf kupić?

Zanim wybierzemy odpowiedni sejf, musimy zastanowić się, co dokładnie zamierzamy w nim przechowywać. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu niedużej ilości biżuterii, znakomitym wyborem będzie mały sejf. Tego typu propozycje są odpowiednio tańsze, co stanowi ich dodatkowy atut. Najlepsze sejfy to modele, które można zabudować, dzięki czemu nie są widoczne. Tym samym zapewnimy sobie dodatkowe zabezpieczenie, chroniąc je przed wzrokiem niepożądanych osób. Warto dokładnie zapoznać się z wymiarami sejfu, dopasowując go do parametrów naszej szafki czy segmentu.

Obecnie w sklepach czeka na nas naprawdę szeroki wybór sejfów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję. Warto jednak kierować się nie tylko atrakcyjną ceną, ale także funkcjonalnością danego produktu. Musimy również pamiętać o tym, aby wielkość sejfu była jak najlepiej dostosowana do przedmiotów, które zamierzamy w nim przechowywać. Dzięki temu na pewno podejmiemy słuszną decyzję.

Sejf – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Sejf. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
5/5 - (4 głosów)