Zszywacz tapicerski to niezbędny przyrząd w zakładach tapicerskich oraz niezwykle przydatna rzecz w domach tapicerów-amatorów. Stając przed wyborem jakiego rodzaju urządzenie wybrać, należy sobie zadać parę pytań. Jaka będzie częstotliwość używania zszywacza? Jaki rodzaj materiałów będziemy zszywać? Jakie fundusze mamy przygotowane na ten cel? Czy urządzenia używać będziemy tylko i wyłącznie do tapicerowania? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam wybrać nie tylko odpowiedni produkt, ale też na prawidłowy dobór jego parametrów: szybkości, długości magazynka, materiału używanego do zszywania. Rynek obfituje w ogromną ilość zszywaczy tapicerskich, dzięki którym w łatwy sposób można odświeżyć i zrewitalizować wyświechtane meble lub zmienić ich design, jest więc w czym wybierać. Dobry wybór ma ogromne znaczenie, szczególnie w pracy profesjonalistów, gdyż będzie miał realny wpływ na jakość, efektywność i szybkość pracy. Poniżej znajduje się garść wskazówek, które pomogą wyselekcjonować właściwe urządzenie do pracy.

Jaki zszywacz tapicerski wybrać i kupić? Rodzaje

Dobry zszywacz to taki, który będzie optymalnie dopasowany do potrzeb użytkownika. Obecnie rynek oferuje zszywacze tapicerskie ręczne, elektryczne i pneumatyczne.

  • Zszywacz tapicerski ręczny to lekki, łatwy w  użytkowaniu produkt idealny dla amatorów, do prac o małej intensywności na niedużych powierzchniach roboczych. Jego zalety to niska cena i wytrzymałość. Jeśli chodzi o wady: praca z tym produktem nie jest szybka, a on sam może nie sprostać połączeniu materiałów ciężkich, o wysokiej gęstości, gdyż sterowany jest siłą ludzkich mięśni.
  • Tapicerskie zszywacze elektryczne to produkty, które mogą znaleźć się zarówno w domach prywatnych jak w profesjonalnych zakładach.  Ergonomiczny kształt i lekka konstrukcja sprawiają, że urządzenie dotrze nawet do mało dostępnych miejsc. Dzięki dużej sile uderzenia, przy niewielkim wysiłku użytkownika szybko poradzi sobie z połączeniem zdecydowanej większości materiałów. Jedynym minusem jest jego wysoka cena.
  • Jeśli szukamy zszywacza do zakładu tapicerskiego, gdzie prace prowadzone są często i intensywnie warto rozważyć zakup zszywacza pneumatycznego. Jest to spory wydatek, ale warty swojej ceny. Urządzenia te mają małą wagę, dużą moc, imponującą szybkość pracy, dokładność oraz kształt, który umożliwia dotarcie w trudno dostępne miejsca. Mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko w tapicerni, ale również w pracach budowlanych.
Ręczny zszywacz tapicerski, nazywany inaczej takerem. Sprawdza się w profesjonalnych zakładach tapicerskich jak i przy majsterkowaniu w domu.
Ręczny zszywacz tapicerski, nazywany inaczej takerem. Sprawdza się w profesjonalnych zakładach tapicerskich jak i przy majsterkowaniu w domu.

Ręczny zszywacz tapicerski. Taker – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Zszywacz tapicerski ręczny – taker.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ile kosztuje dobry zszywacz tapicerski? Koszty i akcesoria

Koszt zszywacza elektrycznego to wydatek rzędu od kilkudziesięciu złotych. Za elektryczny i pneumatyczny zapłacimy od kilkuset złotych w górę.  Urządzenie będzie bezużyteczne bez zestawu akcesoriów czyli zszywek bądź gwoździ. Używanie gwoździ jest zdecydowanie bardziej estetyczne i eleganckie, jednak zszywacze, które mają możliwość wykorzystania ich są droższe i bardziej zaawansowane. Najlepsze, profesjonalne zszywacze tapicerskie o dużej mocy to koszt powyżej tysiąca złotych. Do standardowego zszywacza tapicerskiego zazwyczaj należy zakupić zszywki. Typów zszywek jest bardzo dużo, najlepiej wybierać je tego samego producenta, którego urządzenie zakupiliśmy. Należy pamiętać by zwracać uwagę na rozmiar, gdy dobierzemy zszywki w złym rozmiarze urządzenie może się zacinać. Kolejnym tematem, nad którym należy się zastanowić to rodzaj zasilania. Do sporadycznych prac można wybrać zasilanie akumulatorowe. Urządzenie wtedy jest bardzo mobilne, ale o słabszej mocy. Produkty o dużej mocy i często używane powinny posiadać kabel zasilający.

Zszywacz tapicerski pneumatyczny – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Pneumatyczny zszywacz tapicerski.

Nie tylko do tapicerowania

Zszywacz tapicerski to urządzenie, które posłuży w wielu innych czynnościach poza tapicerowaniem. Doskonale sprawdzi się w pracach w domu i w ogrodzie. Bedzie idealne do montowania list przypodłogowych, mocowaniu folii, paneli podłogowych, izolacji, przy naprawie dachu i w wielu innych czynnościach. Wielość zastosowań tego urządzenia jest imponująca, dlatego warto mieć je w swoim warsztacie.

Zszywacz tapicerski elektryczny – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Elektryczny zszywacz tapicerski.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń