Kosiarka

Przed każdym właścicielem ogrodu staje dylemat dotyczący wyboru kosiarki. Pod uwagę należy wziąć wiele parametrów, wśród nich najważniejsza jest kwestia czy wybrać kosiarkę spalinową czy elektryczną. Wybór kosiarki zależny jest od wielu czynników, z tego względu każdy powinien dokonać wyboru biorąc pod uwagę własne potrzeby.

Na co zwrócić uwagę i jaką kosiarkę wybrać?

Kosiarki różnią się między sobą nie tylko ceną, ale i funkcjonalnością. Wyższa cena nie gwarantuje nam lepszej jakości, choć często droższe modele wykonane są z solidniejszych materiałów i są bardziej zaawansowane technologicznie. Kosiarka powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika, zależnych między innymi od wielkości powierzchni, którą będzie się nią regularnie kosić. Kosiarki spalinowe przeznaczone są do dużych ogrodów, z kolei do niewielkich przydomowych trawników polecane są kosiarki elektryczne.

Kosiarka elektryczna, zalety i wady

Kosiarka elektryczna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z niewielkim ogrodem. Pamiętajmy, że aby jej używać konieczne jest źródło zasilania. Jeśli w naszym ogrodzie jest wiele krzewów i rabatek warto pomyśleć także o podkaszarce.

Jeśli już zdecydujemy się na kosiarkę elektryczną, wybór jest nadal dość skomplikowany. Jaką kosiarkę elektryczna kupić, aby spełniała wszystkie potrzeby i była przyjemna w eksploatacji? O tym, czy kosiarka będzie wydajna decyduje ostrość noży i sposób w jaki są zamontowane w systemie tnącym.

Kosiarki elektryczne bębnowe wyróżniają się nożami osadzonymi na bębnie. Ich specyfiką jest precyzyjne cięcie, i strzyżenie trawy nawet do wysokości 3 cm. Nie sprawdzają się tak dobrze przy wysokiej trawie oraz na nierównej powierzchni. Polecane są dla osób, których trawnik jest równy i regularnie pielęgnowany.

Z kolei, kosiarka elektryczna rotacyjna poradzi sobie z wyrośniętą trawą i chwastami. Nie ma problemu z prowadzeniem jej po nierównym podłożu. Przydaje się w miejscach, gdzie trawa nie jest koszona regularnie, a grunt nie został wyrównany.

Kosiarka spalinowa z napędem

Kosiarka spalinowa z napędem

Kiedy warto zdecydować się na kosiarkę spalinową

Kosiarki spalinowe są zdecydowanie droższe od kosiarek elektrycznych. Są też trudniejsze w użyciu i konserwacji. Stwarzają ryzyko niezadowolenia sąsiadów – z powodu spalin i hałasu, jaki towarzyszy ich pracy. Niemniej, jeśli jesteśmy właścicielami bardzo dużej działki warto pomyśleć o kosiarce spalinowej. W jej wyborze powinniśmy kierować się podobnymi parametrami jak w wypadku kosiarek elektrycznych. Dużą zaletą kosiarek spalinowych jest to, że nie potrzebujemy w jej przypadku dostępu do gniazdka elektrycznego. Ich siła jest wysoka, a praca szybsza niż w przypadku kosiarek elektrycznych.

Kosiarki spalinowe – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Kosiarki elektryczne. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Jaką kosiarkę kupić?

Niezależnie od tego na jaki typ kosiarki zdecydujemy się, należy zwrócić uwagę na jakość ostrzy. Należy o nie dbać i sprawdzać, czy się nie stępiły. Tępe ostrza utrudniają pracę i mogą powodować szkody w ogrodzie. W zależności od rodzaju terenu na działce czy w ogrodzie warto także zwrócić uwagę na rozstaw osi i możliwości prowadzenia kosiarki po różnych rodzajach podłoża. Warto także pomyśleć o kosiarce z funkcją rozdrabniania skoszonej trawy, dzięki czemu, będziemy mogli szybciej przygotować z niej kompost.

To jaką kosiarkę kupić zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego jak duża jest działka i gdzie się znajduje. Pod uwagę należy wziąć także rodzaj terenu oraz nasze zwyczaje i regularność z jaką zamierzamy kosić trawę. Wybór jest trudny, na szczęście oferta kosiarek jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie model, który sprosta jego oczekiwaniom.

Kosiarki elektryczne – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Kosiarki elektryczne. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Inni majsterkowicze szukali:

 • jaką kosiarkę spalinową kupić
 • ranking kosiarek spalinowych 2017
 • kosiarki elektryczne ranking
 • kosiarki elektryczne jaka wybrac
 • Kosiarki elektryczne 2018
 • kosiarka spalinowa ranking
 • kosiarka jakiej marki
 • jaką kupić kosiarkę elektryczną
 • jaką kosiarke elektryczną wybrać NAC czy ALCO
 • jaka kosiarka spalinowa

2 komentarzeZostaw komentarz

 • Przydatny artykuł, ja już spalinową wyrzuciłem i zainwestowałem nie tyle w elektryczną, co akumulatorową i szczerze polecam, jest bardzo wygodna, ma składany uchwyt, więc nie zajmuje dużo miejsca w garażu. Może jakiś artykuł dodacie o akumulatorowych?

 • A czy jest opcja, żeby kupić kosiarkę do 200zł? Mam mały ogród i nie potrzebuje jakiegoś mega dobrego i drogiego sprzętu. Wiecie może gdzie można taką dostać? Dodam też, że zdecydowanie wolę elektryczne. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Pin It on Pinterest