Puszysta, dobrze ubita i lekka bita śmietana to idealny dodatek do najróżniejszych deserów. Z powodzeniem można ją dodać do losów, owoców, czy do kawy. W marketach dostępne są gotowe śmietany, jednak z pewnością zawierają one w swoim składzie środki chemiczne i różne dodatki, które nie koniecznie muszą być korzystne dla zdrowia. Dlatego, z pewnością warto polecić zakup urządzenia, jakim jest syfon do bitej śmietany. Dzięki niemu można wykonać przepyszną bitą śmietaną w domu. Zastanówmy się więc, jaki syfon do bitej śmietany kupić?

Ranking syfonów do bitej śmietany – Czerwiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Syfon do bitej śmietany – czym jest?

Syfon do bitej śmietany to bardzo praktyczny dodatek, który powinien się znaleźć w każdej kuchni. Jest to niewielkie urządzenie wielofunkcyjne. Dzięki niemu można przygotować pyszne desery i gorące napoje. Warto wspomnieć, że maszynka do ubijania śmietany może się także przydać do przygotowania różnych sosów i musów. Można ja podarować jako prezent osobom, które uwielbiają przygotowywać słodkie smakołyki.

Syfony do bitej śmietany mają bardzo prostą budowę są także bardzo proste w obsłudze. Może z niego skorzystać zarówno amator jak i profesjonalista. Najczęściej do jego wykonania używa się jakich materiałów jak plastik lub aluminium. Bardziej profesjonalne modele, które są wykorzystywane w gastronomii zwykle są wykonane ze stali nierdzewnej.

Jak działa syfon do bitej śmietany?

Do bitej śmietany syfon działa w bardzo prosty sposób. W pierwszej kolejności trzeba przygotować urządzenie, założyć wybraną końcówkę i wszystkie elementy dobrze ze sobą skręcić. Następnie wystarczy odmierzyć porządną ilość chłodniej kremówki, która zawiera mniej niż 30% tłuszczu. Można do niej dodać opcjonalnie różne składniki i całość wymieszać i wlać do syfonu. Butelkę należy włożyć na głowicę i szczelnie zakręcić. Kolejnym krokiem jest włożenie naboju do uchwytu i wkręcenie uchwytu do syfonu. Kiedy syfon ma 500 ml wystarczy jeden nabój, w przypadku pracy z większymi syfonami zaleca się użycie przynajmniej 2 nabojów.

Następnie wystarczy mocno wstrząsnąć butelką kilka razy. Należy tylko pamiętać, że w tym momencie absolutnie nie można odkręcić głowy syfonu, ponieważ znajduje się ona pod ciśnieniem. Syfon należy nakierować na deser, jednak konieczne trzeba go trzymać do góry nogami, w żadnym wypadku nie pod skosem. Wystarczy nacisnąć wajchę. Jeżeli okaże się, że konsystencja bitej śmietany nie odpowiada i chcemy, żeby była bardziej puszysta – można jeszcze raz wstrząsnąć urządzeniem.

Po zużyciu całej śmietany koniecznie trzeba otworzyć urządzenie i dokładnie umyć wszystkie elementy i akcesoria. W tym celu dobrze jest sięgnąć po specjalną szczoteczkę do syfonu. Pozwala ona na usunięcie zabrudzeń z najmniejszych elementów. Warto także wspomnieć, że jeżeli w urządzeniu zostanie śmietanka, należy ją schować do lodówki, a przed kolejnym użyciem syfon znów delikatnie wstrząsnąć.

Bardzo ważne jest to, aby do syfonu nie wkładać miąższu owoców i drobnych pestek. Aby produkt miał intensywny kolor, można wykorzystać:

  • przetarte owoce leśne,
  • specjalny barwnik do lukru.

Jest to bardzo ważne, aby urządzenie zachować w domy stanie.

Jaki syfon do ubijania śmietany kupić?

Na rynku można znaleźć bardzo wiele popularnych marek, które produkują syfony do bitej śmietany, dlatego wybór odpowiedniego modelu może nie być taki łatwy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pojemność. Do użytku domowego wystarczy urządzenie, które ma od 250 – 500 ml. Większe sprzęty mogą być przydatne w przypadku większej gastronomii.

Znaczenie ma także wygląd wizualny syfonu. Ciekawym rozwiązaniem są kolorowe modele, które świetnie wpasowują się w wystrój pomieszczeń. W sklepach dostępna jest bardzo szeroka oferta najróżniejszych urządzeń. Każdy znajdzie najlepszy syfon na swoją kieszeń.

Warte uwagi są urządzenia, które posiadają doskonalą izolację termiczną i działają na zasadzie termosu. Warto przejrzeć dostępną ofertę i zdecydować się na zakup syfonu do bitej śmietany, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Dzięki niemu można uzyskać świeżą bitą śmietankę o idealnej konsystencji. Urządzenie pozwala take na łatwe udekorowanie słodkości.

Gdzie można kupić syfon do bitej śmietany?

Syfon do bitej śmietany można zakupić w sklepach gastronomicznych stacjonarnych i internetowych. Warto skorzystać z porównywarek cenowych, aby znaleźć najlepszą i najbardziej atrakcyjną ofertę. Przed zakupem warto także zapoznać się z opiniami innych użytkowników, którzy już zakupić dany produkt. Dzięki temu można mieć pewność, że sprawuje się on dobrze w praktyce. Wiele film specjalizuje się w produkcji syfonów do bitej śmietany, w ich ofercie zawarte są produkty najwyższej jakości, które są zdecydowanie warte polecenia. Trzeba pamiętać, że oprócz syfonu do bitej śmietany konieczne jest także posiadanie nabojów, które umożliwiają jej ubicie.

Syfon to bardzo przydatne urządzenie. Wielu cukierników używa go w swojej codziennej pracy i nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego. Dobry syfon wcale nie musi dużo kosztować. Warto zaznaczyć, że aby urozmaicić deser dobrze jest dodać do śmietany cukier, sok lub syrop owocowy, kakao, kawę i różne aromaty lub ekstrakty.

3.8/5 - (12 głosów)