Właściwa higiena jamy ustnej jest bardzo istotną kwestią. Wpływa ona nie tylko na aspekt natury estetycznej, ale również może odbić się na zdrowiu całego organizmu człowieka. Bardzo ważnym elementem związanym z prawidłową higieną zębów jest wybór szczoteczki do zębów. Jeszcze nie tak dawno zdecydowanie dominowały szczoteczki manualne, które następnie zaczęły powoli ustępować miejsca szczoteczkom elektrycznym. Obecnie doszło jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie szczoteczki soniczne. Jaką szczoteczkę soniczną kupić? W poradniku prezentujemy przydatne informacje pozwalające wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną do czyszczenia zębów.

Jakie korzyści wynikają z używania sonicznej szczoteczki do zębów?

Działanie szczoteczki sonicznej oparte jest o drgania oraz fale dźwiękowe. Głowica urządzenia ma generator emitujący fale dźwiękowe prowadzące do drgań włosia szczoteczki. W rezultacie drgania rozchodzą się po jamie ustnej, doprowadzając do wytworzenia piany z pasty do zębów i wody, która skutecznie usuwa pozostałości pokarmów oraz bakterii z naszych zębów.

Podkreślić należy fakt, że szczoteczka soniczna jest urządzeniem łatwym w obsłudze. Co więcej, przynosi duże rezultatu w usuwaniu osadu, bakterii, a także płytki nazębnej osadzającej się na naszym uzębieniu. Inne korzyści wynikające z używania sonicznej szczoteczki do zębów są następujące:

  • duże rezultaty w usuwaniu kamienia nazębnego,
  • znaczna redukcja przebarwień powstałych po kawie czy papierosach,
  • skuteczne czyszczenie przestrzeni miedzyzębowych,
  • efektywne usuwanie płytki nazębnej, a także powstałego osadu,
  • łatwość wykorzystania,
  • nie wymaga częstego ładowania,
  • niektóre modele posiadają timer pozwalający na wyznaczenie czasu czyszczenia zębów.

Którą szczoteczkę do zębów wybrać – soniczną czy rotacyjną?

Zauważyć należy fakt, że zarówno szczoteczka soniczna, jak i rotacyjna mają swoich entuzjastów. Optymalne rozwiązanie uzależnione jest od stanu naszego uzębienia, a także od indywidualnych upodobań w tym zakresie. Porównując określone urządzenia, warto zwrócić uwagę na to, ze soniczna szczoteczka jest przyrządem znacznie delikatniejszym. Dlatego też zdecydowanie lepiej wykona swoje zadanie u osób mających wrażliwe zęby. Jej wykorzystanie nie przyczynia się do powodowania podrażnień ani uszkodzeń. W związku z tym szczoteczkę soniczną poleca się osobom, które cierpią na paradontozę z predyspozycją do krwawienia dziąseł. Jednakże elektryczna szczoteczka do zębów również przyczynia się do wielu korzyści. Z pełnym przekonaniem można ją polecić tym, którzy nie mają problemów z dziąsłami.

Jak szczoteczka soniczna radzi sobie z problemami dotyczącymi uzębienia?

Zastanawiając się nad tym, jaką szczoteczkę soniczną wybrać, zwrócić należy uwagę na kwestie związane ze skutecznością takiego urządzenia. Jak szczoteczka ta radzi sobie z problemami dotyczącymi uzębienia w zakresie:

  • kamienia nazębnego – systematyczne stosowanie sonicznej szczoteczki do czyszczenia zębów przyczynia się do znacznych ograniczeń kamienia nazębnego,
  • paradontozy – opisywane urządzenie charakteryzuje się bardzo delikatnym działaniem, dlatego też może być z powodzeniem stosowane przez osoby mające odsłonięte szyjki zębowe i nadwrażliwe dziąsła. Najlepsza szczoteczka soniczna dla użytkowników borykających się z problemem paradontozy to urządzenie wyposażone w irygator. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałe usuwanie zanieczyszczeń osadzających się w szczelinach międzyzębowych. Co więcej, skutecznie masuje nasze dziąsła i łagodzi powstające stany zapalne. Podkreślić należy także fakt, że irygacja jest o wiele korzystniejszym działaniem, niż stosowanie nici dentystycznej. Warto wskazać, że irygator jest idealnym urządzeniem w czyszczeniu aparatów ortodontycznych.
  • plomb – wskazać należy, ze wykorzystywanie sonicznej szczoteczki do zębów mających plomby jest bezpieczne i nie przynosi żadnych problemów. Tak jak to zostało wcześniej powiedziane, określona szczoteczka jest bardzo delikatna i nie powoduje uszkodzenia obecnych wypełnień.

Czym różni się szczoteczka soniczna od szczoteczki ultradźwiękowej?

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których szczoteczki soniczne są mylone ze szczoteczkami ultradźwiękowymi. Jednakże są to dwa zupełnie odmienne urządzenia.

Działanie szczoteczki do zębów ultradźwiękowej opiera się o dźwięki wysokiej częstotliwości, które nie są rejestrowane przez nasze ucho. Taki rodzaje fal stosuje się podczas zabiegów rehabilitacyjnych. Takie działanie przyczynia się do wprawiania włosia szczoteczki w drgania, które prowadzą do powstania napowietrzonej piany, która ułatwia czyszczenie przestrzeni między zębami. Szczoteczki ultradźwiękowe są bezpieczne w stosowaniu. Jednakże jest to rozwiązanie znacznie droższe od sonicznych szczoteczek do zębów.

Tak jak to zostało już wspomniane, szczoteczka soniczna także emituje fale dźwiękowe, jednakże na innym poziomie, gdyż są one rejestrowane przez nasze ucho. Są one w pełni bezpieczne.

Dobra szczoteczka soniczna to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w codziennym życiu. Podkreślić należy także fakt, że są one także polecane na różnego rodzaju wyjazdy. Podróżnicza wersja sonicznych szczoteczek do zębów jest mała oraz równie skuteczna w działaniu.

Koszt związany z zakupem sonicznej szczoteczki do zębów jest wysoki, jednakże zakup tego urządzenia jest opłacalny. Soniczna szczoteczka do zębów jest wyborem na długie lata, a działanie zdecydowanie lepsze od tradycyjnych rozwiązań.

Szczoteczka soniczna – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Szczoteczki soniczne.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń