Zdarza się, że na naszym ciele wyrasta owłosienie w miejscach, które są trudno dostępne. Włoski takie nie dodają nam uroku, a wręcz przeciwnie. W związku z tym warto pobyć się takiego owłosienia. Działanie takie można przeprowadzić wykorzystując do tego celu urządzenie zwane trymerem. Dzięki lekturze tego poradnika dowiesz się jakie funkcje powinien mieć dobry trymer do nosa i jak używać określonego urządzenia.

Trymer do nosa – Ranking Wrzesień 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Trymery do nosa.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Rodzaje trymerów

Wymienia się następujące rodzaje trymerów:

  • trymery do nosa (uszu) – wyróżnia się małym rozmiarem, pozwala na usuwanie owłosienia z miejsc trudno dostępnych. Posiada obrotowe ostrze, które może pracować zarówno na mokro, jak i na sucho. Podkreślić należy także fakt, że niektóre modele tych urządzeń mogą być także wykorzystywane do stylizowania brwi.
  • trymery do brody – dla zapewnienia wysokiej dokładności urządzenia wyposażone są w wąskie ostrza. Bardzo często uwzględnia się również nakładki, które pozwalają na wybranie odpowiedniej długości strzyżenia. Ostrza urządzenia zlokalizowane są blisko siebie, co przyczynia się do większej precyzji i chroni przed podrażnieniem skóry.
  • trymery do ciała – określony sprzęt ma specjalną głowicę, a także nasadkę grzebieniową. Trymer pozwala na przycinanie owłosienia znajdującego się na różnych obszarach naszego ciała, najczęściej na klatce piersiowej i na powierzchni pach.
  • trymery uniwersalne – urządzenia te pozwalają na wszechstronne wykorzystanie, dlatego też są najczęściej wybierane przez konsumentów. Do tego rodzaju urządzeń dołączone są różne nakładki, które pozwalają na pielęgnację owłosienia na obszarze całego ciała.
Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Jaki trymer do nosa kupić?

Przeglądając oferty urządzeń dostępnych na rynku i zastanawiając się jaki trymer do nosa wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Wśród nich wymienia się następujące parametry:

  • zasilanie – urządzenia mogą mieć następujące rodzaje zasilania: akumulatorowe, sieciowe oraz sieciowo-akumulatorowe. Ostatni z wymienionych jest rozwiązaniem najkorzystniejszym, ponieważ umożliwia wykorzystanie urządzenia w różnych warunkach. Wtedy, gdy mamy dostęp do źródła energii elektrycznej bądź, gdy używamy trymera w terenie.
  • ostrza – dokonując wyboru urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość ostrzy, które muszą być naprawdę ostre. Słabej jakości ostrza nie będą ucinać owłosienia a wyrywać włoski, doprowadzając tym samym do dużego bólu. Najlepszy trymer do nosa to taki, który wyposażony został w ostrza ze stali nierdzewnej.
  • wodoodporność – gdy wybierzemy urządzenie wodoszczelne, będziemy mogli wykorzystywać trymer do usuwania włosków na sucho oraz na mokro. Dzięki temu sprzęt jest wygodniejszy w stosowaniu.
  • wymienne końcówki – warto zwrócić uwagę na funkcjonalność trymera. Obecność wymiennych nasadek sprawi, że będzie mógł być wykorzystywany jednakowo do uszu, nosa oraz zarostu znajdującego się na twarzy.
  • wbudowane światło – takie rozwiązanie pozwoli na łatwiejsze usuwanie owłosienia znajdującego się w miejscach, które są trudno dostępne.
  • powłoka antybakteryjna – dzięki zastosowaniu określonego elementu, nie dochodzi do gromadzenia się bakterii. Korzystanie z urządzenia jest zatem o wiele bardziej bezpieczne. Nasza skóra nie ulega podrażnieniu, a także nie dochodzi do powstawania stanów zapalnych.

Działanie trymera do nosa

Działanie określonego urządzenia podobne jest do działania trymera do zarostu. Najprościej można określić, że jest to bardziej precyzyjna golarka. Jest to zatem sprzęt, który goli drobne włoski w miejscach trudno dostępnych. Dzięki wykorzystaniu trymerów śluzówka nosa nie ulega podrażnieniu. Co więcej, urządzenia są niewielkie, dzięki temu można nimi łatwo operować. Trymer może mieć zasilenie akumulatorowe, który należy co jakiś czas poddawać ładowaniu. Może być także wyposażony w baterię, którą trzeba wymieniać. Korzystanie z określonego urządzenia jest bezpieczne.

W jaki sposób należy używać trymera do nosa?

Sprzęt należy uruchomić, a następnie ustawić we właściwej pozycji oraz za pośrednictwem golącej końcówki przeprowadzać zabieg usuwania zbędnego owłosienia. Konstrukcja urządzenia jest tak opracowana, żeby nie doprowadzać do uszkodzenia skóry oraz nie wywoływać żadnych skutków ubocznych. Jednakże podkreślić należy fakt, że gdy inwestujemy w trymery słabej jakości, może zdarzyć się, że doprowadzą one do podrażnień. Dlatego też zakup urządzenia powinien być przemyślany.

Oceń