Piękne oraz niezwykle gustowne i efektowne, będące absolutnym hitem ostatnich lat wanny wolnostojące – zwykle kojarzą nam się z dużymi i przestronnymi łazienkami. Wielu z nas nie dysponuje jednak zbyt imponującym metrażem w swoim domu czy też mieszkaniu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sobie pozwolić na zakup pięknej wanny wolnostojącej. Mała łazienka wcale nie musi oznaczać, że jesteśmy skazani wyłącznie na ciasne kabiny prysznicowe, a wizje długich, relaksujących kąpieli w wannie muszą na zawsze pozostać w sferze marzeń.

Wanna wolnostojąca idealnym elementem każdej łazienki

Otóż bardzo ostatnio modna wanna wolnostojąca może świetnie wyglądać oraz spełniać swoje podstawowe funkcje zarówno w dużej i przestronnej łazience – jak i w tej o zdecydowanie mniejszej powierzchni. Wanna wolnostojąca w małej łazience może stać się jej centralnym miejscem oraz nadać jej niezwykłego pełnego stylu i klasy charakteru. Wyróżniamy kilka rodzajów wanien. Najpopularniejsze z nich kuszą nas ze zdjęć w najmodniejszych katalogach czy też ofertach sklepów z meblami i akcesoriami łazienkowymi. Należą do nich: wanna wolnostojąca w stylu vintage na tak zwanych „lwich” nogach oraz różnorodne wanny w stylu nowoczesnym. Wszystko zależy od tego w jakim guście mamy urządzoną łazienkę oraz całe mieszkanie.

Wanna wolnostojąca, umieszczona w narożniku łazienki.
Wanna wolnostojąca, umieszczona w narożniku łazienki.

Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań z wykorzystaniem wanien wolnostojących w niewielkich łazienkach:

  • Wanna wolnostojąca będzie się doskonale prezentować w niedużej łazience na poddaszu. Żeby zaoszczędzić sporo miejsca wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar wanny i umieścić ją „pod skosem”. Jeśli dodatkowo mamy umieszczone w łazience okno dachowe – to będziemy mogli podziwiać gwiazdy na niebie podczas długich, relaksujących kąpieli w swojej wymarzonej wannie.
  • Umieszczona w centralnym miejscu w samym środku łazienki wanna to także świetne, a zarazem oryginalne i nowoczesne rozwiązanie dla łazienki o dosyć regularnej powierzchni. Korzystając z tego rozwiązania będziemy mogli poczuć się w zaciszu własnego domu jak we wspaniałym mini spa.
  • Jeżeli jesteśmy mieszkańcami typowego bloku, a nasza łazienka nie jest zbyt duża warto rozważyć umieszczenie wanny pod ścianą. Dzięki temu nie zajmie nam zbyt wiele cennego miejsca, a my nie będziemy musieli rezygnować z długich kąpieli z książką w wannie pełnej kuszącej piany na rzecz szybkiego prysznica.
  • Wannę można także umieścić w rogu naszego „pokoju kąpielowego” i wygospodarować dzięki temu trochę więcej przestrzeni w bardzo małej łazience.

Wanny ,,na każdą kieszeń”

Piękna i nowoczesna lub w całkowicie odmiennym stylu retro – wanna wolnostojąca wcale nie musi być tylko i wyłącznie elementem wyposażenia łazienek ludzi zamożnych, posiadających bardzo duże domy. Obecnie sklepy oraz producenci oferują bardzo szeroki wybór mebli i wyposażenia łazienkowego. Są to między innymi wanny będące bardzo zróżnicowane zarówno cenowo jak i pod względem rozmiaru oraz kształtu. Większość sklepów oferuje także swoją pomoc i fachowe doradztwo w doborze idealnie pasującej do stylu naszej łazienki – wymarzonej wanny wolnostojącej.